Jump to content

Moto Zajednica

Gladijator-body armor

Recommended Posts

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Daklem da li ovo cudo sa linka vredi te novce, obzirom da imam tekstilnu jaknu sa protektorima ali nekako se sve cesce odlucujem da vozim u koznoj jakni pa bih pazario nesto ovako da imam neku zastitu za ispod koznjaka, a i da u povremenim situacijama mogu da navucem samo ovo bez jakne kada je pretoplo napolju. Pa cisto da pitam da li po izgledu ovo vredi 40 i kusur evritja i jos jedna stvar da li da se odlucim za XL ili L velicinu obzirom da sam 188cm/95kg grudi 100-110cm. Imam suomi jaknu L velicine koja mi je knap kada imam protektore u njoj i obucem je preko debljeg duksa pa se mislim da mi L ne bude mala, tj da XL bude sljampavo i veliko

 

http://www.dealextreme.com/p/motorcycle-body-protection-riding-armor-suit-xl-190cm-46089

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

To je kinez žešći...

 

Jaq sam od Gargija kupio kineski gladijator koji je bio u XL veličini jedva stanem u njega

 

imam 74 kg, visok 170 cm pa ti vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

a sto ne bi preradio koznjak i napravio dzepove za protektore u postavi?! mislim da preko gladijatora neces moci da navuces koznjak koji ti je ovako taman, tj trebao bi da ti bude veci bar broj jedan! A ako hoces bas gladijator, otvori se za neki malo ozbiljniji, jer ako pukne jeftina plastika moze da napravi veci stetu nego korist...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ma imam, i to tri-dve kozne koje kombinujem i tekstilnu-goretex jednu, pa bi i bilo mnogo da pazarim jos jednu jer mi je najveci problem leti kada vozam po gradu pa se sav skuvam u kozi,a pak tekstilna mi nije univerzalna (tipa sidjem sa motora i cepam u skitnju po gradu)

Sad sam ko mlada nevesta ocu da se ** al da ne udje :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne znam za ovaj gladijator, al i ja jurim nesto slicno, da mogu da ga nosim ispod obicne jakne ili samog kad je +40 da se ne vozim skroz go. Ima do 100eura da se nadje, firmirano-provjereno, neki novi ili polovni koji je malo nosen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma imam, i to tri-dve kozne koje kombinujem i tekstilnu-goretex jednu, pa bi i bilo mnogo da pazarim jos jednu jer mi je najveci problem leti kada vozam po gradu pa se sav skuvam u kozi,a pak tekstilna mi nije univerzalna (tipa sidjem sa motora i cepam u skitnju po gradu)

Sad sam ko mlada nevesta ocu da se ** al da ne udje :stabre:

A gladijator ti je praktican i zgodan za skitnju po gradu, ubilo se :D
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma imam, i to tri-dve kozne koje kombinujem i tekstilnu-goretex jednu, pa bi i bilo mnogo da pazarim jos jednu jer mi je najveci problem leti kada vozam po gradu pa se sav skuvam u kozi,a pak tekstilna mi nije univerzalna (tipa sidjem sa motora i cepam u skitnju po gradu)

Sad sam ko mlada nevesta ocu da se ** al da ne udje :stabre:

A gladijator ti je praktican i zgodan za skitnju po gradu, ubilo se :D

Sto, mislis zbog izgleda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

Ma imam, i to tri-dve kozne koje kombinujem i tekstilnu-goretex jednu, pa bi i bilo mnogo da pazarim jos jednu jer mi je najveci problem leti kada vozam po gradu pa se sav skuvam u kozi,a pak tekstilna mi nije univerzalna (tipa sidjem sa motora i cepam u skitnju po gradu)

Sad sam ko mlada nevesta ocu da se ** al da ne udje :stabre:

A gladijator ti je praktican i zgodan za skitnju po gradu, ubilo se :D

 

pa jeste,pitaj ROBOKAP-a,on ga šeta stalno :D:D:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ma imam, i to tri-dve kozne koje kombinujem i tekstilnu-goretex jednu, pa bi i bilo mnogo da pazarim jos jednu jer mi je najveci problem leti kada vozam po gradu pa se sav skuvam u kozi,a pak tekstilna mi nije univerzalna (tipa sidjem sa motora i cepam u skitnju po gradu)

Sad sam ko mlada nevesta ocu da se ** al da ne udje :stabre:

A gladijator ti je praktican i zgodan za skitnju po gradu, ubilo se :D

 

 

Ides tako gradom, izlete trojica tupadzija, prebiju te ko vola u kupusu uz komentar: "Sta je, Leonardo, nisi tako zajeban kad si sam?!" :P:lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam imao višelemu šta uzeti od opreme a pokriti što više vremenskih uslova. Jedna od opcija je meš oprema ali sa 2 uloška, termo i kišni, druga letnja i neka ala zimska jakna. Natrčim jeftino na gladijatore i pazarim supruzi i meni, upravo se rukovodeći letnjim gradskim vrućinama, a savetovan Kočinim dobrim iskustvom. Sa gladijatorom je najhladnije po vrućini a sa punom zaštitom. Nosim pri sebi leti duks koji navlačim preko, za hladnije vreme Cordura jaknu bez protektora, a za još nižu temperaturu dodajem i termo uložak.

 

Izgled može da bude čudan, neprikladan, smešan...ja u banku ulazim takav. Moj neki utisak je da je ubedljiv kad vide oklop koji može da izdrži bezbol palicu.

 

Gladijator pruža bolju zaštitu, više delova prekriva, veća mu je površina pokrivanja, manje je podložan uvrtanju... Subjektivno se osećam nekako bezbednije i sigurnije a isti utisak deli i supruga.

 

U svakom slučaju je letnja vožnja samo u majci neprihvatljiva, a bezkompromisnog rešenja nema, pogotovu u gradu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

+1

Apsolutno se slazem i jedino dobar gladijator vidim kao efikasno resenje leti. Takodje me je odusevila i Basmen-ova varijanta za off na Grzi, gladijator + majica :takoje: . Covek je uzivao dok smo mi ostali umirali od vrucine(ja pogotovo,curio sam ispod jakne >:( ).

Dakle dajte preporuku svima nama zainteresovanima, gde moze da se kupi korektan gladijator za pristojnu sumu a da pritom to jos moze i da se proba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Sto se tice ovog gladijatora sa DX sajta ja bih gledao da ga zaobidjem. Nemam licna iskustva ali u komentarima ces videti da svi spominju tanke protektore, da je u sustini vise za voznju bicikla tj nije dovoljna zastita za padanje sa motora. Ista prica je za sve gladijatore sa istog sajta, ako se dobro secam imaju dve vrste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Rolle-Ja sam ga isto nosio na Kotlini a jakna vezana gurtnama pozadi, za svaki atmosferski slučaj.

 

@Gliga-Razlikuje se moto i bickl oprema svakako.

 

Ja sam uzeo ove sa engleskog sajta, iznosali supruga i ja celu sezonu, prani nekoliko puta, nema nikakvih anomalija. Bili su isto na dobrom sniženju pa ne uzeh neki od modela sa zakačkom oko palca. Međutim, uopšte ne dolazi do zarozavanja tako da bi taj sa palcem verovatno bio teži za oblačenje/svlačenje. Pogledajte, ovde inače ima lepih sezonskih sniženja za mnogo toga.

 

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=7088

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad si pomenuo pranje, kako peres gladijator ? Moj je zreo za pranje, ali nemam ideju kako moze da se opere, u masinu ne moze ni da stane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Pa zar ga nisi oprao kad si se kupao kod Kepa ovog ljeta, premda si tada oprao svu opremu i motar o istom trošku :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Kad si pomenuo pranje, kako peres gladijator ? Moj je zreo za pranje, ali nemam ideju kako moze da se opere, u masinu ne moze ni da stane.

 

 

S obzirom da imam status padavičara i kupača u blatu... :lol:

 

 

Ja moj gladijator stavim u mašinu za veš krknem puno praška i oplemenjivača, stavim program osetljivog veša i to je sva mudrost.

 

Podrazumeva se da isključiš centrifugu, osim ako nisi :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@đunta

Ima interesantnih stvari na ovom sajtu, a koji je proces za naručivanje?

 

Meni zapeli za oko ovaj

48765.jpg

 

i ovaj :ooo:

34187.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad si pomenuo pranje, kako peres gladijator ? Moj je zreo za pranje, ali nemam ideju kako moze da se opere, u masinu ne moze ni da stane.

 

Prvo uzmem sito za brašno, tip 2000, iskalibrišem zrnca, pa odmerim na vagi za prašak tačnu količinu i onda uzmem praonik i perem, pa fen kroz filter papir pa sušim,:D.

 

 

Pa zar ga nisi oprao kad si se kupao kod Kepa ovog ljeta, premda si tada oprao svu opremu i motar o istom trošku :nanana:

 

 

Maler, nisam ga nosio tada :)

 

Ponovo u vodu, razbiješ maler i opereš sve.

 

 

Šalim se malo. U kadu šampon za kosu, skoro ladna voda, malo promrljam rukama i istuširam dobro tušem, ofinger i vrlo brzo se osuši.( citat Đuntinice)

 

 

@đunta

Ima interesantnih stvari na ovom sajtu, a koji je proces za naručivanje?

 

Meni zapeli za oko ovaj

48765.jpg

 

i ovaj :ooo:

34187.jpg

 

Nije problem da se naruči plati, primaju karticu, nego ne šalju za Drpiju. Ja sam prebacio u Švicu, moraš da se snađeš, vidi sa ovima koji rade Ebay, imaš ovog momka, sifacca, odlično radi posao, pozovi se na mene, da zna s kim ima posla na vreme :tras2:.

 

Ovaj sa kratkim rukavima preskoči. Drugi, ne sviđaju mi se oni kaišići sa grudnjaka koji idu na pojas. Verovatno će da te napinje ili povlači pojas na gore, a sama grudna zaštita se ne pomera. Sve je od elastičnog materijala, rastegljivo, plus svi stezni kaiši su elastični tako da se baš lepo sve može napasovati fest a da ne pravi ikakvu teskobu.

 

Ima tu na sajtu šorc gaća s protektorima na kukovima i trtici i nekih kros čizmi po dobrim cenama, dal valjaju, to mora neko ala Aca da komentariše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

@Rolle-Ja sam ga isto nosio na Kotlini a jakna vezana gurtnama pozadi, za svaki atmosferski slučaj.

 

@Gliga-Razlikuje se moto i bickl oprema svakako.

 

Ja sam uzeo ove sa engleskog sajta, iznosali supruga i ja celu sezonu, prani nekoliko puta, nema nikakvih anomalija. Bili su isto na dobrom sniženju pa ne uzeh neki od modela sa zakačkom oko palca. Međutim, uopšte ne dolazi do zarozavanja tako da bi taj sa palcem verovatno bio teži za oblačenje/svlačenje. Pogledajte, ovde inače ima lepih sezonskih sniženja za mnogo toga.

 

http://www.chainreac...px?ModelID=7088

 

Moze li mala pomoc oko ovih gladijatora. Koje ste velicine uzeli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja