Jump to content

Moto Zajednica

greskom sipao D2 u motor :/

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

pre nekog vremena sam svratio do pumpe i sipao u kanister 5L benzina,da imam kuci u rezervi...danas uzmem taj kanister i sipam sve u motor,krenem da se vozim,predjem ukupno nekih 5-6km ,a motor stuca,puca,dimi ...nista mi nije jasno...odem kuci,i cale mi saopsti kako je on taj benzin koji sam kupio ,sipao u auto a zatim u taj isti kanister sipao D2...sto ispada da sam onda taj isti D2 ja sipao u motor... :/ pre toga sam vec imao 10L benzina u motor,i u to sam sipao tih nekih 5L D2...kad sam to ukapirao,odmah sam ispraznio rezervoar,ispustio tu smesu iz casica karburatora,ocistio svecice koje su bile extra masne ,sipao 10 L benzina i pokusao da upalim...ali nece... jel se mozda desilo nekom ovo? i sta je radio?kako da ga upalim? sutra cu zameniti i svecice posto su ove malo pocele da bacaju sa strane....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Uradio si sve sto je do tebe. Drugo nista ne mozes. Ocistiti rezervoar i karburatore, ocistiti (promeniti) svecice, pomoliti se i upaliti. Trebalo bi da radi. Meni se to desilo nekad davno na Yugu i imao sam srece da sam samo sa ovim navedenim radovima resio problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Desilo se kolegi prije koji mjesec. On je sam sebi na pumpi nasuo dizel od tad ga zovemo dizel heheh. Nebi trebalo biti strasno i trebao bi upaliti samo se potrudi da izbacis dizel iz crijeva, filtera, i pumpe goriva ako je imas. Ako ti je za utjehu onda budi sretan pa ti se desilo kod kuce, zamisli da ti se desi 400km od kuce na +30°C.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Koji je motor u pitanju? Da li imas vakum slavinu ? Da li je sa karburatorima ili sa ubrizgavanjem . Od ovog ti zavisi sta sve treba da radis. U principu motoru nece biti nista, ali ako ima ubrizgavanje - valjalo bi da oteras strucnjaku da ocisti sistem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

u pitanju je Kawasaki KLE.Koliko sam video,na slavinu je povezan vakuum,a inace,sa slavine direktno benzin ide u karburator i nema nikakav filter na njemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ma zameni svecice ,napuni benzinom(moze malo benzina i direktno u cilindar) i pali...ako nece na alnaser onda na gurku...izvozaj i sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

u pitanju je Kawasaki KLE.Koliko sam video,na slavinu je povezan vakuum,a inace,sa slavine direktno benzin ide u karburator i nema nikakav filter na njemu...

 

Treba da otkacis crevo za dovod benzina u karburator i da otkacis crevo od vakuma. Na crevo od vakuma nakacis neki spric, pa povuces ( da se stvori vakum ) i sacekas da iz slavine i creva za benzin istece dizel i da krene benzin. Potom vratis creva na mesto, ocistis opet svecice, pa kao sto ti rece kolega Gavrolini . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

u pitanju je Kawasaki KLE.Koliko sam video,na slavinu je povezan vakuum,a inace,sa slavine direktno benzin ide u karburator i nema nikakav filter na njemu...

 

Treba da otkacis crevo za dovod benzina u karburator i da otkacis crevo od vakuma. Na crevo od vakuma nakacis neki spric, pa povuces ( da se stvori vakum ) i sacekas da iz slavine i creva za benzin istece dizel i da krene benzin. Potom vratis creva na mesto, ocistis opet svecice, pa kao sto ti rece kolega Gavrolini . . .

 

ok,probacu sutra to da uradim,posto sam danas uradio ovo sto sam iznad napisao i nije hteo da upali,a onda sam poludeo i otisao da spavam :D danas ocigledno nije moj dan...ceo dan samo neka sranja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1092 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja sam imao istu situaciju( ne pitajte kako sam upao u nju) i meni su crkle svecice, tako da obratis paznju i na svecice ako nece da upali posle ciscenja sistema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

 

Brate jel ovo neka zajebancija,mene bukvalno boli stomak od smejanja ne mogu vise da citam a tek peta strana. kraaalj :lol:

 

Izvinjavam se na off-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Svaka mu cast prvih par strana izgledaju realno cista navlakusa...a onda kasnije ne mozes da prestanes da citas. :D:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

suma sumare...juce sam ispraznio rezervoar,ispraznio casice karburatora,danas kupio nove iridiumske svecice i kresnuo ga...odmah je upalio...jeste da je u pocetku dimio i izbacivao kondenzat iz auspuha,ali sad radi extra... hvala svima na pomoci ,od sad pazim dobro sta sipam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja