Jump to content

Moto Zajednica

ASC sistem

Recommended Posts

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Izuzetno pozitivni. Pogotovu ne da da te dupe pretekne. jako dobrodošao na makadamu kada si previše hrabar na gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

prosti kao pasulj.....svaki točak ima svoj senzor brzine (okretaja točka, obično su to senzori za ABS) i čim se jedan točak brže vrti od drugog (proklizavanje), elektronika automatski smanjuje snagu na motoru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Da to je kontrola proklizavanja.Koristeci senzore abs-a , uporedjuje se brzina prednjeg i zadnjeg tocka . Kad je brzina zadnjeg veca ,ECU usporava paljenje i smanjuje obrtni momenat na tocku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Kad je sistem podesen za off-road da li dozvoljava vise proklizavanja nego kad je na normal rezimu.?

Kako se pomasa na brzim deonicama sa krivinama.? Kazu neki...? da na normalnom putu kad se vozi brze, treba ga obavezno iskljuciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kad je sistem podesen za off-road da li dozvoljava vise proklizavanja nego kad je na normal rezimu.?

Kako se pomasa na brzim deonicama sa krivinama.? Kazu neki...? da na normalnom putu kad se vozi brze, treba ga obavezno iskljuciti.

 

 

zašto bi ga isključivao? i kada voziš brže , točkovi se ravnomerno okreču.....inače za 4.godine još nije bilo potrebe da ga isključim (možda sam i zaboravio kako se isključuje....:stabre: ).

 

Evo danas sam se malo provozao (+5) i dva puta mi je lepo spasio dupe. U senki je još uvek bilo ledeno, pa mi je zadnji kraj samo malkice proklizao i motor se odmah smirio (i nema nikakvih "fleka" na gaćama.....)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8231 postova

Kakvi su vam utisci u voznji sa BMW-ovim asc ( automatik stabiliti control ) sistemom ? Koliko to i kad pomaze.?

 

Radi odlično, u smislu da povećava primetno marginu za nekažnjenu grešku. Naročito, kao što reče bmw, pomaže u sprečavanju proklizavanja zadnjeg točka.

 

Meni je samo u decembru bar dva puta pomogao da ne omastim asfalt (ustvari, neki polu-makadam).

 

Može da se isključi, ali (opet se slažem sa bmw-om) zaista ne vidim zašto bi to neko činio...

 

Po meni - za ovu klasu motora i upotrebu (višečasovne, celodnevne, allaround vožnje) ekstra korisna stvar. Jednostavno omogućava opušteniju vožnju (veće uživanje) i pomaže kada neminovno ponekad padne koncentracija (veća sigurnost). Zar je malo :lol:?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja