Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS Wassergekühlt - 2013

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Nisam expert za estetiku... Nemam osjecaj za umjetnost... Nisam razumio Picasa... Ali zaljubih se u ovu zvjer... :ooo: O Svabe,prokleti bili.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Gledam (tek sad),promo spot za ovu zvjerku... Moja cerkica od 4 godine prilazi kompjuter,(zacudjena mojim komentarima :care: ),pa me pita :"Tata,jel to LUUUdilooo..." ... "Jeste sine,jeste..." !

"Kad cemo kupiti Luudiloo?" ... "Sutra sine,sutra!" ... Posto nije lijepo da lazem djecu...od danas skupljam markicu po markicuuuuu...One sto sam skupljao za Multistradu,otisle na Stroma... :zvizduk: a Strom ce otici " na kofere" i Akrapovica za GS :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

el ima neka cena ? kliko kosta ...?

 

nema jos nista zvanicno , ali se suska da bi trebao da kosta isto ili nesto jeftinije nego sad ,

 

a u ponudi ce da se pojavi u dve verzije , Touring i Rallye ( za ovu drugu nisam siguran )

 

gde bi vecina dodatne opreme vec bila na motoru , sa nesto nizom cenom nego da ga sam pakujes ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Gledam (tek sad),promo spot za ovu zvjerku... Moja cerkica od 4 godine prilazi kompjuter,(zacudjena mojim komentarima :care: ),pa me pita :"Tata,jel to LUUUdilooo..." ... "Jeste sine,jeste..." !

"Kad cemo kupiti Luudiloo?" ... "Sutra sine,sutra!" ... Posto nije lijepo da lazem djecu...od danas skupljam markicu po markicuuuuu...One sto sam skupljao za Multistradu,otisle na Stroma... :zvizduk: a Strom ce otici " na kofere" i Akrapovica za GS :moto3:

 

Brate , nasmeja me !! Ali ne valja decu lagat , sad si kuvan i pecen ... 1zvizduk.gif

 

Pozdrav !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ali ovi pokvareni bavarci i njihov marketing ....1zvizduk.gif

 

 

prijavite se na turu sveta , dobro ne bas citavog , pet vozaca u pet segmenta

 

rok prijave 30 novembar

 

http://www.bmwmotorcycles.com/us/en/index.html?content=http://www.bmwmotorcycles.com/us/en/fascination/ride-of-your-life/overview.html&notrack=1

 

a ovako izgledaju pojedini segmenti ture

 

http://www.bmwmotorcycles.com/us/en/index.html?content=http://www.bmwmotorcycles.com/us/en/fascination/ride-of-your-life/the-tours.html&notrack=1

 

 

taj marketing ..... ccc 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

...i tebe muci nesanica? :)

 

pomalo ..... BMW2.gif

 

el ima neka cena ? kliko kosta ...?

 

nema jos nista zvanicno , ali se suska da bi trebao da kosta isto ili nesto jeftinije nego sad ,

 

a u ponudi ce da se pojavi u dve verzije , Touring i Rallye ( za ovu drugu nisam siguran )

 

gde bi vecina dodatne opreme vec bila na motoru , sa nesto nizom cenom nego da ga sam pakujes ...

 

 

 

za cenu jos nista zvanicno , ali ima mala nova informacija

 

za Evropu ce izgleda da postoje 3 paketa ''preporucene'' opreme , za koje kaze na zvanicnom sajtu da ce biti jeftinije

 

nego sam da pakujes ....

 

Touring paket

 

Dynamik paket

 

i Offroad ili kako ga neki nazvase hodanje po zici paket 1Mina.gif

 

 

evo i link

 

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html?content=http://www.bmw-motorrad.com/com/en/bike/enduro/2012/r1200gs/r1200gs_packages.html&prm_action=&notrack=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Velimlje,provjeri lager LC-a...jel imaju dovoljno?! Nemoj poslije kad skupim pare,da kazu:"Wir haben keine ... das neue GS!!!" :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

meni se licno ne svidja puno ovaj novi model , jeste namuljen i novotarijama i dizajnom ali mi vise vuce na malenog F800 . Nekako mi stari 1200 ADV nekako misicav i deluje ozbiljno i veliko . Ovaj kao da kaze "ajd na popodnevnu voznu po asvaltu i prasnjavom putu" nekako mi ne deluje kao misicavko za putovanje .

Jedina dobra stvar sto ce sad nadam se pasti cena za ove zadnje serije vazdusara jer kontam da ce 1200vodenjak sad izaci u varijanti RT , RS ,R ,...

 

mada ja sam poceo da skupljam evrice jedino sto se ovo mastilo sporo susi (izgleda da mi opet uvalili onaj kineski papir)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Velimlje,provjeri lager LC-a...jel imaju dovoljno?! Nemoj poslije kad skupim pare,da kazu:"Wir haben keine ... das neue GS!!!" :staa2:

 

dobro kazes .... 1aha.gif

 

na Adv rideru vec ima desetak onih koji su kod dilera ostavili kaparu i pre zvanicne najave cene ... 1care.gif

 

 

 

kad je izasao K1600 potraznja jih je debelo iznenadila , pa su ljudi cekali i do godinu dana

 

ovde su svestni toga da ce ici ko alva ... ne verujem da ce biti manjka LC-a .... 1moto3.gif

 

 

 

salu na stranu

 

ne volim da kupim nov motor , previse gubis u prvoj godini

 

kad dode vreme da kupim motor , tada cu da razmisljam , za sad nista , samo gledam 1zvizduk.gif

 

prodao sam mog GS-a ( koji je to dobar potez bio , tek sad shvatam ... )

 

jer nemam vremena za motor

 

a ta situacija se jos nije promenila

 

kad se to promeni , pare ce da nademo , pasce odluka izmedu

 

K1600 ili ovog ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

meni se licno ne svidja puno ovaj novi model , jeste namuljen i novotarijama i dizajnom ali mi vise vuce na malenog F800 . Nekako mi stari 1200 ADV nekako misicav i deluje ozbiljno i veliko . Ovaj kao da kaze "ajd na popodnevnu voznu po asvaltu i prasnjavom putu" nekako mi ne deluje kao misicavko za putovanje .

Jedina dobra stvar sto ce sad nadam se pasti cena za ove zadnje serije vazdusara jer kontam da ce 1200vodenjak sad izaci u varijanti RT , RS ,R ,...

 

mada ja sam poceo da skupljam evrice jedino sto se ovo mastilo sporo susi (izgleda da mi opet uvalili onaj kineski papir)

 

... verujem da ce ADV biti ''misicav'' , ko to voli .... ja sam zgoljav , ovaj mi je sasvim lep ...

 

... za pad cena , tu si u pravu

 

... za RS niko ne zna , mada je moguce , sledece jeseni se ocekuje ADV i mozda RT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

meni se licno ne svidja puno ovaj novi model , jeste namuljen i novotarijama i dizajnom ali mi vise vuce na malenog F800 . Nekako mi stari 1200 ADV nekako misicav i deluje ozbiljno i veliko . Ovaj kao da kaze "ajd na popodnevnu voznu po asvaltu i prasnjavom putu" nekako mi ne deluje kao misicavko za putovanje .

Jedina dobra stvar sto ce sad nadam se pasti cena za ove zadnje serije vazdusara jer kontam da ce 1200vodenjak sad izaci u varijanti RT , RS ,R ,...

 

mada ja sam poceo da skupljam evrice jedino sto se ovo mastilo sporo susi (izgleda da mi opet uvalili onaj kineski papir)

 

... verujem da ce ADV biti ''misicav'' , ko to voli .... ja sam zgoljav , ovaj mi je sasvim lep ...

 

... za pad cena , tu si u pravu

 

... za RS niko ne zna , mada je moguce , sledece jeseni se ocekuje ADV i mozda RT

ako pod time smatraš " pun šiljastih plastika " onda ne brini. kod vas BMW ljubitelja " mišicav " ima neko drugo znacenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

meni se licno ne svidja puno ovaj novi model , jeste namuljen i novotarijama i dizajnom ali mi vise vuce na malenog F800 . Nekako mi stari 1200 ADV nekako misicav i deluje ozbiljno i veliko . Ovaj kao da kaze "ajd na popodnevnu voznu po asvaltu i prasnjavom putu" nekako mi ne deluje kao misicavko za putovanje .

Jedina dobra stvar sto ce sad nadam se pasti cena za ove zadnje serije vazdusara jer kontam da ce 1200vodenjak sad izaci u varijanti RT , RS ,R ,...

 

mada ja sam poceo da skupljam evrice jedino sto se ovo mastilo sporo susi (izgleda da mi opet uvalili onaj kineski papir)

 

... verujem da ce ADV biti ''misicav'' , ko to voli .... ja sam zgoljav , ovaj mi je sasvim lep ...

 

... za pad cena , tu si u pravu

 

... za RS niko ne zna , mada je moguce , sledece jeseni se ocekuje ADV i mozda RT

Gledam cijene gs-ova 1100 i 1150...nisu niske koliko bi "trebale" :)

Vodjen analogijom,mogu da zakljucim da se nece desiti nikakav znacajniji pad cijena ni kod starog gs1200,zbog stancanja LC=a... Mada,lijepo bi bilo kupiti i"straog" za par "000" jeftinije :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Tesko, GS drzi cenu. Meni rece Milan (BMWK1200R na forumu) da je moj 1100 sada skuplji u Nemackoj nego 2010-te kada sam ga kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Tesko, GS drzi cenu. Meni rece Milan (BMWK1200R na forumu) da je moj 1100 sada skuplji u Nemackoj nego 2010-te kada sam ga kupio.

 

ne pratim cene polovnih redovno , ali sad sam pogledao ...

 

pale su , od onog vremena kad sam ja prodavao motor , bar u Engleskoj

 

a ovaj vodeni se tek pojavio ...

 

a na prolece svim polovnim dodaj jos jednu godinu , moraju da padnu cene , malo vise nego inace , niko ne ocekuje previse , ali bar malo ....

 

 

 

Lalajko , nemoj da se ljutis , ali kod tvog motora nema vise onog izrazitog pada cene ko kod motora do 5-6 godina starosti , jer bi inace morali motori od 15 -20 godina biti dzabe , a nisu ....1neznam.gif

 

 

Engleski Bike Trader , R 1100 GS od 1.250 funti ( prodat ) do 2.795 .... godista od 97 do 99 te

 

jedan ludak trazi 4.999 funti 1staa.gif , njega ne uzimam ozbiljno ...

 

dok je mog bivseg GS-a , 2007 godiste bilo takoreci nemoguce naci za manje od 7.500 funti ,

 

sad jih ima 20komada !!! izpod te cene

 

a najjeftiniji 2007 godiste je 5.495 funti !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tesko, GS drzi cenu. Meni rece Milan (BMWK1200R na forumu) da je moj 1100 sada skuplji u Nemackoj nego 2010-te kada sam ga kupio.

 

Ja se nešto razmišljao da kupim novo-polovan komad isto ko što uzeh auto, ono, prvi vlasnik, garaža, istorija..., od 147 ponuđenih samo 20 je ispod 3.000€ a najskuplji 6.500€. Izgleda sasvim suludo al tako je, a do pre nekog vremena samo je jedan bio preko 5K, sad ih ima oko 25.

 

1100 je utro put slavi svim narednim modelima i nadam se da će i ovaj novajlija biti još popularniji, ma šta lično mislio. 1100 je doneo poboljšano hlađenje uljnim hladnjakom sa termostatskom kontrolom, ABS, oba vešanja sa ramenima, ajnšpric podbijanje, optimalan balans snage i obrtnog momenta i što je naj omiljenije i sa mog gledišta naj vrednije, školsku mehaniku po sistemu uradi sam. Lutajući netom, veliki putnici uglavnom krstare ovim modelom jer pruža veću sigurnost u smislu popravke, jer samo još prva serija 1150 ima nešto složeniju al i dalje jednostavnu mehaniku, dok je 1200 već ozbiljno vezan za specijalizovanu servisnu radionicu.

 

LC, sa povećanjem zapremine od 10% snaga narasla za više od 50%, a zna se, jačina ide iz kubature i iz stepena sabijanja, odnosno pritiska, da izuzmem sad finese. Sasvim je logično da 125 konja neće moći da izdrži rad ko sa 80, al zadovoljstvo nema cenu. Koliko sam sagledao presek agregata, mislim da je kvačilo iznad kardana, gomila sofisticirane elektronike i niz komfornosti na dugme što će jako puno zamrsiti održavanje, pogotovu sa srpskog aspekta. Bojim se da je u istom sveopštem trendu, jako efektno ali za relativno kratkotrajnu upotrebu ciljano visoko platežnom staležu koji može da menja skupe stvari ko čarape.

 

Po širini guma i livenim obručima u osnovnoj ponudi, zaključujem da je više orjentisam na brzu asfaltnu podlogu i čini mi se da je kreacija odgovor na Multistradu koja je po voznom ponašanju bliža drumskoj trkalici nego turing of putnom enduru. Dukati je uradio izuzetnu promociju modela al gledajući prodaju na domaćem, talijanskom tržištu, ispod je 1200-ke što ukazuje na opredeljenje korisnika a i paralelna ponuda "starog" i novog modela govori da ni sam BMW nije siguran kako će tržište reagovati.

 

Motor izgleda unikatno kao i skoro svi BMW modeli, i naravno da mi se sviđa, ko što reče imenjak Fazer, ljubitelji BMW-a su uvek pristrasni, više nego ostali, dodao bih; "BMW uber alles".

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Mislim da je ta komplikovanost održavanja za modele 1150 na dalje samo fama.

 

Ja sam počeo sam da održavam moj 1200 već neko vreme i mogu reći da je sve dosta jednostavno, logično i lako. Jedini zez je što treba nešto specijalizovanog alata, ali to nije ni puno, ni nedostižno skupo (evo i nabrojaću: ključ za filtar za ulje, deo kojim se skida kalem sa gornjih svećica, adapter za skidanje prednjeg točka - ova tri zajedno su oko 25 Eur, gs-911 servisni računar - održava 10 vin brojeva u amater verziji, pa je cena od 250 Eur podložna podeli između nekoliko drugara, ključ za svećice znaš koliko košta - 1000 din ;) i treba neki alat za sinhronizaciju, al' treba i za ostale modele i sasvim ok rade i kućne skarabudžene verzije sa uljem).

 

To je to.

 

Štelovanje ventila pločicama uopšte nije komplikovano, kako je ovde predstavljeno. Za izduvne ventile je trivijalno, za usisne je isto samo treba malo više pažnje kod skidanja i nameštanja pločica.

 

Ono što je sasvim sigurno moguće lako raditi u svojoj režiji je: zamena ulja u motoru, menjaču, kardanu, promena svećica, provera i štelovanje ventila, promena kočionih pločica i ulja, promena filtra za vazduh, skidanje točkova zarad promene guma, zamena kaiša alternatora, sa gs911 i čitanje, brisanje svih kodova, kalibracija step motora, setovanje servisnih intervala itd.

 

Svo ovo nosi jedno 90% vremena i para u ovlašćenim servisima, a isti ostaju samo za teže intervencije.

 

Napominjem da kada ja mogu sve ovo da radim (poslednji put čak na putu, tj. poljančetu, pre nepunih par nedelja) sasvim izvesno može i svako drugi ko pored gornjeg specijalizovanog alata poseduje fabrički set za BMW i još nešto uobičajenog alata i voljan je da provede par dana u čitanju, gledanju i učenju (ima odlične litetrature i video tutorijala, znači nije ni to prepreka!).

 

Drugim rečima, dostupnost sopstvenog održavanje prosto nije argument za izbor modela bmw-a.

 

Ovo sve pišem iz želje da ljudi koji bi kupili neki noviji model ovog sjajnog motora ne budu obeshrabreni ovde raširenim mišljenjem o komplikovanom i teškom održavanju, jer ono jednostavno nije tačno. Opet kažem - kada mogu ja, zaista može svako...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne radi se o tekućem intervalnom održavanju već o kvarenju koje neminovno sledi kako kilometraža odmiče. Prošle godine sam slučajno čuo razgovor servisera, tog trenutka niko nije imao recimo pločice za podešavanje ventila. Samu pločicu je lako zameniti ali je potreban sortiment debljina jer se ne zna koja će biti potrebna. Sa aspekta usamljenih dugolinijskih putnika naravno da je što više uradi sam potrebno. Kvačilo je neuporedivo jednostavnije zameniti na predhodnim brojevima BMW-a, a ume da ode lamela kad ne treba. Kvar hidraulike i pucanje sajle nije za poređenje po težini na putu. Sofisticirano podešavanje koje čega i sav komfor koji nudi ostala elektronika zaključno sa lcd displejom, pa ko će to da popravi u Srbiji ili negde u nekom Ekvadoru recimo. Naravno, ne popravlja se, samo se zameni deo. Dok je novo, sve lepo funkcioniše i ko može sebi da priušti, to je najbolje i najlepše. Kad se ima novac, sve dolazi u obzir za izbor, a pošto nisam na sreću u toj grupi, moram da se rukovodim nužnostima ko i većina Srba, mislim geografski, dok se ne posreći.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Jedno ti tvrdim sasvim sigurno: da probaš da održavaš 1200 npr. posle 1 redovnog servisa bi zaključio da je jednostavno, lako i logično. Pusti sada zamenu kvačila - to se desi jednom u 150k km, tj. jednom ili mnogo verovatnije nijednom u vremenu posedovanja za uobičajenog korisnika.

 

Što se pločica tiča: idu u koracima od 0.05, ako ih nema na lageru (kao i sve ostalo) stiže za 7 dana, stare ne bacaš i veoma su jeftine (dakle, lepo naručiš nekoliko odjednom). Inače, ako nije hitno zatvaranje motora, čak ti i ne treba više debljina, jer nakon meranja zazora TAČNO znaš koja ti pločica treba.

 

Inače, ne govorim o novim motorima - nego o polovnim primercima 1200, koji je (realno) superioran motor u odnosu na 1100, a od koga se puno ljudi odbija praveći se fama kako je održavanje komplikovano. I to najčešće od ljudi koji nisu održavali taj model. Nekako to liči na argumente protiv BMWa, od ljudi koji nisu vozili BMW, zar ne?

 

Naravno, polemiku na ovu temu možemo da selimo u bmw konfu, da ne gnjavimo ovde... ;). Moja poenta je bila da je težina održavanja kod 1150 i 1200 (dakle modernijih inačica ;) našeg voljenog motora :D) prosto nije argument kod nabavke (i polovnih modela), jer održavanje u sopstvenoj režiji je stvar potpuno dostupna svakom prosečno zainteresovanom korisiniku.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nećemo da pričamo o superiornosti, to ne vodi ničemu jer sve i sva ima neku svoju manu. Naprosto, trend u svemu je da se skrati upotrebni vek bilo čemu da bi se plasirala hiper proizvodnja, na svaki način. Nije ni BMW izuzetak da se ne zavaravamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ne radi se o tekućem intervalnom održavanju već o kvarenju koje neminovno sledi kako kilometraža odmiče. Prošle godine sam slučajno čuo razgovor servisera, tog trenutka niko nije imao recimo pločice za podešavanje ventila. Samu pločicu je lako zameniti ali je potreban sortiment debljina jer se ne zna koja će biti potrebna. Sa aspekta usamljenih dugolinijskih putnika naravno da je što više uradi sam potrebno. Kvačilo je neuporedivo jednostavnije zameniti na predhodnim brojevima BMW-a, a ume da ode lamela kad ne treba. Kvar hidraulike i pucanje sajle nije za poređenje po težini na putu. Sofisticirano podešavanje koje čega i sav komfor koji nudi ostala elektronika zaključno sa lcd displejom, pa ko će to da popravi u Srbiji ili negde u nekom Ekvadoru recimo. Naravno, ne popravlja se, samo se zameni deo. Dok je novo, sve lepo funkcioniše i ko može sebi da priušti, to je najbolje i najlepše. Kad se ima novac, sve dolazi u obzir za izbor, a pošto nisam na sreću u toj grupi, moram da se rukovodim nužnostima ko i većina Srba, mislim geografski, dok se ne posreći.

 

Tako su pricali i nasi majstori za automobile krajem 70-ih i 80-ih kada su sve vise poceli da se proizvode modeli sa elektronskim ubrizgavanjem - "Injection" ili ti po "naski" ajnspric ("Einspritz"). Kakve su sve horor-price sirili 1lol.gif!!! Takvom logikom, napretka u tehnologiji ne bi nikada ni bilo.

 

BMW npr. bi zauvek ostao samo na bokseru i ne bi uveo 1982. K seriju, sto je stvarno bila revolucija. Mislis li da BMW-fanovi tada nisu bili skepticni, kakva ce biti pouzdanost sa 4 cilindra i 8 ventila, pa sa (za tadasnje uslove) silnom elektronikom...1lol.gif ? Pa onda kasnije taj isti motor sa po jos 2 ventila po cilindru (16v), pa ABS, pa ovo, pa ono...

 

Da ostanemo kod tvog boksera: Eto i bokser dobi kasnije 4 ventila po cilindru i "ajnspric" i ABS i komplikovanije vesanje... - sve stvari koje (potencijalno) otezavaju samostalno odrzavanje!

 

A opet su ti svi "komplikovani" modeli spartali zemaljskom kuglom uzduz i popreko!!! 1aha.gif

 

 

Slazem se da neke nove tehnologije u pocetku mogu da imaju "decije bolesti", ali to ne utice na cinjenicu da su one uvedene (uglavnom) da bi se nesto unapredilo (pouzdanost, performanse, kvalitet...) ili ispunili neki neizbezni kriterijumi koje namece moderna civlilizacija (usteda goriva, manja emisija gasova, manja buka...)

 

Ako vec pesimisticki razmisljas: Postoji dosta stvari ciji bi te kvar tj. njihova popravka ili neophodna zamena (teoretski) zaustavili u Ekvadoru, a koje ne spadaju u "sofisticirane" 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Majstori uvek kasne sa napretkom i to onda postaje realna teškoća u Srbiji. Ja sam imao problem sa plivajućim diskom i glavčinom, serviseri BMW-a su mi rekli da kupim sve novo, a najbolje nov motor. Ne zastupam ja tezu ni malo da je staro bolje, a i da jeste to je prošlost. Nego govorim o sužavanju prostora korisnicima i uterivanje u servise. Što se tiče Ekvadora, naravno niz mogućnosti kvara na putu postoji, al što je više činilaca rizik raste, a mogućnost samo pomoći opada sa povećanjem složenosti. Na tu temu, vrhunac tehnološkog napretka u funkciji dušebrižnosti je bila nemogućnost zamene sijalice u faru već se za to moralo ići u servis. To je tako, hteo ne hteo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja