Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia leonardo 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Pozdrav ljudi imam par pitanja.

Ovako: imao sam free, liberty sto se tice skutera, neki me znaju sa piaggio foruma, posto nekih godinu dve nemam nista od dvotockasa mogu reci da sam poceo da kriziram pogotovo u letnjim danima kada se kuvam u kolima a neko prozuji pored mene uffff... vosio sam u protekle dve godine dva puta skuter i to na akciji deda mraz (pozajmio od Ticjme) jest bilo hladno ali sam se super proveo

 

Sad sam se nesto zagrejao da kupim motor i posto gledajuci moje potrebe treba mi skuter sa kojim cu moci da odem i van grada a opet da ne bude prevelik jer necu imati gde da ga drzim jer sam u zgradi i bacio sam oko na apriliu leonardo 250 cini mi se da je nesto izmedju maxi i obicnih skutera, po nekoj mojoj proceni malo je veci od liberty-a

 

Da li neko ima iskustva sa ovim skuterom cisto da mi kaze koje su mu prednosti a koje mane, kakvi su im motori, da li se nesto kvari (slaba tacka i te fore) kakvi su u voznji (sa jednim sa dvoje ukupno oko 130kg ja imam 80 zena 50) da li ima da se kupe delovi kod nas, servis i naravno cega se jos setite...

 

Postavio sam pitanje i u temi za vlasnike skutera ali kapiram da ce ovako biti vidljivije. Vidim da se Muljaz dobro navozao malo sam iscitao njegove putesestvije pa sam se jos dodatno primio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sve nekako planiram da napisem jedan detaljan tekst, ali nikako da stignem. Ja sam se dobro navozao sa tim skuterom i sto se mene tice svaka preporuka. ja sam mog odrzavao maximalno dobro i dobro me i sluzio. Nisam nikad imao nekih kvarova. jedina stvar koja me kod tog motora uzasno nervirala je odvijanje i zavijanje safova kod nekih redovnih intervencija. Svaki cas se neki zalomi, oblazne....Sto se masine tice 54000 kad sam je prodao i dan danas sve radi kako treba i ide kao sumanuta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ajd kad stignes ti napisi pa mi baci poruku da iscitam. Nije da mi je hitno ali bih voleo da pazarim pre nego sto otopli jer ce i cene da skoce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je odlicna masina, tehnicki proverena u vise skutera i tu nema da zucne bar 100,000km. Kupuj ako ti se svidja, nemas brige.

 

Inace, ne moras da zuris, cene nece ici gore, mogu samo jos nize da padnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Bolje ti opet Free-ja da se malo podsetiš kako je to na dva točka a ne ko penzija u kola pa još na plin :P

PS: to je ista mašina ko kod mene, kod mene na satu bilo 47000 al morao da radim generalnu jer je papan pre mene loše održavao. Sad kad sračunam koliko sam spuco u njega ispada da je bilo bolje da sam pljuno 1800 odma na neki mlađi-bolji, s druge strane sad bih ladno zapalio s njim na more... polovno je polovno, ne platiš na mostu platićeš na ćupriji.

 

PSS: ček samo da te otkucam kod žene kakav plan kuješ :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Posto svaki ciga svoga konja hvali evo i ja cu.

Probaj da nadjes sportcity 250ie isto je aprilia tj. naslednik leonarda. Ja nisam ni trenutak zazalio sto sam dao poprilicnu sumu novca u januaru 2010. za primerak iz 2008. sa blizu 8000km i odlicno ocuvan. Sada ima malo preko 17000km i dalje mi izmami osmeh kad god ga vozim. Za grad je prosto savrsen, za otvoren put magistala-vrlo dobar, auto put-dobar. Potrosnja u gradu ne prelazi 4L, obicno 3,5. Na otvorenom putu moje iskustvo do mora i nazad 2.8l., potrosio sam 51L. za 1600km (tada nisam imao vizir). Ostalo sto sam se vozio po Srbiji bez saputnika oko 3L sa saputnikom 3.5l. Maksimalna brzina mu je 135, a optimum za magistalu je 90-100 gde vozis bez ikakvog zamora. Kocnice su mu savrsene napred dva diska nazad jedan, pancirna creva, tako da mozes da ga maltretiras do besvesti, ja nisam nikada imao takve afinitete, a u normalnoj voznji koci savrseno.

Trenutno imas nekoliko primeraka na polovniautomobili.com pa pogledaj ide zima cene padaju mozda uz cenkanje dosegne tvoj buzdet, a i da pozajmis i uzmes noviji i ocuvaniji primerak je mnogo bolje nego da kupis nekog krsa pa ga posle sredjujes kako novac pristize posto tu nema kraja.

Takodje sam iz free price i meni je san bio da kupim liberty ali zavrsih na sportcity-ju, letos sam pao u iskusenje da ga prodam (zena trudna, kola nisam gasio) i posto ga nisam vozio dao sam ga bratu da ga koristi. Moja zena a tadasnja devojka koja se prvi vozila na skuteru i vristala kada predjem 60 na sat, vec sada kaze „Jedva cekam prolece da ostavimo bebu kod nasih pa da idemo da se vozimo”. Kad god sednem da ga provozam znam da ga necu jos dug o prodati jer ispunjava sve moje zelje i prohteve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Trigger:

Ja sam njoj rekao ali mi se cini da misli da se salim :) zezam se obradjujem ja to vec vise od mesec dana :) Ako na kraju nesto pazarim mogli bi nas dvojica malo u avanturu (ako nas puste zene) a osecam da ce biti >:(

 

Ficoman:

Znam vozio sam sportcity sad da li 200 ili 250 ne znam tacno ali ide kao sam djavo ja opusteno zavrnuo gas kad ono prednji tocak se odigao od zemlje nisam mogao da verujem. Odlican motor za grad ali mi nekako taj polozaj nije za van grada (isto kao na liberty-u, meni ledja otpala od NS do Palica i nazad) nije ni leonardo puno veci ali mi se cini da je malo bolji polozaj (pricam za sebe) sve u svemu necu da zurim mislim da mi se ne uklapa u budzet ali kako padaju cene pa i beverly 200-250 mozes naci za 1100-1200e onda mogu svasta da ocekujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

To matori, ajde kupuj, ja danas kupio još neke sitnice koje mi falile (iridijum sveća i malosi filter vazduha) pa na proleće pun gas. Nemogu ja s ovima i njihovim "velikim motorima" a svi zajedno letos prešli 10000km. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Neko nesto da doda.. Hmmmm.. 0stabre.gif

Pored svega gore napisanog o pomenutom motoru, ostaje samo da ti svako od nas doda po 50-100e i da na kraju kupis neki novi maxi scooter. 1nanana.gif

To je extra scooter.. Neces pogresiti.

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ne smem ni da razmisljam o maxi, ni ovaj nisam siguran da ce moci da udje u biciklanu a maxi bih morao da drzim u ulazu i da se svaki dan svadjam sa penzosima :)

Smekam kraickom oka ove yamahe majesty 250 kao (triggerova) i ne verujem koje su im cene ali nista od toga...

Dvoumim se izmedju beverly i leonarda ali beverly za te pare kolko traze za leonarda mi je jako sumnjiv tako da necu da kazem da otpada ali mislim da je bolja opcija dobar leonardo nego sumnjiv beverly. Sto neko rece ima vremena necu da zurim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5847 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Leonardo je fakat u nižem cenovnom rangu u odnosu na Beverly i mislim da pametno razmišljaš: Za iste pare i isto godište možeš uzeti Leonardo k'o bombonicu a Beverly u "korektnom" stanju...A što se tiče točkova od 12 coli - iste ima i Majesty 250 i ništa mu ne fali da se gospodski vozi. Dakle budi strpljiv da nađeš kvalitetan primerak i onda samo gaaaas pa na Maxi vožnje sa ekipom. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5847 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

...ali druže moj Grnja, što je taj Beverly motor - to nigde na svetu nema. Ako pa kojim slučajem pazariš od ovakvih stvorenja ne mož' da se odbraniš...

 

124D0C47-F070-6245-A23B-77F3D130FB2C_thumb.jpg

 

3D9F8502-3101-724C-9439-A6B84473C035_thumb.jpg

 

7E08199F-56D0-844F-9609-FDC45E8A62A0_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ipak je pala aprilia, valjda cu i ja jednom kao muljaz :)

Evo fotke iz Lazarevca danas oko 12h, natankovao i pravac Novi Sad tako da je ovogodisnja sezona otvorena :)

post-5090-0-58542000-1325613814_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Na pocetku ces govoriti sam sebi "joj, sta sam ovo kupio, da li sam se sjebao...." Kako vreme bude odmicalo i kako se bude bolje upoznavao sa motorom bice ti sve lepse i lepse. Na kraju kad budes kupovao drugi motor, bice ti zao da prodas taj :D

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Na pocetku ces govoriti sam sebi "joj, sta sam ovo kupio, da li sam se sjebao...." Kako vreme bude odmicalo i kako se bude bolje upoznavao sa motorom bice ti sve lepse i lepse. Na kraju kad budes kupovao drugi motor, bice ti zao da prodas taj :D

Srecno!

Mogu reci samo da me je odusevio na prvoj voznji, ima tu nekih 130-140km tako da je palo lepo upoznavanje mada su mu jako lose gume i to ce biti prva investicija, treba da pregledam kais i rolnice jer mislim da bi trebao da ide malo brze nego sto sada izvlaci.

Sve u svemu ja sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

nek je sa srecom kolega, da te lepo sluzi. :moto3:

ocekujemo neke fotke uskoro. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja