Jump to content

Moto Zajednica

Neću da nosim kacigu!!!!

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Neću da nosim kacigu, čini da izgledam glupo. - Mentalna starost nula!

fedr9j.jpg"

Ne volim da nosim kacigu, kvari mi frizuru. - Pacijent neurohirurgije!

2ze9vkp.jpg"

Nikad ne nosim kacigu, ne izgledaju kul. - Pacijent kranijalne hirurgije!

w8onlj.jpg"

prevod teksta u donjem dijelu slika:Svake godine PREKO 11000 LJUDI UMRE na našim putevima, a 30000 je ozbiljno POVRIJEĐENO. To znači da je HILJADE PORODICA ostalo da SASTAVLJA KRAJ SA KRAJEM. Porodice izmučene GUBITKOM VOLJENIH OSOBA. Osakaćene SMANJENIM PRIHODIMA zbog iznenadne potrebe za zbrinjavanjem rođaka sa TRAJNIM OŠTEĆENJEM MOZGA. Tužna je istina da je 40% ovih slučajeva moglo biti SPRIJEČENO jednostavnim nošenjem kacige. Kad razmislite o tome, NEMA IZGOVORA."

Kaciga je najvažniji element zaštite motociklista. Bez kacige suludo je napraviti i jedan jedini metar na motociklu. Nema opravdanja za nenošenje kacige, nikakvog - nikada

 

>Spoljasni deo kacige(oklop): Sprecava prodiranje spicastih delova i obezbedjuje strukturu

 

>Unutrasnji deo: Smanjuje zaustavnu silu koja deluje na glavu vozaca

lwuw5.jpg

>Statistički prosek oštećenja fullface kacige u saobraćajnim nesrećama, obratite pažnju na to da neke kacige nemaju školjku poput fullface kacige i da se na tim mestima umesto kacige nalazi vaša glava.

Brada strada skoro 20%!!! Sad vidite koliko full face kaciga vise zastiti glavu od ostalih!

ps... ovo sam video sa drugog foruma i pomislio sam da bi bilo korisno da postavim ovde ako nema....ako je neko postavio pre mene izbrisacu samo kazite....

  • Podržavam 33

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Plusic za trud. Moj je princip otprilike: ako idem dovoljno daleko da podignem noge na fuzastere (vise od nekoliko metara), kaciga na glavu ide OBAVEZNO !!!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Aman ljudi, odakle vam motiv vise da postavljate iste stvari iznova i iznova i iznova....... Jel to iz dosade ili "da biste spasili neki mladi zivot"

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja sam pitao sta me interesuje. A i inace, teme koje me ne interesuju uglavnom komentarisem iz dosade, Toni Kliftone

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Konstantno novi ljidi, pocetnici, dolaze na forum i mozda nisu imali susret sa ovakvim slikama. Zbog njih neka je tu, i zbog njih neka se ponavlja, a ja cu da obnavljam jer mi se cesto desi da zaboravim. Ne kacigu, nju iz navike nosim, vec da malo popustim gas gde mu nije mesto.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1222 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Konstantno novi ljidi, pocetnici, dolaze na forum i mozda nisu imali susret sa ovakvim slikama. Zbog njih neka je tu, i zbog njih neka se ponavlja, a ja cu da obnavljam jer mi se cesto desi da zaboravim. Ne kacigu, nju iz navike nosim, vec da malo popustim gas gde mu nije mesto.

 

Svaka cast Brate Kepo, od viska glava ne boli.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1326787415[/url]' post='1223669']

Konstantno novi ljidi, pocetnici, dolaze na forum i mozda nisu imali susret sa ovakvim slikama. Zbog njih neka je tu, i zbog njih neka se ponavlja, a ja cu da obnavljam jer mi se cesto desi da zaboravim. Ne kacigu, nju iz navike nosim, vec da malo popustim gas gde mu nije mesto.

 

Svaka rec je na mestu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Konstantno novi ljidi, pocetnici, dolaze na forum i mozda nisu imali susret sa ovakvim slikama. Zbog njih neka je tu, i zbog njih neka se ponavlja, a ja cu da obnavljam jer mi se cesto desi da zaboravim. Ne kacigu, nju iz navike nosim, vec da malo popustim gas gde mu nije mesto.

 

Pa zar se ne potsjetis svaki put kad se tusiras? Ili si zarastao tako dobro?

 

Treba objasniti / ponoviti mladima, mada ovakve slike znaju da budu i kontra produktivne, tj. prepadnu ljude.

Moj mali nije pitao za motor od kad sam se ja slomio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Konstantno novi ljidi, pocetnici, dolaze na forum i mozda nisu imali susret sa ovakvim slikama. Zbog njih neka je tu, i zbog njih neka se ponavlja, a ja cu da obnavljam jer mi se cesto desi da zaboravim. Ne kacigu, nju iz navike nosim, vec da malo popustim gas gde mu nije mesto.

 

Pa zar se ne potsjetis svaki put kad se tusiras? Ili si zarastao tako dobro?

 

 

Ostali su dozivotni pečati, al na njih sam izgleda oguglao. Navikao sam se. Ove slike izgledaju mnogo strasnije, pa imaju bolji efekat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Po meni ovo treba tupiti u nedogled. Pa neka se makar i jedan zivot sacuva. Ovo piskaranje je i onako dzabe ;)

To je kao kada svakog septembra krece kampanja za paznju na decu i pesacke prelaze. Svi znamo za to ali je odlicno je da se stalno tupi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamaha R1 RN04

Ma mi smo cudan narod ( za druge narode neznam 0namigivanje.gif ) . Kada bi imao dinar za svaki put kada mi neko kaze da mu kaciga ne treba i da on pazljivo vozi ili sto je jos gore da je vozio motor jos dok ja nisam znao sta je to, bio bih bogat covek. najjace objasnjenje mi je bilo kada je jedna devojka u nekom razgovoru rekla da ona nezna zasto treba da nosi kacigu jer kada je nosi onda je niko u gradu ne vidi da je prosla na skuteru .... Inace nije bilo efekta objasniti joj cemu kaciga sluzi. Mada jos mi je gori bio komentar jedne starije gospodje ciji je sin trebalo da plati kaznu zato sto nije nosio kacigu koja je rekla kako je to gluost sto on eto mora da plati kaznu kad on time sto nije nosio kacigu nije nikog drugog ugrozio do samog sebe !!! Pa mislim ... sta reci ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja