Jump to content

Moto Zajednica

Majstor Joca Visnjica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

bio sam pre 2-3 nedelje kod majstor Joce i stvarno sam mu zahvalan za sve sto mi je uradio na motoru.

pojavio se neki glupi kvar,na 4000 obrtaja motor pocne da trokira ali kad je temperatura iznad 30C napolju.cim je hladnije radi normalno.

Obidjoh nekoliko majstora i naslusah se raznih predloga a sve se svodilo na isto. Kazu najbolje skidati sa istog i probati dok se ne pronadje sta je ??? ??? ???. Pa gde da nadjem istog i voljnog da skidamo sa njega delove da vidimo sta je. Pokusao sam i to,nasao coveka na forumu kaze dodji skidaj probaj.Hvala mu beskonacno ali ipak malo mi je to neukusno nisam mogao to da uradim nekom koga poznajem samo preko foruma.

Procesljam malo po forumu i naidjem na ovu temu i resi da odem do Joce.Poranio sam po dogovoru ispricao problem i covek kaze ostavi motor pa se cujemo.A sta mu je? Neznam, videcemo.  OPA nece da istrcava sa informacijama.

Sta je bilo ne znam covek cuva tajnu.Koliko je naplatio jos manje je bitno,jer je posao uradio kako treba.Sto se mene tice ja sam nasao dobrog majstora.

JOCO HVALA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Nije mi jasno "cuva tajnu" i nece da kaze sta je radio na motoru.

Pa to bi bilo kao kad bi otisao u servis i rekao popravi te mi motor, oni kazu vazi cena je 500eura, ti pitas za sta 500?

A oni ce e pa nemozemo da ti kazemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

Verovatno jer je u pitanju neka sitnica a i cena je bila takva,tako da i nisam bio mnogo radoznao a za 500e bi trazio napismeno sta je radio.

I kao sto sam napisao kvar je bio cudan, kad je hladnije radi odlicno a kad je napolju toplo preko 30C trokira to je znak da je neka glupost.Htedoh reci kako nije odma istrcavo sa prognozama svecica,bobina,CDI,regler,sijalica ili bilo sta. Nije predlagao da kupim stranca pa da imam za delove vec je otklonio kvar sto rade majstori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Verovatno je rekao nešto kao sedi vozi i lepo mu namignuo jer se dečko evidentno namučio sa motorom.. Joca je super lik, nije nadrndan, skroz korektno kako i treba da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Jocu znam licno,servis mu je 50m od moje kiuce,  i kao covek i kao majstor je izvrstan, jedina mana je sto radi samo ozbiljne masine (nece da radi skutere), sto je ok, ko god ode kod njega nece se kuci vratiti nezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Jocu znam licno,servis mu je 50m od moje kiuce,  i kao covek i kao majstor je izvrstan, jedina mana je sto radi samo ozbiljne masine (nece da radi skutere), sto je ok, ko god ode kod njega nece se kuci vratiti nezadovoljan.

 

A ja ga bas danas sreo u visnjickoj i javlja mi se bas sa skutera...kaze: probna voznja :) Sad mozda je vanredno prihvatio da uradi za neku svoju staru musteriju ili je prosirio asortiman. U svakom slucaju vredi pitati, ne kosta nista a moze da koristi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Jocu znam licno,servis mu je 50m od moje kiuce,  i kao covek i kao majstor je izvrstan, jedina mana je sto radi samo ozbiljne masine (nece da radi skutere), sto je ok, ko god ode kod njega nece se kuci vratiti nezadovoljan.

 

A ja ga bas danas sreo u visnjickoj i javlja mi se bas sa skutera...kaze: probna voznja :) Sad mozda je vanredno prihvatio da uradi za neku svoju staru musteriju ili je prosirio asortiman. U svakom slucaju vredi pitati, ne kosta nista a moze da koristi  ;)

Joca je ovlasceni serviser za Suzuki, verovatno i za neku drugu firmu-ne bitnu...  ;D

 

Znaci-popravlja i servisira sve sto je iz Suzukijevog moto programa, pa i skutere.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

bio sam na velikom servisu pred pocetak sezone, sve je lepo odradjeno

 

potrosnja smanjena sa 5.2 na 4.6L

bas sam se fino obradovao, autonomija sa punim rezervoarom mi je sada 360km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Koliko vidim, marke motora ovih koji ga hvale su: "NBGD Blok 45", "Race Bike in Tuxedo", "Beograd" (inace najpoznatija marka), "Toronto Canada", a pominje se i neko godiste 81-vo.

 

To je sa prve strane, a dalje necu da listam i imam za to i razlog.

 

AJDE, BEZ SALE, CIME OPERETE MOTOR OD TIH NJEGOVIH "BELIH RUKAVICA"? (Te rukavice inace kostaju 50 dinara i za te pare su najnormalniji pristup plastici. Ali to tamo nema!)

 

Istina je da Jocu nisam ni video na tom najobicnijem servisu, nista ne zelim da kazem (niti imam sta da kazem) u vezi nekog njegovog poznavanja posla, ali TAMO VISE NE BI' OTER'O NI TRAKTORSKU PRIKOLICU ZA STAJSKO DJUBRE! Onaj stari uljni filter je bio manje mas'an od plasticnog oklopa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Druže što se nisi žalio neko kukaš ovde? Šta si radio kod njega, redovan servis?

Da je meni umastio ja bih mu lepo rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Milosmtt

 

Nisam imao kome da se zalim! Samo sam gledao da sto pre odem. Radio sam najobicniju zamenu ulja uz prvobitnu koncepciju da neko iskusniji pogleda stanje lanca (kad radi na stenderu ima neko cudno "bacanje", sto je mozda i sasvim normalno) i zadnju kocnicu (koja skoro da i nema nekog efektivnog dejstva). Ali sam od te koncepcije odustao kada sam video kako se "radi" i precutao te sitne primedbe kao da sedim na zubarskoj stolici.

 

Da ne poverujes sta sve nekom moze da padne na pamet da "maze" (namerno nisam upotrebio izraz "pozmazuje", jer radi se o krajnjoj svinjariji)!

 

U jednom trenutku sam, od strane nekog "glavesine" u Jocinom odsustvu, zamoljen da se sklonim da bi majstor mogao da radi - bas neposredno posle toga sipano je ulje (a posle svega ne mogu a da ne budem sumnjicav i oko toga sta je sipano). Tek malo posle toga vidim da taj "majstor" nesto veoma "pedantno" radi iza motora. Znajuci da nikakvog posla tu nema, postajem nervozan i prilazim. Kad onaj uzeo tovatnu mast i maze plasticne tiplove koji povezuju oklop i navoje zavrtnjeva. Pitam "Zasto to?", kaze "Lakse ulazi!".

 

Znas, ne postoji podela navojnih spojeva na one koji se ne podmazuju i one koje je najstrozije zabranjeno podmazivati (kao npr. na upravljackom sistemu automobila i slicno). Ne postoji iz prostog razloga, jer se smatra da se neko toliko nezainteresovan nece ni dohvatiti navojne veze i masinskog kljuca, a ako nekog zanima onda ce te elementarne stvari prouciti malo bolje pa za takvom podelom nema ni potrebe.

 

E sad se pitam da li je to totalno neznanje ili je (podmuklo) trazio neko opravdanje da umasti ruke SA NAMEROM da mi zasere plastike?!?

 

I posle svega mi ostaje jos jedan detalj za stalno "cesanje iza uva" : da li je obrisao navoj cepa na karteru, ili je mozda i njega podmazao (ovaj put "da lakse izadje") nebi li tako "podmazao" i mogucnost njegovog lakseg odvijanja i ispadanja - a zna se sta to znaci (unisten motor!). Da li da sad izbacim to ulje u vrednosti oko 7000 dinara i odradim to kako treba, ili da stalno strepim od toga sta bi moglo da se desi?

 

(P.S. A kakvu mi je tek diletantsku brljotinu uradio Spale (jos jedan "renomirani beogradski ..." ... sta god), o tome ne zelim da pisem samo zato da i tu temu ne osvezim, nadajuci se da ce ga ljudi manje imati u vidu. Ukratko zamalo unisten motor, a spasen samo zahvaljujuci mom (svakako paranoicnom) strahu od majstorcina.)

 

I da ponovim : tamo ni traktorsku prikolicu za stajsko djubre ne bi oter'o!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Au baš loše iskustvo. Znači Joca nije bio tu kad ti je rađen motor? Meni je servis uvek radio on ili onaj dečko što radi sa njim već duže vreme ali uvek je tu bio u blizini. Sad zadnji put kad sam bio, video sam da neki novi dečko radi sa njim koji se baš i ne razume (prsnuo mi je tu mast na plastiku ali ga je Joca opomenuo odmah).

 

Mislim da u svakom slučaju treba da ga pozoveš i da mu kažeš šta se desilo jer mu definitivno ne ide u prilog da mu neki tamo pomoćnik narušava ugled servisa. Svaki put kad sam bio kod njega uvek je stavljao onu foliju na ručice da ih ne bi isprljao.

 

I obavezno javi šta si uradio!

 

 

I koja je to fora da ti neki outsider priča da se skloniš od TVOG motora... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Da odgovorim iz pristojnosti, jer nije mi cilj da osvezavam temu i da ovakvi servisi budu "na dohvat".

 

- folija jeste stavljena na rucice,

- masti (tovatne) je bilo na obe bocne plastike (pregrst, a i kojekuda jos, JEDVA sam oprao motor, i to uz tretman voskom).

- Sta cu da uradim : za maksimum 500eur nabavicu (postepeno, planski, pozivajuci se na servisnu knjigu, Youtube, specijalizovane forume itd.) sav alat koji tom motoru treba za 500000km (za to mi, sa mojim kilometrazama, treba izmedju 50 i 100 godina),

- i NIKAKAV SERVIS ME VISE NECE VIDETI.

 

( Pa na Yugicu su mi menjali ulje sa osecajem za higijenu, al' za ovo mislim da je bas NAMERA da se nesto uneredi ! )

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Pošto smo pazarili gume kod Radulovića na njihovu preporuku odemo do majstora Joce da nam odradi zamenu( a bili smo dosta skeptični kakav je majstor).Lik iz Radulovića nam je rekao da je majstor za svaku pohvalu i da oni sarađuju godinama sa njim.

Pošto ja nisam bila prenosim vam utiske mog vozača i prijatelja koji je išao sa njime.

Majstor Joca je radio motor i uradio je sve kako treba.Posle zamena guma bilo je potrebno vratiti kaiš na tačnu poziciju što je on i učinio i pritom je konstatovao da je kaiš fabrički prenategnu(što i jeste) pa ga je namestio kako treba.

Znači imam sve pohvale za majstora Jocu. :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

- Sta cu da uradim : za maksimum 500eur nabavicu (postepeno, planski, pozivajuci se na servisnu knjigu, Youtube, specijalizovane forume itd.) sav alat koji tom motoru treba za 500000km (za to mi, sa mojim kilometrazama, treba izmedju 50 i 100 godina),

 

Kad to budeš našao, pliz javi da znamo gde ima

 

 

E, da... i srećno sa učenjem zanata :) Uračunaj u taj trošak i štetu koju ćeš napraviti do se malo ne ušlifuješ ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Odrzavam Afriku kod joce od 2006. Ama bas sve najbolje imam da kazem za coveka i za servis (mislim na Duleta i pomocnike). Toliko puta mi je covek izasao u susret... Cak mi je poslao i delove u CG kada mi je trebalo. Motor uglavnom vodim na servis preventivno, sto preporucujem i drugima, tako je najjevtinije.

Na manjim motorima sam bio sam svoj majstor, sto mi se ispostavilo kao najskuplja varijanta, pa vec odavno za svaku sitnicu se obratim Joci.

Sto se cene tice, sasvim je pristojna. Kada mi se nesto ucini skupljim, ja pitam i dobijem odgovarajuce resenje. Inace mi nikada ne bi nesto "zbudzio" ma koliko ja insistirao. Mozda i postoji kineska pumpa za gorivo od 50 Eura ali ako to hocu, kod nekog drugog... To je meni sasvim korektno jer daje garanciju za svoj rad.

2000 dinara nije njegov rad, vec rad njegove radionice. Sto znaci: ne sat vremena njegovog rada vec sat vremena njih trojice.

Nije svaki majstor za svakoga. On meni savrseno odgovara kao majstor, ima moje apsolutno poverenje, pa verujem da mu znace takve musterije.

Cinjenica da me je motor nikada nije 'ostavio' na putu znaci dve stvari:

1. Da imam izusetno kvalitetan motor :)

2. Da imam sjajnog majstora kod kojeg redovno odrzavam motor.

p.s. imao sam lepa i daleka putovanja

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Odrzavam Afriku kod joce od 2006. Ama bas sve najbolje imam da kazem za coveka i za servis (mislim na Duleta i pomocnike). Toliko puta mi je covek izasao u susret... Cak mi je poslao i delove u CG kada mi je trebalo. Motor uglavnom vodim na servis preventivno, sto preporucujem i drugima, tako je najjevtinije.

Na manjim motorima sam bio sam svoj majstor, sto mi se ispostavilo kao najskuplja varijanta, pa vec odavno za svaku sitnicu se obratim Joci.

Sto se cene tice, sasvim je pristojna. Kada mi se nesto ucini skupljim, ja pitam i dobijem odgovarajuce resenje. Inace mi nikada ne bi nesto "zbudzio" ma koliko ja insistirao. Mozda i postoji kineska pumpa za gorivo od 50 Eura ali ako to hocu, kod nekog drugog... To je meni sasvim korektno jer daje garanciju za svoj rad.

2000 dinara nije njegov rad, vec rad njegove radionice. Sto znaci: ne sat vremena njegovog rada vec sat vremena njih trojice.

Nije svaki majstor za svakoga. On meni savrseno odgovara kao majstor, ima moje apsolutno poverenje, pa verujem da mu znace takve musterije.

Cinjenica da me je motor nikada nije 'ostavio' na putu znaci dve stvari:

1. Da imam izusetno kvalitetan motor :)

2. Da imam sjajnog majstora kod kojeg redovno odrzavam motor.

p.s. imao sam lepa i daleka putovanja

 

Druze, ajde mi molim te objasni ovo boldovano? Jel ti je preventivan servis znaci servis pre redovnog servisa ili sta? Zbunio si me !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Ako mogu ja...

U Srbiji je običaj da se motor vozi dok ne krene da lupa, krlja i trokira, pa se onda tera na servis gde konstatuju da je prešao 15000km sa istim uljem, da nema filter vazduha i da je od 2.0l ulja u agregatu ostalo 1l nečega što više liči na mast.

 

Pod preventivnim servisom se, verovatno, smatra redovno održavanje agregata tj. zamena ulja i filtera po servisnim intervalima propisanim od strane proizvođača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ako mogu ja...

U Srbiji je običaj da se motor vozi dok ne krene da lupa, krlja i trokira, pa se onda tera na servis gde konstatuju da je prešao 15000km sa istim uljem, da nema filter vazduha i da je od 2.0l ulja u agregatu ostalo 1l nečega što više liči na mast.

 

Pod preventivnim servisom se, verovatno, smatra redovno održavanje agregata tj. zamena ulja i filtera po servisnim intervalima propisanim od strane proizvođača.

Hvala, upravo sam na to mislio.

U principu, u toku zime kada majstori motora imaju manje posla, odvezem motor i na tenane sredim stvari koje spadaju u potrosnu robu(sajle, plocice,itd), i provera svega drugog. Tada obicno i uradim veliki ili manji servis. Na prolece je opsta pomama za servisima, i znam da covek nema toliko vremena u tom periodu. Tezim da mi promena ulja i filtera bude kada prodje zima, jer sam nesto nacuo da ulje izgubi neka svojstva na niskim temperaturama. Istinito ili ne, uz malo srece, to mi je recept za voznju bez kvarova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Čovek koga čim ugledaš, stekneš maksimalno poverenje! :aha: Korektan, normalan i za svaku preporuku. :takoje: Ja sam radila samo redovan servis na GSX R-u, ali bih bez razmišljanja otišla i da je u pitanju bilo kakav problem sa makinom. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

radio sam tamo redovan servis pre jedno 3 nedelje. Dosao, poverio mu motor, rekao mi da dodjem za 2 sata, ja malo otisao do Ade Huje, vratio se, insistirao je da mi spusti motor do puta, platio mu, rekao mi da sta god mi treba da mu se javim :) Korektan covek :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

radio sam tamo redovan servis pre jedno 3 nedelje. Dosao, poverio mu motor, rekao mi da dodjem za 2 sata, ja malo otisao do Ade Huje, vratio se, insistirao je da mi spusti motor do puta, platio mu, rekao mi da sta god mi treba da mu se javim :) Korektan covek :D

 

E, pošto paziš tu svoju đuntu i poveravaš pravim majstorima, da se javiš ako slučajno poludiš i odlučiš da prodaš makinu 8):hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

radio sam tamo redovan servis pre jedno 3 nedelje. Dosao, poverio mu motor, rekao mi da dodjem za 2 sata, ja malo otisao do Ade Huje, vratio se, insistirao je da mi spusti motor do puta, platio mu, rekao mi da sta god mi treba da mu se javim :) Korektan covek :D

 

E, pošto paziš tu svoju đuntu i poveravaš pravim majstorima, da se javiš ako slučajno poludiš i odlučiš da prodaš makinu 8):hej:

 

E tolko lud nisam :)1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja