Jump to content

Moto Zajednica

Preticanje kolone

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Jutros oko pola osam kolona vozila na čukaričkoj padini od novog obdaništa pa sve do semafora na čukarici.

Ja lepo duga svetla, u levu traku i lagano obilazim kolonu koja se jedva kreće. Kod audijevog servisa iz kolone izlazi ispred mene milicijski auto sa upaljena četiri migavca. Ja prikočim, on se vraća u traku i ja sa njim, gasim dugo svetlo i lagano vozim za njim. Milicijski auto se zaustavlja, iz njega izlazi mlađi milicioner i sa podignute obe ruke kaže: Gde si ti krenuo. Ja mu odgovorih: Pa glupo je da čekam u koloni sa automobilima. On se ljutito okrete prema svom autu i mahnu mi rukom da ga pratim. Zaustavi se kod čukaričke pumpe, izađe sa šapkom i ljutito: Isprave. Ja se raspakujem, dam mu isprave i on sve lepo zapisa u rokovnik. Ja ga zamolih da bude opomena. Šta će biti, napisaću ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Novi Bgd
  • Motocikl: Transalp 650

Cisto sumnjam da ce nesto biti cim te u rokovnik zapisao. Da je napravio zapisnik e onda bi nesto bilo.

Pretpostavljam da nije bio saobracajac u pitanju vec obican pandur kojeg je iznervirala guzva,a uz to kad je video da ti laganica ides pored njih tad je pukao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ma to su one fore: Momče imam te u tefteru ako te navatam još jednom jebo si ježa

 

Nema od toga ništa. Piči i pazi na ostale ludake u koloni jer se možda i njima žuri pa bi i oni da obiđu kolonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Bojim se da ce ti ipak stici kazna. Meni prosle godine u februaru pisali tako u rokovnik, nit mi dade neki zapisnik nit bilo sta, samo upisao u svesku i sad krajem godine mi tek stigla kazna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Bojim se da ce ti ipak stici kazna. Meni prosle godine u februaru pisali tako u rokovnik, nit mi dade neki zapisnik nit bilo sta, samo upisao u svesku i sad krajem godine mi tek stigla kazna.

odeš kod sudije, žalba, u pitanju je falsifikat.

Mora da ti da primerak prijave.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSR 600

Nemoj da bijes glavu,popizdeo sto mora da ceka. Najverovatnije nista od toga nece biti,mada po zakonu moze da ti pise i ako ti nista nije dao od papira. Kao kad bi te video obican pozornik na ulici da prolazis kroz crveno i zapise ti registraciju,napise u stanici i posalju ti na gajbu,ili na adresu gde se vodi motor. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Nadam se da neće biti ništa, ali me sve to nervira za ubuduće, ja sam to uvek radio, pa i onda kada je milicija regulisala saobraćaj kod OMV pumpe. Nikad nisam omao problema, ni sa patrolom u kolima ni sa milicijom na motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Bojim se da ce ti ipak stici kazna. Meni prosle godine u februaru pisali tako u rokovnik, nit mi dade neki zapisnik nit bilo sta, samo upisao u svesku i sad krajem godine mi tek stigla kazna.

 

Mene upisao ćoškara u tefter kad sam nepropisno skretao u levo ispred kuće i ništa već 2 godine ne dolazi :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Bojim se da ce ti ipak stici kazna. Meni prosle godine u februaru pisali tako u rokovnik, nit mi dade neki zapisnik nit bilo sta, samo upisao u svesku i sad krajem godine mi tek stigla kazna.

odeš kod sudije, žalba, u pitanju je falsifikat.

Mora da ti da primerak prijave.

 

nije bas tako... mene su zaustavili na ibarskoj sa 31km prekoracenja + bez isprava... upisao me je u svesku i nakon pola godine stigla kazna za brzu voznju...

 

sto se tice sudije reci ce da ti je izdao da nisi hteo da potpises... svoj primerak izgubio...

 

generalno mislim da zavisi od pandura da li je tog dana imao dovoljno kazni da ispuni dnevnu kvotu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

isto kao i nekim kolegama pandur na motoru me zaustavio nisam imao tablicu (isao iz murije gde sam ga odjavio pa do moje opstine) trazi dokumenta ja mu dam sve spremno za registraciju nesto upisao u svesku,stavi kacigu i ode i posle par meseci eto meni kazne sudija mi dao najblazu kaznu jel sam isti dan i registrovao.

Tako da moguce da ti stigne bas sam jutros gledao na jutarnjem neki lik iz gradskog sekretarijata za saobracaj gostovao i pricao o motoristima i bas napomenuo da je zabranjeno preticanje i provlacenje kroz kolonu. Debilozno ali je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ma samo si ga iznervirao i onda je pokušao da se pravi bitan.

 

Samo on sme da pretiče kolonu...ko si ti da ga pratiš...

 

Neće ništa biti...

 

Samo bezbedno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Bojim se da ce ti ipak stici kazna. Meni prosle godine u februaru pisali tako u rokovnik, nit mi dade neki zapisnik nit bilo sta, samo upisao u svesku i sad krajem godine mi tek stigla kazna.

odeš kod sudije, žalba, u pitanju je falsifikat.

Mora da ti da primerak prijave.

 

nije bas tako... mene su zaustavili na ibarskoj sa 31km prekoracenja + bez isprava... upisao me je u svesku i nakon pola godine stigla kazna za brzu voznju...

 

sto se tice sudije reci ce da ti je izdao da nisi hteo da potpises... svoj primerak izgubio...

 

generalno mislim da zavisi od pandura da li je tog dana imao dovoljno kazni da ispuni dnevnu kvotu...

 

Mislim da si u pravu. Nazalost. Zavisi od pandura i dal ce ispuniti dnevnu kvotu.

1. Mene su prosle sezone zaustavili na motoru (skinuo sam bio tablice - znaci imao sam ih ali sam ih nosio u torbici jer nisam jos bio napravio preklopivi nosac) ispred starog tramvajskog mosta (uvek je bila tu bar jedna aprilia letos) i poceo da me smara i ja mu dao dokumenta i nikad mi nista nije stiglo.

2. Caleta su zaustavili kod video kluba zabac u zemunu, pre par meseci, zbog neregistrovanih kola (vozio je par dana neregistrovan jer je cekao odredjeni broj i tablice) isto, nista nije potpisivao, pandur je zapisivao nesto u svesku. Nista mu nije dao, cale mi ispricao, ja mu reko nema od toga nista cim nije bio zapisnik, on sav srecan. Posle samo par nedelja mu je stigao saobracajni prekrsaj taj i taj i poziv kod sudije za prekrsaje... Jos nije bio tako da ne mogu da vam kazem kako se zavrsilo ali sustina je da se prijava tretira sasvim normalno kao da je napravljen zapisnik.

3. Potpuno ista prica se desila i bratu, pre par godina, nije dobio na potpis zapisnik, niti je naravno, kao i u ostalim slucajevima napravljen na licu mesta a odgovarao je za saobracajni prekrsaj, nesto je platio i bio je uslovno ali to sad nije ni bitno...

 

Tako da sad je gotovo, nadam se da ce tte zaobici ali ako ti stigne nemoj da se iznenadis. A potpuno te razumem o cemu pricas, ja to radim svaki dan kao i 90% nas i nikad me niko nije zaustavio (mada i nisi morao da stanes kolima :neznam: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Pricao sam u par navrata sa marsovcima...kazu da generalno i ne tolerisu bas prelazak preko pune. Za provlacenje nije problem.

 

A za tefter...izgleda da zavisi od dnevne kvote ili sta god...nekome stigne, nekome ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ako nešto stigne javljam, što se kazne tiče sekiraju me samo bodovi za novćanu kaznu postoji način da se plati minimalno, al to mogu da kađem samo u četri oka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja koliko znam po zakonu je dozvoljeno preticanje u okviru iste trake pod uslovom da ne prelaziš punu liniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja koliko znam po zakonu je dozvoljeno preticanje u okviru iste trake pod uslovom da ne prelaziš punu liniju.

 

Opšte pravilo kretanja je desnom stranom i obaveza omogućavanja preticanja što znači da su vozači auta dužni da se pomere u desno i omoguće preticanje motorcikla unutar linije. Gotovo da svuda ima mesta za tako nešto al to retko kome pada na pamet jer svi smatraju da samo auti figuriraju. Tako može da proba da se vadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja koliko znam po zakonu je dozvoljeno preticanje u okviru iste trake pod uslovom da ne prelaziš punu liniju.

 

Opšte pravilo kretanja je desnom stranom i obaveza omogućavanja preticanja što znači da su vozači auta dužni da se pomere u desno i omoguće preticanje motorcikla unutar linije. Gotovo da svuda ima mesta za tako nešto al to retko kome pada na pamet jer svi smatraju da samo auti figuriraju. Tako može da proba da se vadi.

 

 

To znači šta ?

Da je dozvoljeno provlačenje i preticanje u okviru trake ? Jel tako mr.Djunta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja koliko znam po zakonu je dozvoljeno preticanje u okviru iste trake pod uslovom da ne prelaziš punu liniju.

 

Opšte pravilo kretanja je desnom stranom i obaveza omogućavanja preticanja što znači da su vozači auta dužni da se pomere u desno i omoguće preticanje motorcikla unutar linije. Gotovo da svuda ima mesta za tako nešto al to retko kome pada na pamet jer svi smatraju da samo auti figuriraju. Tako može da proba da se vadi.

 

 

To znači šta ?

Da je dozvoljeno provlačenje i preticanje u okviru trake ? Jel tako mr.Djunta ?

 

Tumačenje zakona i opštih pravila može da ode u filozofsku raspravu pogotovu što mnogo toga nije pisano. Sami saobaraćajni zakoni su arhaični i drže se pra relacija kad motor nije bio masovan pa tako i ostao izostavljen. Masa vozača umišlja da motor mora da ide isključivo uz desnu ivicu a kad motor to očekuje od njih to se kao ne važi. Zakonom je stavljeno da mora da se obezbedi preticanje, ( bezbedno) u smislu pomeranja u desno čak i prelaskom u desnu traku, na auto putu decidirano, a isto važi i u gradu. Takođe, svi učesnici su u obavezi da prevashodno se rukovode bezbednošću koja je iznad striktnog pridržavanja nekog propisa, al da ne tupimo.

 

Saobraćajnica može biti od dve obeležene i podeljene kolovozne trake. Traka može biti široka toliko da paralelno mogu da idu 2 šlepera i sasvim je normalno da se pretiču unutar crte. Ako se primeni ista relacija na auto i motor, očigledno je da motorcikl može da pretiče unutar crte a za to ima uslova skoro svugde, a mislim da to i stoji u zakonu. Drugi je padež što kod nas stoka vozi isključivo uz levu crtu bez obzira što ima mesta još za jedan paralelan. Ispada da taj što ide uz levu crtu krši propis i ne sklanja se u desnu stranu i ne omogućuje da bude pretican.U gradu svi kao dušebrižnici, ograničenje brzine i smatraju da mogu da se kreću kud im volja. Isti princip važi i kad su u pitanju više obeleženih saobraćajnih traka. Kad se motorom kreće skroz uz crtu svi auti ga slobodno obilaze, a kad ide sredinom i sporo, odma negoduju tražeći da se pomeri u stranu da bi ga obišli jer ima mesta i kad to urade to je legalno. Zašto ne bi bilo kontra važeće i za motor.

 

Da se vratim na ovaj prekršaj, tu ima mesta da se voze i kamion i motor, al auti ne dozvoljavaju preticanje. Da su to omogućili, naš brat ne bi bio teran u prekršaj. Ja bi reko da sam uredno dao znak za preticanje, migavac, svirao, ablendovao, oni ne omogućuju preticanje i čine prekršaj, namerno idu u levo i izguravaju me, približavali se neki od pozadi i plašili me i time mi ugrožavali bezbednost tako da sam morao da ih preteknem. Reko bi, policajac je dužan prvo njih da presliša pa onda mene jer njihov prekršaj je inicirao moj, prvo njih kaznite pa onda i mene.

 

Ovo sve izgleda kao naučna fantastika al bi tako trebalo da bude.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedno osnovno treba da naučite a to sam potvrdio sa nekim komandirima.

Upisivanje podataka može da se vrši samo u listu za prekršaje ili prijavu kako je mi zovemo ,ako je saobraćajna u saobraćajnu ako je van toga postoji takozvana prekšajna.

Nikako legitimisanje i upisivanje u notes ili blok.Samo u varijantama kao akcije sablja i slične i mali su liste gde su upisivali prilikom legitimisanja.

Tebe nisu zaustavili saobraćajni nego obični policajci koji nisu za saobraćaj.

Što se tiče saobraćaja važi samo ako postoji snimak ili fotka.

Ja dvijcu pozornika ispratio sa posla ,mislili momci da mogu da se nešaju u saobraćaj i kao pišu prijave u notes .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Tefter ko tefter, nekada stigne, a najčešće ne.

 

Preticanje u okviru trake je dozvoljeno ukoliko je bezbedno, kao uostalom i svako drugo preticanje.

Preticanje kolone preko pune nije, ali zato zaobilaženje kolone bi moglo da bude dozvoljeno, ali uslov je da kolona stoji - da bi se to zvalo obilaženje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

ti si najludji sto si mu stao , u takvoj guzvi si mogao da nestanes iz njegovog vidika za 5 sekundi

Gavro, ne preteruj. Covek vozi stroma :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja