Jump to content

Moto Zajednica

Old tajmerski ili STARO VREMENSKI - delovi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mada su vec vecina nasih MZ motocikala zasli u vode starovrmenskih , bilo bi lepo zadrzati ih u izgledu kakvi su bili .

Imao sam problem recimo sa sajlama , koje su u originalu bile sive boje ( na mom ES 175/1 a i mnogim drugim). Mogao sam staviti i crne boje , ali nije to to . I nije vise starovremenski .

Ali bas sam se obradovao kada sam naisao na mogucnost nabavke , bas u toj sivoj boji i bas nemacke proizvodnje .

Verujem da ce jos nekoga to radovati , pa hajd da sa drugima podelim tu radost. Jer kazu a i ja mislim da se radost umnozava kada se podeli sa drugima :)

Pakovanje je od 5 m i kosta isto toliko evra (5).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

Mada su vec vecina nasih MZ motocikala zasli u vode starovrmenskih , bilo bi lepo zadrzati ih u izgledu kakvi su bili .

 

to i ja pricam sve vreme al nema ko da slusa. setite se r25ica, sve su posecene i prebudzene i reeeetko da vidis original sad. uskoro ce tako i sa mz-ima biti. sad kad odem za nis idem da vidim jednog televizora 175 u originalu ako nije prodat da ga doteram kuci, bio je za sitne pare (sa sve sive sajle ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Nije da nema ko da slusa , nego ne mogu ljudi da plate , TU AUTENTICNOST , pa ce svako radje ispricati neku svoju pricu , pamet ili ko zna sta vec i opravdati ne originalnost.

Zagovornik sam , a to sam i radio , da kada nesto radim to bude kako treba ( pa makar i potrajalo dosta vremena - dok se ne skupi dovoljno novca i truda naravno).

Oni koji me znaju , upoznati su sa pricom o GSX-R u , kojeg sam imao (relativno kratko i bolno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Upravo tako... originalnost je u redu, ali to kosta. Idealno bi bilo da jedan originalni primerak stoji u salonu a drugi da se vozi svakog dana. Medjutim, svi znamo kakva je materijalna situacija, a napadi kreativnosti negde moraju da se ispolje... i gde bi drugo nego na motoru... Definicija custom-a je prilagoditi motor sebi i svojim potrebama, Ono sto je najbitnije, bilo da se radi o rasrtauraciji ili da se radi o prepravci, je da se to odradi pazljivo i predntno, i najvaznije skladno (bez preteranog kičeraja). Jedno je sigurno, lepo sredjen original, ce izazvati isto poaznje kao i lepo odradjena prerada. Ja sam se eto odlucio da drugu varijantu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Prica o restauriranju ili preradjivanje je stara dvajes' vekova...mislim zbog cega uopste i potezati takvo pitanje-neko voli plave, neko crne, neko brinete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

O ukusima se ne raspravlja , to je i pitanje kulture . OLD-Tajmer , ipak NIJE motor koji je prepravljen ! Znaci , o tome je rec .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

O ukusima se ne raspravlja , to je i pitanje kulture . OLD-Tajmer , ipak NIJE motor koji je prepravljen ! Znaci , o tome je rec .

 

Pa sad... ako imam motor star 35god on je svakako old-timer, e sada da li je original ili prepravka to je drugo.

Pa ako neko ima motor koji je preradjen pre 50 godina na mozemo reci da je to nov motor... mozemo da mu ugradimo titanijumske delove, supersonican pogon, ili antigravitacijske jastuke, ali ako je star- star je u saobracajnoj ne pise datum restauracije, vec datum proizvodnje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

O ukusima se ne raspravlja , to je i pitanje kulture . OLD-Tajmer , ipak NIJE motor koji je prepravljen ! Znaci , o tome je rec .

 

Pa sad... ako imam motor star 35god on je svakako old-timer, e sada da li je original ili prepravka to je drugo.

Pa ako neko ima motor koji je preradjen pre 50 godina na mozemo reci da je to nov motor... mozemo da mu ugradimo titanijumske delove, supersonican pogon, ili antigravitacijske jastuke, ali ako je star- star je u saobracajnoj ne pise datum restauracije, vec datum proizvodnje :)

Evo ovako : Jos je u pripremi zakon o tim starovremenskim vozilima . Koliko sam obavesten formirace se komisije za utvrdjivanje originalnosti (jer samo tako se tretira kao old-tajmer).

Moci ce da ima dozvoljena odstupanja u smislu kaznenih bodova. Kada predje taj broj , ne dobija sertifikat .

Takvi old-tajmeri , koji su prosli komisijsku potvrdu , registrovace se za stalno . S time da ce se kupovati osiguranje za tu priliku , kada izlaze u saobracaj.

Sve u svemu vozila tipa " a la Grunf" , mogu biti stara ali ne i starovremenska .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

samo me zanima ko ce da bude u tim komisijama... :zvizduk: znam za situacije raznorazne, pa i da je bmw k75 1955to godiste ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Na stranu to SBBKBB (sta bi bilo kad bi bilo) , posto smo na MZ forumu i tema je STAROVEMENSKI MZ motocikli ,cilj mi je bio da unapredimo , To stanje .

A u tom smislu da ponudim delove kojih nije bilo , ili koji se teze mogu nabaviti.

Spisku bih dodao jos : plastiku oko stakla fara za ES 125/150 ,

vec pomenuti u drugoj temi : zastitnik zadnjeg lancanika ES 175/250 i gume vodjice lanca za isti.

Anti vibraciske gumice cilindra TS 250 ,

Gumice akumulator kasete ETZ 125/150/250/251

Zadnje stop svetlo ES 175

Naravno , radi se o ne ugradjivanim delovima . Dobrodosli su i ocuvani koristeni delovi pa ako neko moze da ponudi neka se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Čitam i ne kapiram, tema glasi:

 

Old tajmerski ili STARO VREMENSKI - delovi

Da li je postavljac hteo mesto za potrazivanje delova za starovremenska vozila ili katedru sta ko misli o istim vozilima.Pitam ovo da ne zatrpavamo temu bez potrebe, mozda je korisnija da se ostavi za delove....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Da li je originalno je nešto sto je proizvedeno serijski ili je originalno ono sto postoji samo u jednom primerku makar ko da ga je pravio? Recimo da se radi o nesavršenosti srpskog jezika no realno ono što postoji u mnogo primeraka ma koliko matoro bilo i nije nešto zanimljivo ni vredno. Ja sam suzukija iz 78 raskupusao, razdelio delove koje ne mislim vracati i čisto me zabole što će vredeti mnogo u originalnom stanju ali jednog dana kad mene više ne bude. Komisija za starovremensko, bodovi, sertifikati... strašno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Drugovi clanovi , vire vam clanske knjizice biblioteke , skidam vam kapu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mozda ce nekoga zanimati ,

U asortimanu ponude od juce mogu dodati i bele gumice (rucke) . U originalu su ih imali modeli ES 175/1 .

Takodje jos i gume na rezervoaru za isti model .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Stavicu u ovu temu jer smatram da ovde pripada :

POTREBNE : gume na rezervoaru za model ES 175/2 !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Stavicu u ovu temu jer smatram da ovde pripada :

POTREBNE : gume na rezervoaru za model ES 175/2 !!!!!

 

koliko se krecu te gume? i al imas one gume 2 kockaste gume.evo ih na slici

post-20332-0-55366300-1333265538_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Silen-blok (nosaci masine - donji) , trba da se pojave u originalnoj varijanti za oko 4 nedelje . Mogu se dobiti neki okrugli , koji sluze , ali onda vise nije old-tajmer vec "sta sam nasao , stavio" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

mislim da nebi bilo lose da se pored svakog artikla naznaci njegova vrednost ili ti cena.1zdravo.gif

 

Ako bi se stavila cena, onda bi to vec bio oglas, pa bi morao biti premesten u oglase, ili u kupujem - prodajem ". Mislim da je bolje ovako, jer se radi o starijim modelima, a ako nekog zanima, nek pita !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Sutra ( 22.IV 2012) u Novom Sadu : otvaranje old-tajmer sezone . Promotivna voznja sa izlaganjem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Za danas je odlozeno ! zbog kise , a eto nema je :)

Ako se jos nesto ne promeni , trebalo bi u 10.00 h , kod hotela Medalja , kolona da krene po gradu tog 29.IV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Na stranu to SBBKBB (sta bi bilo kad bi bilo) , posto smo na MZ forumu i tema je STAROVEMENSKI MZ motocikli ,cilj mi je bio da unapredimo , To stanje .

A u tom smislu da ponudim delove kojih nije bilo , ili koji se teze mogu nabaviti.

Spisku bih dodao jos : plastiku oko stakla fara za ES 125/150 ,

vec pomenuti u drugoj temi : zastitnik zadnjeg lancanika ES 175/250 i gume vodjice lanca za isti.

Anti vibraciske gumice cilindra TS 250 ,

Gumice akumulator kasete ETZ 125/150/250/251

Zadnje stop svetlo ES 175

Naravno , radi se o ne ugradjivanim delovima . Dobrodosli su i ocuvani koristeni delovi pa ako neko moze da ponudi neka se javi.

 

 

kolika je cena za zadnje stop svetlo ES 175 ??????????????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

ocemo slike, ocemo slike!! :oda2:

Slike tog old-tajmer skupa ? Nadam se da ce biti , ali za pocetak da ih napravimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja