Jump to content

Moto Zajednica

Old tajmerski ili STARO VREMENSKI - delovi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Objavio sam na temi "skupovi" , mozda neko nije tamo video ! : 29.IV kod novosadskog sajma u 11 h krece kolona staro-vremenskih vozila .

Svi zainteresovani su pozvani da svojim prisustvom uvelicaju dogadjaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ocemo slike, ocemo slike!! :oda2:

Slike tog old-tajmer skupa ? Nadam se da ce biti , ali za pocetak da ih napravimo :)

 

da. slike samog skupa (guzve) i slike motora oldtajmera! po mogucnosti iz vise uglova ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

ocemo slike, ocemo slike!! :oda2:

Slike tog old-tajmer skupa ? Nadam se da ce biti , ali za pocetak da ih napravimo :)

 

da. slike samog skupa (guzve) i slike motora oldtajmera! po mogucnosti iz vise uglova ;)

 

Evo slika, da ne postavljam dva puta -

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/80395-old-tajmer-otvaranje-sezone-u-ns/page__gopid__1294400#entry1294400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Pre dva dana bio sam u nabavci i prvi put bio u prilici da nabavim i nesto cega nije bilo decenija madavno unazad !

Jesta da nije bas nemacke proizvodnje , ali je verna kopija ( cak je i od metala - u vreme sve moguceg plasticnog) .

Radi se o retrovizoru za model ES . Retrovizor na volanu , levi .

Cak je i na mojem primerku taj imenovani , malo cesan (kad je spolja pa svaka prilika , dobije po koju strafticu ili udarcic ) .

Svega jedan komad sam nabavio ali ako ima interesovanja , moze i jos koji da bude .

 

Jos nesto sam primetio , ali nisam odmah reagovao pa je ostalo za drugi put ( za nabavku) .

Radi se o plasticnom okviru fara za model Trofi 175 ( onaj sa kockastim farom) , takodje je detalj koji ruzi mnoge modele a do sada se nije mogao nabaviti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Baci neku fotku retrovizora.Da li sa njim moze da se montiraju i migavci na volanu?

Da , sa ovim moze . Tacno je da postoji i model koji je skoro identican ali se stavlja na sam kraj volana pa nemoze i zmigavac.

I dalje sam slab sa postavljanjem slika , vec mi to drugar odradi kada naidje ponekad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Baci neku fotku retrovizora.Da li sa njim moze da se montiraju i migavci na volanu?

Da , sa ovim moze . Tacno je da postoji i model koji je skoro identican ali se stavlja na sam kraj volana pa nemoze i zmigavac.

I dalje sam slab sa postavljanjem slika , vec mi to drugar odradi kada naidje ponekad :)

 

Ako hoces instrukciju "korak po korak" za postavljanje fotki, napisacu ti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Vec sam vise puta pitao , ali da ponovim , da li neko moze da ponudi fuzaster (cev) vozaca za ES/2 model , tj. ETS 250 !? Da ne moram da kupim i rasturim u delove jedan ceo motor takve vrste :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Pre dva dana bio sam u nabavci i prvi put bio u prilici da nabavim i nesto cega nije bilo decenija madavno unazad !

Jesta da nije bas nemacke proizvodnje , ali je verna kopija ( cak je i od metala - u vreme sve moguceg plasticnog) .

Radi se o retrovizoru za model ES . Retrovizor na volanu , levi .

Cak je i na mojem primerku taj imenovani , malo cesan (kad je spolja pa svaka prilika , dobije po koju strafticu ili udarcic ) .

Svega jedan komad sam nabavio ali ako ima interesovanja , moze i jos koji da bude .

 

Jos nesto sam primetio , ali nisam odmah reagovao pa je ostalo za drugi put ( za nabavku) .

Radi se o plasticnom okviru fara za model Trofi 175 ( onaj sa kockastim farom) , takodje je detalj koji ruzi mnoge modele a do sada se nije mogao nabaviti .

a dali ima kakvih delova za 125 ,mene bi zanimalo ,zmigavci retrovizor i plastika oko fara ,ma ima tu jos sto sta me zanima ali ovo informativno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Vec sam vise puta pitao , ali da ponovim , da li neko moze da ponudi fuzaster (cev) vozaca za ES/2 model , tj. ETS 250 !? Da ne moram da kupim i rasturim u delove jedan ceo motor takve vrste :(

ajde stavi sliku od tog ets ,neznam na sta lici ,mozda mene zanima sve ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Kada smo vec kod starinskih delova, evo jednog paljenja koje je 20-ih i 30-ih godina ugradjivano u motorcikle "Indian", "AJS", "Norton"....

U pitanju je paljenje "magnetos E 2.L" sa izlaziama za dve svecice,jednim parom platina,razvodnikom i prekidacem za gasenje. Pogon je dobijala (preko lanca i lancanika) sa radilice.

Imao sam ideju da ga ugradim u MZ ali bi oba kabla isla na jednu svecicu, stim sto bi odnos lancanika bio upola manji (pa bi naizmenicno davali struju jedan pa dugi kabl). Za neku jawu bi bilo udealno.

Inace potpuno je ispravan i baca varnicu kao Djerdap, oko 1,5-2cm jake varnice pri okretanju rukom.

Slike govore vise.

post-1646-0-82542200-1339109581_thumb.jpg

post-1646-0-53199400-1339109590_thumb.jpg

post-1646-0-04903600-1339109597_thumb.jpg

post-1646-0-38659800-1339109603_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Vec smo rekli da nasi MZ motocikli pripadaju grupi starovremenskih vozila (old-tajmera) , pa zato i ovde informacija o susretu tih STAROVREMENSKIH vozila u Novom Sadu od 24.-26.avgusta !

Glavno desavanje u subotu 25-og . Cantar NS : 17-19 h .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Neverovatno , voleo bih da na mom ETS-u imam i original prednji blatobran , ali sto je mnogo , mnogo je , bar dok ne dobijem sedmicu na loto-u :) ebay.de/itm/MZ-ETS-125-150-250-NEU-GRUNDIERT-VORN-KOTFLUGEL-/261143622693?pt=Motorräder&hash=item3ccd5f7425

koliko li bi trebao da kosta ceo motorcikl !

A mozda neko kod nas ima nesto delova za ovaj model ?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Sa danasnjim iskustvom , svoje i sve druge old-tajmer primerke JOS vise cenim .

Potrosih skoro ceo dan po Madjarskoj trazeci sitnice , koje nedostaju mom primerku (ETS-u 250) ! Jedva iskopah orginalne dve "sitnice" ali ostalih tri , ni u najavi . Samo obecanje , za mozda dva segmenta .

Verovatno ne bi ni bilo tako zanimljivo , da je sve na gomili . :)

Ali , shvatam zasto je i naj jeftiniji (a poprilicno oronulog izgleda , na mobile-de , taj ETS 250 , "tricavih" 2000 e :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Izgleda svi na ovom podforumu voze nove motore !? niko old-tajmer , jung-tajmer , pa nema ni komentara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ponesem danas neke delove na hromiranje , tacnije , prvo raz hromiranje - poliranje - pa nanovo hromiranje , jer u pitanju je deo old-tajmera iz 1969. (ETS 250) : solje amortizera i auspuh .

Onda malo se zapitam , da li je moguce : hromiranje auspuha izadje 5500 dinara ( 150 din./dm2) a ceo nov auspuh novijeg modela (koji moze da se nabavi ) po maloprodajnoj ceni : 4500 din. :)

Da , ali staro-vremenski motocikl (ili auto) , ne bi imao vrednost koju ima da to i nije tako . Samo mnogi mozda to nece da priznaju :)

U svakom slucaju , uzivanje je i restaurirati i posle voziti/gledati takav motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

po meni taj novi auspuh nebi bio kao original!! 0takoje.gif uporedio sam od etz-a originalni auspuh i ovaj sto ima da se nabavi za 4500din.. zvuk je mnogo dublji kod originalnog, ovaj zamenski vise mi zuci kao rezona.. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Ponesem danas neke delove na hromiranje , tacnije , prvo raz hromiranje - poliranje - pa nanovo hromiranje , jer u pitanju je deo old-tajmera iz 1969. (ETS 250) : solje amortizera i auspuh .

Onda malo se zapitam , da li je moguce : hromiranje auspuha izadje 5500 dinara ( 150 din./dm2) a ceo nov auspuh novijeg modela (koji moze da se nabavi ) po maloprodajnoj ceni : 4500 din. :)

Da , ali staro-vremenski motocikl (ili auto) , ne bi imao vrednost koju ima da to i nije tako . Samo mnogi mozda to nece da priznaju :)

U svakom slucaju , uzivanje je i restaurirati i posle voziti/gledati takav motor :)

a poliranje izadje kao tri hromiranja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Jos dodatni problem !

Nisu hteli da prime , tek tako auspuh zbog unutrasnje garezi (isprljao bi celu hrom kadu) , tako da smo danas pravili pvc cepove . Sutra opet u probu , da li ce ga primiti na rad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jos dodatni problem !

Nisu hteli da prime , tek tako auspuh zbog unutrasnje garezi (isprljao bi celu hrom kadu) , tako da smo danas pravili pvc cepove . Sutra opet u probu , da li ce ga primiti na rad :)

 

Sutra neće hteti da prime jer će auspuh da pliva u kadi. Tražiće da ga napuniš nečim ! :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja