Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 934 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa ima brt SUV na gepeku rezervni :)

Šalim se malo. Da razbijemo kišu ako je moguće :)


Skooro sam vide na PA ovaj Niken. Ne znam... Dok ne probam ne bi mnogo da pričam. Na oko mi deluje "čudno". Eto to ću reći.

A moraću u budućnosti da se malo iscimam da nađem od nekog koga znam da ima tricikl da probam to da vidim gde su razlike. Ovi što voze i jedno i drugo kažu da i nema preterane.

Imao sam skoro priliku, klijent mi nudio da probam al mi neprijatno bilo da vozim motocikl totalnog neznanca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Šta znam, Niken je valjda Tracer 900, teži, širi i sa dva točka napred. Što bi neko birao Niken pre nego Tracer, bemliga  :stabre:. Racionalni razlozi teško da postoje, osim možda želje da se bude drugačiji od drugih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2184 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, slobasuper9 je napisao:

Skooro sam vide na PA ovaj Niken. Ne znam... Dok ne probam ne bi mnogo da pričam. Na oko mi deluje "čudno". Eto to ću reći.

Pre 3 godine, na putu za Trebinje, uhvati nas kiša oko Sevojna. Sa jedno 20-tak motora smo okupirali pumpu, među njima i Niken... Svi ga zagledali, moćno deluje uživo. Koje su prednosti i mane, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 934 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
@slobasuper9 da li će se uvoziti Maxsym 400gt
Tek treba da konačno sumiramo i definitivno preciziramo šta dovozimo za sledeću sezonu....

Razgovarali smo o 400GT-u. Videćemo još.

Tako sam se prošle sezone popeo na glavu direktoru da dovezemo HD300. Ja ga volim. Znam da je dobar skuter. Al ne vredi, tržište i tražnja kupaca nešto drugo govore.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sym HD300, slično kao moj Agility - dobar, pouzdan, praktičan, povoljan, ali većini nije atraktivan, i to ti je :(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 934 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa da. Meni je u klasi 300 za grad i međugradsku vožnju top.

Elem... To sam samo ja :)

Obzirom da ADX300 dolazi, nešto iz klase 300 izbacujemo iz asortimana.

U priči je 400GT da pokrijemo i 400 klasu. Opet, tu je 400 ni tamo ni vamo,.generalno su ljudi na 300 ili 500...
Ko će to pogoditi ...

Klasa 125 je manje više ok sve...

Generalni, imamo dosta modela na lageru i pokrivamo svačije želje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Posle 20000km HD300 bez kvara🙏od mana zavrsna obrada oko volana Nije kvaliteta kao Piaggio,skoro smo uporedili Novu Vespu.QJ300 I Sym I XMax..Vespa  ostaje br1 mada QJ ne zaostaje,XMax veliko razocarenje,,mnogo treba da porade da dostignu zavrsnu obradu Vespe,Kymco XD ili Kako vec Sramota na nivo Pede

 

QJ zavrsna obrada na nivou Vespe🙄Sym I Kimco zaostaju,sad pitanje mehanike Ali zavrsna obrada ostali proizvodjaci Dobro da razmisle,Kinezi Kako naprediju br1

 

Opet se vracam na servis Sym🙄poznanik kupio TL500 I zbog dihtunga ili neke gumice sto pusta ulje mesec Dana mozda I vise nema motor🙄motor stoji u EuroSumaru,Dali je realno zbog gumice,dihtunga😐kaze mi decko razocaran u Sym..Opet kazem Piaggio ostaje br1 od svih,Kimco necu ni da spominjem Ono su realno kreteni 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tricity 300
2 hours ago, slobasuper9 said:

Tek treba da konačno sumiramo i definitivno preciziramo šta dovozimo za sledeću sezonu....

Razgovarali smo o 400GT-u. Videćemo još.

Tako sam se prošle sezone popeo na glavu direktoru da dovezemo HD300. Ja ga volim. Znam da je dobar skuter. Al ne vredi, tržište i tražnja kupaca nešto drugo govore.

To je normalno, Pjađo je Golf, mada mislim da je slično svuda u svetu, tj. neće ljudi da rizikuju sa kontinentalno-azijskom markom, pogotovo sada kada ih ima sto i time dodatno gube na vrednosti imena. Par postova unazad je ona statistika, gde za 50% nisam nikada ni čuo.

Čak i u svetu automobila mnogo teško se probijaju, mnogi kupe poznati evropski brend, lakše nego da guraju svoje. Naravno par kineskih brendova će uspeti, kao što su uspeli Japanci pre 50 godina, samo ih to sada košta mnogo za reklamu. Na ruku Kinezima idu elektro vozila, jer tu su Evropljani zaostali i da u EU ne uvode nenormalne carine, Kinezi bi ih već pojeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Bugumi, ako pogledamo onu statistiku za motocikle (skutere su mnogo zabrljali, ubacili i elekrične), vidi se da su Japanci\Evropljani, odnosno stari brendovi, negde pola-pola sa prodajom u odnosu na nove Kineze. Sledeće godine će već biti prednost u korist čajniza, uveren sam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2856 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 hours ago, slobasuper9 said:

Pa da. Meni je u klasi 300 za grad i međugradsku vožnju top.

Elem... To sam samo ja :)

A ja se baš razmišljam da li da uzmem HD300... 

Hteo bi neki skuter sa velikim točkovima. Jel ima to da se proba? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Andrej_Hotstepper, drugarski savet - nemoj. Mislim, dobar je to skuter ali se jako teško kod nas post-prodaje. Mesecima, pa i godinama stoje na oglasima pojedini, a ti to voliš da menjaš, rekao bih.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Ako covek gleda da proda posle godinu ili dve nema potrebe da gleda sym ili Kymco,uzme Piagio,Vespu I gotovo,Kineze Tek nikako

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

ili XMAx. Pa, tako nekako. Novi kinezi su u hajpu sad, možda i odu brže, ali da Kymco, SYM biraš kad ti takav model baš odgovara, i želiš da ga zadržiš duže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 934 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
A ja se baš razmišljam da li da uzmem HD300... 
Hteo bi neki skuter sa velikim točkovima. Jel ima to da se proba? 
 
Pa zavisi kako posmatraš sve to.

Ako ćemo pravo, SYM je poprilično afirmisan brend u Grčkoj i celoj EU. Kvalitet je skroz ok.

Gledanje cene polovnjaka... Po toj logici ne bi niko trebao da kupi francuski auto, pošto su dosta kao polovnjaci povoljniji od vw?

Pa i ne baš.... Ako ga kao novog platiš 1000€ povoljnije od zvučnih imena, kao polovan će se isto tako jaftinije prodati i to je to.

Nemamo demo HD na žalost. Samo Cruisym za klasu 300.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni bi HD bio izbor, mnogo radije nego Cruisym . Ali jasno je da je ovaj drugi kod nas popularniji. Kod HD uošte ni nije problem u ceni, rekao bih, nego što ga retko ko želi, pa onda leži i čeka pravog princa da ga poljubi :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni se sviđa, jedan pravi no-bullshit model. Ima sve što treba da ima (osim vizira koji se da dokupiti), a nema gluposti tipa keyless, tablet, senzore pritiska u gumama, grejače muda i slično. Al, to nije u modi ebiga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2856 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
56 minutes ago, boza_kg said:

Meni se sviđa, jedan pravi no-bullshit model. Ima sve što treba da ima (osim vizira koji se da dokupiti), a nema gluposti tipa keyless, tablet, senzore pritiska u gumama, grejače muda i slično. Al, to nije u modi ebiga.

Ne volim te moderne gluposti, jer mislim da osim što su digli cene u nebo da su podigli broj stvari koje će da geknu.

Ne znam samo kolko su pouzdani agregati, vidim da ih grci vole, viđao sam ih u Italiji... Kod nas baš nisu popularni - jer kod nas verujem da je bitno ispred kafane da se vidi šta je... 

A veliki točkovi i gabariti slični beverliju su mi ideja, a to je trenutno HD300i i SH350, al je razlika u ceni baš značajna... 

Jasno mi je da skupo imati svega test model, ali sam ubeđen da je to što može da se proba ključ uspeha kineskih brendova... Cruisym mi vredi da probam čisto da vidim agregat.. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Agregati su stari i provereni, duži niz godina ugrađuju u više različitih modela. Pouzdani su, neće to da strada nikad, pre će sve ostalo🙂

Al struge strane, zato nisu ni nešto moderni. Čitao sam da su prelaskom na Euro5, skinuli nekoliko KS u odnosu na E4 model, koji je bio baš živahan.

I nemaju filter ulja, nego samo onu žičanu mrežicu

Tako ti je to, oli biraš nešto provereno i pouzdano, ili rizikuješ sa modernim kinezom recimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Eu5 Ima 1kw manje Ali Ima TCS dok eu4 nema..Ovo je sad super Cena,mada u Italiji su izbacili nove boje kao neki restajling Dali ce kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Šta znam, SYM već ima nekoliko solidnih 125-ica u ponudi kod nas, pa ne mora još jedna.

Ovaj najavljeni ADX 300, ako bude odmerene cene, ima potencijala da postane hit. Moderan je, moderne opreme i atraktivnog izgleda.

ADX300_L45.png

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja