Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko pumpe goriva za Afriku

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova

Imas je na ebay, a imas i ovde (u Berzi) par ljudi koji donose robu odatle.

 

Ne mogu ovde da se snadjem,nisam nasao nigde podatke nekoga ko donosi robu. Ako znas,napisi ako ti nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

http://www.andreeweb...-pumpe_der.html

evo ti kolega,adresa gde sve pisekoja pumpa,kako se ugradjuje i koliko kosta.Na slici se vidi i serijski broj pumpe,na kutiji.Tu istu sam ja stavio.To kada das kontakt,ona zuji,naravno ali ti odma i palis makinu.Nevidim razlog zasto bi bike bio na kontaktu duze vreme bez paljenja.Ja za ovih 100.000km nisam imao potrebe za tim.Javi sta si uradio.Sretno1zdravo.gif

 

Bas tu sam drzao u rukama,sa poslednjim brojem 510,kad sam bio u Tiki Ventu pre petnestak dana. Imali su je na stanju. Zato sam te i pitao koji je tacno model,i da li ce moci ako stalno radi. Hvala,skinuo sam moju,videcu da li mogu da je otvorim,ali u svakom slucaju cu uzeti neku za rezervu.Probacu prvo sa FACETOM ako uspem da nabavim,a ako ne uzecu pierburg,ona je skuplja pa je zato poslednja opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Čekaj malo, a gde je tebi gornji deo pumpe??? Slikaj sa više strana da vidimo malo bolje. Zašto su ti te žice isečene? Šta si ti radio sa njom? Sad tek ništa ne razumem.

 

Da li su ti namotaji na pumpi dobri? Provri to sa nekim električarem. Da li je membrana cela? Ako su ti obe ove strvari ispravne onda samo malo očisti tu "platinsku dugmad" i to je to. Slikaću ti moju pumpu da vidiš to mesto gde se pertluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Čekaj malo, a gde je tebi gornji deo pumpe??? Slikaj sa više strana da vidimo malo bolje. Zašto su ti te žice isečene? Šta si ti radio sa njom? Sad tek ništa ne razumem.

 

Da li su ti namotaji na pumpi dobri? Provri to sa nekim električarem. Da li je membrana cela? Ako su ti obe ove strvari ispravne onda samo malo očisti tu "platinsku dugmad" i to je to. Slikaću ti moju pumpu da vidiš to mesto gde se pertluje.

 

To je pumpa bez mehanizma sa kontaktima na vrhu,tj prekidaca,koji je raskacen i skinut,odatle su i kablovi koji se vide. Kontakti su sredjeni i stavljen relej odavno,kao sto sam napisao na pocetku teme,tako da nije to. Namotaji su dobri sigurno,jer ne mogu da rade pa da ne reade,pa opet da rade,odnosno da su "probili negde". Tako da su ventili verovatno,mislim da je onaj na ulazu pre,il je mozda membrana. A to da bih video treba da rasklopim,sto nije lako,bar meni. Slikaj pa cemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Pa ceo gornji rub ti je pertlovan. Nema zubića. Pogledaj malo bolje

 

Vidim to,tj zbog toga sam i pitao za zubice,posto ih nem,vec je ceo gornji deo presa odradila.A trebalo bi da je na svim modelima pumpa ista.I intresuje me kako je odvojen deo sa gorivom od namotaja,odnosno kako je membrana pricvrscena okolo,tj da li je,kako je to reseno. Pitanje za onog ko je rasklapao celu vec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Evo Gruja me je preduhitrio.

 

Kad se raspertluje to što je zaokruženo na slici doćićeš do membrane, a činimi se, ispod nje su ventili. budi vrlo pažljiv kada je budeš raspertlavao, i nemoj da kriviš te kandže više nego što je potrebno da ti slučajno ne bi pukle.

Kod mene je bio problem taj što je vlaga pošla između kablova i kućišta i došla do tih platinskih dugmadi, ali sam ja ipak rasturio celu i pregledao je.

 

Probaj da je priljučiš direktno na akumulator. Ako je ispravna radiće u kontinuitetu bez prekida (kao kompresor) dok je priključena na struju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Ima li ko jednu električno neispravnu takvu pumpu, da pogledam šta se tu može uraditi po pitanju membrane. Može dogovor na PP. Raspertlavanje nebi trebalo da bude problem.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Ovako ljudi posto vidim da pumpe nisu iste ,zato mi i nije bilo jasno o kakvim zubicima pricate,verovatno su od RD07 ovakve,a od RD03,04 takve. A bas sam se pitao cemu na onoj gumi sto drzi pumpu prosirenje sa obe strane na unutrasnjem precniku. Jedno naleze na poklopac pumpe,a sad vidim da je ono sa druge strane zbog tog ruba na vasoj pumpi,gde je pertlovano. Tu pumpu je i lakse otvoriti. Evo nekoliko slika moje

post-15486-0-77402800-1326311586_thumb.jpg

post-15486-0-63462100-1326311606_thumb.jpg

post-15486-0-48983600-1326311631_thumb.jpg

post-15486-0-99291300-1326311662_thumb.jpg

post-15486-0-27665200-1326311682_thumb.jpg

post-15486-0-20094200-1326311700_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

kad raspertlas pumpu, lepo je baci u djubre i idi kupi novu!

na pumpi odlaze platine, skoro nikad membrana, od skoro su poceli da prodaju platine kao rezervni deo i kostaju oko 15-ak eura

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Koliko sam ja shvatio sa ovih slika, kod tebe ni nemože da se otvori taj deo gde je membrana. Ok. sad samo prekontroliši te platine. Jesi li probao da je priključiš direktno na akumulator? Da li radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

goso, lepo reko čovek na početku

 

"Jesam prosle zime sredio kontakte i dodao relej od 40A da bi ih rasteretio,posto su prilicno potroseni. Ona normalno radi u odredjenim intervalima,ali posle duze voznje kad se motor dobro zagreje ona pocinje stalno da radi,ne iskljucuje se,ima udare po 2-3 puta u sekundi. Tako sa releom,a i bez njega. Sad ne znam usled cega to? "

 

jedina stvar pored kontakata je mehanika tj nosač radnog kontakta ali i on se može proveriti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

lepo si rekao, kada se zagreje ne iskljucuje se, to nije mehanicki kvar vec problem sa platinama ili relejem( ne tim koji je on naknadno stavio vec fabrickim koji se nalazi kod reglera, barem je tamo na rd07), imao sam taj problem letos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Taj fabrički rele (pravougaona kutijica sa tri izvoda) obezbeđuje struju pumpi kada se da kontakt i to je njegova jedina funkcija. Prekidač u sklopu pumpe radi kao kod sirene - mehanički kontakti koji vode plus na namotaj pumpe i koji su spregnuti sa osovinom na kojoj je sa druge strane membrana pumpe.

 

Kada dođe plus, kontakti su spojeni i ako je karburator prazan osovina se pomeri i isključi kontakt, namotaji ostaju bez napona i osovina se vrati u početni položaj ponovo sklopivši lontakt...i tako se proces ponavlja...sirena svira ili pumpa gura gorivo, princip rada je vrlo sličan :)

 

Bitna je stvar karburator - plovak zatvori ulaz u karb kada je čašica puna, pumpa ima veliki otpor goriva na izlazu (puno crevo) i membrana se ne može pomeriti dok se nivo goriva u čašici malo ne smanji i plovak ne otvori ulaz u karburator. Zato pumpa "klapće" na leru otprilike jednom u desetak sekundi a sa povećanjem broja obrtaja uključuje se većom frekvencijom - brže se troši gorivo iz čašice karburatora.

 

Sada je valjda jasno kako radi membranska pumpa za gorivo kod Africe :) Vrlo pouzdana i kvalitetna sprava sa jednim jedinim potrošnim delom - sklop kontakata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

mali dodatak.

analogija sa sirenom stoji kad se radi o principu rada, samo što je pumpa bogatija za 1 polugicu/limčić, zato sirena radi višom frekvencijom a kod pumpe postoji što bi Rajko reko "histerezis", zato i ne može da zuji već klapće. i naravno da ne može da radi stalno (kada je ispravna) jer membrana ne dozvoljava kotvi da se vrati kada je nadrukan pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

enitajm druže :takoje:

evo 2 sličice na kojima se vidi sprega (federom) 2 polugice.

ona koja je vezana za kotvu treba da pređe daleko veći hod i kad preko federa prebaci stanje, jezičak sa kontaktom preskoči.

na taj način se izbegava brzi/sitni hod membrane. mehanika je ko veker-kada je ok radi do beskonačno, ali i ona ume da zaebe a da se na nju i ne obrati pažnja.

post-5923-0-42221300-1326490830_thumb.jpg

post-5923-0-95981400-1326490844_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Koliko sam ja shvatio sa ovih slika, kod tebe ni nemože da se otvori taj deo gde je membrana. Ok. sad samo prekontroliši te platine. Jesi li probao da je priključiš direktno na akumulator? Da li radi?

 

Tako je,otprilike da ne moze. Ovaj prvi poklopac bih i otvorio nekako,ali ne znam sta me ceka ispod namotaja,tj kako je resena pregrada izmedju namotaja i membrane. Nisam ni znao da se ralikuju pumpe na nekim afrikama do ove teme. Mislim to i nije neka bitna razlika,ali u ovom slucaju zeza. Da je pumpa bila kao GUJINA verovatno ova tema ne bi ni bila ovde. Sto se platina tice rekao sam to ranije par puta,tako da je to iskljuceno. A to na akumulator nema potrebe posto pumpa radi normalno,kao sto sam vec rekao,dok se motor dobro ne zagreje,i onda pocinje da radi bez prekida. Pocela je da me zeza negde polovinom sezone.U pocetku je to bilo retko, a onda je na jednom duzem putu ucestala jako,jer se vozilo 5-6 dana neprekidno. Tada sam se plasio da ce stati,jer se kad je stalno radila grejala,ali je izdrzala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja