Jump to content

Moto Zajednica

Potreban savet, pomoc, nisam vise pametan sta da radim

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Neznam koliko vas je procitalo ili uopste zna sta mi se desilo krajem Avgusta

evo link-a http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=10186.0

 

Nisam zvao coveka iako imam broj jer sam osteio da nekako nebih trebao to da ucinim ( neznam zbog cega) i taman kad sam se smirio da ga netuzim jer stvarno mi je kofer samo mikronski ogreban na dva mesta, jedan od clanova foruma mi poslje prijateljsku poruku. Tom clanu (ja ga necu navoditi sem ako on to ne zeli) se iskreno i veoma ZAHVALJUJEM!!! i sve vas pitam za savet sta dalje ciniti?!

Evo i poruke koju mi je covek poslao

 

Pozdrav,

 

danas sam cuo "interesantnu" pricu o tvom dozivljaju od 28.08. sa Miseluka i to (skoro) bas od tipa sa kojim si se sudario. Fazon je da je pricao u mom prisustvu sa nekim poznanikom o sudaru pa mislim da bi vredelo da cujes njegovu pricu.

 

A prica ide ovako :

28.08.2007. doticni se lagano vozao na miseluku sa svojim GSX-R i po proceni policije isao je oko 35km/h i kad je usao u desnu krivinu odjednom je osetio jak udarac u zadnji deo motora. To je sve cega se on licno seca a posle je od vise svedoka koji su sve videli saznao da ga je udario tip na enduru na kojem je sedela i neka devojka. Nisam siguran ali mislim da je spomenuo da je nosio kacigu ali da je ipak slomio kljucnu kost i iscasio vratni prsljen tako da sad nosi kragnu i onaj gips za kljucnu kost. Po njegovoj tvrdnji ti si iskljucivo kriv za "sudar".

Kaze da je popizdeo kad je saznao da su policajci koji su vrsili uvidjaj napisali u izjavi da nema direktnog krivca pa da je unajmio advokata kako bi dokazao krivicu i naplatio stetu na motoru koji je trenutno na popravci u servisu kod "markons" shopa.

On kaze da su mu posle ljudi koji su videli sudar rekli da im se cini da su videli kako on pokusava da te izbegne ali da nije uspeo pa je pao (?!).

 

Iskreno meni njegova prica ne pije vodu jer po njegovoj prici ako si ga ti udario i pri tom isao brzo, svi zakoni fizike kazu da bi ti i devojka dosta lose prosli. A i onaj deo sa izbegavanjem nema logike...kako moze on tebe da izbegava ako si ti njega udario? A i to bi bio prvi put da se tip na R-u lepo voza i da ga slupa manijak sa devojkom na enduru  Prevrtanje očima i to na miseluku.

 

Ovo ti pisem zbog toga sto on tvrdi da je uzeo advokata sto mi se cini kao "nezgodna" situacija za tebe. Mada, logika je na tvojoj strani.U svakom slucaju nadam se da te necu iznervirati i da ce ti ovo ipak pomoci da sve prodje ok...bar da budes spreman i ocekujes njegovu pricu...da te ne iznenadi previse.

 

POZDRAV

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jos da dodam da oni komentari tipa Ja bih mu ..... ovo pa ono nisu dobro dosli fala unapred znam sta bih mu uradio i da sam tako nesto hteo da uradim sigurno nebi postovao i da sam imao nezgodu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Svedoka ako imas bilo bi dobro, ali u svakom slucaju popricaj sa nekim advokatom. S obzirom koliko pravnika u zemlji imamo sigurno poznajes par komada  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Svedoka ako imas bilo bi dobro, ali u svakom slucaju popricaj sa nekim advokatom. S obzirom koliko pravnika u zemlji imamo sigurno poznajes par komada  ;)

 

Svedoka imam (koji je ujedno i ostecen), pravnika znam mali milion a imam i vestaka koji kad naplati svoj rad (red vekicine  sa 000 a ponekad i 0000)

ima da udara nogama  samog sebe u dupe sto me tuzio ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Nije mi samo jasno gde su nestali svi pravnici i policajci, drage-savete i obicni forumasi na ovoj temi. Coveka je lupio motoras i odjednom niko nista ne misli, a da ga je nedaj boze udario auto (ili tek neki POLICE  ;) ) ovde bi bilo preko 100 saveta i misljenja  ::)

Nemoj neko da mi kaze da je to zato sto je tema nova, tema je inace od 28.08.

 

Ajde sad lepo posavetujte coveka  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

nisam bas u toku,da li taj lik zna ko si ti,odnosno,ima li ko pojma da si ti bio tamo,milicija,prolaznici itd,neko ko bi mogao reci,da,taj decko je bio u tom momentu,kada se desio udes

u slucaju da niko nezna,moj ti je savet da odes u prvu halo govornicu i da pozoves tog lika,posto imas njegov broj,i da pokusas sve da mu objasnis,moguce da je on izgubio svest,mozda malo i pamcenje,pa mu ta njegova prica najbolje lezi,a u ostalo,.sama ta prica,ce ti reci sta da radis dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kakva farsa, biće tebi zabavno na sudjenju :)

 

Ako su panduri uradili uvidjaj valjano on je kriv jer je tebe udario...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja mislim da posto imas svedoka\e i nisi pravio nikakav prekrsaj (sem mozda prespore voznje  ;) ) treba da lepo pustis lika nek te tuzi i onda  kad dobijes spor da trazis i obestecenje  ;D.

A sad ozbiljno, mozda bi najbolje bilo da objasnis situaciju advokatu i pitas ga za misljenje. Naravno nisam kvalifikovan ni za kakve pravne savete niti mi je najjasnije  kako je doslo do sudara ali mislim da  je najpametnije da ako vec smatras da postoji mogucnost da ON TEBE tuzi se konsultujes sa strucnjakom. Kad si vec ti odustao od tuzbe pusti ga nek se on (lik sa GSXom)  ganja i trosi pare i zivce.

Sto se tice zvanja lika telefonom i pokusaja da mirno resis stvari to bi sigurno bilo najbolje ali sumnjam da ce doneti bilo kakve rezultate...

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja