Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Xciting 250

Recommended Posts

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aj da napišem i ovde, dopisivasmo se privatno. Unutrašnji navoj je uvek 28mm, to je jedino i bitno, tu ne može da se pogreši. Sad, da li je spoljašnji 38 ili 39, nema ni veze, samo je potrebno da se ima odgovarajući ključ\gedora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
Ja imam onaj udarni odvijač iz Lidla, na baterije, odličan je za amaterske potrebe!

Od koliko je nm taj na baterije? Ma uzet cu i 38 i 39 samo ako nadjem.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Vrlo je moguće da ti je smo matica pretegnuta na kvačilu koje ne možeš da odšrafiš. Isto kao što ne treba da bude labavo zavijena, da se ne bi odvila, ne valja ni kad je pretegnuta. Onda stisne previše lamele, pa se iste ne otvaraju glatko. Zato je na fabričkom kvačilo nacrtano markerom oznaka kako treba matica da završi. Inače je teško pogoditi pravu silu zatezanja, čak i uz moment ključ.

 

CVT je tako jedan prost, a ultra pipav sklop. Čudo je jedno koliko ima sitnica za obratiti pažnju. A razlika između loše i dobro montiranog prenosa je nebo i zemlja!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Evo nasao mi je prijatelj u Novi Pazar gedoru 38 i 39, uzecu obje za svaki slucaj.



Inace, zeznula mi se sad i matica koja ide na osovinu od skidanja i vracanja, sva prilika da cu cijelu osovinu izbacit da odradim novi navoj za obicnu maticu jer na ovu osovinu ne moze bilo koja matica, ali to cu preko zime. Sad cekam da mi prijatelj posalje ove gedore da bi rasklopio kvacilo, a u medjuvremenu trazim udarni odvijac na bateriju i onda bacanje na posao.
1eacbde56c03a39ec4d57d12210bf490.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Nema veceg malera od mene.

Prijatelj otisao da mi uzme gedoru 38 i 39 pa da mi posalje, ispalo da nemaju 39 samo 38, kolega koji je radio prvi dan mu je pokazao 38 i 39 sad ispalo da nemaju 39, vjerovatno prodato. Poslao mi je 38 ali ne moze sa 38, ide 39.

Usput, pitao sam jednog majstora, kaze da osmirglam malo lamelice i zvono i da cu rijesit sto se tice tog tresenja, ja sam to radio, doduse ljetos, ali eto probacu opet, da ne rasklapam kvacilo bezveze.

Kupio sam i nareznice i ureznice, da popravim navoj na osovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemaju u Wobu gedoru 39 u ponudi, kao što sam već napisao. Ali sad te prijatelju definitivno više ne razumem. Pre par dana si napisao ovo ispod, a sad kažeš nešto drugo:stabre:

  

On 20. 10. 2023. at 12:15, _funjara__ je napisao:

Osmirglao lamele, osmirglao zvono, podmazao lezaj (crvena tovatna mast za visoke temp) sve sam to uradio i na novo kvacilo i ipak trese.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Pa to sto sam napisao sam uradio ljetos, neđe u Jul mjesec posle moto skupa u Trebinju, provjerio CVT i malo presao šmirglom, podmazao tad sve kao sto sam i napisao, valjda ne smije često da se šmirgla?

Update:

Malo sam izbrusio gedoru 38, sad će da radi posao kako treba, jedino sam se zeznuo jer mi treba nastavak koji je veci, ali snaci cu se njega vec.

Da li može širi navoj da se odradi i na prednju i zadnju osovinu?
Užasno su losi navoji kod mene, mislio sam strugar da mi uradi drugačiji navoj da mogu bilo koju maticu da stavim.
919cbabb52ef44f757ac41c7145d88a6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kad god ošmirglaš ferode, to pomogne. Neko vreme. Ali ako ne naležu lepo, nešto je krivo, ili lamele glave pri odvajanju, ili je na pr. previše masti koja se razleti po zvonu, pa proklizava... sve je to kratkog daha. Mora da se uradi ljudski.

Za narezivanje navoja ne znam, nisam to radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Necu svakako ostavit to tako i da pomogne privremeno.

Rastavit cu cijelo kvacilo, sve fino ocistit podmazat i namontirat ponovo, zamjenicu i oprugice kvacila, posto je centralna zuta malossi stavicu zute i one male, narucicu u onu mast malossi sto si mi poslao, i evo i javno da se zahvalim jer si mi mnogo pomogao, iako cesto smaram sa pitanjima, jbg, najblizi mi je majstor 80km od mog grada, i to moras da ih molis i cekas mjesecima da bilo sta odrade, a imao sam losa iskustva sa njima, pa se trudim sam da zavrsim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma no frx. Ali nemoj uzimati žute oprugice, nego bele, moj je skroman savet. Žute okidaju na većem RPM-u, što opet lakše dovodi do prženja feroda i treskanja pri polasku, pri regularnoj upotrebi, vožnji po gradu i sl.

image.thumb.png.7d908144e42621a53c98f2c4a6314570.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

2h posle ponoci, ja evo sad izasao iz garaze.

Osmirglao sam kvacilo i zvono, podmazao lezaj, i dalje ste isto ponasa, podrhtava kad ce da krene. S obzirom da nemam udarni pistolj i produzetak za 38 gedoru, za sad ce sve ostati tako kako je. Mislio sam da cu rijesiti problem makar privremeno sa smirglanjem, ali nista od toga, nema odustajanja, kad uzmem alat koji mi treba za taj zahvat, opet sve rasturavam, jos 20x ako treba sve dok ne rijesim to trzanje koje me nervira.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Vec nekoliko dana mucim muku sa paljenjem, nece da upali bez dugo verglanja, nekad toliko vergla da iscrpi i akumulator, ranije mi se to nije desavalo osim jednom predprosle zime kad je saug crkao, uzeo sam zamjenski neki 20e, da li je moguce da je opet do njega?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Danas prispojim akumulator na kablove, upali motor iz prve.. evo ne znam...

Sva prilika da je akumulator oslabio, ali ne znam, valjda ne bi verglao?

Mada planiram da skinem karb i posaljem negdje na ciscenje u ultrazvucnoj kadi.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Samo da javim..

Zbog loseg paljenja je uzrok akumulator, nije imao dovoljno snage. Planirao sam da uzmem novi na Proljece, ali rekoh daj da probam ovaj da stavim na punjac, mozda nije crkao, kad ono bas, sad pali iz prve normalno, tako da ako ima neko prob sa prvim paljenjem, nek provjeri i akumulator..

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova

Nisam pisao vec duze vrijeme o Kimku..:)

Uglavnom, napunio sam akumulator, pali bez problema, za sad necu jos kupovati novi. Druga stvar, iz cista mira mi je anlaser crkao, bukvalno ispred kuce da upalim, da bih isao na voznju, nece.

Polovni anlaser 80-120 eura orginal, naravno, uzeo sam novi i to za 55 eura pa dok traje nek traje, rekoh ajde dok anlaser stigne, poskidao sam sve plastike da osvjezim malo, kad sam vec plastike poskidao onda da provjerim i ventile jer je proslo dvije godine od zadnjeg stelovanja.

Usisni je bio preko 0.10mm a izduvni 0.18mm, nastelovao sam ih po knjizi usis 0.10mm i izduv 0.10mm, mnogi su mi majstori rekli da stavim 0.15mm izduv, ali ne znam, ja vise vjerujem inzinjerima koji su nqpisali da ide 0.10mm nego nasim majstorima.

Usput sam ugradio i maglenke..:)

Uglavnom, evo sinoc sklopio sve, plastike sam sve vratio na mjestu, danas se provozao, motor pali mnogo bolje, vuce isto kao i ranije, ne primecujem neku razliku, usput dok sam sve to radio, zamjenio sam svecicu, filter benzina, filter vazduha, oprao kuciste filtera vazduha, sve fino vratio, sad samo gas.

Ako zdravlje posluzi i Kimko, planira se na ljeto neka malo duza voznja koju planiram evo dvije godine (1000km) u oba pravca, tj Plav - Trebinje - Mostar - Sarajevo i nazad Plav, mozda se jos par gradova obidje kroz Bosnu, ali, otom potom..:)

Evo par nekih slicica:

bc682a6921f4ed56fe1950fe48749213.jpgadef1e2ae75cf94b820320b3254937c5.jpg74ca0e008b12a004a5f53cbaf2e2b121.jpg41f29a6c0981563a4b0e4dc980e441ba.jpga3e5ac4bd1b1ee1e0976a3409d96348d.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Moze li malo detaljnije slike maglenki kako si fiskirao? I ja planiram na moj da stavim samo ne znam kako fiksirati zbog prednjeg dela da ne zakaci. Aku nov je 3200 u Cacku Vpower ili kako vec sa dve godine garancije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Ako moze pomoc. Naime planiram da zamenim rashladnu tecnost. Pa me zanima da li je bila tema o tome i ako moze pomoc? Hvalaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kymco xciting 500
On 3/20/2024 at 8:29 PM, _funjara__ said:

Nisam pisao vec duze vrijeme o Kimku..:)

Uglavnom, napunio sam akumulator, pali bez problema, za sad necu jos kupovati novi. Druga stvar, iz cista mira mi je anlaser crkao, bukvalno ispred kuce da upalim, da bih isao na voznju, nece.

Polovni anlaser 80-120 eura orginal, naravno, uzeo sam novi i to za 55 eura pa dok traje nek traje, rekoh ajde dok anlaser stigne, poskidao sam sve plastike da osvjezim malo, kad sam vec plastike poskidao onda da provjerim i ventile jer je proslo dvije godine od zadnjeg stelovanja.

Usisni je bio preko 0.10mm a izduvni 0.18mm, nastelovao sam ih po knjizi usis 0.10mm i izduv 0.10mm, mnogi su mi majstori rekli da stavim 0.15mm izduv, ali ne znam, ja vise vjerujem inzinjerima koji su nqpisali da ide 0.10mm nego nasim majstorima.

Usput sam ugradio i maglenke..:)

Uglavnom, evo sinoc sklopio sve, plastike sam sve vratio na mjestu, danas se provozao, motor pali mnogo bolje, vuce isto kao i ranije, ne primecujem neku razliku, usput dok sam sve to radio, zamjenio sam svecicu, filter benzina, filter vazduha, oprao kuciste filtera vazduha, sve fino vratio, sad samo gas.

Ako zdravlje posluzi i Kimko, planira se na ljeto neka malo duza voznja koju planiram evo dvije godine (1000km) u oba pravca, tj Plav - Trebinje - Mostar - Sarajevo i nazad Plav, mozda se jos par gradova obidje kroz Bosnu, ali, otom potom..:)

Evo par nekih slicica:

bc682a6921f4ed56fe1950fe48749213.jpgadef1e2ae75cf94b820320b3254937c5.jpg74ca0e008b12a004a5f53cbaf2e2b121.jpg41f29a6c0981563a4b0e4dc980e441ba.jpga3e5ac4bd1b1ee1e0976a3409d96348d.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk
 

Gde si uzeo nov anlaser za 55e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Gornji milanovac
  • Motocikl: Kymco xciting 250
On 3. 10. 2023. at 22:16, boza_kg je napisao:

primetiš

Zamenjena tecnost u sistemu i opet juce dize temperaturu. Odakle krenuti dalje da se trazi problem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja ne znam šta bih ti rekao... Možda da za početak proveriš kakve su ćelije hladnjaka i mrežica iza prednjeg točka, da nije nahvatana štroka koja sprečava strujanje vazduha. Treba povremeno to lepo ispuškati vodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja