Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caponord

Recommended Posts

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Pa mozda bi uz malo truda sklopili jedan ceo i ispravan..;)

 

Steta je u delove, mogu oni jos sluziti.:moto1:

 

Svi su ispravni i cekaju nove voznje, za divno cudo i pune preko 13.3 V:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozzz drugari.ja sam Dragan iz Smederevske Palanke.od nedavno i ja sam uzivaoc caponorda.posle dugogodisnjek iskustva na motorima imao sam udes i potrebni su mi neki delovi.molim da pomogne ko zna gde ima da se kupe polovni delovi za mog ljubimca caponord 1000.  2001 god.unapred hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Листа мало огласе, па ми ово западе за око.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia CAPONORD, 2013. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 65000 km, Kruševac. Cena 6.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

На око ми се свидео, али немам никаквог додира са овим мотором па ме занима каква је прича? 
Предности, мане...?

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Znači ima nas... koji ga gledamo msm  ;)

 

Deff je ovaj model u top tri kad budem rešio da kupim motor, ali ne baš sad i odma' pošto sam tek prodao ktm. Ako kupuješ sada, idi pogledaj ovaj motor. Na slikama deluje baš obećavajuće    :ljubav:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, PremieRacing je napisao:

Znači ima nas... koji ga gledamo msm  ;)

 

Deff je ovaj model u top tri kad budem rešio da kupim motor, ali ne baš sad i odma' pošto sam tek prodao ktm. Ako kupuješ sada, idi pogledaj ovaj motor. Na slikama deluje baš obećavajuće    :ljubav:

Свидео ми се летос кад сам ишао за Требиње, пратио сам неки брачни пар, возе га домаћински.
А и свидео ми се на око.
Ма још ни мој нисам огласио, тако да ће причекати.
Таман га купиш ти, па да пренесеш утиске.;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

@PremieRacing @Marko05 Savet: raspitajte se malo po stranim forumima o tome kako zovu ovaj motor... Uštedeću vam vreme: Craponord. :D

 

Kao i svaka Aprilija (italijan), ima problem sa strujom, i to nije problem kad crknu namotaji ili regler, ali ovde se problem manifestuje u tome da crkne Sachs aktivno vešanje, a popravka istog je nemoguća, osim komplene izmene koja košta od 2000-3000 eura. 

  • Hvala 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

P.S. Poznanik je imao do skorije, kupio je doduše s 180.000 km na satu, vratio na 30.000 :) i prodao je, njemu nije radilo vešanje, a nema šta nije probao ne bi li opravio sistem, i naravno ništa nije uspelo, a vrsan je majstor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Paljevina je napisao:

@PremieRacing @Marko05 Savet: raspitajte se malo po stranim forumima o tome kako zovu ovaj motor... Uštedeću vam vreme: Craponord. :D

 

Kao i svaka Aprilija (italijan), ima problem sa strujom, i to nije problem kad crknu namotaji ili regler, ali ovde se problem manifestuje u tome da crkne Sachs aktivno vešanje, a popravka istog je nemoguća, osim komplene izmene koja košta od 2000-3000 eura. 

Довољно.
Немам баш луксуз да се толико заносим.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Meni se prethodni model odavno dopada, ergonomski, estetski i finansijski.

Ali kad sam ga jednom čuo uživo kako melje ko prekrupač počeo sam da se hladim.

A taman sam mislio da sam izabrao sledeći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Bokes je napisao:

Meni se prethodni model odavno dopada, ergonomski, estetski i finansijski.

Ali kad sam ga jednom čuo uživo kako melje ko prekrupač počeo sam da se hladim.

A taman sam mislio da sam izabrao sledeći...

Исти случај, само са Тенером 1200.
Лепо се седи, иде врхунски, лагано се вози... али џаба кад имам осећај као да сам на трактору. Верујем да је ствар навике, али не вреди.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Mene ti epiteti i tuđa loša iskustva ne tangiraju...

 

Jedino što ja iskreno ne volem ništa od tih elektro pomagala - elektro ogibljenja, elektro proklizavanja, elektro modova, elektro instrument tabli itd, ali evidentno je da ću morati da se pomirim sa tim pošto je moj bivši SMT bio vrvtn poslednji čisti mehanički model koji mi se sviđa.

Ovaj model Capo-a ostaje čvrsto u top tri za sledeći i deff ću tražiti non ADD verziju     :ljubav:

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 4 minuta, PremieRacing je napisao:

Mene ti epiteti i tuđa loša iskustva ne tangiraju...

Ni mene, zato i vozim Multistradu. ;) Ali s jedne strane, mogu sebi da priuštim da sve servise i popravke radim sam, pa je to veliki plus:)

Promenio član Paljevina
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 25. 8. 2023. at 9:25, Marko05 je napisao:

Листа мало огласе, па ми ово западе за око.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia CAPONORD, 2013. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 65000 km, Kruševac. Cena 6.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

На око ми се свидео, али немам никаквог додира са овим мотором па ме занима каква је прича? 
Предности, мане...?

Marko, pokusacu da ti opisem Caponord 1200 kao neko ko ih servisira i neko ko je napravio sa tim motorom par hiljada km, kako sam tako i sa suvozacem.

Sve te price o elektronici i palenju vaze za sve marke tako da je blacenje Aprilijine elektronike samo obicna pljuvacina koja se provlaci godinama u nazad i rusi rejting tog odlicnog motocikla. Koliko ona ima problema sa, recimo, reglerom i namotajima toliko imaju i svi ostali.

SACHS-ovo ogibljene radi odlicno, ADD sistem je jednostavan i praktican. Od 7 komada koji voze moji drugari samo jedan je imao kvar na zadnjem amortizeru i to je popravljeno za 200 eura, a to je cena servisiranja zadnjeg amortizera sa elektronikom bilo koje marke.

Primerak koji drugar ''Paljevina'' spominje u temi ima problem sa ogibljenjem zato sto je jedan od prethodnih vlasnika okrenuo polove na akumulatoru i tada spalio nesto u ADD sistemu. Od tad pa do danas nije proradio.

A da li je neko kupio drugi comp (npr) e to ne verujem (a mozda i gresim). Taj primerak dobro znam jer sam ga ja uvezao iz CH sa 77.000km 2017-te godine i sve to  se izdesavalo tu ''oko mene''. Znaci nije do Aprilije.

 

Caponord 1200 je udoban, stabilan, brz motocikl koji ima i odlicne Brembo kocnice. Zastita od vetra sa fabrickim vizirom nije bas najbolja ali sa povisenim je skroz zadovoljavajuca. Da dodam jos da je vizir podesiv po visini.

Lak je za prebacivanje iz krivine u krivinu te se moze lepo i ostrije voziti, ko to zeli. Rezervoar 25 litara= autonomija 400km..

Malo greje dupe leti ali to prati skoro sve novije motore sa V2 agregatima jer su ogoljeniji. Prednja viljuska, radijalni Brembo, siroki guvernal kao na XR-u. Grejaci rucki, tempomat, modovi, za sve te novce..

Ono sto bi joj zamerio je prednji far kojm socivo izgori pa je rezultat tome slabija refleksija svetlosti na put. Resenje je novi far koji kosta 200 eura. Na nekim primercima se culo zveckanje korpe kvacila i to se resava remontom korpe ( kao na svakom Stromu 1000) i klapna u auspuhu hoce da zeza.

Eto, da ne bude da sam izneo samo pozitivno.

Ako jos nesto treba slobodno pitaj.

 

I sam sam poslednjih 10 godina vozio ETV 1000 i kao korisnik imam sve reci hvale. Takav motor za te novce tesko da postoji.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 25. 8. 2023. at 10:05, Bokes je napisao:

Meni se prethodni model odavno dopada, ergonomski, estetski i finansijski.

Ali kad sam ga jednom čuo uživo kako melje ko prekrupač počeo sam da se hladim.

A taman sam mislio da sam izabrao sledeći...

Slobodno ostani pri tom izboru, to je kvalitetan ROTAX, zato niko nije cuo da je agregat riknuo..

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 25. 8. 2023. at 10:14, PremieRacing je napisao:

Mene ti epiteti i tuđa loša iskustva ne tangiraju...

 

Jedino što ja iskreno ne volem ništa od tih elektro pomagala - elektro ogibljenja, elektro proklizavanja, elektro modova, elektro instrument tabli itd, ali evidentno je da ću morati da se pomirim sa tim pošto je moj bivši SMT bio vrvtn poslednji čisti mehanički model koji mi se sviđa.

Ovaj model Capo-a ostaje čvrsto u top tri za sledeći i deff ću tražiti non ADD verziju     :ljubav:

Da, 990 su generalno poslednji '' muski'' motori, divlji i neukrotljivi..;)

Trenutno vozim 1190ADV ali su velike sanse da predjem na Caponord 1200 Rally.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
On 25. 8. 2023. at 9:48, PremieRacing je napisao:

Znači ima nas... koji ga gledamo msm  ;)

 

Deff je ovaj model u top tri kad budem rešio da kupim motor, ali ne baš sad i odma' pošto sam tek prodao ktm. Ako kupuješ sada, idi pogledaj ovaj motor. Na slikama deluje baš obećavajuće    :ljubav:

Konkretno ovom primerku je potreban servis motora, plocice, i sociva fara su mu izgorela.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja