Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Za početnika je, po meni, mnogo 500cc...

 

Kao početnik, iz ličnog iskustva, moram da se složim sa ovim... dok se ne stekne osećaj i ne savladaju osnove, sve do 250cc je idealno za početak... apsolutno, ali apsolutno nema potrebe za bilo čim jačim... pri tom, taj početak može da potraje i par sezona...

 

Moj glas ide za 500cc,brzo ces prevazici 200cc i smorices se :)

 

Ne mora da znači... sve je do čoveka i do onoga čemu mu motor služi... za po gradu nema razlike, dok je za duže ture svakako bolji veći skuter i veća kubikaža...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Pa eto, ja sam resen njega da uzmem. Sto se tice potrosnje, nije da mi nije problem ali eto, prosle godine kada sam uzimao drugi automobil prvo sto sam uradio izbacio sam plin iz njega. Jednostavno benzin je benzin :D E sada, imao sam samo pitanje sto se tice Nexusa. Ima li kakvih bitnijih razlika izmedju nexusa do i od 2007 godista sem estetskih ili ne? Pre 2007 mi je lepsi njegov rep na primer jer ima 1 amortizer ali opet ima one strkljive retrovizore napred. Mislim, cista estetika, nista vise. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

....a i SportCity je meni lepši od X9

to si sad rek'o ... :rat3: :rat3: :grom::Hitman: ... a sledeći put kad zamenim moju X9 za nešto drugo :P:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Trosi kao i svaki drugi Maxi,kao sto Alexanto reci zavisi u kakvom je stanju.Stvarno ne znam kakvog Nexusa ima taj tvoj drugara :jok:

Evo ja sam danas uslikao bord pa vidi potrosnju mog Nexusa,to je gradska voznja.Ja nikada ne verujem bas racunaru pa bar jednom mesecno sipam do cepa,napravim 200km kombinovane voznje i opet sipam do cepa.Ne predje 10l nikada za tih 200km.Znaci potrosnja mu je 5l u najgorem slucanju!

IMG_3356.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Ma ne kazem da ne moze da se gekne, daleko od toga, nego se pogodi da je bas sada imao taj peh (zena mu izletela i bukvalno se zakucao u nju) i onda mi je lakse moje navici na skuter nego na neki drugi motor a i ohladio sam se malo od tih nekih jacih masina. 

@Spiritwalker Vidim da su Aprilia i Gilera radili isti motor samo drugo ime, zanimljivo. :D Pa ovaj link gore sto sam okacio, decko je iz Beograda, cuo se sa njime i kaze da je kod njega 6 meseci i da ga prodaje zato sto navodno sredjuje potkrovlje. E sad, u medjuvremenu su se pojavila dva 2007 godiste. Ima li neke bitne razlike izmedju modela pre i posle 2007 godine sem u estetici? A i sami rekoste, jako je tesko videti ili naci neku falinku ako je ima jer je sve skriveno. :/

Aprilia Vespa(Piaggio) Gilera Derbi ti je piaggio grupacija, a nemas razlike tu izmedju te aprilie i gilere zato sam ti poslao link, odlican motor, mala potrosnja za 500cc najbolje ubrzanje od svih skutera nama dostupnim, vozio sam 250cc meni i to lepo ide meni visoko sve posto sam navikao na Bugija.Pronadji lep primerak i nemas briga, mada su to jako izdrzljivi motori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300

Ja stalno putujem među gradsku "turu", putujem u Ja godinu, Parafin, Kruševac, Smederevo, Vrnjacku Banju, Kraljevo ali nigde nema dalje od 100 km u jednom pravcu i taman želim da spojim lepo i korisno. Evo i oglasa ta 2 oko kojih je dilema.

1.

http://www.polovniautomobili.com/motori/6543095/piaggio-x9

2.

http://www.polovniautomobili.com/motori/6568177/aprilia-sport-city-200

 

 

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300

Izvinjavam se na ovim čudnim rečima (Ja godina, Parafin) telefon sam ispravlja reči.

 

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Sada pogledah Milose slike tvog Nexusa. Vrhunski je, ostavio me bez teksta. :O

Hvala Roske :)

Nadam se da ces i ti pazariti odlicnog Nexusa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9039 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da nema neko iz BG blizu Konjarnika da moze da pogleda ovaj? Posto sam ja iz Pozege pa mi je cim doci jer radim dva posla. Decko kaze da je kod njega 6 meseci i da je u full stanju i da ga kao prodaje jer sredjuje potkrovlje. 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6586099/gilera-nexus-500

 

Mogu pogledati ali ne pre vikenda, ako ti odgovara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Hajde neka bude da ti javim posto cu ja mozda gore u nedelju da posetim ovog drugara sto je pao sa motora. :) U slucaju da dodjem, da li bi bio slobodan da krenes sa mnom da vidis valja li cemu, kontam da se razumes vise od mene? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300

Ljudi bio sam da vidim Aprilija sport city 200cc i ispada da nije to nije to. Piše da je ragistrovan, a istekla je registracija i nema ni ona kaciga što stoji u oglasu. Pored toga piše da je u perfektnom stanju, a izgleda da je pao sa štendera pa je kriva ručica i vizir sa te strane. :-(

http://www.polovniautomobili.com/motori/6568177/aprilia-sport-city-200

 

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300

Danas sam probao onaj x9 evolution 500cc 2003 god pa bah voleo da se javi neko ko je imao ili ima takav skuter. Treba mi savet jer ću vrv taj da uzmem. Izvinite što vas gnjavim. Pozdrav

 

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ja ga vozim vec drugu sezonu,pitaj sta te zanima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja