Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Pre par dana sam otvorio jedan lc4 640 zbog neke gluposti, unutrasnja obrada kucista i odlivci si kao da ga je ,RUS" pravio medjutim ostali elementi motora su perfektno uobradjeni i mogu reci da je to jedan odlican motor, jedini razlog sto se suzdrzavam da ga kupim je crkavanje Frajlaufa. To im je jedina mana i na malom i na velikom modelu pa me to pomalo nervira,sramota da takav brend napravi takav propust i JBG !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

moram da kažem da u ovoj temi više naginjem Lazarevom mišljenju i verujem da kolega pit nije u pravu. nadam se da mi ovo neće biti uzeto za zlo.  :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naravno da ti necu uzeti za zlo i  voleo bih da nisam u pravu al ja kao ozbiljan covek tezim perfekciji u ekspolataciji i ne zelim da na ustrb nekoliko konjica non-stop visim u servisu ,makar bio to i redovan .

    A verujem i Majstor Zivoti ;),ipak on to moz da sagleda i kao majstor sto je mnogo bitnije od pukog subjektivnog dozivljaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

da imam novac za nov motor, bilo bi jako tesko da ne kupim SMT iako je moj favorit do sada bez dileme bio TDM900/A

 

rastura kako izgleda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

da imam novac za nov motor, bilo bi jako tesko da ne kupim SMT iako je moj favorit do sada bez dileme bio TDM900/A

 

rastura kako izgleda :)

 

koji je sad SMT  ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo samo i ja da se oglasim malo po ovom pitanju mada je sve vec receno.

KTM je mozda nekom ruzan, nekom lep, stvar je ukusa i ne treba o tome raspravljati. Ono sto moze da se kaze kada se provozaju Japanci i KTM je da na koji god KTM sednes se osecas kao da si ga vozio sto godina, da ima snage i previse, da ti je sve nekako kako si zamislio da treba da bude, da koci u mestu ijednostavno mnogo si srecniji nego na japancu. Dovoljan je dokaz Patak koji je vozio trke sa super duke i koji je kocio jednim prstom celu trku a na yamahi je morao da menja kocione cilindre, teflon creva, procice itd. To opet izadje na par stotina eura budzevine. Podesavanje vesanja ktm je odlicno, svaki klik na vilama menja sam motor. Kvalitet plastika, svih delova, trouglova je mnogo bolja od Japanaca. Ono zasto su dobri Japanci je sto su jeftini ( relativno) i sto su pouzdani, ali kakav je osecaj voznje??? Ako ne probas nesto sto je dobro onda i ne znas sta je dobro, to sto imas je najbolje. KTM LC4 je imao problem sto im je pucala glava na 40 000km, ali ja znam recimo kako su vozeni ti motori 40 000km, stalno na zadnjem tocku ili 190km/h autoputem, sto bi rekli kao da si na trci. Sada uzmite jednu yamahu recimo iz te klase, xtx , i cepajte je tako 40 000km, ja garantujem da ce da propisa ulje na 20 000km i nece da saceka da joj pukne glava. Idite recimo u Hondin salon i pogledajte kako izgledaju rucice na transalpu i cela tabla, pa kao da su je lili od kofe. Jebga, to kosta, i cene automobila se razlikuju u zavisnosti od opreme koju imaju iako su im isti agregati.

Motore kupujemo iz zadovoljstva, kupujs ono sto te cini srecnim. Glavni problem su pare, da je srece da svi imamo dosta para verovatno bi kupovali razne KTM motore jer mogu direktno iz prodavnice na stazu i nebi mislili da li se kvari ili ne. Kada nemas para a nesto volis onda kupujes najbolje za pare koje imas i usta neces dalje da ulazes. To ne znaci da zato sto imas nesto sto je jeftinije i ne trosi ulje da je i najbolje. Treba razgraniciti sta su performanse a sta pouzdanost. E sada ako su perfomanse pracene i pouzdanoscu, onda moras i da platis.

Isto tako ljudi gledaju na motor kao na nesto sto je svetinja. To je gomila metala koju skupo placamo, ali ako nesto crkne n etreb aplakati. KTM je race motor, a svako ko je ikada usao u neki box ili znao nekog ko se trkao i kolima, je video da se stalno nesto rastura i budzi, menja. Ono sto znam za KTM da ima sitnice koje ga muce ali se resavaju. Pa i Strom je super motor a ja sam plakao dok ga nisam doveo u stanje da radi kako treba, rasturio sam ga 100 puta, muka mi je bilo: nece da radi na niskim obrtajima pa steluj kompjuter, odvijaju se svi srafovi pa stalno dotezi, odpadne ti usis vazduha, ne moze da ukoci ni sa teflonima, svima vrkne korpa kvacila na 30 000km itd, skidaj leptire da bi bolje isao... Pa jel Strom onda top motor???? sta jos treba da mu se desi pa da kao bude los, da mu odpane cilindar, puknu karike...???  Jel to taj pouzdani Japanac koji se ne kvari?? I sto je najbitnije, kada vozis takav motor i sednes da se provozas sa recimo KTM adventure, BMW adventure, i kada se vratis na svoje magare, tebi se vise ne vozi motor, shvatas koiko je los osecaj voznje, nisi srecan a to je poenta valjda kupovine motora. E onda bi dao odma 5 000eur vise samo da sednes na nesto od toga ali nazalost nemas para. Tu je poenta svega, i jugom ti odes gde hoces ali ti prija da sednes u mecu, bmw, a odrzavanje je dzabe, ne kisnes itd... Ja mislim da je KTM kvalitetan motor, mozda ima sitnice koje ga muce, svaki put kada sednes imas osmeh na licu i to je bitno. Precice sigurno 80 000km bez da cackas nesto, a ako neki Japanac iz te klase predje 10 000km vise i nisi srecan dokle ga vozis onda cemu to. A ako nesto i crkne, pa ima majstora, popravices, nije nista strasno.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5537 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dok sam vozio TDM-a, za koga i dalje mislim da je odlican koncept, osim sto ga nekada nema dosta, stalno sam mastao da se pojavi neki TDM 1000. Od toga naravno nije bilo nista. U medjuvremenu se pojavila multistrada, ali sa malim putnickim mogucnostima, narocito u dvoje. Za to vreme sam kupio Stroma 1000. Mocan agregat, ali... Muci me dosta ovih stvari koje je Koma naveo. Lose radi u niskom rezimu, slabo-ocajno koci, prednje ogibljenje ne odusevljava, a bez podesavanja(K2-K3), menjao sam korpu na 23000, jeftiniji mnogo od konkurencije, cesto preko 5000E. Evo ga sada SMT. Moze biti da je to ono sto sam dugo cekao...A izgleda j.be kevu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja stvarno nisam video nista lepse od ovog SMT uzivo, ne smes da ga pogledas koliko je dobar i zao, a agregat je odlican, proveren vec u prethodnim modelima. O vesanju, kocenju necu ni da pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja sam dosta ispitivao ovaj 990SM od kojeg je nastao SMT, taj motor je zaista perfekcija izbalansiran i zaista sjajan. 950SM je bio fenomenalan i ubjedljivo najbolji motor u maxi SM konceptu, a nasljednik je jos bolj i usavrsen do maximuma. SMT zaista ima najbolju mogucu sportsku podlogu. Nije to obican turer, to je superbrzi maxi SM samo sa koferima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

Drug mi ima ktm 625 2003 godite supermoto.

ima ga vec vise od godine dana i do sada jedini kvar mu je bio struja koja ga je kostala nesto preko 700 ili 800e .

i sada ga prodaje i rekao mi je da mu cesto crkava ta struja ,cak mi je rekao da crkava jednom godisnje.

neznam jeli to mana samo na ovom modelu.

inace sve drugo kaze da je prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
link=topic=10259.msg454896#msg454896 date=1235732354]

Drug mi ima ktm 625 2003 godite supermoto.

ima ga vec vise od godine dana i do sada jedini kvar mu je bio struja koja ga je kostala nesto preko 700 ili 800e .

i sada ga prodaje i rekao mi je da mu cesto crkava ta struja ,cak mi je rekao da crkava jednom godisnje.

neznam jeli to mana samo na ovom modelu.

inace sve drugo kaze da je prezadovoljan

 

 

 

 

 

 

Samo 700-800 evra,pa i konj je corav samo za jedno oko.I sta krenes sa takvim motorom negde u nedodjiju jer je on za to pravljen i crkne ti struja ....ne neka hvala ipak cu ja ostati veran japancima pa nek im je jeftina plastika bas me zabole za to i za osecaj u voznji ,vazno je kad negde krenem da i i  stignem.

Pouzdanost ljudi pouzdanost je ono sto fali KTM-u kad to resi mozda kupim jednog divljaka da se zezam po okolini .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Malo mi je ovo rekao-kazao. I model je 2003. Ne mislim nikoga da ubedjujem ali JA bi sa recimo KTM 990 Avdenture krenuo gde god bez ikakvog razmisljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Malo mi je ovo rekao-kazao. I model je 2003. Ne mislim nikoga da ubedjujem ali JA bi sa recimo KTM 990 Avdenture krenuo gde god bez ikakvog razmisljanja.

Sa bilo kojim KTM-om novije generacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Aj da malo pomognem kolegama u nevolji. Trazeno je misljenje od vozaca KTM-a.

 

Pa da doprinesem nekoj opstoj slici o KTM-u. U garazi imam KTM LC4 2003 presao 45.000.

Pre nekoliko dana otvoren agregat cisto radi provere da ne bi na pola sezone dosao u situaciju

da me nesto nepredvidjeno iznenadi (posao mi je inace reparacija nekih drugih agregata pa mi je to

radnja kao da perem ruke tj svakodnevna).

 

Zateceno stanje (da ne nabrajam delove motora i mere) zadovoljavajuce. Svi sklopovi

i delovi motora bez znakova mehanickog ostecenja ili naprezanja, dakle upotrebljivi i dalje.

 

Juce sklopljeno i ponovo upotyrebljivo.

 

Moje iskustvo je da nema pomena o nepouzdanosti mehanickih sklopova.

 

Tako da moram da izjednacim misljenje sa Komom, Danetom, Evilom i drugima koji imaju

pozitivan stav o KTM-u. Moj primerak radi perfektno...

 

U prilog KTM-u je i oprema koja je neuporedivo bolja nego na slicnim motorima

japanske proizvodnje (stapovi, viljuske, kociona grupa i sl.).

 

Inace frajlauf za KTM-a kosta mnogo manje nego nap. za hondu. Doduse kod KTM-a

za manju lovu dobijes ceo set a kod honde samo lager.

 

Moj glas + za KTM.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2969 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Seo sam i slatko provozao neki stariji KTM 620, presao podosta, nije mazen... Razmisljao sam, odmah kako da skupim 3 000e da ga kupim, posto je osecaj takav da takvo zadovoljstvo nisam osetio vec 10 godina. Moja Suzi mi je posle toga bila... ruzno bi bilo da pricam tako o svom motoru koji toliko volim i cenim.

 

Rece mi jedan co`ek :D, tj, izvanredan poznavalac motora, kao i KTMa, da frajlauf crkava zbog vozaca. Naime, kako on tvrdi, posle razgovora i sa Kockom i sa fabrikom /posto je bio u mogucnosti/, da KTM ne trpi da se vergla, tj, pali se samo kratkim pritiskom na dugme, nikako ne sme da se dozvoli da se ceka da on upali pa tek onda da se pusta anlaser.Takvim postupkom, tj, paljenjem, frajlauf traje koliko i ostali delovi motora, tj, podosta. Sad, ako je on lagao mene, i ja lazem vas. Samo da imam tu lovu, pa, sa SMT se ne bih skinuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Malo mi je ovo rekao-kazao. I model je 2003. Ne mislim nikoga da ubedjujem ali JA bi sa recimo KTM 990 Avdenture krenuo gde god bez ikakvog razmisljanja.

I ja bi isto tako krenuo na put ali obavezno sa prijateljem koji moze dosta da pogura (kada crkne frajlauf) !    ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Seo sam i slatko provozao neki stariji KTM 620, presao podosta, nije mazen... Razmisljao sam, odmah kako da skupim 3 000e da ga kupim, posto je osecaj takav da takvo zadovoljstvo nisam osetio vec 10 godina. Moja Suzi mi je posle toga bila... ruzno bi bilo da pricam tako o svom motoru koji toliko volim i cenim.

 

Rece mi jedan co`ek :D, tj, izvanredan poznavalac motora, kao i KTMa, da frajlauf crkava zbog vozaca. Naime, kako on tvrdi, posle razgovora i sa Kockom i sa fabrikom /posto je bio u mogucnosti/, da KTM ne trpi da se vergla, tj, pali se samo kratkim pritiskom na dugme, nikako ne sme da se dozvoli da se ceka da on upali pa tek onda da se pusta anlaser.Takvim postupkom, tj, paljenjem, frajlauf traje koliko i ostali delovi motora, tj, podosta. Sad, ako je on lagao mene, i ja lazem vas. Samo da imam tu lovu, pa, sa SMT se ne bih skinuo.

Frajlauf na KTMu crkava zbog neresenog povracaja radilice pri gasenju i naglog udara koji u tom trenutku trpi Frajlauf! Motor koji lako pali nema potrebe za dugim verglanjem tako pretghodna teorija otpada.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Malo mi je ovo rekao-kazao. I model je 2003. Ne mislim nikoga da ubedjujem ali JA bi sa recimo KTM 990 Avdenture krenuo gde god bez ikakvog razmisljanja.

I ja bi isto tako krenuo na put ali obavezno sa prijateljem koji moze dosta da pogura (kada crkne frajlauf) !    ;D

Pa zato putujem sa Danetom, covek vozi Afriku  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Lazarevac/Beograd

prichao sam pre jedno dve godine sa dva momka,sreli smo se kod mog drugara,obojica su kupila nove KTM-ove,ne secam se koji su model,mashina im je LC4..kazu da su obojica imali identichne kvarove,vodena pumpa,curenje prednje viljushke,i neshto oko elektrike..

KTM je fabrika koja ima ubedljivo najveci broj offroad i supermoto motora..ja se kunem u hondu,vozim hondu ali ona nema ni jedan offroad model koji bi me privukao..da imam love ne bi ni trenutka razishljao,kupio bih KTM..ima delova,jeftiniji su od japanskih,sve stize u roku od 7 dana i shto se tiche kvaliteta svakoga dana u svakom pogledu sve vishe napreduju..nisam toliki racionalista,zadovoljstvo nema cenu..da moju VFR vozim na 5000 obrtaja preshla bi bez problema milionche.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Malo mi je ovo rekao-kazao. I model je 2003. Ne mislim nikoga da ubedjujem ali JA bi sa recimo KTM 990 Avdenture krenuo gde god bez ikakvog razmisljanja.

I ja bi isto tako krenuo na put ali obavezno sa prijateljem koji moze dosta da pogura (kada crkne frajlauf) !    ;D

Pa zato putujem sa Danetom, covek vozi Afriku  ;)

Honda umesto alnasera!!!    ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ma, znas kakvi su ljudi, drze dugme dok motor ne dodje do 2 000 obrtaja.

Razumem ja drzanje dugmeta ali to nije razlog crkavanja frajlaufa vec povrat klipa koji je krenuo u GMT a ugasena mu je varnica koja bi potpalila smesu i tada dolazi do jakog povrata klipa i udarca  kod KTMa !    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja