Jump to content

Moto Zajednica

Gume za MZ ETZ 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Pozdrav svim forumasima, ako bi mogli da mi kazete koja je najsira guma koja moze da ide na zadnji i koja je isto najsira guma koja moze da ide na prednji tocak? Motor je MZ ETZ 250 gume su 18-ke.

Hvala vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Hvala, a reci mi jos da ne sad otvaram novu temu koji prenos lancanika je najbolji i koliko milimetara moze glava da se spusti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Mozda ce lepse izgledati sasirim gumama (stvar ukusa) ali sigurno nece biti pouzdaniji !

Za odredjenu sirinu obruca (felne) predvidjena je i adekvatna sirina gume , plus minus mala tolerancija .

Desava se , kada se predimenzionise sirina , da guma dobije izoblicenje pa je naleganje manje nego li sa uzom .

Osim teoretski i prakticno sam se uverio u to , verujem i mnogi drugi .

Moj drugarski savet : 2.75-18 i 3.50-18 ili maksimalno dobro ono sto je fabrika preporucila kao vid dodatne opreme : 90/90-18 i 110/80-18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Hvala, a reci mi jos da ne sad otvaram novu temu koji prenos lancanika je najbolji i koliko milimetara moze glava da se spusti?

 

Glava se kod MZ-a ne spusta i ovako ima komresiju 10.5/1, najbolje za povecanje snage ugradnja lamelarnog usisa ili reed ventila.. 0takoje.gif

 

A prenos je najbolje 17-18z napred 0takoje.gif a nazad standardno 48z 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Mozes li mi proslediti neki link ovde sa foruma gde je pricano o lameralnom usisu i reed ventila posto sam novi pa se ne snalazim bas nesto? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Mozes li mi proslediti neki link ovde sa foruma gde je pricano o lameralnom usisu i reed ventila posto sam novi pa se ne snalazim bas nesto? :)

 

To je jedno isto.. 1oda.gif samo ko ga kako zove.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Hvala puno. E sad mozda sam malo dosadan ali sta da radim :) Zanima me felne od kojeg motora bi pasovale na MZ. Ako znate slobodno recite :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ako lepo zamolis Šumija, doćiće on da ti to sve namontira.Takav je Šumi, čudo.

 

da da, sve trcim... 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif odavno Šumi radi za satnicu MZ-a komsijama i "prijateljima".. ako uradim besplatno onda mi doterava 20puta kao ima neke sumnje, a ni svecicu nezna da promeni.. 0takoje.gif Ostalima moze za Dž! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Nemoj tako Sumi, razumem se ja malo ali sad sam tek krenuo sa MZ, do sad sam imao ljutu tomos masinu koju sam skoro sam budzio. :D

Ajd i da pitam kad vec pisem, gde se mogu naci oni rezonantni auspusi slicni kao za APN, mnogo su mi lepsi nego ova duga cev. I reci mi koji su bolji od ta dva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao i za svaki dvotaktni motor, i za MZ mora biti uradjen auspuh po proracunu da ne bi izgubio njegove perfomanse, jer ceo auspuh i prigusivaci igraju veoma bitnu ulogu za rad masine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

mnogo su mi lepsi nego ova duga cev. I reci mi koji su bolji od ta dva?

 

Kad smo kod lepote, najlepsi je MZ-ov fabricki auspuh!!! i da bas ona dugaa cev odgovara radu motora!! i najboljim performansama!! nebi toliki izinjeri proektovali auspu da sad stavis od nekog lima i da zvonjas...

 

Imam ja rezonu.. ali sam trazio dugooo oruginal auspuh, pogotovo zbog duzih tura koje vozim zaboli glava od dreke.. 1lol.gif

 

FABRICKI BOLJI!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Kao i za svaki dvotaktni motor, i za MZ mora biti uradjen auspuh po proracunu da ne bi izgubio njegove perfomanse, jer ceo auspuh i prigusivaci igraju veoma bitnu ulogu za rad masine...

 

Bas tako!! 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nemoj tako Sumi, razumem se ja malo ali sad sam tek krenuo sa MZ

 

MZ-a 250 znam do najmanjeg safa!! 1nanana.gif

 

Procitaj ovde sve pise i ima gomila tema o svemu sto te zanima!! 0takoje.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Nemoj tako Sumi, razumem se ja malo ali sad sam tek krenuo sa MZ, do sad sam imao ljutu tomos masinu koju sam skoro sam budzio. :D

Ajd i da pitam kad vec pisem, gde se mogu naci oni rezonantni auspusi slicni kao za APN, mnogo su mi lepsi nego ova duga cev. I reci mi koji su bolji od ta dva?

sta god radio sa motorom, auspuh ne diraj!!! originala je najbolji, iako cesto nije najlepsi :D

 

a za tockove ako hoces da se igras imas u temi kupujem-prodajem, bokilic prodaje od cagive frecie (http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/61761-mz-kupujem-prodajem/page__st__1560) pa kupis lepo i prednje i zadnje vile i sve to komplet namontiras na MZ uz manje prepravke (pretpostavljam da bi trebalo)

 

inace, tako krece igranka bez prestanka :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Ogar
  • Motocikl: Yamaha XV 500 SE

Pozdrav svima ljubiteljima MZ motocikala,ja sam Lazar,iz Ogara kod Pecinaca,nov sam na forumu,hteo sam da se slozim u vezi auspuha za MZ,vlasnik sam MZ ETZ 251,vozio sam ga i sa auspuhom od Jawe 350,pa rezonantnim auspuhom.Sa oba auspuha je dostizao krajnju brzinu(oko 130km/h),ali kad sam nabavio originalni auspuh,razlika u ubrzanju je neuporedivo veca,a zvuk,ajooj... Jeste da je malo korozirao,ali ga ne menjam ni za jedan drugi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ako ti Sumi tako kaze u vezi rezonantnog patrljka, znaj da je to 100000% iz iskustva... :takoje: i njemu su "neki" govorili da ne valja to rezonantno go*ance i...Sumi je poslusao !

Jel' tako Sumi... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Čime se bavi ova tema? :stabre:

 

Možda bi mogli da je preimenujemo u "Blic pitanja za nove MZ članove" dok se ljudi ne snađu u obilju specijalizovanih tema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ako ti Sumi tako kaze u vezi rezonantnog patrljka, znaj da je to 100000% iz iskustva... :takoje: i njemu su "neki" govorili da ne valja to rezonantno go*ance i...Sumi je poslusao !

Jel' tako Sumi... :zvizduk:

DA!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja