Jump to content

Moto Zajednica

Old tajmerski ili STARO VREMENSKI - delovi

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sutra neće hteti da prime jer će auspuh da pliva u kadi. Tražiće da ga napuniš nečim ! :neznam: :neznam:

 

:lol::lol::lol:

 

Verovatno ima još neka fora ali bi morao da dođe još jedno 5, 6 puta da bi mu rekli. :lud:

 

Nemogu da pecnem auspuh na kolima već dva meseca, dva nosača, ma po santimetar... Prvo je bila velika gužva, onda je nestalo žice da bi posle par dana gas iscurio jer šegrt nije zavrnuo bocu. I taman kada sam pomislio da je sve uredu, pogodili smo se, utvrdili termin od 5 minuta potreban za radove... kad ono nestade struje. Ma nije majstoru žao što nema struje nego što je dao Ciganima furunu, bio lenj da loži a sad kad nema struje mora da sedi u hladnom, čeka ljude i pomera termine.

 

Radovi su najveće ubistvo, to baš čovek mora da voli. I onda kad je već spreman da istrpi koješta dobro je da se uradi što kvalitetnije jer je u bilo kom drugačijem slučaju maltretiranje uzaludno. Lep motor, pravi oldtajmer a ne krš, treba da ima hromirani auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

ha ha ha ha

kao onaj vic o raju i paklu-bese,o jedenju g....a,jedan dan nema g....a,drugi dan nema kasika,treci dan ne rade ovi sto voze g....a tako da onaj jos nije ni probao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Istina !

ni danas nisu hteli da prime . tj. uzeli ali me zovu posle pola sata : " ne dihtuju cepovi dobro , kiselina ulazi u auspuh" !

Ali nema predaje . na mestu gde je varen auspuh , bice rasecen , tako da ce moci da se izcisti iznutra (kazu oni) , te ce moci u kadu za hromiranje :)

Kosta ovo malo i zivaca , ne samo para :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

E to ce morati novo . samo ako bude istina i proizvodjaci to naprave (imam najavu za to) jer za sada , a to traje vec dosta dugo , ne moze se dobiti . Osim ako neko nema negde na zalihama a hteo bi mi prodati !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Uf,tek sad videh,ovo sa rasecanjem auspuha mi se ne svidja nikako,mozda je bolje povariti otvore pa posle oprezno i polako ih iseci,ili ako kalaj trpi proces hromiranja,napravis limene cepove i zakalises ih i posle skines,ne znam,samo razmisljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ovi stariji auspusi se rastavljaju , za razliku od novijih (jungera) .

Kada sam skinuo zadnji deo ( oko trecina auspuha) tek ispod je sastav koji mislim da obrusim var . Tako da se nece ni videti gde je rastavljan .

A hromiram u Novosadskom preduzecu "DES " . Valjda je to tvrdo hromiranje , moracu da priupitam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ako gledam neki motor prosto je neizbežno da uočim i tu granu na njemu. Pogled sam od sebe pada i na to mesto, ne zbog nekih određenih razloga nego eto, čisto da se iz vizuelnog komada sve obuhvati... Onda sve zavisi od motora koji se gleda, ako je poliran grana još više upada u oči jer je žuta, prirodno je to i normalno ali je jedino žuto u poređenju sa ostalim sjajnim stvarima.

 

A da požuti mora, ne može drugačije ako se vozi pa makar i greje, radi...

 

I pitanje je da nije tako kako bi nam celina izgledala. Možda izveštačeno jer je neprirodno. Ali sa druge strane ako sija ceo onda neka bude CEO, da šljašti bre, da bije u oči...

 

Stvar ukusa, neko voli onako a neko ovako ali ako bi grana mogla da se hromom zaštiti od promene boje onda bi dobili veliku stvar. Neznam za tu razliku u tehnologiji hromiranja što kaže Duki ali možda jednim od ta dva postupka može da se proizvede željeni efekat: kao iz salona je, nov pa se cakli a opet se vozi, ide...

 

Verovatno ovi što hromiraju imaju neko iskustvo, ja ga nemam. Radio sam motor tako da ga ne radim svaki čas, menjam stvari pre nego što crknu da bi bio pouzdan ali je to nekoliko nivoa ispod ovakvih radova u kojima sem kvaliteta i estetika mora da dođe do izražaja.

 

Stavi neku sliku ako možeš, da ilustrujemo radove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sa oldtajmerima - motorima je ipak malo drukčije. Imao sam ih nekoliko, i svima su auspusi bili u nekom stanju ( ovakvo - onakvo ). Evo, i na ovom mom MZ-u se izduvna grana sija spolja, ali sa unutrašnje strane je matirala, ima tragova korozije . . .

Jedan moj prijatelj je sređivao Horeksa i nabavio komplet nove auspuhe za njega. Motor je vozao onako " paradno " - vikendom i na oldtajmer skupove. Posle svake vožnje krpa u ruke, sredstvo za čišćenje i udri po motoru. Auspusi su mu i danas lepi , od glave su desetak santimetara promenili boju ( onako plavičasto ), al je sve ostalo perfektno.

Kad motor voziš svaki dan ( radnja, pijac i slično ) - obično se nema vremena za detaljnije čišćenje, pa motor brže propada .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

I te kako !

Zakon u iole uredjenim drzavama uslovljava : da bi vozilo bilo old-tajmer , vlasnik mora imati na svom imenu jos jedno vozilo (te vrste motor/auto) koje je svakodnevno u eksploataciji . A ne da old-tajmer bude osnovno sredstvo prevoza , kao u Srbiji :( , ma da ne bas svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja