Jump to content

Moto Zajednica

R1100GS: Inicijalizacija ABS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
On 26. 11. 2011. at 22:12, lalajko je napisao:

1100GS je osetljiv na stanje akumulatora: sa prvim slabljenjem ABS nece moci da se inicijalizuje i dobicete upozorenje. Sijalice ABS-a ce u tom slucaju naizmenicno blinkati.

 

Na ovom linku:

 

http://advwisdom.hogranch.com/Wisdom/ABS_Low_Voltage_Fix.htm

 

... imate objasnjenje kako prepraviti instalaciju tako da nemate vise taj problem.

Ako neko iz Novog Sada i okoline zna ovo da uradi, uredno bih platio. Mozda @Dane Deda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Već sam pisao da nisam za premošćenje instalacije. Kad ispadne ABS, u većini slučajeva je to pokazatelj da je akumulator oslabio i treba mu proveriri startnu struju i po potrebi zameniti. Ali može i da bude do anlasera koji usled otpora povlači više struje, pre nedelju dana je nekom on otštetio zube zamajca i sad će opravka da ga košta papreno, ignorisani su znaci, pa je par puta nestručno rađen servis i na kraju se desio lom. Ti motori su premašili svoj upotrebni vek, to što mi mislimo da su novi je druga priča. U modulu ABSa ima kondenzatora, jesu oni "solid" i vojnog standarda, ali godine ne zaobilaze ništa i moguće je da izgube potreban kapacitet. Ja sam ih menjao svojevremeno, mislim da  tri treba zameniti, oni inače mogu potpuno da onesposobe ABS na R1100 i R1150. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Uh, korisna informacija. Bome cemo u februaru/martu imati tema za razgovor kad ti doteram motor na kontrolu i servis (kad i ako bude termina). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moji motori imaju prioritet.

Pomenuo sam anlaser, pomenutom čoveku su se javljale anomalije koje je ignorisao, pa kad mu je prvi put zaglavio bendiks, otišo da mu se uradi servis, pa mu opet glavio, pa onda izbio biksnu i na kraju opet istero biksnu i skroz oštećeni zubi na zamajcu.

Hoću da kažem da BMW prvo iskaže nešto, radi i dalje i može tako relativno dugo dok na kraju ne pukne.

Nisu inženjeri baš tolike budale pa da nisu znali da može drugojačije da se veže modul, već su to uradili upravo da ispadanje ABS bude signal. Nije problem kad se on ne inicijalzuje pri paljenju, tad vozač zna da nema ispravan kočioni sistem i voziće shodno tome, ali je problem kad ABS otkaže u vožnji i na kočenju, a to može upravo zbog slabe baterije jer rasteretni motori povlače munjevito struju, vozač koji nije vičan kočenju se oslanja na ABS i kad ga izgubi, belaj, ne ume da popusti komande jer je navikao da stiska i ne pušta. 

Ja nisam za zaobilaženje, već za suštinsko rešenje problema, mada i sam običan modul se kvari, ne pričam o servo ABSu koji je tek problem za sebe.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Meni je posle dužeg stajanja motocikla (mesec dana) počeo da izbacuje ABS, tako da  sumnjam da je baterija oslabila.

Dakle ako ispravno razumem, pravilno bi bilo zameniti bateriju,i istovremeno proveriti anlaser. A alternator?

Ili da izbacim govna i vozi kako si vozio i sve motore do sad,bez ABS-a, aupmaterinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pri servisu se ne može utvrditi kad će se odlepiti magneti, drugi tip ima mehaničku vezu, a ne samo lepak.

Aku ima dnevni pad kapaciteta, treba računati da je 0,5A dnevno, dvadeseset dana i ode pola kapaciteta, tako da punjenje treba rditi  najkasnije na tri nedelje, bolje na dve.

Kad je u pitanju servo ABS, ima tema na forumu, moj stav je da ga treba premostiti, običan ne, već uraditi zamenu tečnosti direktno iz njega, skida se tank, ili još i jedan poluservis hidraulike, a akumulator na osnovu merenja tek. 

Zamena kočione tečnosti na 12 meseci, kod servo ABSa se uvek sklanja rezervoar za zamenu, ne može drugojačije, kod običnog praktikujem svaku drugu zamenu, znači, na dve godine se diže tank, godišnja zamena bez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Evo me i danas kad sam ga upalio blinkao ABS. Medjutim, ugasio se nakon cca 34-40 minuta voznje i sve ok. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja