Jump to content

Moto Zajednica

Majstor Joca Visnjica

Recommended Posts

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Mnogo negativnih komentara i opet mnogo pozitivnih komentara !

 

Ja za Jocu NISHTA loshe ne mogu da kazem. Odrzavam motor kod njega jakoooo dugo, sve shto je ikada radio na motoru uradio je perfektno ! Inache volim da ga cimam i zbog gluposti, a volim i da mu banem u radnju bez ikakvog razloga...tako mi je jednom kad sam svratila samo neshto da ga pitam...on zgrozen izgledom mog lanca  ;D chuchnuo, oprao, odmastio, podmazao i oterao me  ;D

A opet kad sam oterala bajk na servis i da mi pogleda shta je to shto mi gasi jedan cilindar... pozvao me posle 1h i rekao da je crkao CDI, a onda me opet pozvao posle 1h i rekao da mi je nashao CDI i rekao cenu (koja je verujte mi bila smeshna) ... uradio je servis koji sam trazila, zamenio taj CDI i kad je vetj motor bio sav rasklopljen nashtelovao mi je ventile  :) I sve to za 2 dana, tj npr u petak sam mu oterala bajk u subotu popodne sam uzela bajk, da nije crkao CDI bajk bi isti dan bio kod mene.

Mnogo mojih prijatelja servisira motor kod njega, i josh nisam chula da je neko rekao da mu neshto ne odgovara...

 

Tako da...ja chim legne prva plata  ;D idem kod Joce da mi gleda kvachilo tj lamele  ;D  Ostalo je sve pod konac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Izgleda kako kome legne... ALi moras priznati Mina da cena od 23.000 za zamenu ulja i filtera nije ni za razmatranje? Ne verujem da bi bila zadovoljna d ati toliko naplacuje, zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ajd i ja da žvrljnem....

 

Pre mesec dana (manje-više) mi je Joca radio neke sitnice na motoru i centrirao-balansirao-španovao točkove (šta je on, a za šta je nosio kod nekog drugog, ne znam). LM, pre neki dan (subota) dignem motor na štender i vidim da je zadnji točak van ose. Blago ispaničim, u ponedeljak zovem Jocu i kažem mu šta sam video. On kaže: doteraj. Ja kažem: kad može? -Može odmah. -Aj' posle posla. -Važi, biću tu i posle 5. OK, odem tamo sa Minom (stigosmo i malo ranije), pokažem Joci šta je bilo i on konfiskuje :) motor i kaže mi da će proveriti zašto i kako je došlo do toga, i da ništa neću morati da platim jer je upravo centriranje/balansiranje bilo jedna od stavki na nedavno rađenom servisu. Dakle, nisam ni r od reklamacija rekao, čovek je sam pomenuo.

 

Enivej.... ja sam kod Joce zadovoljan. Jbg, desi se svakome da nešto previdi, to je neminovno. Ono što Jocu (pored stručnosti, koju nisam kvalifikovan da detaljno ocenjujem) izdvaja od ostalih majstora sa kojima sam se sretao je otvorena i kulturna komunikacija. Kao što je moj imenjak rekao, Joca mu je unapred predstavio troškove, za razliku od nekih majstora koji uzmu posao na "lako ćemo za pare", pa posle bude belaja. Kad god sam radio sa Jocom, unapred mi je rečeno koliko će da košta, a posebno ako tokom rada ima mogućnosti da se otkrije još nešto - u takvim slučajevima sam obavezno bio obavešten i pitan da li hoću da popravljam i to što je otkriveno itd, itd.

Kod Joce dobijam kvalitetnu uslugu (radio sam generalku i moja Terena ne troši od tad ulje, npr) i korektan odnos. Ako to znači da njegov radni sat košta 2000, neka bude tako.  Jbt, bio sam kod Kocke da tražim žbice, bilo mi je neprijatnije nego kod pukovnika na raportu u vojsKi... Kada ne budemo morali da gledamo u pasulj da li su Kocka ili Spale dobro raspoloženi taj dan, onda će i oni moći da naplaćuju kao Joca, ili će Joca da spusti cenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Izgleda kako kome legne... ALi moras priznati Mina da cena od 23.000 za zamenu ulja i filtera nije ni za razmatranje? Ne verujem da bi bila zadovoljna d ati toliko naplacuje, zar ne?

 

To mi deluje zaista neobično... Lično, rekao bih da je neki nesporazum bio u pitanju. Baš ću da ga pitam ovih dana kad odem.... Mada, sad sam pogledao... trebalo je i da "proveri opšte stanje motora". To mož' da bude svašta...

 

Kapiram situaciju ovako: Ti si kupio polovan motor, i oterao kod Joce da ti zameni ulje i filter, i da ti kaže da l' taj motor valja :D (proveri opšte stanje). Razumem da nijedan majstor neće olako da preuzme takvu odgovornost na sebe. Čudi me da je uopšte pristao da nešto tako uopšteno radi... Možda je u tih 7 sati planirao da rastavi bajk i da ti kaže, eventualno, da ti je lamela za zamenu, lanac bregaste može još sezonu, ležajevi radilice nisu loši, ali zato ležaj na prednjem točku malo krcka i tako....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Izgleda kako kome legne... ALi moras priznati Mina da cena od 23.000 za zamenu ulja i filtera nije ni za razmatranje? Ne verujem da bi bila zadovoljna d ati toliko naplacuje, zar ne?

 

To mi deluje zaista neobično... Lično, rekao bih da je neki nesporazum bio u pitanju. Baš ću da ga pitam ovih dana kad odem.... Mada, sad sam pogledao... trebalo je i da "proveri opšte stanje motora". To mož' da bude svašta...

 

Kapiram situaciju ovako: Ti si kupio polovan motor, i oterao kod Joce da ti zameni ulje i filter, i da ti kaže da l' taj motor valja :D (proveri opšte stanje). Razumem da nijedan majstor neće olako da preuzme takvu odgovornost na sebe. Čudi me da je uopšte pristao da nešto tako uopšteno radi... Možda je u tih 7 sati planirao da rastavi bajk i da ti kaže, eventualno, da ti je lamela za zamenu, lanac bregaste može još sezonu, ležajevi radilice nisu loši, ali zato ležaj na prednjem točku malo krcka i tako....

 

Mozda, ali ja sam sa nim razgovarao telefonom, bila je prica d apomenaj te osnovne stvari, da pogleda sajle, gume i ostalo, mislim d aniej bila prica da ce ista da otvara agregat ili menjac. Ako je na to mislio, verujem d abi mi to i rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Kapiram da bi...

 

A možda si ga uplašio kad si se pojavio tamo, pa je hteo da te otera cenom :) Bemliga, ne liči mi to na Jocu... Mada, možda je stvarno i "kako kome legne" :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja kod Joce nisam bio nikad, pa ne bi da kometarisem njegovu strucnost i odnos prema musetrijama. Neki ga hvale , neki kude - to je vec individualna stvar kakvo je ko imao iskustvo.

 

Ali mi se chini da je 23.500 dinara za opisane radove i materijal prilicno sjupo,  jer  sam ja platio servis (ono sto je Nikola hteo da uradi, plus rasturanje i ciscenje karburatora) kod Spaleta prosle godine 150 Eura, i to sa njegovim materijalom (ulje, filteri, set za slavinu rezervoara-jedna gumica je curila, par nekih gumenih drzacha za plastike)

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja isto nemam sta da se pozalim na Jocu, kad kupis nesto stariji motor pa ga jos i vozis :) pa je jos i kawa bude tu dosta intervencija dok se ne dovede u red. Rad jeste malo skup, al kad bude drugih jednako dobrih majstora da konkurisu mozda i to pojeftini... ovako kako je cuti i trpi, skup je ovo hobi

 

Neko pomenu da mu nije menjao delove vec ostavljao stare i naplacivao, meni kad god je bilo nesto da se menja promenio je to i davao mi stari deo i jos mi objasnjavao na njemu sta je otislo. Konkretno zadnji put je otisao amortizer zadnji, ja to nisam ni primetio iako mi je motor delovao tvrdje nego inace. Kad sam kod Joce dosao jer mi je curkala pumpa za vodu (koju je remontovao uspesno, nisam morao celu platu za novu da dajem) kaze on da ti nije malo nizak motor, prodrnda malo amortizer i ima sta da vidi, zapekao potpuno. Amortizer mi je nasao polovni isto za 2 dana, ja ga nikada ne bih nasao, jes da je bio skup ubij boze ali bolje i to nego da mi svaka rupa rastura hm donji trap :))

 

Imao sam i problem s hladjenjem masine, otisao termostat, sve je korektno sredjivao. Ta intervencija je potrajala duze nego sto je mislio pa sam ja u medjuvremenu otisao na odmor, a masina ostala kod njega u garazi nekoliko dana. Isto meni i mojim drugarima je izlazio u susret da ostane posle radnog vremena. Nemam na sta da se pozalim kod njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ne citate pazljivo Nikola sve vreme pise da  je zvao telefonom Jocu da se raspita za cenu jer je gotovo bio siguran da je majstor Joca bez premca  :)

 

A kad je zavrsio vrlo jasan razgovor i dobio sve potanko objasnjeno po stavkama , a za sledece sitnice- tipa menjanja ulja, svecica i antifriza doslo se do cifre od oko 23500 dinara ::) Posto je Nikola blago je reci bio zatecen ovolikom cifrom pokusali smo da nadjemo jeftinije pa sam ja otisao do majstora Proke gde me poslao Dr_Gubi sa foruma i covek je sve to i jos neke sitnice odradio za nesto manje od 100 evra  :)

 

Samo toliko i pozdrav svima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ne citate pazljivo Nikola sve vreme pise da  je zvao telefonom Jocu da se raspita za cenu jer je gotovo bio siguran da je majstor Joca bez premca  :)

 

A kad je zavrsio vrlo jasan razgovor i dobio sve potanko objasnjeno po stavkama , a za sledece sitnice- tipa menjanja ulja, svecica i antifriza doslo se do cifre od oko 23500 dinara ::) Posto je Nikola blago je reci bio zatecen ovolikom cifrom pokusali smo da nadjemo jeftinije pa sam ja otisao do majstora Proke gde me poslao Dr_Gubi sa foruma i covek je sve to i jos neke sitnice odradio za nesto manje od 100 evra  :)

 

Samo toliko i pozdrav svima  ;)

 

Prochitala sam pazljivo  :)  i razumela cenu od 23500din .

 

Kad sam uzeo Super Tenere 750, zvao sam Jocu da ga pitam da mi uradi veliki servis, znaci zamenu ulja motora, kocionog ulja, filtera ulja motora, filtera benzina, svecica i da proveri opste stanje motora. Kaze covek ok, materijal 9.500 din. imam tu 7 radnih sati, znaci ruke 14.000 dinara. Ukupno 23.500 dinara! Ja u cudu. Nasa saradnja se na toj tacki zavrsila...

 

Ove zamene ulja i ostalo to mi je sve jasno (mada ja ulje u bajku sama menjam to je jedino shto znam  ;D ) ... E sad Opshte stanje motora... to moze biti svashta...

Od toga da stane 3 metra od motora pogleda i kaze Deluje mi extra ! Do toga da ipak kad skine rezervoar i menja svetjice, baci pogled i na mashinu, ventile, karburator itd...da ne nabrajam sad sve...

Meni kad je menjao svetjice i trazio kvar (CDI) onako usput mi je nashtelovao ventile poshto je vetj "raskopusan"  ;D motor...

Znachi mozda bi i tebi to uradio, i onda ti posle lepo rekao OVAJ motor je super ili Ovaj motor nije super !

 

Tu onda dolazimo do ovoga

 

ALi moras priznati Mina da cena od 23.000 za zamenu ulja i filtera nije ni za razmatranje? Ne verujem da bi bila zadovoljna d ati toliko naplacuje, zar ne?

 

Nije to samo ulje i filter u tom sluchaju, zar ne ? I slazem se s tobom da je SAMO to da narvno ne bih bila zadovoljna cenom...

 

Ali opet, naravno sve je do nas samih nekom tje majstor Joca uvek biti super nekom netje...

Ja samo znam da ja ne moram da razmishljam da li tje neshto na mom motoru da krene naopako...sve radi kao sat, a za to je zasluzan on  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Posto je Nikola na moju preporuku zvao Jocu osecam odgovornost da nesto i kazem. Licno sam jako zadovoljan sa servisom kod Joce. Cim sam kupio motor (TDM) na preporuke koje sam ovde procitao, odmah sam bez razmisljanja otisao kod Joce da uradim veliki servis. Tad je, 18.11.2008. taj servis kostao 16000din. Malo mi nejasno da je toliko sada poskupeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

23500  je mnoooooogo para za navedene radove i materijal, pogotovo sto se radi o starijem i jednostavnijem modelu motora koji nema chip tuning, board computer i gomilu druge elektronike. Znachi chitsa mehanika.

 

Ende,

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

 

  Ne znam zasto se mucite . Samo dajte Mini da vam otera motor kod Joce i resen problem .  Zenski sharm je cudo .

 

  Mina , kakva si sa Radulovicem ?  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

   

 

   Ne znam zasto se mucite . Samo dajte Mini da vam otera motor kod Joce i resen problem .  Zenski sharm je cudo .

 

   Mina , kakva si sa Radulovicem ?   ;D

 

Ako dobijem sluzbeno vozilo  ::)  ::)  ::) postatju extra i sa Radulovicem !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

   

 

   Ne znam zasto se mucite . Samo dajte Mini da vam otera motor kod Joce i resen problem .  Zenski sharm je cudo .

 

   Mina , kakva si sa Radulovicem ?   ;D

 

Ako dobijem sluzbeno vozilo  ::)  ::)  ::) postatju extra i sa Radulovicem !  ;D ;D ;D

 

Necesh, neches...

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

   

 

   Ne znam zasto se mucite . Samo dajte Mini da vam otera motor kod Joce i resen problem .  Zenski sharm je cudo .

 

   Mina , kakva si sa Radulovicem ?   ;D

 

Ako dobijem sluzbeno vozilo  ::)  ::)  ::) postatju extra i sa Radulovicem !  ;D ;D ;D

 

Necesh, neches...

 

;D ;D ;D

 

Shta se ti javljash !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

   

 

   Ne znam zasto se mucite . Samo dajte Mini da vam otera motor kod Joce i resen problem .  Zenski sharm je cudo .

 

   Mina , kakva si sa Radulovicem ?   ;D

 

Ako dobijem sluzbeno vozilo  ::)  ::)  ::) postatju extra i sa Radulovicem !  ;D ;D ;D

 

Necesh, neches...

 

;D ;D ;D

 

Shta se ti javljash !  ;D ;D ;D

 

Znash ti....

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Letos sam u nemackoj radio veliki servis na Hondi cb 1300.Zamenjena su mi sva ulja ,svi filteri, prednja guma i uradjena sva stelovanja.Za rad sam platio 90e.Ovo navodim cisto poredjenja sa cenama u nasim servisima.Majstor Jocu znam iz mladjih dana, odlican je majstor ali bi ipak sa rezervom uzeo sve sto kaze , da je uradio i od delova zamenio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Pa nije moguce da je taj covek toliko dobar i los u isto vreme. Mozda je ranije pravio neke greske (losi radnici ili slicno) ali sad ima ozbiljan servis.

Evo ja cu da odem na jedan veliki servis kod njega pa da vidimo da li ce nesto da zabrlja. Ne verujem da ce biti problema.

Sto se cene tice svako ceni svoj rad vise ili manje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Pre nekoliko dana sam uzeo motor nazad. Bio je gotov ranije ali sam bio na putu. Sta je uradjeno:

Stelovanje ventila, karburatora, prednje kocnice.

Zamenjeno ulje u motoru, stapovima, kocnicama, antifriz, plocice prednje kocnice, lezaj glave volana, sajla kvacila, ostale sajle podmazane.

Skidanje korpe kvacila i sad se ne cuje vise karakteristicno lupkanje kad je hladan.

Svecice i filter vazduha su novi stavljeni ranije.

Posao je odradjen korektno i u dogovorenom roku. Zadovoljan sam uslugom.

Da li je bitna cena ako je musterija zadovoljna?

Moje iskustvo je pozitivno sa Jocom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Skidanje korpe kvacila i sad se ne cuje vise karakteristicno lupkanje kad je hladan.

 

Posto sam ja dobio info da se ovo ne moze srediti, zanima me sta je Joca uradio? Meni se takodje cuje lupkanje kad je motor hladan. Sorry za off, odgovor moze i na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Skidanje korpe kvacila i sad se ne cuje vise karakteristicno lupkanje kad je hladan.

 

Posto sam ja dobio info da se ovo ne moze srediti, zanima me sta je Joca uradio? Meni se takodje cuje lupkanje kad je motor hladan. Sorry za off, odgovor moze i na pp.

 

E kad ovi urednici off-uju....

 

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja