Jump to content

Moto Zajednica

kawasaki zzr600 D 1109km

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun

dobro vece(milka canic) , dobio sam prosle godine od dede na poklon kawasaki zzr 600 D model iz 1991 , on je prvi vlasnik motora.kada je isao na prvi servis u to vreme proklizao je sa motora i pao , precvikao je prednju vilu , iskrivio felnu i probusio hladnjake i polupao prednje oklope.....motor je od pada stojao u garazi sve do prosle godine dok ga kombiem nisam dovezao u beograd.deda mi je prvi vlasnik motora imam svu pratecu dokumentaciju,motor sam oprao i vidi se i dalje da je nov......sada moje pitanje .........

da li bi neko znao gde bi mi bilo najbolje da idem da popravljam motor da ga osposobim za voznju ili za koliko bi po vama bilo realno para da dobijem za njega ako bi ga udavao?

 

......unapred hvala svima

 

(ovo je orginalna slika iz garaze dok je cekala)

post-4117-0-32157800-1329598128_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Mozda je motor bio pre nov,ali sada vise nije ;)

 

mala sala...

 

Elem po slikama se vidi da su skoro sve plastike otisle....vile naravno na ispravljanje ili druge,ram bi MORAO da se prekontrolise da li je kriv....

 

Sve u svemu moje misljenje :

Ako si neekako vezan za motor,posto ti je deda prvi vlasnik ili ne znam ti ni ja sta,ja bih ti ga preporucio,ako imas pare da ga sredjujes...to je kvalitetan motor !

 

Ali ako je situacija drugacija,mislim da bi trebao da ga prodas !

 

opet sve to govorim ako je masina u redu...inace ako je i masina losa,uzalud bacene pare...tj mozes nesto bolje da kupis...ipak je motor star 21 god

 

 

Ja sam radio motor koji je 1985 god i na kraju prodao za sicu

 

razmisli dobro sta ti je ciniti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Druze, ja sam pre mesec dana kupio isti takav zx600d , pukao mu je samo treci klip i malo je neuredan jer je pao dva puta u mestu i jednom proklizao, sa nasim papirima, sve regularno za 150 eura i gajbu piva 1moto3.gif ...kupio sam nove klipove (sva cetri) i to mi je to od ulaganja, a ti ako moras da mu juris viljusku koja je oko 100+ evra, felna nesto manje, gume, kablove, nosace maski, far i sve te ostale zezancije, a verovatno i jos nesto sitnica...razmisli koliko trebas da ulozis...ako imas drugi motor, onda ti je moj savet da ga ne sredjujes, nego ga daj u delove (meni svasta treba 1jee1.gif)...to je cest motor kod nas, verovatno ce neko da uzme ceo, a mozes i u delove da ga das...ali isto tako, ako nemas drugi motor...a mozes da iskombinujes delove od drugara ili poznanika za dzabe ili za smesnu lovu, onda ga sredjuj...ovo je sve samo moje licno misljenje, sam stavi sve na papir pa ces znati sta ti je ciniti... ako ga budes sredjivao imam ceo manual za njega da ti dam....u svakom slucaju zelim ti da se vozis...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd/Rušanj
  • Motocikl: BMW K 1200 S

Motor je stvarno dobar...ja vozim slican...e sada,pitanje je koliko ce ti se to isplatiti...1neznam.gif

imas dosta delova da zamenis i opet neces znati sta vozis...opet to je moje misljenje...0stabre.gif

ali ako budes resio da ga prodas u delovima meni ce trebati korman taj fabricki jer imam neki prepravljeni koji mi je bez veze...sta god odlucio srecno...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Bishke, ako naleti nesto opet...bices obavsten 0namigivanje.gif

 

Salez, mozda cu ja prodavati moj fabricki jer hocu da stavim onaj kao sto imaj streetfight zbog polozaja sedenja - da ti nemas taj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd/Rušanj
  • Motocikl: BMW K 1200 S

Dr.Jericho bas takav streetfight imam sa sve nosacima,tako sam ga uzeo.nije los zbog polozaja ali sam hteo da mu vratim fabricke rucke...moze padne neka trampa.1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2414 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa ne bi ja rekao da je samo proklizao... dobro ovo izgleda polupano... Koliko ces dobiti za njega ne znam,a da li ti se isplati popravljati to moras sam odluciti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja bi to sve lepo razvalio,pa lagano sklapao deo po deo.

Ako je zaista presao 1000 km,to kada se napravi kako treba ima da sluzi za sve pare.

Kako je vec receno,prilicno je to cesta sprava.Ako se ne varam sa nekim izmenama pravljena je do 2006,tako da bi delova trebalo da bude.

Da ga prodas neces dobiti love za drugi motor,a ako ga napravis,naucices veliku skolu...i o motorima i o ljudima :takoje: .

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun

motor je paljen nie zadnjih nekoliko godina , ja kolko sam se raspitivao delovi bi me izasli oko 500-600evra sa oklopima ili bez sve zavisi ,medjutim nasao sam jednog kawasakia E model prolupao mu je treci klip i decko ga prodaje za 700evra , pa sam razmisljao da uzmem od njega motor, prebacim agregat i menjac i vozim...........mada tu pravim mesanca(ne znam kako ide u novim saobracajnim za broj motora kada bi prebacivao),ja sam hteo da kupim D model pa da prebacujem na svoj ali ih svi cene boga oca , za jedan D model kupim E i zadrzim kusur =) .... kolko sam ja racunao najbolje bi mi bilo da kupim jos jedan zzr pa da skolopim moj ,pa visak da prodam ili po deo .....

sada ne znam koliko bi to pakovanje moglo da kosta , svaki mi majstor kaze dodji pa ce mo da vidimo(da ne bude to vidimo 500 evra , onda bolje za sve te pare da kupim neki motor bez ljubavnih problema)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako misliš da ti to radi majstor, da sve u fullu platiš, to ti je mnogo skupo planinarenje.

 

U post prodaji ćeš biti sretan ako izvučeš samo novac koji si uložio, bez obzira što motor realno nije ni razrađen, niko ti ga neće cjenit više nego ostale.

 

Ako ćeš da sređuješ za svoju dušu i ćef, radi.

 

Ako ga sređuješ da bi ga poslje prodao, bolje ga prodaj u delovima, izvući ćeš više para, a manje ćeš se maltretirat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

proveri i tvoj agregat da mu nesto ne fali od stajanja, mozda ti je bolje da prodas tvoj, vidi koliko mozes da uzmes, i dodas nesto i uzmes nesto normalno.

 

a ti sto ih prodaju sa napumpanim cenama zato im i stoje po oglasimo dugacko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

proveri i tvoj agregat da mu nesto ne fali od stajanja, mozda ti je bolje da prodas tvoj, vidi koliko mozes da uzmes, i dodas nesto i uzmes nesto normalno.

 

a ti sto ih prodaju sa napumpanim cenama zato im i stoje po oglasimo dugacko

 

A ti sto prodaju po malim cenama pogotovo zzrovi,su prolupali,pokidanih menjaca koji izbacuju iz brzina,ili skarabudzene lesine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja najvise volim da izmem skrsen motor...jer znam razlog prodaje tj.motor koji se ne prodaje zato sto hoce da mu izleti kipnjaca,ne trosi ulje,izbacuje iz brzina,vrljav motor,muljaza oko papira..vec vlasnik ne ume da ga opravi,a ja ga uradim sa sitne pare i slatko se navozam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ja najvise volim da izmem skrsen motor...jer znam razlog prodaje tj.motor koji se ne prodaje zato sto hoce da mu izleti kipnjaca,ne trosi ulje,izbacuje iz brzina,vrljav motor,muljaza oko papira..vec vlasnik ne ume da ga opravi,a ja ga uradim sa sitne pare i slatko se navozam...

 

Potpis,evo ja kupio polomljenog keeway speeda 2008god za 280e,ulozio 20e da ga sredim,prodao njegovu masku za 20e,i opet se vratio na 280e,a motor je skoro kao nov,ostale jos neke sitnice,i znam da ga je stari vlasnik prodao zato sto je sleteo s puta,a ne zato sto je pred crkavanje :)

 

EDIT:a nikako ti se ne isplati da to sredjujes,bolje ga prodaj meni za 100e :moto3: salim se naravno,ja da imam takav motor nebi uopste razmisljao o prodaji,sredio bi ga do zadnje srafa,pa koliko god da kosta,bar bi znao sta vozim...ejjjj 1000km presao,pa jos nije razradjen,a ti oklopi vile itd...ma to se lako sredi,i sta je 500e za tako sredjen motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7180 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja bi prvo proverio agregat, ipak nije motor vozen 20 godina, i ako je masina ok, sredio bi ga za sebe, viljusku tocak i maske to nije problem naci, i posle imas motor ne izvijan ne iznjakan, i miran si 30-40000 km :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun

moj plan je da probam da sredim motor , sam bi ga farbao , pa bi sam radio airbrush i lakirao, i vozio bih ga neki niz godina .... nego , za 1000 evra moj drugar prodaje stvarno stvarno dobrog zzr-a u fabrickom stanju,kada bih kupio od njega tog zzr-a mogao bih da ga vozim dve tri godine da ga ne pipam ,samo ga ofarbam za svoju dusu i vozim isto ko da sam sredio i ovaj.... e sad pitanje ..sta da radim sa dedinim zzr-om???da ga cuvam za delove?da ga prodajem u delovima,da ga udam celog???

 

po meni je greota rastavljati taj motor.....imao sam sliku dok mi nie crkao stari hard disc , sto sam slikao letos korman i tastere na volanu.....novi i to se vidi iz aviona =)) i onda vidim u oglasima i uzivo nekog zzr-a koi e NAVODNO presao 35 000km do 50 000km hiljda izlizanog volana da nema vise ni jednog slovo , a dalje da ne pricam................... =)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

onda skini astere i montiras na motor koji kupis a sa njega vrati na ovaj, ili nadji neki skucani kome je citavo ono sto tebi treba i napakuj, ili ga prodaj, stavi sve na papir pa vidi gde si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja