Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@Satelis

Zato i rekoh: "Barem na slikama..."

Definitivno ima dosta karabotija i treba se dobro pomučiti za ono pravo,,,

 

@mitri

Računaj da su svi 400-500cc skuteri preko 200kg tako da ako ti je primarna priča: grad, svakako gledaj 250-300cc i zbog potrošnje i zbog registracije mada na otvorenom putu ćeš brzo osetiti potrebu za "više"... 
Nisam baš ispratio kakav zdravstveni problem imaš, pa bi možda najbolje bilo da sedneš na neki skuter i da probaš, to je jedino rešenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Zdravstveni problem je hemipareza ili mišićna slabost jedne polovine tela, kod mene leve. To znači da sad ne mogu da se popnem na Transalpa, kojeg sam vozio 5 godina, a sad mi je postao previsok. I kad bih se popeo, imao bih poteškoća da ga isteram iz garaže u rikverc, jer osim što je visok ima i visoko težište. Zato i razmišljam o skuteru, jer mislim da bih se lakše smestio na njegovo sedište, a zbog niskog težišta bih lakše manevrisao u mestu. A i olakšao bi mi kretanje po gradu, jer i pešačenje mi je sada otežano. 

 

@Vujke1

 

Negde videh podatak da je Geopolis 400 težak 166kg, a to baš i nije preko 200kg. A svakako da je najbolje da probam, ali nije naodmet da pre toga saznam ponešto i na forumu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@ mitri

 

Nažalost moraću da te razočaram, ja sam prvi koji bi voleo da ima 166 kila ali nije tako, ne bih ti ni pisao nešto u šta nisam siguran... Da se uveriš, evo ti Geopolisov "manual" pa idi na stranu 9. i videćeš da bez tečnosti u sebi on ima 200kg, što znači da je dobro preko 200kg sa 13litara benzina i 2 litre ulja... Da ne dužim, možda i ima neki koji ima ispod 200kg, samo ga ja još nisam video...

Manual: http://www.scribd.com/doc/129983993/Peugeot-Geopolis-400-en#scribd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ Mitri

Verovatno si gledao težinu na bikez.com ili nekom sajtu koji "prepisuju" od njih. Tamo ima puno netačno podataka i ne možeš da se osloniti na njih. Ali evo ti jedan mali reper kada se radi o težini skutera, moja Gilera Vxr 200 ima blizu 150kg. I mislim da je najlakša u klasi(možda grešim). Tako da maxi od 400ccm,nema sile da bude ispod 190kg-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa dobro ajde priznajem da sam tih 166kg video na bikez.com :D

 

Neka ima i preko 200kg, ali taj podatak sam po sebi mi ne znači puno, jer neću da nosim skuter. Radije bih da sednem na njega i da ga vozim. :) Zato i pitam kako se manifestuje ta težina. Na primer Varadero ima skoro 280 kg sa svim tečnostima. Ali oni koji voze Varadero tvrde da se to u vožnji ne primećuje jer je motor odlično izbalansiran. Kako stoji stvar sa skuterima koji na papiru imaju višak kilograma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Težina se manje oseti na maxijima nego na motorima zbog nižeg težišta. Nećeš imati nikakvih problema (osim kad treba duže da ga guraš :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

 

 

E to sam hteo da čujem.  :takoje:

Ako postanem skuteraš imaš pivo za ovo na nekom okupljanju skuteraša u predstojećoj sezoni  :cirka2:

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5818 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Nema potrebe da brineš zbog težine maxija. Burgman 650 ima Boga oca kg i opet se voza k'o bicikl  :takoje: I onaj ko nije imao dodira sa motorima, na težinu maxija se navikne odmah a pogotovo bajker.

 

Za pivo ćemo lako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 742 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
 

E to sam hteo da čujem.  :takoje:

Ako postanem skuteraš imaš pivo za ovo na nekom okupljanju skuteraša u predstojećoj sezoni  :cirka2:

 

Opet bi preporučija T-max polovni 2008-2011g, ako nisi previsok to je idealan skuter, ne umara na dužim vožnjama(meni najduža tura ST-ZG) vozi se kao motor, održavanje nije ništa skuplje nego kod ostalih skutera(zamjenski potrošni djelovi), potrošnja grad 6l, izvan grada 4,7-5,3l, sa svojim sam prešao 61 000km i mislim da prenosim realno iskustvo.

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

@Zog

 

Sve je to lepo, taj T-Max se i meni dopada, ali ... uvek ima neko ali :) ... takav T-Max u Srbiji košta 7-8000 eura, a to mi je mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 742 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
@Zog

 

Sve je to lepo, taj T-Max se i meni dopada, ali ... uvek ima neko ali :) ... takav T-Max u Srbiji košta 7-8000 eura, a to mi je mnogo.

 

To je strašno, ovde su oko 5000E.

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Vujke1

 

Negde videh podatak da je Geopolis 400 težak 166kg, a to baš i nije preko 200kg. A svakako da je najbolje da probam, ali nije naodmet da pre toga saznam ponešto i na forumu. :)

 

Geo400 je tik nesto preko 200kg tezak, veliki tockovi sa niskim tezistem agregata ne'moz nikako biti nestabilno + sto zadnja guma moze biti sira.

 

@zog

 

Uhhh, bas ti je lep motor, super kombinacija boja. 

Po mom misljenju, T-Max ima toliko tvrdo sediste da mi se cini kao da sedim na drvenoj gredi, fosni...kako god, guzzca utrne ocas posla.

Posle T-Maxa kad sam seo na X9....... ihhhh milina da ne kazem fotelja  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 742 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Meni je sic udobno tvrd i od ST do ZG me nije žuljalo(možda zato jer san lagan), bilo je kratkih stajanja: duvan, pišanje, gorivo.

Nekad premekan sic više umori na dužim putovanjima neho tvrđi.

 

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

Ljudi upisao sam za A2 i hoću u narednih mesec, dva da pazarim maxi skuter od 250cc pa imam neke dileme i pitanja.

U principu, najuži izbor je spao na X9 i Atlantic pa me zanimaju iskustva tipa kakvi su za održavanje, udobnost, ponašanje na putu itd...

I naravno ako neko ima još neki skuter da  predloži-budžet je otprilike do 1500e tako da se ne nadam nekom ludilu ali gledajući oglase mislim da može da se uzme solidan skuter 10ak godina star. Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Za te pare možda najbolje kymco xciting. Najveća šansa da je kupljen kod nas, redovno održavan, sa servisnom knjigom i mladji od 10 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

Svidja mi se xciting ali ih ima malo po oglasima, a to je valjda dobar znak kad ih ljudi ne prodaju :) hvala na savetu, i on mi je u uzem izboru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

I zanima me još, kolika je realno razlika u održavanju i servisima izmedju npr piaggia, burgmana, aprilie, ili kymca od 250cc i gilere nexus 500ccm. Znam da su potrosnja i registracija veći i to je podnošljivo ali ne znam da li je drastična razlika u cenama delova i servisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Između X9 i Atlantica moj glas ide Atlaniticu, ali bitno je da nam kažeš gabarite...Ako si veliki momčić nećeš baš stati na njega...

 

E sad koliko vidim na oglasima za te pare (mada se nisam nešto detaljno udubljivao) nema ispod 2006-tog godišta što isključuje IE varijantu, tj. ostaje ti varijanta sa karburatorom.

Imaš Hondine i Piaggio agregate kod X9. Razlika je da Honda nema klasičin filter i ulje se menja na 2500-3000Km a Piaggio ima i menja se na 5000km.

Kod Atlantica su samo Piaggio agregati.

X9 ima veći prostor ispod sedišta i moraš 6 pari očiju da otvoriš pri kupovini da li sve radi na digitalnoj tabli.

Da ti malo pomognemo..

Set guma je oko 90€

Ulje 1l -10€

Svećica 7€

Filter 6€

Kaiš oko 60€

Rolnice oko 15-20€

Naveo sam otprilike cene i to orginalnih delova, da ne bude zabune.

 

Pa sretno u traženju novog ljubimca
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Dok sam ja piskarao ti si već izašao sa novim pitanjima...

Ukratko, nisu veće razlike u održavanju i potrošnji.

Bugi, X9 i AA su jedan doživljaj sedenja dok je kod Nexus kao kod klasičnog skutera, zavisi ko šta voli..
Ja bar tako gledam na stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

182 i 95 kila. Meni je atlantic mnogo lepši od piaggia ali sam cuo da je dosta skuplji za odrzavanje. Ali ako vec ima piaggiov agregat onda mu to dodje na slično. Znaci to mu dodje manje više 200€ da se sredi za sezonu?

 

Postoji i varijanta da se nategnem još malo i pojurim nexusa 500 ali sam za njega cuo sa mnogo strana da su servisi papreni. Kolika je realna razlika održavanja izmedju 250 i 500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

Dosta sam se vozio na nexusu i pomalo ga vozio i to je po meni, uz t-maxa, kralj skutera ali isto tako znam da su burgman i njemu slicni 100 puta udobniji. Ali provozao bih nexusa 500 par sezona da me zelja mine pa bih presao na nešto udobnije ali me je samo brinulo to održaanje, da se ne onesvestim kad ga oteram na servis. A i uskoro ću znati tačno koliki će biti budžet pa ćemo još diskutovati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Koliko ja vidim ti si već prelomio...

Negde sam već pisao o tačnim razlikama ali ne mogu da nađem...
da skratim:

0,6 litra ulja više, 0,5 litra antifriza, malo skuplje gume, malo skuplji kaiš, malo veća potrošnja (možda i isto kao karb verzije) i tako...

Skuplja registracija, naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison 3 Velvet Black 250 i.e

Meni je nexus oduvek bio zelja, ali želje su jedno, a mogućnosti drugo :) tako da ako budzet bude do 1500€ ostaću na atlantiku, x9 ili kymcu 250, a ako se stanje u narednih mesec dva primeni, pošto će mi se svašta izdešavati u tom periodu, onda se ide na nexus. Sad ću da pokušam da nadjem te tvoje postove uporedjivanja. A i ja sam malo prolupao od svih tih oglasa i mozganja, bukvalno kad legnem, u polusnu mi se listaju skuteri po glavi :D Sve u svemu hvala na vremenu i savetima, ostajemo na vezi dok budem tražio najbolju opciju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9035 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Meni je nexus oduvek bio zelja, ali želje su jedno......... bukvalno kad legnem, u polusnu mi se listaju skuteri po glavi :D

Sve u svemu hvala na vremenu i savetima, ostajemo na vezi dok budem tražio najbolju opciju :)

 

Najbolja opcija ti je na pocetku posta, veruj u to i bit'ce ti pod guzzcom  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja