Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5855 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Najviše volim kad neko ocenjuje skuter ili marku na osnovu "rekla - kazala"... To što je SYM Tajvanac (a ne Korejac) može samo da mu bude plus, nikako minus... Kymco je tajvanska marka i proizvede više skutera godišnje nego svi ostali proizvođači na kugli zemaljskoj. O saradnji sa BMW-om da i ne pričam. SYM pravi agregate, elektroniku i menjače za mnoge renomirane svetske proizvođače (Cam-am, Hjundai, Johnson).

 

Zanimljivo je da će negativan stav o Kymco i SYM skuterima imati obavezno oni koji ih nisu nikad vozili. Sa druge strane, korisnici istih će vam listom odgovoriti da su prezadovoljni sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@ Guliver

 

Možda taj uvoz i nije toliko loša priča, moglo bi da se uštedi 1000 do 1500€ u odnosu na novog, tj oko 3000 do 3500€ su polovni u Italiji!

 

 

P.S.

Uživo je još opasniji, "veliki" točkovi, dugačak a relativno "uzak" skuter - pogotovo u zadnjem delu, mnogo opreme, zaista mašina vrednja poštovanja!

 

 

@ alexanto

 

Plus mu je svakako jer je kvalitetniji od Kineza, na Maxsym-u kad sam sedeo očigledana je razlika u kvalitetu završne obrade plastike, prekidača i sedišta u odnosu na Evropljane ili Japance ali je to normalno jer je i jeftiniji značajno!

 

Niko ne sumnja u kvalitet agregata i ostalih tehničkih sklopova na Sym-u ali da je završna obrada lošija tu mislim da nema rasprave (kad kažem lošija mislim na oko i osećaj pod rukom, ne mislim da će posle tri dana na suncu da izbledi plastika ili otpadne lak sa farbe)!

Pogotovo me je začudio vetrobran na maxsym-u, kad se gleda kroz njega slika je iskrivljena skroz...

I moramo biti svesni da živimo u zemlji u kojoj se i dalje kunu u Golfa pa samim tim poštovanje prema Tajvanskim proizvođačima prektično ne postoji i ako u Italiji posle 2 godine korišćenja prodaju Maxsym za 3000 do 3500€, čemu onda čovek ovde da se nada...

 

To su neke stvari koje sam ja zapazio na prvu loptu i preko kojih bi prešao pri kupovini Maxsym-a jer ima MNOGO, MNOGO više pluseva nego minuseva na ovom skuteru pa sam mislio da se raspitam kod vas za detalje oko vožnje i posedovanja istog ali izgleda da ipak niko ne poseduje niti poznaje nekoga ko poseduje ovaj skuter... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ alexanto prodaju toliko koliko prodaju jer su u epicentru trzista gde se nalaze, ne da sam probao nego trenutno koristim kymco tako da sam veoma upucen u kvalitet istog... saradjuju jer rmbaju za nesto dolara dnevno, a to sto prave je izmisljeno pre 100 ili 50 godina. Ne kazem da je to ne znam koliko lose, nego je neozbiljno porediti sa yamahom, hondom itd...jos za isti novac 0zbunjen.gif a znas koliko je u nasem narodu rasprostanjena izreka da svaki ciga svoga konja hvali 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5855 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

a znas koliko je u nasem narodu rasprostanjena izreka da svaki ciga svoga konja hvali 0takoje.gif[/size]

 

... a isto tako rado kudi tuđeg ;)

 

Mogu samo da napišem da sam za 15 meseci prešao sa Sym-om GTS 250, 20 000 km bez ijednog štucanja, pravio dnevne ture od preko 500 km udvoje i da je sve radilo k'o sat. E sad neke stvari stoje: Gubi vrednost u vražju mater, što je dobro kada kupuješ polovnog :neznam:, ja nisam primetio neku značajnu razliku u kvalitetu plastika i spojeva u odnosu na žabarsko - japanske proizvođače - govorim o skuteru koji sam vozio.

 

Što se tiče pomenutog Maxsym-a 400, video sam ga na sajmu, sedeo na njemu i vrlo udobno se smestio sa svojih 191 cm. Sa točkovima 15-14", duplim truoglovima na vilama, duplim diskom napred, bogatom instrument tablom, sočivima u farovima, ručnom kočnicom i ABS-om, meni se dojmio kao vrlo dobar model maxija. Tada je bio 5300 eura a burgman 400 nepunih 8000 :neznam: sa col manjim točkovima, bez duplih trouglova... Naravno, Bugi je bugi i tu nema zbora ali stoji i fakat da je Sym bio za trećinu jeftiniji...

 

Stav kolege Vujketa je sasvim opravdan: dati tolike pare a nemati mogućnost da provozaš motor je :lud: ali to su naša (Srpska) posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

@ alexanto prodaju toliko koliko prodaju jer su u epicentru trzista gde se nalaze, ne da sam probao nego trenutno koristim kymco tako da sam veoma upucen u kvalitet istog... saradjuju jer rmbaju za nesto dolara dnevno, a to sto prave je izmisljeno pre 100 ili 50 godina. Ne kazem da je to ne znam koliko lose, nego je neozbiljno porediti sa yamahom, hondom itd...jos za isti novac 0zbunjen.gif a znas koliko je u nasem narodu rasprostanjena izreka da svaki ciga svoga konja hvali 0takoje.gif

 

Slazem se 0takoje.gif

 

Po mom misljenju ako se vec kupuje nesto sto je iz Koreje ili Tajvana ili Kine onda bi trebalo da bude dosta povoljnije od japanskih, italijanskih skutera jer sumnjam da mogu da pariraju kvalitetom u svim segmentima. Mozda imaju priblizno kvalitetne pojedine komponente ali mislim da sve komponente nisu kvalitetne ni dugotrajne kao kod npr japanaca... Pa cena ode vise na dole kada se posle prodaje polovan skuter iz Koreje u poredjenju sa onim iz Japana... I cemu onda kupovina tako necega po toj ceni osim ako iz nekog razloga kupcu odgovara bas to i nista drugo... Eno gore su navede neke od mana kod novog Sym-a...

To sto rade za BMW verovatno znaci da je to za BMW jedna od napovoljnijih opcija, zbog cene, manjka iskustva BMW-a kada su u pitanju skuteri i ko zna cega jos...

Piaggio je prebacio proizvodnju u Kinu iz ekonomskih razloga ,a da li su delovi kvalitetniji od onih od ranije iz Italije neka kaze neko ko ih bolje poznaje, ja sumnjam ali ne mogu to i da tvrdim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Ja trenutno vozim SYM HD 200 i mogu vam reci da su plastike odlicne,vozio sam prosle godine i Kymco-a koji je za svaku pohvalu.

Realno cena mu opada i cim izadje iz salona,jer mi Srbi ceo zivot pricamo o Japancima i Italijanima,tvrdoglavo nedamo prostora drugim proizvodjacima.

Ti isti Tajvanci da nisu usli na trziste Itlijani bi drali sa cenama i dan danas, a klanjalibi se Japancima kao da su jedini koji znaju da naprave motor,skuter ili sta god sto ide na benzin.

Postujem i sam Japanska vozila i odusevljen sam i dizajnom i kvalitetom,ALI ljudi polako...

stavite na papir odrzavanje Xmaxa i SYM-a.

Jeftinije mnogo ova druga solucija slozicete se,(i ako Motoring dere sa cenama),takodje na AfterMarket trzistu svasta ima da se nadje po povoljnijim cenama za SYM-a.

 

U Grckoj se uglavnom SYM vozi kao i Kymco,pogotovo na rent-a-car-ovima sto znaci da mogu prilicno km da predju.

Steta je sto ne moze da se proba taj model,to je jako ne ozbiljno sa njihove strane,jer ipak neko zeli da ti kupi vozilo od 5000 e. To vrv ima samo u zemljama poput nase,gde proizvodjaci nemaju kontrolu nad filijalama.

Ja bih ga pazario svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa ne znam zasto mislis da bi odrzavanje Koreanca bilo jeftinije od odrzavanja Japanca( mislim mozda jeste samo ne vidim neku logiku)? Drugo, originalni delovi za Koreance koliko znam nisu nimalo jeftini. Pogotovo zbog one cuvene carinske politike oko uvoza delova sa istocnog trzista(ako se ovo nije nesto promenilo).

 

P.S. mislio sam Tajvance.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1608 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

slikaj,posalji sam sebi na mejl! :) udji na mejl preko kompa i download slike pa upload na forum preko kompa... eto jedan od nacina. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

I kod mene ima novosti.

Danas sam ugovorio/kupio Kymco Xciting 500 ccm.

Nije imalo vremena da sa prodavacem ispišem i overimo kupoprodajni ugovor, da platim porez i da skuter prevezem iz Beograda u novu kuću -Mladenovac. Ali sutra ili prekosutra biće sve završeno. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Pa ne znam zasto mislis da bi odrzavanje Koreanca bilo jeftinije od odrzavanja Japanca( mislim mozda jeste samo ne vidim neku logiku)? Drugo, originalni delovi za Koreance koliko znam nisu nimalo jeftini. Pogotovo zbog one cuvene carinske politike oko uvoza delova sa istocnog trzista(ako se ovo nije nesto promenilo).

 

P.S. mislio sam Tajvance.

 

Ne mislim ,znam iz iskustva odrzavanja sto manjih skutera nekad, sto sad veceg. :)

Rec je bila o kupovini novog motora kod druga clana izmedju SYM-a i Yamaha-e. Radni sad kod jednih i drugih u ovlascenom servisu je nebo i zemlja,cene delova su dosta pristupacnije i ako su im marze jednake za carinjnje,rec je o samoj ceni kad izadje iz fabrike deo a kvalitet je priblizan.

Cist primer je naslon za tu Yamahu koji je 150 e a za SYM-a ako se nevaram bilo je 4-5 hiljada kada sam gledao dokon u vitrini Motooringa ,dok sam cekao cene mojih delova. Yamaha ima samo dobre marketinske poteze , tipa za Novu Godiu ti posalju karticu da mozes da servisiras svuda u inostranstvu motor sa nekim popustima,daju ti popuste na sledece modele pri kupovini kao i na opremu itd. Nista toliko znacajno kad shvatis da u narednih par godina moras kod njih u servis gde za nas budzet nije bas tako pristupacno odrzavati ga u garanciji.

Kasnije odrzavanje kod majstora kad istekne garancija,svakako nije isto za Yamahu i SYM,jer nasi majstori imaju svoju logiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Techa srecno sa novom masinom,neka te dugo sluzi i puno bezbednih kilometara. :)

 

Hvala.

Obzirom da se sutra očekuje približno lep dan kao danas, skuter ću sutra preuzeti i dovezsti kući. Jedva čekam TO sutra i prvu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Techa srecno sa novom masinom,neka te dugo sluzi i puno bezbednih kilometara. :)

 

Hvala.

Obzirom da se sutra očekuje približno lep dan kao danas, skuter ću sutra preuzeti i dovezsti kući. Jedva čekam TO sutra i prvu vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Hvala svima na čestitkama a sad bih par reči o Burgmanu o kojem sam u predhodnim postovima pisao.

Još nije prodat a prodavac mi je sa cenom sišao sa početnih 1.800 eur na 1.200 eur pošto sam mu predhodno ponudio 1.000 eura o čemu sam Vam već pisao. Verujem-predpostavljam da ako mu neki kupac, ponud varijantui da skine kofer, na kraju postigne cenu od 1.100 eur. To mi izgleda realno i eto da podelim tu inf. sa vama. Možda nekome bude od koristi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kažu da još danas nas čeka kako tako lep dan a mom Xciting-u čitaj Uzbudjenju :hej: nema kraja, jutros ''zajaših'' i do kancelarije se provozah i tu nastadoše ove maxi friške slike. Od juče sve je MAXI :aha:

post-8513-0-71740200-1419501748_thumb.jpg

post-8513-0-45345800-1419501861_thumb.jpg

post-8513-0-93484800-1419501926_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Pozdav jos jednom za sve kolege na forumu.

 

Evo doslo je konacno vreme da i ja sebe obradujem jednim dvotockasem, a gde bih mogao dobiti strucniju pomoc nego ovde od vas.

 

Pa mi je potrebna pomoc i bilo kakva informacija o sledecem Maxi Scooteru

http://www.polovniau...nizeno_sa_1750/

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9066 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Predjena km za Master500 agregat je nista, estetski je malo izgreban ali to i nije toliko bitno......svakako vredi otici i pogledati ako je zaista stanje kao sa oglasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1591 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Slazem se sa Satelisom, ponuda se cini realna i motor deluje ok na slikama. Pise u oglasu da je prvi vlasnik, nove gume, aku itd. tako da vredi videti (ako si u mogućnosti). Mada, ja tebe kao savetujem da odes i vidis a svoj skuter sam kupio na "nevidjeno", gledajuci slike sa oglasa i verujuci prodavcu na rec. Srecom, prodavac je bio korektan, ne racunajuci da nije pomenuo da je potrebno promeniti lezaj volana, ali i to smo prebili kroz "gratis" isporuku motora na prikolici od SU do NS :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pozdav jos jednom za sve kolege na forumu.

 

Evo doslo je konacno vreme da i ja sebe obradujem jednim dvotockasem, a gde bih mogao dobiti strucniju pomoc nego ovde od vas.

 

Pa mi je potrebna pomoc i bilo kakva informacija o sledecem Maxi Scooteru

http://www.polovniau...nizeno_sa_1750/

 

Hvala unapred.

 

Vraćajući se sa letovanja u CG na njihovom graničnom prelazu, kada sam stigao na red/rampu t.j. na pasošku kontrolu, ovaj skuter se umuvao ispred moje Alfe. Gest mi nije smetao i nisam se bunio a valjda sam tih dana i počeo u svojoj glavi da razmatram mogućnost da tadašnji motocikl i njegovih 1.200 ccm zamenim za nešto manje brutalno i nešto na kg mnogo lakše i tako sam se zablenuo u tu Apriliju zamišljajući sebe na nečemu sličnom :aha:

Elem, pet meseci kasnije, pošto sam Yamahu FJ 1200 ispratio iz garaže, kopajući po oglasima naletim na ovaj oglas. Čitam oglas, vidim dečko kaže bio s'njom na letovanju....vidim sliku sa podignutim sedištem i u ostavi šuškavac....tablice SU....kapiram, pa 99% je to baš ona Aprilija koja se ubacila ispred moje Alfe. Pozovem telefone iz oglasa i u razgovoru sa vlasnikom utvrdim da -to je ON i Aprilija koju sam sreo....

Dečko se oduševio kako sam za tri minuta blejanja u njegova leđa prepoznao skuter....mislim da sam tako zaradio i njegove simpatije te mi je skuter do tančina opisao.

Skuter je kupio u Subotici od čoveka koji se bavi uvozom-trgovinom. Po kupovini je uradio servis: svećica, ulje, filter, kaiš, rolnice....uložio je oko 200 eura, pločice su OK, prednja guma je ko nova, zamenjen regler -Joška, plastika na više mesta po ivicama oguljena od raznog zakačinjanja ne zbog padova. Cenu mi je spustio na 1.500 eura a potom u još jednom razgovoru na 1.450 eura i rekao mi da ne očekujem ni cent ispod.

I ako sam bio vrlo zainteresovan za ovu Apriliju ipak nisam otišao u Feketić da je pogledam. Ne znam kako da ti opišem....skuter nisam vozio...nisam ga ni dodirnuo ali imam neko očekivanje da je skuter u odličnom stanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja