Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor za početnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova

Poštovanje motoristi/bajkeri ! treba mi savet od vas.

 

Do sada sam samo vozio male motorčiće Tomos a3 i ATX, i konačno sam odlučio da uzmem neku solidnu mašinu do 125ccm.

 

Problem je što je teren gde bih vozio motor - brdsko planinski a ljubitelj sam sportskog izgleda.

 

Šta je kompromis za takav teren jer enduro i cross varijante mi nisu primamljive tj. pre bih vozio apriliu rs 50 nego enduro 125ccm samo sto mi se dopada spor look :-) i pozicija vozaca, svestan sam da je prednost enduro i cross serija što su mnogo bolji za brdsko planinske terene istabilniji.

 

Zato mi treba savet koji motor mi preporučujete u početničkoj "sport look" klasi a da trpi i sporije vožnje tj. šta je alternativa za teren koji im nije namenjen a da može da podnese takve uslove.

 

Dopada mi se Aprilia RS 125, Yamaha R125, Derbi GPR125, Honda CBR 125.

 

Hvala unapred i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

80% on road... a off road je mahom rizla, ravno je, po neka rupa id.. Tomos automatik ide kao lud tuda... ne znam koliko šteti boljim motorima takav teren van cross / enduro klase... to je poenta pitanja...

 

Konkretno da li npr. aprilia sr 125 može da se vozi po takvom terenu jer su brzine kretanja 40-60 kmh, retko 80-100... ili postoji neki bolji motor u toj klasi sportskog izgleda koji bi se bolje pokazao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Pa vidi nebi ti savetovao da po rizli vozis bilo koji R-ic od onog sto si naveo u prvom postu, za apriliju sr125 nisam siguran da bi bas zadovoljila takve uslove puta. Mozda razmisli malo o Honda NSR 125. Ali imaj na umu da se motor kupuje prema potrebama i da izgled nemora da bude presudan naj bitnije je da ti osecas sigurnost u voznji da mozes da vladas motorom. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

80% on road... a off road je mahom rizla, ravno je, po neka rupa id.. Tomos automatik ide kao lud tuda... ne znam koliko šteti boljim motorima takav teren van cross / enduro klase... to je poenta pitanja...

 

Konkretno da li npr. aprilia sr 125 može da se vozi po takvom terenu jer su brzine kretanja 40-60 kmh, retko 80-100... ili postoji neki bolji motor u toj klasi sportskog izgleda koji bi se bolje pokazao.

 

Prvo, brdsko planinski predjeli su (posle staze naravno) najprirodnije staniste za sportske motore (ako pricamo o asfaltu naravno).

S obzirom da je prica o 125 cc ne vidim nikakvo gusenje na 50-60 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

hard_rock - hvala na predlogu "honda crb 125" pogledacu bas uporedjivanje sa ostalim modelima...

 

Andreja, u pravu si, na kraju se sve svodi na prakticno resenje, ali sportski look je nesto jace od mene :-), svrsishodno je uzeti neki enduro/cross mix zbog terena... ali nista mi za sada nije zapalo za oko, a imam i ATX za off road i spore livadske voznje... ali svakako cu uzeti sve sto ste rekli u obzir i doneti najbolju odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Inace ninja koji ti je budzet za kupovinu motora?

 

Budzet je oko 700e, trenutno.

 

Nasao sam motorcic od poznanika, Honda NSR 125 r, kaze da je u perfektnom stanju, tip top... mali potrosac, treba da ga vidim sutra/prekosutra pa javljam sta sam uradio, sve ide ka smeru da cu je pazariti.

 

Malo je starija 1992. ali je kao nova, trazi mi 600e, na ime. Pozdrav!

 

Sta mislite o tom modelu pod uslovom da je u tip top stanju, evo i slike bas tog motora:

 

hondansr125zamene.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

ako je stvarno stanje kako prica, pa i nije toliko lose

za pocetak ce biti dovoljno...

al 2t 125cc i mala potrosnja ne iduuuuuuu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Probao sam masinu, ide kao blesava, nisam od 125-ce to ocekivao iskreno, plus ima jake kocnice, malo je samo nizak. Ali ja sam sa djonom 180cm tako da mi je ok. Sedeo sam posle na Suzukiju gsx 650, 500 ccm i apriliji 125ccm... Oba Suzukija su vrh, Aprilija 125cc izgleda lepo spolja, siroka je poprilicno i udobna za 125ccm masinu, zvuk joj je samo ocajan kao FEN....

 

Borise sta mislis koliko trosi NSR 125 do 3000 obrtaja, lik mi kaze da je oko 3 litre ako se opusteno vozika po ravnom, a max trosi 5,6 kada se przi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kakvih crnih 3L, pipave voznje jedno 6L a kad se przi (ako je otvorena) moze i do deset..... CVAJA je to!!!!! Nisam nikad vozio, ali gledam po APRILIjama RS koje su u istom fazonu.... mozda sam i preterao malo ipak je to HONDAAAAA. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Oko 4-4.5l popije normalnijom voznjom po gradu,a 6-7l kad joj siju zavrces. A Aprilia je sasvim druga sorta,to je pravljeno u prvom planu da ide :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Ne znam da li si odlučio već, ali imam buraza koji vozi Yamahu YBR 125.

 

Ide za sve pare, nema oklop, pa ne možeš da ga oštetiš (ni pad nije problem), trpi i makadam bez problema, a može da se zavrne....

 

Za početnika savršen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

ja sam BORISA a ne BORIS!!!

sad, kojih crnih 3000 obrtaja? ono se vrti na preko 10.000rpm garantovano, a i tako se tera... trosi ono preko 5l sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Cvaju ni ne mozes da vozis na 3000 rpm :D. Jos nisam izmerio potrosnju na mom NSR-u tacno, ali mislim da se krece tu negde oko 6L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

ER5 ili hornet ili tako nesto, zavisi sta volis, KLE 500, probaj pa vidi sta ti odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

ER5 ili hornet ili tako nesto, zavisi sta volis, KLE 500, probaj pa vidi sta ti odgovara

 

 

Moze meni jedan taj Hornet da ulazi u okvir tih 700e? :jee:

 

Unapred hvala!

 

P.S.

Boja nije bas presudna, al` ako moze da je zlatna... Uh... :)

Al` nije bas presudno! :D

 

Marko, u okviru te cifre ti predlazem Kineza k`o mog ili enduro verziju! ;)

I, da vidis srece i miline! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere, Vara 1000, XT660R, Strom 650, FZ6 S1

Rekoh mu vec da doda pare i kupi pravi motor za pocetnike tipa ER5, ili zaboravih da napisem da skupi jos :stabre: .

 

Sa kinezima samo muka, mada ti mozda u slucaju navedenog budgeta SACHS nije los izbor :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

slažem se sa tvrdim kamenom, za 700 oera ne gine ti čajniz m.f....ili malo pojačaj taj buDJet :moto3:

I ja se slazem, naj bolje ti je da skupis jos novca i uzmes nekog japanca od 125ccm. Nije bitno da li je 2t ili 4t, ja sam davno imao Hondu NSR125 2000god. i sa njom sam se najsladje navozao. Burazer je imao CBR125 2006god i izgleda kao bicikla a nista bolje i ne ide a mnogo vise je kosta od NSR-a. Znaci jos kesa i onda japanac, tako je najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja