Jump to content

Moto Zajednica

Nešto malo oko nivoa benzina u karburatoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Drvar
  • Motocikl: Honda CBR 900rr sc33 1997

To sam i ja prvi pomislio,ali mi je bilo nelogicno iz sledeceg razloga,izasao sam na auto put i ispucao sam ga nekih 10-tak km al sam ga bas vozio,i posle toga se vratio kuci,parkirao sve bilo normalno,buraz uzeo motor,otisao se vozati,presao nekih 80-90 km i sve bilo ok,on ga nije ispucavao,znaci normalna voznja je bila u pitanju,i onda zadnjih 5-6 km je pocelo opet da radi na 3 klipa i sve ono sto sam gore objasnio.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Koliko ja to nesto razmisljam, ti nisi sredio problem sa karburatorima. U redu je da se karburatori ociste (ako se to radi kako treba - da se sve raturi i detaljno grubo ocisti pa onda na fino ciscenje u ultrazvucnoj kadici)). U slucaju da se, kao kod tebe, problem ponovi onda se ponovo odrade karburatori ali ovog puta moras promeniti u karburatorima ono na sta sumljas- da li su to dizne, plovak igla ili sve u kompletu to zavisi od datog problema i vrlo je tesko bilo sta reci a ne videti ono makar na slikama.

Odradi to i obavezno pre paljenja slavinu i elektrolizu rezervoara a sve ovo da bi iskljucio problem sa gorivom. Rece da si stavio elektroventile za gorivo, to je ok, ali rezervoar te ceka pa ceka... Nije iskljuceno ni da ti struja pravi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Drvar
  • Motocikl: Honda CBR 900rr sc33 1997

Evo sad sam dosao sa voznje,imao sam nekih 50-60 km otvorene voznje,mislim otvorenog puta,i motor radi perfektno,kad sam usao u grad kroz semafore stani kreni,lagani gas sve radi dolicno......ja ipak kontam da je tu najveci problem rezervoar,koji je jos uvek prljav,pa mi ta prljavstina malo zeza karburatore,na otvorenom putu sa malo vise gasa on to "proguta" a po gradu gde je manji gas stani kreni uleti malo praljavstine i zeza ponovo dok se ne ispuca motor.....prvo cu resiti rezervoar,to mi je najjeftinija i najjednostavnija solucija a mogu uraditi sam,pa ako opet bude isto onda cu opet skidati karburatore pa sta mi bog da.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

klasičan problem sa hrđavim rezervarom .. ;)

 

vrati filtere (onakve kakve sam ti rekao) i nećeš više imati problema o kakvima pričaš ... garantiram .. :takoje:

 

ti si samo jedan u nizu ljudi koji imaju takav identičan problem ... :zvizduk:

 

znači prođe ti nekakav krš veličine vrha igle i po murphijevom zakonu se zaljepi baš za iglicu plovka i eto sranja o kojem pričaš .. ;)

 

P3010473-1.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Drvar
  • Motocikl: Honda CBR 900rr sc33 1997

Kontao sam da mi je jednostavnije i dugorocnije resenje da uradim elektrolizu rezervara....posto sad kad sam stavio ove elektro ventile zbog sjebane cesmice nemam bas nekog velikog prostora za manevrisanje i stavljanje tih filtera.......ali videcu kad ocistim rezervar kako ce se ponasati,mada kakvo nam je gorivo i sta sve uz benzin udje u rezervar pitanje je da li ce to biti od koristi hahahahah U svakom slucaju hvala ti i veliki pozdrav!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

sama elektroliza rezervara ti je privremeno rješenje za pola sezone .. ;)

 

elektroliza jako lijepo očisti, ali ne sprečava ponovno hrđanje ... pa ako ne misliš stavljati neku zaštitu nakon elektrolize, onda ti je ista gubljenje vremena .. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

A da li bi mi rekao s cim i kako da ga zastitim posle elektrolize????

 

На Форуму има све што ти треба, само потражиш... Има и већа тема коју је поставио колега @sergio па га питај.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Pozdrav, kod mene na motoru karbzratori stoje dosta nageto ka napred ( nisu u vertikalnom polozaju) i sad sam mjerio nivoe na opisani nacin ali u ispravnom polizaju i pokazalo se da kod tri karba visina goriva malo izmad sastava solje a jedan je debelo iznad

Sad me zanima da li je to dobro mjerenje jer na motoru ne budu u ispravnom polozaju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije ti dobro merenje. Meriš ih u onom položžaju u kome stoje na motoru jer su za taj položaj konstruisani . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

U manualu pise da se mjeri dok je na  motoru i da nivo goriva mora biti 8,3mm +-1mm ispod crte oznacene na locnetu, ali citam po stranin forumima da su ljudi imali problem sa tim i fa nikako to nisu uspjeli dobiti ( kao da je pogresno napisano)
Pa me zanima da li ima jos neki nacin za stimanje osim tog, cinjenica jest da nisu dobri nivoi jer svakako je i ovo mjerenje pokazalo na jednom karburatoru debelu razliku u odnosu na druge .
Edit : Sad sam stimao dok su karburatori na motoru i ipak se moze dobiti ono sto pise u manualu ali sam na jednom plovku morao malo vise limic saviti pa je hod plovka kraci pa ne znam da li je to dobro
Uglavnom prekosutra stizu nove svjecice pa cu vidjeti kako se ponasa ako upali uopste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja