Jump to content

Moto Zajednica

Gume za MZ ETZ 250

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Od guma, preko felni, laka frizura dvotaknih masina do pomoc prijatelja, mrzi me da citam pa do izduvnog sistema.Vujo, prepakuj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

teme su lepo podeljene i nema potreba za ovom temom. neka se dragi kolega malo potrudi da prelista, sve pise. i mene mrzi mnogo puta da kopam po temama u kojima cak i znam gde se otprilike sta nalazi, pa ne kukam. prema tome, vujo, zakljucaj (ili izbrisi) ovo i resen problem. ili nek ostane samo na gumama, a resto metlaj.

 

ako su tockovi za mz problem onda ne znam sta da kazu ostali. bar toga ima kolko volis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

teme su lepo podeljene i nema potreba za ovom temom. neka se dragi kolega malo potrudi da prelista, sve pise. i mene mrzi mnogo puta da kopam po temama u kojima cak i znam gde se otprilike sta nalazi, pa ne kukam. prema tome, vujo, zakljucaj (ili izbrisi) ovo i resen problem. ili nek ostane samo na gumama, a resto metlaj.

 

ako su tockovi za mz problem onda ne znam sta da kazu ostali. bar toga ima kolko volis

 

Si ti neki hejter ili si se bas okomio na mene pa samo na mojim postovima pametujes? Ima ovde i dobrih ljudi koji je zaobici malo "pravila" i pomoci ljudima koji su novi i koje nesto zanima a ne mogu bas najbolje da se snadju. Ako ti nisi jedan od tih ljudi slobodno zaobodji moje postove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

a ti malo upotrebi to sto si naucio u skoli pa prelistaj pre nego sto nesto pitas. za gume si pitao, ok, nema teme, i dobio odgovor. u redu stvar. o auspusima je pisano vec ohoho, na "mz kupujem - prodajem" je bilo dosad nekoliko puta price o tockovima. postoji podforum "popravke, stelovanja" tema mz mehanika, pa se lepo tamo procunjas, procitas, pretrazis... ima ponesto i da nema, pa onda lepo pitas. zamisli sta bi bilo kad bi se svaki novi clan raspitivao o svemu i svacemu sto je prezvakano 15 puta do sada. ima i jos jedno resenje: otvoris brate temu o svom motoru, pa udri o cemu te volja vezano za njega... niisu englezi dzabe izmislili ono RTFF :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Sto sam imao rekao sam..

Nov si i treba da ucis od starijih. Mi se ovde svi lepo slazemo za necim drugim nemamo potrebe. :neznam:

Naravno i ovo je za brisanje :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

jedini koji ovde nesto izvodi si TI. to ti je kao kad udjes nekom u kucu prvi put, dignes noge na sto i pocnes da izvoljevas, ocu ovo, ocu ono. nije ovaj forum nista specijano drugaciji od drugih. prvo prouci ono sto je vec pisano, pa ako ne nadjes odgovor, fala bogu pitas. eto, ja sam ti predlozio najbezbolnije resenje, otvaranje teme o TVOM motoru (moze i ova tema da se preimenuje u, recimo, kumov mz). tu si TI gazda i niko nista nece lose da ti kaze. problem je sto ovako svako malo se vrti ista prica u sto razlicitih tema. pa kad neko pokusa nesto da nadje, ne uspe jer probleme sa bobinom trazi pod "elektrika", a o njima pisano u "podesavanje karburatora". tu je problem i nigde drugde. mora da se zna nekakav red zbog lakseg snalazenja.

 

nemoj da mislis da imam nesto protiv tebe licno, boze sacuvaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Molim administratore da obirsu ovaj moj post, jer razocaravajuce je da dodje neki novi clan i vidi sta je ovde kucano. Ja predlazem da se brise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sve može da se obriše i uvek, bar je to lako...

 

Nego gledamo da brišemo što manje, baš kad mora.

 

Rasprava je OK, naravno kada je u civilizovanim okvirima jer mišljenja ne mora da se poklapaju.

 

U našem konkretnom slučaju su odnosi malo dublji, poznajemo se lično i već može da se kaže jedan dobar vremenski period tako da ljude sa kojima međusobno kontaktiramo pratimo kroz život u svemu onome što on nosi sa sobom. Forum je bio osnov za upoznavanje a druženje nam ide van Foruma koji nam služi za tekuće kontakte koje je nemoguće ostvariti na drugi način jer smo razbacani na sve strane. Zbog toga je najveći problem što godišnje možemo da se vidimo najviše jednom, za naš Skup a sve preko toga je uspeh koji je opet ograničen jer se ne dešava da se i za Skup okupimo baš svi a u drugim prilikama naročito. Zato je taj dan izuzetan, zato se za njega spremamo godinu dana, jer su odnosi topli i baš prijateljski pa i pored toga što boravimo u prirodi dva ili tri dana vreme opet brzo prođe.

 

Iz tog razloga od sveg srca savetujem da SVI I UVEK dođu na Skup, obogatiće se dobrim ljudima jer među nama nema onih drugih. Nisu našli pogodno tlo, nema zlobnih, zlonamernih, onih koji se rukovode interesima... Zato na ovim stranama ima daleko više postova koji u svom sadržaju imaju lične informacije koje nisu za Forume: o porodici, braku, poslu... Nema šta da se krije, od onih koji čitaju samo pomoć i podrška mogu da se dobiju, neće se niko ismevati problemima i nesreći.

 

MZ Svet smo pravili svi zajedno a sa osnovnom idejom da izgled i namenu Foruma prilagodimo novim članovima. Želja nam je bila da sve bude pregledno a informacije lako dostupne jer mi znamo gde je šta, materijala je mnogo pa ko naiđe treba da se snađe jer ljudi obično dolaze sa nekim problemom. Kada se taj problem otkloni svako ima izbor, ili će ostati sa nama ili će otići dalje. U oba slučaja nema ljutnje, sve je OK, bolje da se na vreme definišu odnosi nego da kasnije dođe do razočarenja.

 

A osnovni cilj je i dalje tu: da se okupe svi vlasnici, poštovaoci i ljubitelji MZ motora, međusobno se pomažu i druže, održavaju motore, putuju i voze se.

 

Ssekir75 nije rekao ništa novo. Mi smo naše postove brisali i ponovo pisali da bi sve bilo pregledno, trudili smo se da rešenje za svaki problem može da se nađe a da se neko i ne registruje ako to ne želi. Ko ne želi sa nama ne mora, ima rešenja kako da održava svoj motor i to je dovljno ako već nemože više.

 

Sa druge strane Forum je uboga stvar, jako malo znači šta je napisano ako ne znaš ko je pisao. Kada sam video njegov post koji se odnosi na prerade motora ja sam se smejao pola sata, ulepšao mi je dan. Crnac mi je prerađen jer je bušen na 300ccm, treba da ima elektronsko paljenje, vuklja prikolicu... dok je Honda fabrička, i to što ima iz dodatne opreme CBR ručice štrče nekako, očajnih je boja ali je ne farbam i dalje... Ali ja kada sam video post imao sam njegov lik pred očima, video sam ga kako pali lulu pa sam se setio da sam za rođendan dobio lulu i rešio da mu se ogrebem za malo duvana, da mi pokaže kako ta sprava radi. Uz to naumio sam i da pokušam da pronađem posao u školi pa bi mi dobro došao savet od njega, kako, kome, na koji način...

 

Zbog svega rečenog mislim da su nesporazumi uobičajeni, može se čak reći i očekivani. Ali da nisu neki problem - nisu, jer kada se ljudi upoznaju onda se uspostavljaju relacije između njih a ako su svi dobri onda nema bojazni da će sve biti kako treba.

 

Usput, savet je dobar, otvori temu za svoj motor pa da ga radimo polako i temeljno, da može da se prati ceo tok održavanja na jednom mestu. To se iskustveno pokazalo kao najbolje a sve dodatne informacije su u specijalizovanim temama.

 

Sa ovom temom kako se dogovorimo: preimenujemo, brišemo delimično, brišemo sve, šta god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja