Jump to content

Moto Zajednica

Alpinestar u beogradu?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Steta za to. Po meni su dve najbolje marke Dainese i Alpinestar. Definitivno dve klase ispred svih. Stvarno je steta sto nema zvanicnog uvoznika. Ali jos smo mi na niskim granama moto sporta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Mi smo na niskim granama generalno. Niko nije lud da otvori radnju sa skupom moto opremom i posle ima minimalnu prodaju zbog slabe kupovne moći tržišta. Eventualno da se prodaje paralelno skupa i jeftina oprema ali pretpostavljam da alpinestars uslovljava kupovinom veće količine jer do sad bi sigurno mnogi prodavali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Verovatno je tako. Ali nece to skoro kod nas. I naravno ima jos jedna bitna stavka pored nase male kupovne moci. Nasi trgovci su navikli da na ulozenih 100din zarade barem 1100din marze su nam prevelike za sve. Pa sva oprema je skuplja za min 20-30% nego bile gde preko a plate manje za 100%.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ima u Kragujevcu Alpinestars radnja MM Best i pre nekoliko dana bio kod njih da uzmem neke rukavice a oni nemaju nista od robe ( bas nista ) i kazu mi da ce sve da narucuju i da ce da bude krajem marta :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Da li je moguce da ovako kvalitetna marka, a koliko toliko pristupacna(u odnosu na dainese)nema zvanicnog zastupnika u Srbiji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Na pretproslom sajmu cini mi se, bila je neka firma koja je prodavala alpinestars. Ne mogu da se setim naziva.Mada sto se poredjenja cena sa dainesijem to je diskutabilno. Tu su negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Na pretproslom sajmu cini mi se, bila je neka firma koja je prodavala alpinestars. Ne mogu da se setim naziva.Mada sto se poredjenja cena sa dainesijem to je diskutabilno. Tu su negde

Ja sam gledao u prodavcnici dainese opreme i sokirao sam se cenama, tamo jaknu nisam mogao da nadjem ispod 400 500e a alpinstar jakne se mogu naci za 200e a rukavice koje sam tamo gledao su posebna prica, nema ih ispod 100e... ove cene se odnose na proizvode za koje sam se ja uhvatio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Pa pazi, jakne su mozda jeftinije, ali rukavice su slicne sa cenama.

 

Mada to sto kod nas preko oglasa prodaju za 200 evra alpinestars nije bas za poredjenje. Mada stvarno je cudno sto ih niko ne drzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Bio je Alpinestars kod nas na Batajničkom drumu do pre par godina, ali su poslovali toliko jadno da su se posle dužeg batrganja zatvorili. Poznajem ljude koji su tamo radili, pa se sećam postepenog propadanja te radnje. Jedan od njih je i Zoki koji je kasnije otvorio svoju radnju: MaxMoment moto i kod njega može da se nađe po nešto od Alpinestars opreme, a može i da se naruči sve živo, čini mi se.

Što se cena tiče, skoro da su bile u dlaku sa Dainese, naravno, u istoj vrsti materijala ili kategoriji. Ja sam njihove pantalone od Gore-tex materijala platila 380 e, a isto toliko i jaknu koja čak nije bila ni Gore-tex, nego Drystar ili tako nešto. Kožnih nije bilo ispod 5 glava, dok bi ista takva Dainese koštala npr. 400-450 e.

I, da. Cene nisu drukali oni, nego su bile iste ili niže nego preko. Čak, naprotiv, u radnji su se trudili i davali popuste kad god su mogli, ali eto nisu opstali.

Lično, meni Dainese ima daleko lepši dizajn a mislim da im je kvalitet isti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Problem sa radnjama moto opreme u nas je što ne žele/neće/ne mogu da se potrude da ti izađu u susret. Primera radi, tražio sam rukavice dainese kod nas. Otišao sam na adresu koja stoji na sajtu dainesea, ljudi zaista imaju mnogo toga. Elem, čika Marfi se potrudio da za mene ne bude boje rukavica koje sam ja želeo. Pitao sam ljude da li je moguće poručiti ,trebovati rukavice, obzirom da ih je u tom trenutku bilo na zvaničnom sajtu na lageru. Odgovor je bio da mogu, ali da će me to koštati cena sa sajta+ PDV. To po mom mišljenju je malo nekorektno, jer ja plaćam PDV Italijanski (evropski), a onda na taj PDV,platim još i domaći. A neko ko je "zvanični" distributer/predstavnik, ne bi li trebalo da dobije robu po fabričkim cenama(oslobođeno svih nameta)??? Ili sam ja možda neupućen u problematiku formiranja cena kod nas.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Daleko smo mi jos od ozbiljnog trzista za bilo sta a kamoli za nesto vezano za moto sport. Zato dolazi do toga da su neki "ovlasceni" servisi. supe sa jednim likom koji je i majstor i sve... tuga. A tek je sa moto opremom zalosno. Ceka se na sve bukvalno mesecima ako nemaju na lageru. A i cene su obicno jace nego bilo gde drugde. To je malo i nas mentalitet. Kada neko radi onda ako na 100din ne moze da uzme barem 250din onda nece ni da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja