Jump to content

Moto Zajednica

XT 660R Error 19 ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Greška error 19 mi se u početku javila par puta i motor nije hteo da upali. Posle nekog vremena ona bi nestala i bilo bi sve ok, a sada se više ne skida i ne mogu da upalim motor uopšte. Proverio sam, i to je greška senzora nogare i u diag modu ona je uvek na off. Odvezao sam motor u Platnerov servis i rekli su mi da nije to nego da je greška CDI ( nisu sigurni?!) i da je novi 800 e.. Motor je sada kod nekog električara ali mi ne javlja ništa.. Da li neko zna šta bi to moglo da bude, i da li ima negde cdi box polovan ili bilo koja vrsta saveta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

ako sumnjaš na CDI, prvo probaj odgovarajući sa nekog drugog motora da vidiš da li je u njemu problem. za očekivati je i da naučnici iz plattnera isto urade, pre nego ti prodaju drugi..

tdm900 ima neki tradicionalni problem sa senzorom nogare, možda je isti problem u pitanju. ne bi znao da ti kažem tačnije jer nisam vozio tdm-a, ali poznato je da se taj problem javlja..

srećno dalje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2914 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Prvo preveži to govno od senzora koje hoće da zabrlja od prljavštine, od vode. Ni ne treba ti. Obe ćice koje u njega ulaze, veži zajedno i uživaj. CDI će misliti da je ćopa uvek dignuta. A ti misli, pa nemoj da kreneš pre nego što proveriš da li si je digao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

I ja sam mislio da je ta sklopka kod nogare, nova je 20e , ali su rekli da su proverili i da je ok.. Nisam siguran da su u platneru probali sa drugim cdi-om, moram ih pitati.. Moraću da skinem od drugara ali mislim da njegov nije isto godište.. U svakom slučaju su preterali sa elektronikom na xt-u..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Prekidac na nogari,prekidac kod rucice kvacila i senzor za neutral su vezani zajedno. Poskidaj sve dzekove ocisti ih i vrati opet. Nije cdi sigurno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

ako sumnjaš na CDI, prvo probaj odgovarajući sa nekog drugog motora da vidiš da li je u njemu problem. za očekivati je i da naučnici iz plattnera isto urade, pre nego ti prodaju drugi..

tdm900 ima neki tradicionalni problem sa senzorom nogare, možda je isti problem u pitanju. ne bi znao da ti kažem tačnije jer nisam vozio tdm-a, ali poznato je da se taj problem javlja..

srećno dalje :takoje:

ne ide to tako.da znaš da je ´cdi´ blanko kada stigne nov,nebi tako pisao.što znači da ne može sa drugog motora da skine ´cdi´i da ga isproba na svom,jer na žalost njegovu postoje i kodirani ključevi koji su upareni sa ´cdi´.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

DISCLAIMER: YOU DO THIS AT YOUR OWN RISK AND MAY VOID THE MANUFACTURERS WARRANTY.

 

Error Codes

 

Error Number 11 : Cylinder identification sensor error - DIAG mode (none)

Error Number 12 : Crankshaft posiiton sensor error - DIAG mode (none)

Error Number 13 : Air intake pressure sensor error - DIAG mode 03

Error Number 14 : Air intake duct error - DIAG mode 03

Error Number 15 : Throttle position sensor error - DIAG mode 01

Error Number 19 : Sidestand sensor error - DIAG mode 20

Error Number 20 : Air pressure sensors error - DIAG mode (none)

Error Number 21 : Coolant temperature sensor error - DIAG mode 06

Error Number 22 : Air intake temperature sensor error - DIAG mode 05

Error Number 23 : Ambient air pressure sensor error - DIAG mode 02

Error Number 24 : O2 (lambda) sensor error - DIAG mode (none)

Error Number 30 : The bike went down - DIAG mode 08

Error Number 33 : Coil 1 open circuit - DIAG mode 30

Error Number 34 : Coil 2 open circuit - DIAG mode 31

Error Number 41 : Tilt sensor error - DIAG mode 08

Error Number 42 : Speed sensor error / Neutral sensor in short-circuit - DIAG mode 07-21

Error Number 43 : Battery voltage control error - DIAG mode (none)

Error Number 44 : EEPROM read/write error - DIAG mode 60

Error Number 50 : ECU memory error - DIAG mode (none)

Error Er-1 : ECU link error

Error Er-2 : ECU link error

Error Er-3 : ECU link error

Error Er-4 : ECU link error

 

Following ERROR codes DO NOT allow engine to run :

11-12-19-30-41-50 and Er-1 to Er-4

Error code 11 allow engine to continue running only if fault appears after engine start.

Following ERROR codes DO allow engine to run but need immediate check because default values are taken by the ECU: 13-14-20-21-22-23-24-24-42-43-44

 

DISCLAIMER: YOU DO THIS AT YOUR OWN RISK AND MAY VOID THE MANUFACTURERS WARRANTY.

_________________

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

A cini mi se de su CDI i ECU razdvojeni na tom motoru, bar se tako ja nesto secam.... ( MT03) a mozda i nisu, no NEbitno!!! Ja bih to oVako, prvo videti kakvo je stanje prekidaca na nozici, i utvrditi koje je OK tj. RUN stanje, da li je otvoreno ili zatvoreno kolo,pa na osnovo toga ili u krtako ili tvoreno za probu!!! Mada pre mislim da je problem do INSTALACIJE, ozicenja ili konektora..... proveri sve spojeve i linije..... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ovde je jako interesantno da Plattner odmah zna da je to ECU ili šta već a svi drugi imaju više koraka do zaključka da je kvar do ECU

Još interesantnije da sam ranije sigurno u par navrata pomogao ljudima koje ni ne poznajem gde su isto bilo stavljeni pred svršen čin da treba zameniti ECU koji je po default skup da ne imenujem sada servis

Poslednji je bio GSXR1000 K7 sa Crankshaft position sensor koji je bio prljav a trebalo je nabaviti nov ECU

Dečko se vrteo par meseci po servisima da ne poveruješ :stabre:

 

Ukratko iskustvo pokazuje da mnogi naši prodavci a koji su ujednu u serviseri su tehnički potanki (čast izuzeciuma) tako da ih se treba čuvati da vas ne opale po džepu.

Saveti gore su više nego korisno da se krene i potragu za kvarom.

Nisam čuo da je nekome crkao ECU ako nije nešto sam spajao-prespajao na žicama a da nije znao šta radi.

 

Ne kažem da ovde nije ECU jer ja to ne znam odavde iz moje sobe ali do kupovine ECU ima mnogo toga da se proveri

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja