Jump to content

Moto Zajednica

FILTER GORIVA U PUMPI

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Obzirom na kvalitet našeg goriva, često se na motorima javlja problem zapušenja fiksnog filtera goriva, koji se nalazi u pumpi.Problem ne bi bio veliki da tak filter nije fiksni tj. nije predviđen za zamenu. Takođe filter je iznenađujuće mali, pogotovo na nekim suzuki modelima..Samim tim filter se lako zapuši, pumpa je veoma opterećena i jako je bučna...Na kraju motor vuče ali pri jačem gasu snaga pada i guši se-..-. U proteklim godinama, ljudi su kupovali nove pumpe ili ako se neko snađe-polovnu..A cene polovnih, za neke modele su oko 150 eu.... U 3T RACING BALOSAVA :takoje: :takoje: , su se setili i izašli u susret sa sledećim rešenjem:

maleni, fiksni filter vade, tako što rastope plastični deo pumpe, u kome se filter nalazi.Potom zatope sve na svoje mesto..Filter ide u kantu a koliko je smešan evo i slike:

 

 

4706A33C-AD47-4F4F-8E4B-E9CD7DD978D3_thumb.jpg

 

 

 

O tome koliko je zapušen filter posle oko 18500 km svedoči slika:

16A4B9C9-0D60-9D4F-8ADB-AA30392BAED1_thumb.jpg

http://fodi.frubar.net/files/6F7A678D-6922-2443-BB4E-9806741E6712.jpg

Inače,sipao sam 90% na OMV pumpama, sa mrežicom, sitom na rezervoaru a skoro svakog meseca sam dodavao Motulovo sredstvo za čišćenje sistema ubrizgavanja.. I nije vredelo...

Potom, dodaju ojačano crevo (za 20 bari), iako prosečno treba da se stavi crevo koje trpi 3 bara pritiska za V Strom ( ne znam za druge motore). Na crevo stavljaju protočni filter, kakav inače ide i na na neke automobile. I stvar je rešena.Motor ide odlično, zvuk zdrav, pumpa nečujna..

7C9A9D8B-7DB3-B242-9708-E1ED1F043564_thumb.jpg

 

CD65BF8B-3581-8D45-818A-78E9A1603A89_thumb.jpg

 

Toliko od mene...Nadam se da sam pomogao nekome----

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Može da se odradi sve... cimaj ljude u 3t racing... Nemam pojma koji je filter( u 3t racing su stavili) ali kada ga budem menjao odneću u auto prodavnicu i to je to..Ali,koliko sam shvatio, može svaka vrsta i veličina filtera za automobile ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Meni se na stromu takodje čuje pumpa...svo vreme, ideja je odlična samo mi je Belosava malo daleko. koliko izadje prepravka otprilike ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Meni se na stromu takodje čuje pumpa...svo vreme, ideja je odlična samo mi je Belosava malo daleko. koliko izadje prepravka otprilike ?

Meni se pumpa isto čula svo vreme kao kod provere kada se da kontakt..Tako je krenulo..POsle nekih 5-6 000 km je začepilo skroz..A najviše sam pazio gde i šta sipam..Jednostavno- ne vredi..Balosava je od KG ka KV nekih 20 ak km...Magistralni put.Odmah je pored puta... Nema šanse da ne vidiš servis.--.Oni su ovlašćeni servis i diler Suzuki motora ali rade popravke i imaju prodajni salon polovnih motora..Tako da se sa puta odmah vidi.. Oko pumpe: najbolje da se čuješ sa njima 034 515 475. Pitaj za cenu jer nekada na nekim motorima odrade brže servis pa je norma po satu u konačnoj sumi manja.... Budi uporan u pozivima- kod njih zvoni fon stalno pa je često zauzeto..

http://www.3t-racing.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

verovatno rade dzabe pa covek nece da se hvali :lol:

bravo majstore :jee4:

zlaya@

Pozovi.Napisao sam gore broj telefona..Nije skup jedan poziv.. :zbunjen: Nije isti posao za svaki motor...Cena se razlikuje.. Pozoveš i pitaš..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Mislim da nije isti filter na svim modelima Stroma, ja sam skinu svoju pumpu (na K5)pre neki dan.

 

rastavio je..bar ono što sam mogao, izduvao je kompresorom i izgleda se manje čuje.

 

ispalo je dosta sitnog crnog taloga(jbg nisam slikao) mada sam i na nekom forumu pročitao da se buši dodatna rupa(da olakša prolaz dovoljne količine) za protok goriva kroz pumpu...kažu da i to radi posao.

 

verovatno će to biti moj sledeći korak :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Mislim da nije isti filter na svim modelima Stroma, ja sam skinu svoju pumpu (na K5)pre neki dan.

 

rastavio je..bar ono što sam mogao, izduvao je kompresorom i izgleda se manje čuje.

 

ispalo je dosta sitnog crnog taloga(jbg nisam slikao) mada sam i na nekom forumu pročitao da se buši dodatna rupa(da olakša prolaz dovoljne količine) za protok goriva kroz pumpu...kažu da i to radi posao.

 

verovatno će to biti moj sledeći korak :lol:

Onaj mali filter gore na slici je izvađen iz zatvorenog kućišta..Rastopljen je...Jer nije predviđeno da se vadi..Ako probušiš rupu na plastičnom delu filtera( mislim da si na to mislio) onda nema filtriranja nikakvog.U onoj opciji, koju rade u 3t racing, postoji crevo kojim se gorivo odvodi van rezervoara, kroz spoljašnji filter, i ide ponovo u pumpu očišćeno..Mislim da ti je to bolja opcija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Juce sam demontirao pumpu u rezervaru (vstrom 650, 2005. skoro 50000) da vidim kako izgleda. Sve je na sraf, sve se rasklapa, sito se nalazi u donjem chanchetu (strchi iz rezervara kad se gleda spolja). Bilo je zanemarljivo zaprljano i moze da se skine vrlo lako (samo je nataknuto na usis pumpe), produva se i gotovo...

 

Sto se tice onog crnog plasticnog dela - to nisam otvarao, mada mi je potpuno bezveze da su stavili sitniji filter posle pumpe a veci pre? Mada, danas je sve moguce...

 

Ako se ta crna zatopljena kutija skine, ima dovoljno mesta da se stavi mali filter na njegovo mesto.

Time bi se izbeglo busenje rezervoara ili nosaca pumpe i sl...

A sad, da li je unutra samo filter ili ima i neki nepovratni/sigurnosni ventil?

Koliko sam ja video sigurnosni ventil je zakacen spolja sa onom belom plasticnom kacaljkom....

 

dodatak/uputstvo:

Citam na stranim forumima - ovo je vise-manje sazvakan problem.

Prvi simptomi jesu kada u u prvo 5, pa 4 pa 3 stepenu prenosa ne moze da dostigne max obrtaje.

Tada se izvadi pumpa pa se uradi test protoka tj. za Vstrom sa Mitsubishi UCT-30 pumpom je normalno da "prepumpa" od 1200ml(koristena)-1400ml(nova) za 30sek rada.

Ako je protok slabiji onda se rasklopi motor pumpe od plasticnog zatvorenog filtera pa se reversno ubrizgava tecnost za ciscenje ili gorivo da bi odlepilo prljavstinu sa sita. Nakon toga se ponovo uradi test protoka, ako je sve ok, vozi misko.

Normalno je da se ovi simptomi pojave nakon predjenih od 50000 do 80000km ili ranije ako vozite na prljavo gorivo. Problem isto tako napravi i korozija unutar rezervoara (ako vozite stalno sa praznim rezervoarom).

Ako vam je kojim slucajem crkao motor pumpe ili je pred crkavanjem, pase motor od Suzuki Swift-a 1989-1994 1.3L DOHC a podaci od ove pumpe su:

 

Walbro Part Number: GCA3357

Minimum Current: 12 Volts

Operating Pressure: 35 PSI

Minimum Flow @ Outlet: 1,45L/min High Pressure

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

nije to sito problem... to sam i ja na svom odradio (sito je bilo skoro nezaprljano) ali sam iz pumpe mućkanje i izduvavanjem kompresorom isterao dosta prljavštine i trunja.

 

pumpa se i dalje čuje, pranjem samo sita na ulazu se izgleda ne dobije ništa :stabre:

 

možda jednostavno pumpa vremenom oslabi i ne pravi dovoljan pritisak i iz tog razloga je malo bučnija, otprilike se slično manifestuje kod akvarijumskih pumpi za vodu "načetost" i dotrajalost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam
...možda jednostavno pumpa vremenom oslabi i ne pravi dovoljan pritisak i iz tog razloga je malo bučnija...

 

Kod mene se pumpa jedva cuje ali ako je pumpa bucna onda jedino pomaze zamena elektromotora pumpe jer se pojavi zazor u lezajevima i samim elementima pumpe te dolazi do pada pritiska a tim i protoka...preostaje mi jedino da otvorim rezervoar jos jednom i da operem/produvam taj plasticni zatvoreni filter, jer kao svaki "normalan" covek ja sam prvo otvorio/zatvorio rezervoar pa tek onda procitao celu pricu o filteru...

 

::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Juce sam demontirao pumpu u rezervaru (vstrom 650, 2005. skoro 50000) da vidim kako izgleda. Sve je na sraf, sve se rasklapa, sito se nalazi u donjem chanchetu (strchi iz rezervara kad se gleda spolja). Bilo je zanemarljivo zaprljano i moze da se skine vrlo lako (samo je nataknuto na usis pumpe), produva se i gotovo...

 

Sto se tice onog crnog plasticnog dela - to nisam otvarao, mada mi je potpuno bezveze da su stavili sitniji filter posle pumpe a veci pre? Mada, danas je sve moguce...

 

Ako se ta crna zatopljena kutija skine, ima dovoljno mesta da se stavi mali filter na njegovo mesto.

Time bi se izbeglo busenje rezervoara ili nosaca pumpe i sl...

A sad, da li je unutra samo filter ili ima i neki nepovratni/sigurnosni ventil?

Koliko sam ja video sigurnosni ventil je zakacen spolja sa onom belom plasticnom kacaljkom....

 

dodatak/uputstvo:

Citam na stranim forumima - ovo je vise-manje sazvakan problem.

Prvi simptomi jesu kada u u prvo 5, pa 4 pa 3 stepenu prenosa ne moze da dostigne max obrtaje.

Tada se izvadi pumpa pa se uradi test protoka tj. za Vstrom sa Mitsubishi UCT-30 pumpom je normalno da "prepumpa" od 1200ml(koristena)-1400ml(nova) za 30sek rada.

Ako je protok slabiji onda se rasklopi motor pumpe od plasticnog zatvorenog filtera pa se reversno ubrizgava tecnost za ciscenje ili gorivo da bi odlepilo prljavstinu sa sita. Nakon toga se ponovo uradi test protoka, ako je sve ok, vozi misko.

Normalno je da se ovi simptomi pojave nakon predjenih od 50000 do 80000km ili ranije ako vozite na prljavo gorivo. Problem isto tako napravi i korozija unutar rezervoara (ako vozite stalno sa praznim rezervoarom).

Ako vam je kojim slucajem crkao motor pumpe ili je pred crkavanjem, pase motor od Suzuki Swift-a 1989-1994 1.3L DOHC a podaci od ove pumpe su:

 

Walbro Part Number: GCA3357

Minimum Current: 12 Volts

Operating Pressure: 35 PSI

Minimum Flow @ Outlet: 1,45L/min High Pressure

Ma niko ne buši razervoar. :D Gde si to video?

Nije taj filter u pitanju..Ovaj, koji sam ja slikao je u pumpi...

Takođe nisi u pravu za ovo:

...možda jednostavno pumpa vremenom oslabi i ne pravi dovoljan pritisak i iz tog razloga je malo bučnija...

 

Kod mene se pumpa jedva cuje ali ako je pumpa bucna onda jedino pomaze zamena elektromotora pumpe jer se pojavi zazor u lezajevima i samim elementima pumpe te dolazi do pada pritiska a tim i protoka...preostaje mi jedino da otvorim rezervoar jos jednom i da operem/produvam taj plasticni zatvoreni filter, jer kao svaki "normalan" covek ja sam prvo otvorio/zatvorio rezervoar pa tek onda procitao celu pricu o filteru...

 

::)

 

Meni se pumpa čula kao luda i tada je i prestao da vuče motor na većim obrtajima..Samo je izvađen(nije ono sito) filter iz pumpe, koji je toliko zacementiran da nije bilo pomoći i jednostavno (nije bušen rezervoar kako si naveo) su izvedena creva sa spoljašnjim filterom.-.Pumpa mi se više ne čuje a motor ide kao lud... Vidim da ti tu neke stvari nisi dobro snimio... Ali ne mogu sada da ponavlja šta sam već pisao--.--

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

::)

 

Meni se pumpa čula kao luda i tada je i prestao da vuče motor na većim obrtajima..Samo je izvađen(nije ono sito) filter iz pumpe, koji je toliko zacementiran da nije bilo pomoći i jednostavno (nije bušen rezervoar kako si naveo) su izvedena creva sa spoljašnjim filterom.-.Pumpa mi se više ne čuje a motor ide kao lud... Vidim da ti tu neke stvari nisi dobro snimio... Ali ne mogu sada da ponavlja šta sam već pisao--.--

Miljane video sam slike tvog izvadjenog filtera ali mi se čini da nam se pumpe razlikuju, tj da na tvom K9 i na stromu K5 unutrašnji filteri u pumpi nisu isti...ima na nekom od stranih foruma, mislim da se od 2006-e pumpa razlikuje.

 

prvom prilikom ću testirati koliki protok ima u 30 sec. pre i nakon pranja i ispiranja nekim sredstvom, ako bude razlike javljam rezultate

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

@Miljan:

Kapiram, izvadjen je filter posle motora pumpe (iz zalivene plastike) a stavljen je na odvodu iz rezervara, sad sam uklavirio.

 

Kad budem otvorio rezervoar ponovo, otvoricu i taj plasticni deo pa cu videti kakva je situacija. Znam da na automobilima pumpa u rezervoaru postane bucna kad joj se istrose elementi a i padne pritisak, zato sam to napisao...

::)

 

@Zlajcani:

U pravu si, pumpe za dl650 su iste od 2004-2006, postoje neke razlike bas u tom zatvorenom delu koji sadrzi filter kao i u duzini odvodne cevi:

 

Moja je ovakva, Vstrom 2005.

http://www.cheapcycl...19855-fuel-pump

 

a ovakva je od 2009.

http://www.cheapcycl...19768-fuel-pump

 

Nije ista pumpa, filter bi trebao da bude izmedju dela 7 i 3 na verziji iz 2009.te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

meni je strom k8- koja je pumpa 'bem li ga, što bi narod reko'..Uglavnom nečujna je i ovaj filter, koji su mi stavili je neka džomba pa mislim da neću skoro menjati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Hajde da dopunim temu sa jos jednim iskustvom (sva sreca pa nije licno):

Motor radi na leru ok (vstrom 650), normalno pali...ali cim se malo doda gas, ugasi se.

Naravno, pumpa je u pitanju. Kako je bilo stani-pani varijanta probusili smo vrlo malu rupicu (1mm) na odvodu iz crne plastike filtera (tamo gde se pumpa natakne na metalnu cev za odvod, i to pored same velike rupe (10mm) i sve je proradilo.

Pre potpunog zacepljenja, bilo je situacija kad motor ide normalno, pa onda krene da zeza, ide opet normalno par dana, pa opet se gasi.

Mada taj filter mora da se zameni posle svakako jer nema svoju funkciju...

Vise o tome ovde:

 

modifikacija zacepljenog filtera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Da se nadovezem na temu,

 

Imao sam problem sa mojim motorom (Suzuki gsx650f - 2008) takav da se gusio prilikom jaceg dodavanja gasa (kada bi trebao da ubrizga vise goriva)...

Ispostavilo se da je filter bio zaprljan. Odvezao sam motor u servis Vector - Horgos gde su celu pumpu za gorivo rastavili i ocistili. Kao i dizne (ultrazvucno), ocistili i rezervoar... Motor sada ide bez ikakvih problema :moto3:

 

Moguce da je kod mene do problema doslo jer je covek od koga sam kupio motor drzao isti u garazi jedno godinu ipo neregistrovanog ALI praznog rezervoara. Rezervoar je malo zardjao iznutra i kada sam ja kupio motor i sipao pun rezervoar verovatno je tu doslo do problematike i zacepljenja filtera. Napominjem da nisam strucnjak vec samo iznosim moje amatersko misljenje....

 

EDIT : Malopre mi se opet javio isti problem 0plac.gif... sto bi rekli "Problem not solved"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Da se nadovezem na temu,

 

Imao sam problem sa mojim motorom (Suzuki gsx650f - 2008) takav da se gusio prilikom jaceg dodavanja gasa (kada bi trebao da ubrizga vise goriva)...

Ispostavilo se da je filter bio zaprljan. Odvezao sam motor u servis Vector - Horgos gde su celu pumpu za gorivo rastavili i ocistili. Kao i dizne (ultrazvucno), ocistili i rezervoar... Motor sada ide bez ikakvih problema :moto3:

 

Moguce da je kod mene do problema doslo jer je covek od koga sam kupio motor drzao isti u garazi jedno godinu ipo neregistrovanog ALI praznog rezervoara. Rezervoar je malo zardjao iznutra i kada sam ja kupio motor i sipao pun rezervoar verovatno je tu doslo do problematike i zacepljenja filtera. Napominjem da nisam strucnjak vec samo iznosim moje amatersko misljenje....

 

EDIT : Malopre mi se opet javio isti problem 0plac.gif... sto bi rekli "Problem not solved"

ima logike ali evo ti info;:

skoro su u 3t racing radionici servisirali pumpu na 5200 km na jednom suzuki banditu.Jednostavno je gorivo loše tj. puno primesa..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Ma ja nisam prijatelju od njihove popravke presao ni 350 km a vec se ponovo pojavio isti problem.... Ne verujem da je gorivo toliko loseg kvaliteta... Ocigledno nesto nisu dobro uradili... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ma ja nisam prijatelju od njihove popravke presao ni 350 km a vec se ponovo pojavio isti problem.... Ne verujem da je gorivo toliko loseg kvaliteta... Ocigledno nesto nisu dobro uradili... :(

Ja ne znam u kom si servisu bio..pumpa treba da daje pritisak 3 bara.pogledaj gore resenje od 3t racinga.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja