Jump to content

Moto Zajednica

R1100GS: Inicijalizacija ABS

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

1100GS je osetljiv na stanje akumulatora: sa prvim slabljenjem ABS nece moci da se inicijalizuje i dobicete upozorenje. Sijalice ABS-a ce u tom slucaju naizmenicno blinkati.

 

Na ovom linku:

 

http://advwisdom.hogranch.com/Wisdom/ABS_Low_Voltage_Fix.htm

 

... imate objasnjenje kako prepraviti instalaciju tako da nemate vise taj problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Cim je dat kontakt ABS kontrolna jedinica pocinje pracenje napona.Starter povlaci veliku struju i dolazi do pada napona.Ako napon padne ispod odredjenog praga dolazi do greske.Taj prag je prilicno visok oko 12,3v i ako akumulator nije u idealnom stanju dolazi do greske.

To su resavali tako sto je ugradjivan rele za kasnjenje pocetka ABS-a ili rucni prekidac ABS napajanja.Znaci ideja je da se ABS ukljuci kad motor radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Stara tema, ali (za mene) aktuelan problem.

Od kada sam kupio motor (skoro 10 god.) bilo je problema sa inicijalizacija ABS-a. 

Osnovni problem (pad napona tokom startovanja) sam rešio još u prvih par meseci nakon kupovine (ugradnjom relea koji "odlaže" inicijalizaju dok motor ne proradi.

Međutim ostao je čudan problem da mi sijalice nakon startovanja motora blinkaju naizmenično (ABS nije u funkciji) uvek nakon što spoljašnja temperatura u nekom periodu padne blizu 0 stepeni (bez obzira što je motor u tom periodu mirovao).

Znači, ukoliko sam juče vozio motor i ABS je normalno funkcionisao i nakon što je prenoćio na temperaturi blizu 0 stepeni), ABS odbija da funkcioniše nakon startovanja mašine (iako je u tom momentu temperatura porasla na +15 stepeni).

Jednostavno kao da negde memoriše tu nisku temperaturu.

Ovakvo stanje (naizmenično blinkanje sijalica za ABS) ostaje trajno (sve dok ne izvršim "resetovanje" sistema).

I tako do sledeće situacije da temperatura opet padne, pa ponovo resetovanje.

Može li neko da predpostavi uzrok (dosadilo mi da zimi na svaka par dana skidam sedište i mlatim se sa resetovanje).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, Shaft021 je napisao:

Da li je kod R 1150 GS isti sistem ABS-a,naravno ne integralna varijanta pre 2003 god.?

Jeste.

Žile, izvučeš negde taster prekidač za prespajanje na masu i resetuješ bez po muke. Ima unutra par kondenzatora koji je moguće da se već suše i ne prija im zimoća, možda da se zamene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator
Quote

 

Mene je ovo strasno nerviralo na mom bivsem GS-u 1150 jer da bih resetovao ABS, trebalo je da skidam sedista i sve sto ima na zadnjem, da ubodem zicu na prava dva pina (2 i 4) i da onda odradim reset. Onda sam zakacio dve zice na ta dva pina, izvukao ih tako da mogu da budu dostupne a opet izolovane i onda bi se problem resio lako. Ovo sam objasnio i kupcu motora da zna sta da radi ako mu se desi. U sustini, to ne pravi problem u voznji, samo ne radi ABS ali nerviraju sijalice koje blinkaju i onda se javlja i doza straha...sta ako zakocim a ABS ne radi

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, nikolapanic je napisao:

Mene je ovo strasno nerviralo na mom bivsem GS-u 1150 jer da bih resetovao ABS, trebalo je da skidam sedista i sve sto ima na zadnjem, da ubodem zicu na prava dva pina (2 i 4) i da onda odradim reset. Onda sam zakacio dve zice na ta dva pina, izvukao ih tako da mogu da budu dostupne a opet izolovane i onda bi se problem resio lako. Ovo sam objasnio i kupcu motora da zna sta da radi ako mu se desi. U sustini, to ne pravi problem u voznji, samo ne radi ABS ali nerviraju sijalice koje blinkaju i onda se javlja i doza straha...sta ako zakocim a ABS ne radi

 

Nije problem pronaći rešenje, nego je problem da se nadje uzrok ove pojave.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 38 minuta, Shaft021 je napisao:

Da li je bitno da se resetovanje drzi 1 minut kao sto pise po netu ili ne mora...?

Jel pitaš za resetovanje motronike (gde se uklanja osigurač br.5), ili za resetovanje ABS-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Gos’n Žile, kako se ta radnja sa osiguračem br5 izvodi i šta se dobije istom??
Hvala, pitam za frenda, ozbiljno, bez smajlija.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 31 minuta, el classico je napisao:

Gos’n Žile, kako se ta radnja sa osiguračem br5 izvodi i šta se dobije istom??
Hvala, pitam za frenda, ozbiljno, bez smajlija.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Tokom korišćenja u "kompjuteru" (motronika), se beleže razni podaci oko načina korišćenja motora i onda se ubuduće sistem prilagođava ustaljenom načinu korišćenja.

Međutim u tim zabeleženim podacima ima i grešaka koje pravimo, zatim razlike u vremenskim uslovima ili kvalitetu goriva, ....

Da bi sistem vratili na fabrički podešavanje potrebno je ukloniti osigurač br. 5 na nekoliko minuta (da se obrišu podaci iz memorije), zatim vratiti osigurač, dati kontakt i onda tri puta lagano okretati ručicu gasa od minimuma do maksimuma, a nakon toga startovati motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da dopunim bata Žileta, serija R11xx, nema neku ne znam kakvu elektroniku ni dugo pamćenje, ali optimizuje rad agregata trenutnom načinu vožnje.

Opisanim postupkom se usaglašava mehanički otklon klapne gasa sa električnim impulsom čitača njenog položaj i na osnovu toga ECU preračunava količinu goriva koju treba ubaciti u usisnik, uzimajući u obzir i ostale činioce naravno. Pre paljenja motora, treba da se ugasi kontakt.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 10 sati, Shaft021 je napisao:

Za reset ABS-a pitam...

 

Kada se izvrše prethodne radnje (spoj mase sa srednjim pinom kablića za dijagnostiku), prekidač-taster ABS-a drži se pritisnut osam sekundi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los
1 hour ago, zika56 said:

Kada se izvrše prethodne radnje (spoj mase sa srednjim pinom kablića za dijagnostiku), prekidač-taster ABS-a drži se pritisnut osam sekundi.

Jel to samo za 1100 ili i za 1150?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 26 minuta, Shaft021 je napisao:

Jel to samo za 1100 ili i za 1150?

Nisam siguran za 1150.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam imao 1150gs 1999 tri godine. Nikad nisam imao takvih problema. Desavalo se da posle 10tak dana kada palim motor ostane da blinka abs. Posle par minuta ugasim i upalim motor, krenem, gasi odmah. Vozio sam i po mrazu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los
6 hours ago, srbac said:

Ja sam imao 1150gs 1999 tri godine. Nikad nisam imao takvih problema. Desavalo se da posle 10tak dana kada palim motor ostane da blinka abs. Posle par minuta ugasim i upalim motor, krenem, gasi odmah. Vozio sam i po mrazu. :takoje:

Drugar ima isti motor kao ja i kod njega je ova varijanta a kod mene mora da se resetuje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
On 6. 12. 2023. at 11:20, zika56 je napisao:

Stara tema, ali (za mene) aktuelan problem.

Od kada sam kupio motor (skoro 10 god.) bilo je problema sa inicijalizacija ABS-a. 

Osnovni problem (pad napona tokom startovanja) sam rešio još u prvih par meseci nakon kupovine (ugradnjom relea koji "odlaže" inicijalizaju dok motor ne proradi.

Međutim ostao je čudan problem da mi sijalice nakon startovanja motora blinkaju naizmenično (ABS nije u funkciji) uvek nakon što spoljašnja temperatura u nekom periodu padne blizu 0 stepeni (bez obzira što je motor u tom periodu mirovao).

Znači, ukoliko sam juče vozio motor i ABS je normalno funkcionisao i nakon što je prenoćio na temperaturi blizu 0 stepeni), ABS odbija da funkcioniše nakon startovanja mašine (iako je u tom momentu temperatura porasla na +15 stepeni).

Jednostavno kao da negde memoriše tu nisku temperaturu.

Ovakvo stanje (naizmenično blinkanje sijalica za ABS) ostaje trajno (sve dok ne izvršim "resetovanje" sistema).

I tako do sledeće situacije da temperatura opet padne, pa ponovo resetovanje.

Može li neko da predpostavi uzrok (dosadilo mi da zimi na svaka par dana skidam sedište i mlatim se sa resetovanje).

 

 

Pošto sam bio izbačen iz stroja jer sam fasovao kovid, kada sam prvi put prišao motoru posle mesec dana, ABS više ne radi. To je definitivno zbog akumulatora. Vozio motor, kačio akumulator na ispravljač, resetovao ABS ali posle nekog vremena mi obavezno prijavi grešku.

Kako ja da opremim motor sa istim relejom, ko to ima i ugrađuje?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 7 sati, ironhorse je napisao:

Pošto sam bio izbačen iz stroja jer sam fasovao kovid, kada sam prvi put prišao motoru posle mesec dana, ABS više ne radi. To je definitivno zbog akumulatora. Vozio motor, kačio akumulator na ispravljač, resetovao ABS ali posle nekog vremena mi obavezno prijavi grešku.

Kako ja da opremim motor sa istim relejom, ko to ima i ugrađuje?

 

Pokušaću da nađem šemu i da ti pošaljem.

Zahvat je prost i može da uradi ko se bar malo razume u elektriku.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja