Jump to content

Moto Zajednica

Otvorena sezona lova na motorcikliste

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

Vidi, dolazeci pre par godina iz jednog od boravaka u Americi , gde imas osecaj da ako prodjes kroz STOP da ce te zaustaviti, izvuci iz kola i streljati na licu mesta, docekali su me supruga, ortak i cale od drugog drugara jer je on vozio karavana. Na izlasku sa aerodroma, nije ni video znak STOP, a kamo li da je usporio, ili ne daj Boze stao :lol: Samo sam se osmehnuo u mraku, onako za sebe, i pomislio "Vladane, dobro dosao u Srbiju!" :lol: Tako da ga ja za to mnogo ne osudjujem. Ja te znake tumacim ovako:

 

TROUGAO: pazi, nailazis na ulicu iz koje vozaci imaju prvenstvo

STOP: pazi, nailazis na ulicu iz koje vozaci BAS, BAS imaju prvenstvo, i voze mnogo brze

 

:lol: :lol: :lol:

U prevodu, to je znak informativnog karaktera :lol:

e moj druže -------negde je to strašno i zamisliti a kod nas je to baš slatko i uraditi!! kao ruski rulet a posledice na kraju ne zna se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Jos cu da pomislim da gresim sto STOP kapiram kao : stani, spusti nogu, pogledaj, cekaj ili nastavi (u zavisnosti sta sam videla)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Peda TEK 250 Pro 2x

Da dodam i ja neku na ovu temu. Što se tiče ''kotrljajućih ili sličnih znakova'', koliko znam ZOBS je jasno odredio oblike značenje i svrhu znakova kao i način postupanja SVIH učesnika u saobraćaju. Mogu ja da ga poštujem ili ne ali postoje sankcije (ako te u'vate u prekršaju). Budimo realni - nema bezgrešnog vozača, samo neki su manje ili više ''tolerantni'' prema obavezama u saobraćaju. A što se tiče Druga Mirka - tu nema dileme: Po zakonu smo svi jednaki.... E, sada on je malo jednakiji od nas. :nanana:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

od kada me je čika policajac, blago ukorio što se nisam potpuno zaustavio ispred znaka stop, od tada uglavnom baš stanem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uglavnom a? :)

Ja stanem kad nemogu da vidim drugacije, a ako mogu, ne stanem nikad.

Taj znak je ustvari i zamisljen da se postavi na takvim mjestima gdje se bez zaustavljanja ne moze ispregledati situacija. A kad ga postave na preglednoj raskrsnici, stati je ustvari ekoloski prekrsaj. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Evo, ja sam bezgrešan vozač. Gotovo idealan primerak istog. Dok vozim motor, bez greške puštam sve koji su jači od mene ukoliko ne mogu da im uteknem ili im se nakršim mile mame jer me nisu ispoštovali ako imam prednost. Bez greške trougao i STOP poštujem kao "stani ako moraš".

 

Pri tome, "moraš" podrazumeva da je raskrsnica nepregledna, da nisam siguran da li ću proći, da je gužva u raskrsnici... itd. A to isto radim i u svim ostalim slučajevima imao znak, nemao znak. Yebeš prednost ako je onaj drugi jači i bezobrazniji a ja sam na motoru. Zato se potpuno isto ponašam u svim raskrsnicama sa i bez znaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Yebeš prednost ako je onaj drugi jači i bezobrazniji a ja sam na motoru. Zato se potpuno isto ponašam u svim raskrsnicama sa i bez znaka.

Nadam se jednog dana nećemo morati ovako da se ponašamo prema svim raskrsnicama,Da će nas jednom ostali vozači gledati kao ravnopravne učesnike u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Danas čujem da postoje "frajeri" u Beogradu kojima je fora da brecaju motoriste po putu,kao ono ti ga pretičeš a on volanom naglo levo,ili vozi u paralelnoj traci i na tebe.To im je moša,i još udaraju recke ko koliko moša ima.Ne mogu da verujem da i takvi postoje.Vozio sam i preko i nigde nisam čuo za tako nešto.Još ne mogu da verujem.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Danas čujem da postoje "frajeri" u Beogradu kojima je fora da brecaju motoriste po putu,kao ono ti ga pretičeš a on volanom naglo levo,ili vozi u paralelnoj traci i na tebe.To im je moša,i još udaraju recke ko koliko moša ima.Ne mogu da verujem da i takvi postoje.Vozio sam i preko i nigde nisam čuo za tako nešto.Još ne mogu da verujem.Pozdrav.

Cuo sam i ja, ali nikako da naleti neki na mene da mu popravim limariju >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Druže moraću da se naviknem da me ništa kod nas ne čudi.Mi u provinciji smo još oslobođeni od takvih entuzijasta.U gradu kao Šabac već se skoro svi znamo,moja porodica živi tu već četiri generacije,pogotovo znaju nas sa motorima.Imao sam priliku da pređem u jednu firmu u Beograd krajem 99-te i sad mi je još draže što sam odbio.Pozdrav,i Beograđani čuvajte se .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Pogledajte šta mi se večeras desilo(peta postavka):

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/80234-policija-na-motorima-na-strani-motociklista/page__p__1286991__fromsearch__1#entry1286991

Ide na bolje verujte,ovo da mi je neko pričao mislio bih da me loži.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja