Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Scarabeo 500ie

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2194 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 6. 9. 2024. at 23:29, Blaza je napisao:

Kada skineš dovodno crevo od pumpe, na dizni, ako nemaš čime da proveriš pritisak goriva, na kontaktu treba da baca / prska bar 7-8 metara. Sa lošim filterom, u mom slučaju, bacalo je metar...

Ne moraš da vadiš pumpu iz rezervoara, proveri ovako...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
On 12. 9. 2024. at 0:01, Funkinbeats je napisao:

a sta da joj radim druze kako da je provjerim

Uzmeš unimer, meriš otpor hladne i zagrejane, imaš u service manualu sve lepo objašnjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

@Blaza hvala i tebi kao primjeru šta se moglo desiti hvala svima motor evo ne pali gresku i nije klecnuo na leru, još samo malo prducka na auspuh al vrlo malo @Satelis da li je okej ovo, doduše probao sam pola kilometra voziti još malo prducka blago na auspuh ali možda prođe, doduše moram sada nasuti gorivo ponovo i onda će biti okej

 

motor sada opet čupa i prima gas uredno

 

filter nisam zamjenio očistili smo ga nekim cleanerom i izgurali kompresorom sve, u piaggio radnji nemq ovaj filter moram kopati negdje drugo uglsvnom pun pogodak

 

hvala svima ooet na savjetima i dr. @Satelis i @Blaza ♥️♥️♥️♥️

Promenio član Funkinbeats
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najbolje bi bilo nakaciti manometar, voziti i pratiti pritisak goriva.

Tako nema greške tj eleminise se dovod goriva ako pritisak drzi 2.5-3b.....to je Ok.

Ako je ispod 2b pritisak to nikako ne valja.

Filter postoji kao rezervni deo ali košta nenormalno mnogo, ulaz i izlaz nisu istog promera.

 

Kako radi pumpa.... vuče benzin preko sito filtera sa dna pumpe, gorivo prolazi kroz filter (5-6b) pa ide na regulator pritiska, regulator spusta pritisak da bi kod dizne dobili 2.5-3b.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2194 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kada sam ja imao problem,  i pretpostavio da je do filtera, već je bilo oko 16 h, mnoge radnje se zatvaraju. Utrčao sam u prvu prodavnicu auto delova, pokazao čoveku filter, on otvorio fijoku ispred sebe, izvadio (po obliku i promeru) identičan, i rekao 92 dinara... Stotka bez kusura :), trči nazad da probam, jer sam rano ujutro išao na put od 500 km. Motor je proradio kao sat ! Nisam ga slikao (a možda i jesam, ne sećam se), sve je visilo sa njega, ali je proradio !

Da sam imao više vremena, stavio bih i original, ali... U par dana ukucao preko 1.000 km, posle toga se vozio još 10 meseci bez problema.

Uvek sam za original delove, jer traju najduže. I termostat kada sam menjao, trči u PGS, kaiš najskuplji, dva seta novih guma (ništa polovno)...

Drago mi je da sam pomogao, ako je to bio kvar. Opet kažem, Skarabeo je mnogima ružan, al ja sam se slatko vozio sa njim...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2194 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sutra u prvu radnju auto delova i kupuj zamenski ! Kad budeš u prilici, menjaj za bolji. To što ste oprali, trenutno valja, ali krenućeš negde dalje, izdaće te opet. Samo drugi, i gledaj da je unutrašnji promer isti...

Skoro sam u prodavnici moto delova kupio stakleno metalni filter 8 mm. Dođem kući, izvadim iz kese, a ono unutrašnji promer jedva 4 mm... Nisam ga ni stavio na Kawu, uzeću drugi..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3681 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ovaj mora da pasuje, posto ima stepenasto za dve debljine creva. 
Ja sam inace mislio da vi pricate o filteru koji se nalazi u rezervoaru, onaj kao kesica 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prosle godine jurio sam taj filter mali usrani.

Nov niko nije imao i ako postoji kao rezervni deo, košta ako se dobro sećam 8-9.000din.

Našao par polovnih koje ne bi u snu stavio jer su crni i izgledom isti kao što sam skinuo.

Resenje je da se budzi drugi filter ili da se zameni cela pumpa.

Ako se budzi, pre sam za filter metalnog no plasticnog kućišta.

Plastični mi nekako ima tanku plastiku u odnosu na original, treba da drzi pritisak i selne za stezanje....otud mislim da je bolji sa metalnim kućištem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

meni je sinoc majstor busilicom probio to gore gdje se nabija crijevo, izbusio filter kroz srefinu i sada prolazi sve, govori kaze vozi slobodno ovako ali nemoj puno trazi ovaj filter fino da se stavi nov i rahat si

 

nasuo sam pun rezervoar i parkirao ga, ne mislim ga puno vozati dok to, jer potrebna je najmanja tackica da mi diznu gore začepi i onda belaj mada on na dnu rezervoara ima filter vrecicu ali opet nije ni ona aigurna jer kako bi onaj filter kod pumpe bio začepljen ...

 

sinoc mi je opet pri povratku upalio check al na 5 sekundi, nije usporavao ima ubrzanje dobro auspuh vise ne puca uopste niti mi trokira, samo imam osjecaj da je neko od drugih majstora diro srqf na klapni ko da mi malo ima pojacan štangas, ili se meni čini jer evo dva mjeseca je bio preblag na leru i klecao gasio se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2194 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sad se baš i ne sećam da li ima farbe preko tog šrafa što se ne dira. Ako ima, možda i možeš da vratiš kako je bilo (ako je pomeran šraf) po izgledu farbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja