Jump to content

Moto Zajednica

choper 125ccm

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

ovako...neki savet oko chopera od 125...cena do 1200e...nemam iskustva sa coperima pa tu vi nastupate :D...ako moze neki savet koji bi coper dobro dosao u tom cenovnom rangu,da ima lep zvuk i da nije bas mnogo spor...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Honda Rebel 125

Yamaha Virago 125

Suzuki Marauder 125

i ima kineza u tom rangu kolko oces, mada ja bi ih zaobisao

a sto se tice brzine 100-110kmh puna kapa sa 125ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

125, da dobro ide i da ima lep zvuk neće moći odjednom. Kineza nekog ali sa jednim cilindrom ili nekog starijeg japanera, virago, rebel, ako je tu negde sa cenom, ne moraš ni ceo budzet da potrošiš nema svrhe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

zavisi od toga šta bi ti hteo da motor ispunjava,

vozio sam princa 125,trenutno možeš da ga kupiš za male pare.zezala me struja,ispopravljao sve što sa njega može da otpadne,za jednu sezonu prošo 5000km,zvuk popravljao tako što sam razbušivao auspuhe,mana mu je tromost pogotovo zeznuto kod preticanja,sve ostalo ok.povoljno što bar dok sam ga ja imao bilo delova,i jeftini.nepovoljno sve na njemu od plastike.

posle sam sebi pravio čopera pošto nisam mao pametnija posla. nsu 175 68god,zvuk dobar,prerađen skroz,bolji u voznim karakteristikama,ispao baš kakvog sam ga hteo napraviti,brzina isto 80 najprijatnija,

možeš za te pare da pazariš regal raptora,izgled dobar,vozne karakteristike ne baš,zvuk kao i kod ostalih 125 jadan,brzina najbolja oko 80,za njega takođe je bilo delova ali nisu tako jeftini.

japanske 125 nisam vozio pa ne mogu da savetujem,al zvuk slično jadan,mislim da je za njih malo teže doći do delova.

pošto nisam imao pametnija posla sa nsu-om sad to isto radim od kawe gpz 500.

koji god motor da naumiš da uzimaš povedi nekog ko se razume, polovni motori japanci znaju da posle donesu velike glavobolje,kineza menjao za kawu 305 a nju dao za smešne pare jer mi se agregat raspao pa je bila umetnost naći delove,još jedna stvar.moraš sesti na svaki od motor koji ti se dopadnu i videti kako tebi odgovaraju,naime na princu sam imao problema sa smeštajem nogu, tj svakako ti ne bi odgovarao neki motor na kome izgledaš smešno zbog dimenzija istog.mislim da za te pare možeš uzeti i 250cm što je već malo ozbiljnije,opet zavisi šta ti je na umu i zašto uzimaš motor.

takođe bitno kinezi imaju smešnu cenu ali i za godinu dve će imati istu cenu tj

princa sam kupio za 500eur pre tri godine ,sad isto tako može i da se proda,

nikako ne idi u izradu čopera jel uložene pare nikad nećeš vratiti,

japanac od 125 uložene pare takođe za godinu dve nemožeš da vratiš.ovo sve navodim jer ćeš već iduće sezone svakako hteti veći motor.nadam se da sam ti bar malo pomogao ili da ti bar nisam odmogao.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Momak ide u osnovnu, imam takvih dvojicu, veće od 125 nema smisla u ovom trenutku ionako će da ga vozi u ilegali a pošto će ga brzo raskantati i dosadiće mu bolje da to bude nešto jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

ako mislite da mu je dobar kinez 125,imam ja jednog da mu prodam :D 2000km prosao,i nisam imao problema na njemu,nista nije otpalo,nije me ostavio nigde :D najbolje bi bilo ako moze da se pazari virago 125,nema sta da brines,japanac je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

ako mislite da mu je dobar kinez 125,imam ja jednog da mu prodam :D 2000km prosao,i nisam imao problema na njemu,nista nije otpalo,nije me ostavio nigde :D najbolje bi bilo ako moze da se pazari virago 125,nema sta da brines,japanac je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

sta mislite o daelim vt125?

Šta da mislimo, nismo znali da postoji. Znao sam da ima još jedan koreanski proizvodjač motocikala pored hyosunga ali da nisi izvukao ovo još ne bih znao koji. Deluje kao još jedna kopija honde, ne znam kako je za delove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

meni se svidja ovaj motorcic,ali ga prvi put u zivotu vidim/cujem,ako ima predstavnik ovog motora u srbiji ima i delova,tako su mene plasili za sprinta mog,a u sustini sve ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ovo o cemu pricate su kruzeri, choper je nesto deseto... :jee:

Ćuti i ovo smo teškom mukom postigli. Prije su ih sve zvali Harli :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

ako mislite da mu je dobar kinez 125,imam ja jednog da mu prodam :D 2000km prosao,i nisam imao problema na njemu,nista nije otpalo,nije me ostavio nigde :D najbolje bi bilo ako moze da se pazari virago 125,nema sta da brines,japanac je to

 

Pozdrav od Nebojse iz kursumlije. Planiram da kupim Sprint Regal pa me interesuje vase iskustvo po pitanju ovog motora. Da napomenem da sam visok 194cm. i tezak 120kg.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px; ">Unapred zahvalan na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Kao neko ko je takodje pocinjao sa Viragom 125ccm, predlazem ti da malo sacekas sa kupovinom.Sakupi pare i trazi u oglasima neki Virago 250ccm.To su odlicni motori a 250ccm ces voziti dugi niz godina.Dobar je i 125ccm ali definitivno nije za choppera, zbog tezine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Kao neko ko je takodje pocinjao sa Viragom 125ccm, predlazem ti da malo sakceas sa kupovinom.Sakupi pare i trazi u oglasima neki Virago 250ccm.To su odlicni motori a 250ccm ces voziti dugi niz godina.Dobar je i 125ccm ali definitivno nije za choppera, zbog tezine.

 

Potvrdjujem, isto iskustvo. Sada vozim Keeway supershadow 250 ( kopija viraga 250 ) i to je motor koji se moze voziti i u dvoje bez problema, dok je 125ccm malo i za jednog, posebno je problem preticanja. Meni je 125ccm nio prvi motor, a prevazisao sam ga posle 1000km plafon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

da el muerte i lemy,al ja jos nemam godine za to :D,jos nemam cak ni za 125,za polaganje,al mogu malo da se vozim po okolnim selima i znam neke duze puteve,zato planiram koji motor da uzmem za neku godinu da znam kolko para da skupim,msm dal da se vozim sa ctx-om il da skupljam pare?msm da ne trosim na gorivo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Bolje se vozi legalno sa ctx-om i uzivaj nego da se zavlacis po nekim budzacima sa motorom za koji nemas dozvolu i godine,bar ja tako mislim 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

da el muerte i lemy,al ja jos nemam godine za to :D,jos nemam cak ni za 125,za polaganje,al mogu malo da se vozim po okolnim selima i znam neke duze puteve,zato planiram koji motor da uzmem za neku godinu da znam kolko para da skupim,msm dal da se vozim sa ctx-om il da skupljam pare?msm da ne trosim na gorivo :D

 

Pa nemas dovoljno godina ni za ctx. Da sam na tvom mestu ne bih bacao pare bez veze. Polako, ne zuri, bitno je da imas sta da vozis. Skupljaj kintu (ako mozes) i cekaj pravi trenutak. Kad polozis potrudi se da kupis (ili da ti kupe) neki pristojan motor sa kojim ces moci da uzivas u voznji. Jebes voznju kad stalno moras da gledas da li ima pandura i da li ce da te zaustave. Znam da je u tvojim godinama tesko da se strpis ali pokusaj. A kad jednog dana budes 100% ispravan za voznju sedni na motor kao covek, opusti se i uzivaj. A sto se ctx-a tice, to mi je bio neostvareni san u osnovnoj skoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Skupljaj godine i lovu i onda kupi normalan motor.Ja sam vozio maraudera od 125 kubika.Jedva sam pola sezone izdržao sa njim.Bio mi je lep i zato sam ga kupio.Odluku da ga definitivno prodam sam doneo kada umalo nisam poginuo prilikom preticanja kamiona.Jednostavno kada ti treba malo snage on dobije astmu.Za grad je super ali čim izadješ napolje shvatiš koliko je to slabo.

Veruj mi da ti zbog male težine i 2t motora bolje ide ta cetara nego kruzer od 125 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja