Jump to content

Moto Zajednica

Kljuc za svecice

Recommended Posts

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

vidi, ja sam kupio obican cevasti kljuc 18-19 i skratio onaj kraj kljuca 19 da bih mogao da odvrnem i onu svecicu blize sedistu! Malcice sam obrusio kljuc 18 sa spoljne strane i uspeo sam da zamenim lako. Jedini problem je sto u tom slucaju moras da skines poklopce bloka motora da bi mogao da zavuces kljuc kod one dve skrivene svecice...

kljuc - 160 din

dihtung masa(silikon crveni) - 200 din

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Imam ovakav 1x16mm i 1x21mm:

http://www.toolstation.com/images/library/stock/webbig/70916.jpg

Po 300 din. Novi su. Pa ti reci ako ti znaci nesto..

 

Na zalost ni 16, ni 21 ne pasuju. Potrebno je da bude 18. Ja nigde nisam uspeo da nadjem tu vrstu kljuca u velicini 18.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Kupi gedoru ko covek i odvijaj i zavijaj kad hoces ,.... :zdravo:

Ne moze ni svaka gedora. Mora neka tankozida. Citao sam na forumu da moze bas marka "Gedora".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Imam ovakav 1x16mm i 1x21mm:

http://www.toolstati...ebbig/70916.jpg

Po 300 din. Novi su. Pa ti reci ako ti znaci nesto..

 

Na zalost ni 16, ni 21 ne pasuju. Potrebno je da bude 18. Ja nigde nisam uspeo da nadjem tu vrstu kljuca u velicini 18.

imas u louisu kolko hoces,naruci preko bere,i za par dana ti stigne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja uzeo u Louisu za 600-700 rsd. Imas vise nastavaka, mislim da ima i 18 i ima jos i produzetke i zglobove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Ja uzeo u Louisu za 600-700 rsd. Imas vise nastavaka, mislim da ima i 18 i ima jos i produzetke i zglobove.

Ako se ne varam to bi trebalo da bude ovo: http://www.louis.de/_20cdaae30d5abe06a96f17d9d44c2cba72/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=370&wgr=461&list_total=18&anzeige=0&artnr_gr=10001374

Hvala na pomoci, porucujem od nekog ko radi Louis program.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja uzeo u Louisu za 600-700 rsd. Imas vise nastavaka, mislim da ima i 18 i ima jos i produzetke i zglobove.

Ako se ne varam to bi trebalo da bude ovo: http://www.louis.de/_20cdaae30d5abe06a96f17d9d44c2cba72/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=370&wgr=461&list_total=18&anzeige=0&artnr_gr=10001374

Hvala na pomoci, porucujem od nekog ko radi Louis program.

 

Ne bacaj pare na ovo, ne mozes da skines Afrikine svecice tim setom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Ja uzeo u Louisu za 600-700 rsd. Imas vise nastavaka, mislim da ima i 18 i ima jos i produzetke i zglobove.

Ako se ne varam to bi trebalo da bude ovo: http://www.louis.de/_20cdaae30d5abe06a96f17d9d44c2cba72/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=370&wgr=461&list_total=18&anzeige=0&artnr_gr=10001374

Hvala na pomoci, porucujem od nekog ko radi Louis program.

 

Ne bacaj pare na ovo, ne mozes da skines Afrikine svecice tim setom.

Zaista postujem iskustvo i misljenje svih clanova koji daju svoje dobronamerne savete kako bi mi pomogli, ali kao sto se vidi iz prethodnih postova imamo dva potpuno razlicita misljenja oko jednog komada alata. Zato najljubaznije molim Lalajka i Mrxfona da pojasne svoje iskustvo oko ovog seta iz Louisa. Ja sam vec kontaktirao clana foruma koji radi Louis program pa bi bilo korektno da coveku na vreme javim da odustajem od porudzbine ukoliko to nece vrsiti posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

druze, zidovi ovih gedora su suvise debeli da mogli da pridju svecicama. Ja sam moje skoro menjao i mucio se da napravim kljuc da mogu da pridjem i onim zavucenim svecicama a da ne skidam poklopac stubine. Na kraju sam ipak skinuo poklopac i lepo zavukao cevasti kljuc(koji sam skratio malo i obrusio mu jos dodatno zidove sa spoljne strane). Vidim da ne verujes u ovo gore sto sam ti napisao, tako da najbolje naruci ove gedore pa se i sam uveri da ne mozes sa njima zavrsiti posao. A kad to obavis potrazi broj od sala iz trstenika(http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/7469-sale-trstenik/) i vidi trebalo bi da moze da ti nabavi originalni kljuc za svecice. Inace konkretno ovih gedora iz luisa sto ti je neko predlozio ovde, je bilo kod nas u La na buvljaku tako da verujem da ih ima na svakom drugom buvljaku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

druze, zidovi ovih gedora su suvise debeli da mogli da pridju svecicama. Ja sam moje skoro menjao i mucio se da napravim kljuc da mogu da pridjem i onim zavucenim svecicama a da ne skidam poklopac stubine. Na kraju sam ipak skinuo poklopac i lepo zavukao cevasti kljuc(koji sam skratio malo i obrusio mu jos dodatno zidove sa spoljne strane). Vidim da ne verujes u ovo gore sto sam ti napisao, tako da najbolje naruci ove gedore pa se i sam uveri da ne mozes sa njima zavrsiti posao. A kad to obavis potrazi broj od sala iz trstenika(http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/7469-sale-trstenik/) i vidi trebalo bi da moze da ti nabavi originalni kljuc za svecice. Inace konkretno ovih gedora iz luisa sto ti je neko predlozio ovde, je bilo kod nas u La na buvljaku tako da verujem da ih ima na svakom drugom buvljaku!

Nemam razlog da ne verujem u ono sto si napisao vec pokusavam da nadjem resenje koje nece zahtevati nikakvo prepravljanje i adaptiranje alata, kao ni rastavljanje vise delova motora. Kao sto i sam mozes primetiti iskustva clanova foruma su razlicita. Svakako mi i tvoje iskustvo pomaze u konacnoj odluci. Stalno se nadam da ce se javiti neko ko ima originalni kljuc na prodaju, ali u krajnjem slucaju radice brusilica i aparat za varenje :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Da li si gledao na nekom sajtu za prodaju (ebay ili slicno)? Koliko kosta nov u Hondi?

To kupis jednom i ako das 3 000din (ne verujem da je toliko) isplatice se da te samo jednom spasi skidanja svega sa motora negde na putu da bi ocistio/promenio svecicu.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

kad vec rasklopis sve da pridjes svim svecicama, da bi skinuo oba pokopca to ti je jos 4 srafa, jedino sto posle kad vracas treba dihunge na pokopcu da premazes silikonom za svaki slucaj! Inace pozovi sala iz trstenika i pitaj ga, mislim da je cena oko 15e. Dule i ja smo cekali da nam se javi ali nikog nije bilo da ponudi pa sam na karju trazio alternativno resenje. I veruj mi dovoljna je samo brusilica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Drugari mislim da sam nasao resenje. Kontaktirao sam ljude sa sajta http://www.autoalati.rs/contact i oni su mi preporucilii resenje. Radi se o tankozidoj gedori marke Laser 18 mm koju nemaju u standardnoj ponudi na sajtu, ali je povremeno porucuju za potrebe motorista. Trenutno je imaju na lageru i ona izgleda ovako http://www.lasertools.co.uk/item.aspx?item=423. Cena je 520 din + postarina. Obzirom da im je firma u Subotici potreban je jedan dan da stigne do BG.

Nadam se da cu je u ponedeljak isprobati pa vam javljam kako je proslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mi sa ST smo takodje imali problem sa ključem za svećice (tankozidni ovo ono) i rešenje je vrlo jednostavno...u bilo kojoj prodavnici kineske robe možeš naći set cevastih ključeva 250-300 dinara (meni odgovara 16-17 tebi će biti 18-19) kad se ubaci ključ ne može da se otvara sa onom šipkom već francuskim ili viljukškastim ključem se uhvati drugi kraj (19) i odvrne se... iako su kineski, nisam imao problema sa odvrtanjem svećica (osim ako ti ih neko nije zatezao po starom srpskom principu "da pukne pa još pola kruga" ) ;)

 

To možeš da probaš i ako radi, odkaži nabavku, ako ne onda sačekaj te gedore ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

sa tom tankozidnom ces moci da odvijes one dve spoljne verovatno, ali je veliko znak pitanja da li ces moci da je zavuces u rupu gde se nalaze druge dve svecice a da pritom ne skidas poklopce stublina, a kad skines poklopce verovatno ces moci pa ce ti biti lakse odviti i zaviti gedorom nego cevastim kljucem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zaista postujem iskustvo i misljenje svih clanova koji daju svoje dobronamerne savete kako bi mi pomogli, ali kao sto se vidi iz prethodnih postova imamo dva potpuno razlicita misljenja oko jednog komada alata. Zato najljubaznije molim Lalajka i Mrxfona da pojasne svoje iskustvo oko ovog seta iz Louisa. Ja sam vec kontaktirao clana foruma koji radi Louis program pa bi bilo korektno da coveku na vreme javim da odustajem od porudzbine ukoliko to nece vrsiti posao.

 

Nema sta puno da se prica - imao sam u rukama taj set kljuceva za skidanje svecica iz Luoisa i ne postoje nikakve sanse da sa njim skines prednju levu i zadnju desnu svecicu. Jedino puzdano resenje je originalni Hondin kljuc. On ima i odgovarajuci precnik, i odgovarajucu duzinu tako da ne mora da se skida hladnjak i sta ti ja znam sve. Sa njim sam skinuo problematicne svecice samo uz pomeranje rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Resih na kraju problem. Danas mi je stigao alat koji sam porucio ali zid gedore je bio previse debeo da bi mogla pravilno da naidje na svecicu. Na kraju ipak nisam koristio brusilicu, ali sam zato koristio elektricno tocilo i ravnomerno skinuo oko 3.5 mm celom duzinom gedore. Napominjem da gedora koja mi je stigla ne odgovara onoj sa slike koju sam linkovao i koju sam porucio. U svakom slucaju dodjosmo do zakljucka da tankozida gedora ipak resava problem samo je jako tesko naci fabricku kojoj nisu potrebne nikakve prepravke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja