Jump to content

Moto Zajednica

Ponovo Toskana ili.... ???

  

39 članova je glasalo

  1. 1. Kuda 2012. god. ?

    • Schwarzwald / Nemacka
    • Garda Jezero / Italija
    • Azurna obala / Francuska
    • Emilia Romagna / Italija
    • Pirineji / Spanija + Francuska
    • Ajmo opet u Toskanu
  2. 2. Koji termin vam odgovara ?

    • 28.04.2012 - 05.05.2012 ( 7 dana )
    • 05.05.2012 - 12.05.2012 ( 7 dana )
    • 12.05.2012 - 19.05.2012 ( 7 dana )
    • 26.05.2012 - 02.06.2012 ( 7 dana )


Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sad mi pade na pamet (dok sam mozgao kako da se obretnem tamo nekako), da nece biti malo problematicno sa snijegom u maju?

Visoki prevoji ne rade 1/1, a za nize predjele moze da bude svasta? ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

U tom slucaju cemo koristiti "niske" prevoje, a sneg u drugom agregatnom stanju, sa slike iznad :D .

Ne sumnjam da iskusne kolege imaju adekvatan odgovor na klimatske izazove.

 

Nego za nas lokalce, mozda jedna spontana, ranije pomenuta Karadjordjeva ne bi bila los izbor?

 

 

Repeticio est mater studiorum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Sad mi pade na pamet (dok sam mozgao kako da se obretnem tamo nekako), da nece biti malo problematicno sa snijegom u maju?

Visoki prevoji ne rade 1/1, a za nize predjele moze da bude svasta? ili ne?

 

Bio sam pocetkom Maja 2009 sa grupom od 20 bajkera u mestu "DRO" oko 10 km severno od Garda jezera. Temperatura preko dana je bila izmedju 21 - 23 C° :moto3: , a uvece oko 16 C°, sedili smo svako vece cak do iza ponoci napolju, a vecina u majicama :takoje:

 

Vecina ruta se vozi na visinama od 1500 m, gde ce biti 100% sve bez snega. Jedino na ovim planinama preko 2000 m je sve moguce, ali posto imamo alternativa, nema brige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

A i ovo sa kontrolom brzine je sve cesca pojava. Zadnji put sam se ovde vozio u Julu 2010, nigde nije bilo ni ogranicenja ni kamera, a pogledaj te sada:

 

1. Kamera na 1:41 snima u oba pravca !

2. Kamera na 2:42 snima u oba pravca !

 

Decko je dobio pre neki dan postu iz Italije a snimljen je u Junu 2011. Za prekoracenje od 22 km/h traze 175,00 €.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Pitanje:

 

Da li tu vrstu pošte dobijaju samo članovi EU?

 

Gde god da pogledam da nešto poručim Srbija se vodi kao REST OF THE WORLD...tj.spadamo u grupu sa ekipom Ukrajine,Mongolije,Ugande,Istočnog Timora....

 

Da li i u ovom slučaju spadamo u tu ekipu pa mogu da nas mrze ili smo ovde "povlašćeni"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Pitanje:

 

Da li tu vrstu pošte dobijaju samo članovi EU?

 

Gde god da pogledam da nešto poručim Srbija se vodi kao REST OF THE WORLD...tj.spadamo u grupu sa ekipom Ukrajine,Mongolije,Ugande,Istočnog Timora....

 

Da li i u ovom slučaju spadamo u tu ekipu pa mogu da nas mrze ili smo ovde "povlašćeni"?

 

Vaše nastojanje i teženje ka što brži inskripciji u veliku družinu reducirali bi eventualan kompleks i osećaj inferiornosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Pitanje:

 

Da li tu vrstu pošte dobijaju samo članovi EU?

 

Gde god da pogledam da nešto poručim Srbija se vodi kao REST OF THE WORLD...tj.spadamo u grupu sa ekipom Ukrajine,Mongolije,Ugande,Istočnog Timora....

 

Da li i u ovom slučaju spadamo u tu ekipu pa mogu da nas mrze ili smo ovde "povlašćeni"?

 

Bila je tema na forumu Link za temu.

Licno mislim da to ne treba potcenjivati. Ako te vec ne zaustave odmah ili na izlasku iz zemlje, verovatno zavisi od doticnih policijskih vlasti da li hoce da probaju da kaznu naplate naknadno ili ne. Ako hoce, uvek mogu da nadju adresu i da ti posalju uplatnicu, a na tebi ja da li ces da platis. Ako neces da platis, onda rizikujes da te negde, jednog dana, kada ponovo udjes u EU, sacekaju. Kao sto su to neki pisali u temi. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5502 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam u septembru prosao preko Passo Giau...sigurno iznad ogranicenja...mada ne verujem da ce mi stici cestitka. Nemam info da smo u sistemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kad ste vec krenuli u tom pravcu...

Na onom gore filmicu gde je nekoliko puta zaokruzeno crvenim je:

Prvo.

...normalno da je ogranicenje 50 i da "je moguca kontrola brzine"..."Controllo elettronico della velocità" belim slovima na plavoj pozadini ili "velocità controllata elettronicamente" crnim slovima na beloj pozadini. Ovo je izuzetno vazno jer samo postojanje kucice ne znaci i da je sprava unutra.

Drugo.

Fiksne pozicije, poput onih koju su mogle da se vide (dva puta) MORAJU da budu obelezene MINIMUM 400 m pre...

"postazione fissa", to isto vazi i za one mobilne..."postazione mobile". Sto znaci da merenje brzine onako kako im se cefne ne moze,vec to mora da bude oznaceno.

 

Od prosle godine vazi zakon, da je prijava koja stigne na adresu pocinioca prekrsaja posle vise od 60 dana, NE VAZECA...s' tim da mora da se ulaze zalba bla,bla,itd,itd. Posto je u pitanju inostranstvo, (u nasem slucaju) ovo mi deluje kao ocigledan pokusaj taktike APP (ako prodje,prodje)

 

Uglavnom, ovo su predeli gde ne treba posebno silovati. U sezoni je prilicna guzva i na stranu kazne, mogu ne daj Boze a se dese razne druge neprijatnosti. Ja to cesto ponavljam u svojem pisaniju ovde...kroz naseljena mesta striktno 50 , a van grada, ako znak drugacije ne pokaze (uglavno za kratko) ogranicenje je 90. Tolerise se i mali plus, narocito na motoru, a to je verujem vise nego dovoljno za jednu lepu panorama voznju u drustvu. A ima sta da se vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Unutar evropske zajednice od 1. Januara ove godine postoji novi zakon o saradnji.

 

Ako ja sa Nemackim tablicama u Italiji napravim prekrsaj, Italijani posalju informaciju o prekrsaju mojoj nadleznoj ustanovi gde sam prijavljen a ona od mene trazi da platim kaznu.

To znaci da sam duzan Nemackim organima da platim a ne Italijanima ! Obrnuto naravno isto, ako "Pronto" sa Italijanskim tablicama vozi po Nemackoj i svabe ga snime pri prekoracenju brzine, dobice pismo od svojih Italijana !

 

Ovih dana dobijam "POI" 2012 evropskih radara za Garmin Zumo 550 pa nek snimaju koliko hoce. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...i taj ce ti Garmin oznaciti poziciju, recimo one kutije koja se vidi na filmicu, ali opet ponavljam to ne znaci da se sprava nalazi unutra,jer Garmin nema mogucnost kao recimo oni aparati sto bas signaliziraju radar (hvatajuci njihove zrake,mislim da se jedan od popularnijih zove "Cobra") da "oseti" radar u funkciji.

Nije to ni vazno reci ce neko, samo nek on peva... :zvizduk:

Vrlo cesto u te mape su upisane i kamere za kontrolu saobracaja, koje u sebi ni nemaju mogucnost snimanja i merenja brzine.

Kad se zadesis na pravom mestu, kao recimo na primer Firenca i okolina, pisti ono cudo svaki cas, a stvari nista :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

...i taj ce ti Garmin oznaciti poziciju, recimo one kutije koja se vidi na filmicu, ali opet ponavljam to ne znaci da se sprava nalazi unutra,jer Garmin nema mogucnost kao recimo oni aparati sto bas signaliziraju radar (hvatajuci njihove zrake,mislim da se jedan od popularnijih zove "Cobra") da "oseti" radar u funkciji.

Nije to ni vazno reci ce neko, samo nek on peva... :zvizduk:

Vrlo cesto u te mape su upisane i kamere za kontrolu saobracaja, koje u sebi ni nemaju mogucnost snimanja i merenja brzine.

Kad se zadesis na pravom mestu, kao recimo na primer Firenca i okolina, pisti ono cudo svaki cas, a stvari nista :moto3:

 

 

Kad zapisti, ja automatski smanjujem brzinu, a to oko Firence si 100 % u pravu. U jednom mestu nedaleko od Firence su bila 4 radara na manje od 1 km ! Nakon te navale radara morali smo prvo da se malo aklimatizujemo, i to tacno ovde:

 

P1010857.jpg

 

P1010856.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / DE
  • Motocikl: Pravi- Momacki

blitzkasten_fullSize_1.8422619.1290109369.jpg

 

 

U to vreme nema kontrole u oblasti Garda jezera i Juznog tirola moze da se vozi kako i kolko hoces i mozes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bačka Panka
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Ode mail, nadam se brzom odgovoru.

U svakom slučaju, mećem se na spisak sa veeeelikim zadovoljstvom!

 

1. Milan BMW K1200R / uplaceno

2. Tanja BMW R1200GS / uplaceno

3. mimi vinca / uplaceno

4. Danijela vinca / uplaceno

5. Violeta / uplaceno

6. Severian / uplaceno

7. UNAS / uplaceno

8. Vasa / uplaceno

9. Bojan / uplaceno

10. Holger BMW R1200R / uplaceno

11. Sasha P / uplaceno

12. Anita & Uroš (najmladji ucesnik) / uplaceno

13. Nikola Dzoni Tattoo / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

14. Daca Maca / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

15. Avijatičar / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

16. Copilot-ica / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

 

Drugar u nameri za put jos nije sklopio kocke, ali je i dalje jako zainteresovan, tako da je prosirenje spiska realno u perspektivi.

 

:muzicari::Golub::yamaha:

 

 

Zdravo drugari,

svakodnevno pratim temu i veoma sam zainteresovan za ovu "voznjicu".Jedino mi fali cimer da podelimo troskove smestaja.Sam u sobi..klaustofobija..tisina ..nema hrkanja.. ma skroz bezveze.Ukoliko ima jos neko ko je zainteresovan ,stojim na raspolaganju.Slobodnih soba , navodno, jos ima.

 

VojaBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Ode mail, nadam se brzom odgovoru.

U svakom slučaju, mećem se na spisak sa veeeelikim zadovoljstvom!

 

1. Milan BMW K1200R / uplaceno

2. Tanja BMW R1200GS / uplaceno

3. mimi vinca / uplaceno

4. Danijela vinca / uplaceno

5. Violeta / uplaceno

6. Severian / uplaceno

7. UNAS / uplaceno

8. Vasa / uplaceno

9. Bojan / uplaceno

10. Holger BMW R1200R / uplaceno

11. Sasha P / uplaceno

12. Anita & Uroš (najmladji ucesnik) / uplaceno

13. Nikola Dzoni Tattoo / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

14. Daca Maca / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

15. Avijatičar / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

16. Copilot-ica / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

 

Drugar u nameri za put jos nije sklopio kocke, ali je i dalje jako zainteresovan, tako da je prosirenje spiska realno u perspektivi.

 

:muzicari::Golub::yamaha:

 

 

Zdravo drugari,

svakodnevno pratim temu i veoma sam zainteresovan za ovu "voznjicu".Jedino mi fali cimer da podelimo troskove smestaja.Sam u sobi..klaustofobija..tisina ..nema hrkanja.. ma skroz bezveze.Ukoliko ima jos neko ko je zainteresovan ,stojim na raspolaganju.Slobodnih soba , navodno, jos ima.

 

VojaBP

pozdrav Vojo, pa cimni Maria možda ga žena i pusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Bačka Panka
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Ode mail, nadam se brzom odgovoru.

U svakom slučaju, mećem se na spisak sa veeeelikim zadovoljstvom!

 

1. Milan BMW K1200R / uplaceno

2. Tanja BMW R1200GS / uplaceno

3. mimi vinca / uplaceno

4. Danijela vinca / uplaceno

5. Violeta / uplaceno

6. Severian / uplaceno

7. UNAS / uplaceno

8. Vasa / uplaceno

9. Bojan / uplaceno

10. Holger BMW R1200R / uplaceno

11. Sasha P / uplaceno

12. Anita & Uroš (najmladji ucesnik) / uplaceno

13. Nikola Dzoni Tattoo / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

14. Daca Maca / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

15. Avijatičar / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

16. Copilot-ica / uplacuje direktno na racun hotela u Italiji

 

Drugar u nameri za put jos nije sklopio kocke, ali je i dalje jako zainteresovan, tako da je prosirenje spiska realno u perspektivi.

 

:muzicari::Golub::yamaha:

 

 

Zdravo drugari,

svakodnevno pratim temu i veoma sam zainteresovan za ovu "voznjicu".Jedino mi fali cimer da podelimo troskove smestaja.Sam u sobi..klaustofobija..tisina ..nema hrkanja.. ma skroz bezveze.Ukoliko ima jos neko ko je zainteresovan ,stojim na raspolaganju.Slobodnih soba , navodno, jos ima.

 

VojaBP

pozdrav Vojo, pa cimni Maria možda ga žena i pusti.

 

 

e moj Mile , Mario sad drgu brigu brine... VODENJAK...parket dize....komsiji plafon padA..TROSKOVI VAMO... TROSKOVI TAMO...taman motor u karbon presvlaci ...bebce stize...

ni sam ne znam sta bih ti kazao.Nego da ti Smilju pitas da te pusti, na par dana, pa da mi cimer budes? aaaa sta kazes?:D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja