Jump to content

Moto Zajednica

Valensija - kraj MotoGP sezone 2011

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

031-639x415.jpg

 

Pred nama je poslednja trka sezone 2011 u MotoGP šampionatu u Valensiji na stazi Ricardo Tromo. Pitanje šampiona je rešeno još u Australiji kao i drugo mesto koje pripada Lorenzu bez obzira na to da li će se oporaviti do trke ili ne. Prava borba će se odvijati za treće mesto jer klupske kolege, Dovicioza i Pedrosu deli samo 4 poena. Očekuje se da će Spies potpuno oporaviti za trku, iako njegovu petu poziciju može ugroziti samo Rossi i to ako trku završi na podijumu, minimum druga pozicija a Spis ne osvoji nijedan ili maksimalno 2 poena - što je po dosadašnjim rezultatima malo verovatno.

 

Gresini tim je objavio da će učestvovati u trci jer je to, po rečima Fausta Gresinija - ono što bi Marko želeo. To će biti poslednji nastup Aojame, koji je počeo da ostvaruje dobre rezultate u poslednje vreme, pre prelaska u WSBK. Edwards će biti odsutan na poslednjoj trci sezone zbog povrede - a njega će menjati šampion američkog Superbajka, Josh Hayes. Ova trke će biti oproštajna za Lorisa Kapiorosija koji se povlači nakon 22 godine u šampionatu.

 

U Moto2 klasi, pitanje šampiona još uvek nije rešeno. Brad ima 23 poena prednosti nad Markezom, čije učešće još uvek nije potvrđeno. On se još uvek oporavlja od posledica pada na tokom prvog treninga u Sepangu. I klasa 125cc će sačekati poslednju trku sezone da bi krunisala šampiona. U borbi za titulu su takođe 2 vozača, Terol i Zarco sa 20 poena razlike u korist Terola.

 

Staza u Valensiji je završena 1999 i iste godine je ušla u MotoGP kalendar. Dugačka je 4005 a široka 12 metara, ima 14 krivina od kojih je 9 levih a 5 desnih. Najduži pravac je 876 metara i vozi se u "kontra smeru" (suprotnom od kazaljke na satu). Najbrži krug odvezao je Rossi, 2006. godine - 1:31.002 dok rekord za najbrži krug u trci drži Stoner - 1:32.582, postavljen 2008 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Navodno je Poalo Simoncelli rekao da bi umesto minuta cutanja voleo da za taj minut budu upaljene sve motoGP masine,Moto2,125-ce-roaring at the same time .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije navodno.Bio covek na TV-u.

E sad,hoce li to zaista i biti,to od njega najmanje zavisi.Lepa inicijativa,nadam se da ce se svideti i "glavonjama"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Nije navodno.Bio covek na TV-u.

E sad,hoce li to zaista i biti,to od njega najmanje zavisi.Lepa inicijativa,nadam se da ce se svideti i "glavonjama"

 

Cuo sam ali nisam znao da je bio na tv-u pa sam zato rekao navodno. Hvala ...

Glavonje ce mozda razmisljati o smanjenju troskova tipa "hmmm,a koliko ce se to goriva za taj minut potrositi?"

Jel se zna ko ce voziti fabricke Yamahe? Nadam se da ce Spies voziti ali za JLo cisto sumljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne spominje se zamena za JL. On je danas trebalo da odluči da li vozi ili ne. Navodno će da vozi prvi trening da proceni stanje, Spies navodno siguran - sve ovo pročitao na:

 

http://www.superbikeplanet.com/2011/Nov/11110111.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ne spominje se zamena za JL. On je danas trebalo da odluči da li vozi ili ne. Navodno će da vozi prvi trening da proceni stanje

Ovde kažu sreda uveče http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2011/October/oct3111-jorge-lorenzo-fitness-fight-for-valencia/

Mislim da neće voziti trku ali će biti na testu sigurno. Što se tiče zamene teško da će nekog naći.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Piše da je ovo poslednji put da će nastupiti sa ovom predivnom kolor šemom. U redu, imali su je ove sezone zbog 50 godina učestvovanja na Grand Prix trkama, ali da li nam ovom objavom Yamaha možda govori da je našla sponzora? U svakom slučaju bilo bi lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Piše da je ovo poslednji put da će nastupiti sa ovom predivnom kolor šemom. U redu, imali su je ove sezone zbog 50 godina učestvovanja na Grand Prix trkama, ali da li nam ovom objavom Yamaha možda govori da je našla sponzora? U svakom slučaju bilo bi lepo.

Nisu još našli glavnog sponzora, bar koliko ja znam. Plavu boju forsira Yamaha Europe ne znam tačno iz kog razloga, da se ja pitam nikad ne bih promenio original šemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Štefan Bradl je novi Moto2 šampion! Mark Markez definitivno neće voziti, ovo je malopre potvrđeno! Ili ipak...

MAQ team press release: "Marquez won't race but there's a small chance".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ideja da se umesto minuta cutanja odrzi minut buke,dobila je zeleno svetlo od Dorne.Pominje se varijanta da bi to moglo da se desi pre svih trka...hocu reci na pocetku trkackog dana,tacnije pred trku klase 125.To bi bilo ono oficijelno zajednicki.Posle,narocito motoGP,svaki od vozaca ce sigurno na neki svoj nacin,da se "seti" Marka.

Razne su inicijative bile u igri.Pominjala se cak i varijanta da se ostavi pol pozicija slobodna.

Mislim da ce i svi redari da nose broj 58.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Piše da je ovo poslednji put da će nastupiti sa ovom predivnom kolor šemom. U redu, imali su je ove sezone zbog 50 godina učestvovanja na Grand Prix trkama, ali da li nam ovom objavom Yamaha možda govori da je našla sponzora? U svakom slučaju bilo bi lepo.

Nisu još našli glavnog sponzora, bar koliko ja znam. Plavu boju forsira Yamaha Europe ne znam tačno iz kog razloga, da se ja pitam nikad ne bih promenio original šemu.

Ja sam se tome nadao. Novom sponzoru.

 

Aktuelna Yamahina korporacijska kolor šema je plavo-belo i zbog toga je forsirana kroz celu sezonu. Crveno-bela kombinacija, koju smo imali prilike da vidimo na dve runde, Assenu i Laguna Seci, je klasična i zasnovana je na bojama koju je fabrika nosila kada je ušla u šampionat, dakle pre 50 godina, a korišćena je sa velikim uspehom i 70' i 80'. Pored ove dve Yamaha ima i treću kolor šemu, a možemo reći i drugu klasičnu. U pitanju je žuto-crna kombinacija koju je proslavio Kenny Roberts, sada već davnih 70'. Ova kolor šema je u stvari američka korporacijska boja i nema mnogo veze sa Yamahom Japan, odnosno nikada nije korišćena od strane njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Crveno-bela kombinacija, koju smo imali prilike da vidimo na dve runde, Assenu i Laguna Seci,

Zaboravio si na Indi i Motegi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

5rUxv_tutarossi.jpg

 

Rossijevo odjelo za Valensiju.

 

A Dovi je najavio da će mu 58-ica biti na prsima. Kako kaže da mu Marko bude blizu srca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Prvi trening:

 

1 27 Casey STONER AUS Repsol Honda Team Honda 299.1 1'45.513

2 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 298.3 1'45.736 0.223 / 0.223

3 46 Valentino ROSSI ITA Ducati Team Ducati 294.4 1'45.828 0.315 / 0.092

4 69 Nicky HAYDEN USA Ducati Team Ducati 291.7 1'46.073 0.560 / 0.245

5 65 Loris CAPIROSSI ITA Pramac Racing Team Ducati 291.8 1'46.108 0.595 / 0.035

6 11 Ben SPIES USA Yamaha Factory Racing Yamaha 291.3 1'46.259 0.746 / 0.151

7 14 Randy DE PUNIET FRA Pramac Racing Team Ducati 293.3 1'46.371 0.858 / 0.112

8 24 Toni ELIAS SPA LCR Honda MotoGP Honda 297.3 1'46.393 0.880 / 0.022

9 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team Honda 297.4 1'46.402 0.889 / 0.009

10 35 Cal CRUTCHLOW GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 295.0 1'46.581 1.068 / 0.179

11 19 Alvaro BAUTISTA SPA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 293.9 1'46.922 1.409 / 0.341

12 8 Hector BARBERA SPA Mapfre Aspar Team MotoGP Ducati 297.4 1'46.967 1.454 / 0.045

13 17 Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing Ducati 290.6 1'47.079 1.566 / 0.112

14 7 Hiroshi AOYAMA JPN San Carlo Honda Gresini Honda 296.9 1'47.581 2.068 / 0.502

15 41 Josh HAYES USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 287.7 1'48.037 2.524 / 0.456

16 89 Katsuyuki NAKASUGA JPN Yamaha Factory Racing Yamaha 290.2 1'48.382 2.869 / 0.345

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja