Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Pitao sam za nove delove, koliko znam Motoklinika ima samo polovne.

Naravno i kupujem prodajem, ali i to je sta naletis.. ima onaj iz ns, motoroom bese.

 

Hvala svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav kolegama:jee1:

 

Imam problema sa elektricnim podizanjem centralnog stendera, da li neko ima iskustva i moze li mi  pomoci ?

 

Nekad radi sve normalno ali nekad ne reaguje. Prvo sam mislio da je zbog loseg akumulatora pa posle krace  voznje on radi ali sada sam zamenio akumulator i on opet ne radi. Onda sam sumnjao na 2 mikroprekidaca na samom stenderu , proverio buxne , spajao ih direktno ali opet nista ne reaguje. Znam da ima i centralna jedinica koja bi trebalo da je pozadi sa leve strane kod reglera , pa jedino kontakti na njoj ako su slabi . Primetio sam da posle vožnje kada se zagreje motor i ako je toplo napolju onda sve radi normalno, zato mislim da su neki kontakti u pitanju.

 

Sta jos ima u tom strujnom kolu i sta bi mogao da bude uzrok? Ima li kontakte dole na el. motoru i gde se nalaze ili mozda imaju negde jos   neki releji ?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moj ti je savet da batalis tu pricu jer da valja sistem trajao bi i radio..... ovako, ne poznajem nikog ko ima a da mu radi el. podizac stendera.

Moze biti problem instalacija, centrala, mikro prekidaci, hidraulika.... batali, manje ce te glava i novcanik boleti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Pozdrav ljudi,novi sam korisnik Beverly-ja 500 i treba mi vasa pomoc,gde se nalazi broj motora i gde mogu da nadjem izduvnu granu,dve sam vec nalazio i probao i ne mogu da lonac namestim na rupe iz ne znam kpg razloga? Pozdrav svima i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Društvo, ako ima još prisutnih vlasnika X9-ke od 500 ccm, zanima me da li je normalno da se lampica "check engine" gasi tek nakon par sekundi rada?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

 

pre 19 minuta, Bokes je napisao:

Društvo, ako ima još prisutnih vlasnika X9-ke od 500 ccm, zanima me da li je normalno da se lampica "check engine" gasi tek nakon par sekundi rada?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

Код мене је било да се гаси после пар секунди. Упалиш мотор и угаси се након 2 ,3 секунде. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako imas kocnicu pod rukom, nije odatle, sumnjam na amortizer(e).

Pored toga, disk ti izgleda bas lose, ukopan, menjaj ga. Imaces tu dosta posla ne bi li bio ispravan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
5 hours ago, Bokes said:

Društvo, ako ima još prisutnih vlasnika X9-ke od 500 ccm, zanima me da li je normalno da se lampica "check engine" gasi tek nakon par sekundi rada?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

E, zanimljivo, kod mene se ranije gasila nesto brzo, tipa manje od 1s od kako motor upali. Od kako sam mu pre nekoliko meseci oprao klapnu gasa, primetio sam da se to vreme produzilo, na 2-3s. Nisam primetio nikakvu drugu stvar (osim sto se potrosnja benzina unormalila) tako da sam resio da tome ne pridajem paznju.

Je l' tebi to tako oduvek ili povezujes s necim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Zar ne treba check engine lampica da ugasi pre anlasovanja?Kod mene na dva beva  dam kontakt popali lampice pogasi,anlas i radi samo za svetlo.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
E, zanimljivo, kod mene se ranije gasila nesto brzo, tipa manje od 1s od kako motor upali. Od kako sam mu pre nekoliko meseci oprao klapnu gasa, primetio sam da se to vreme produzilo, na 2-3s. Nisam primetio nikakvu drugu stvar (osim sto se potrosnja benzina unormalila) tako da sam resio da tome ne pridajem paznju.
Je l' tebi to tako oduvek ili povezujes s necim?
Nije moje sokoćalo. Tražim da kupim neki pristojan primerak Evo modela od 500 kubika pa na jednom primerku primetio pomenuto. Zbog toga pitam.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Da, i ja mislim da bi trebalo, al' kod mene je onako..

 

Na kontaktu sve popali i pogasi (check engine ugasi posle 2-3 s od davanja kontakta). Ostane da svetli samo lampica za ulje.

Kad upali, check engine mi se ponovo javi i ostane kratko da svetli pa se definitivno ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Identično je i na ovome, kako si opisao.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
57 minutes ago, Bokes said:

Identično je i na ovome, kako si opisao.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

Meni onda to ne deluje zabrinjavajuce..:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 6/7/2021 at 11:25 AM, Bokes said:

Identično je i na ovome, kako si opisao.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 

Najvise mrzim ljude koji lazu, a sad sam ja taj...

 

Dakle, posle onog naseg razgovora, juce i danas sam obratio paznju, i sad mi se check engine gasi odmah po paljenju motora, nema vise onog cekanja.. Uopste ne znam od kada, mozda cak i ovo toplije vreme... Izvini jos jednom.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E sad si mi srušio sneška :-)

Hvala avanturisto na dopuni informacije.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

:) Jbga, izvini..

 

Meni je onda vrv od pranja klapne (a prao sam je iskljucivo benzinom) neki senzor bio malo poremetio.. pa se unormalio.. ili tako nesto..

 

Uglavnom, ja i dalje stojim na stanovistu da to nije nesto cemu treba pridavati bog zna kakvu paznju. Cim se taj indikator brzo gasi.. cim se ne pali u toku voznje.. cim je tebi potrosnja benzina ok.. cim se ne gasi skuter na leru, cim ne vrda broj obrtaja naleru.. ako je svecica ok.. ne bi' ja tu nista dir'o.

 

Naravno, najbolje bi bilo da ti neki majstor kaze sta i kako..

Ili bas ako si perfekcionista, mogu da ga povezu na neku dijagnostiku.. meni se to cini nepotrebno, al' ti se pitas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 4/11/2021 at 7:15 PM, ParadajzTurista said:

Koliko sam video bellamoto u milana rakica vise ne radi.. sad mi ne treba nista, ali verovatno jednom hoce.. kako se drugi snalaze kad im treba novi piaggio deo..

pritom, ono malo puta kad sam zvao pgs, delovalo mi je kao da nisu sa ove planete, po mnogo cemu.

Dva puta sam nesto pitao na ovoj temi i dva puta su me svi iskulirali :neznam::na_glavi:

Evo, da sam sebi odgovorim, mozda ce nekom zatrebati.

 

Onaj momak koji je radio u belamoto, sad je otvorio radnju u Ustanickoj, Moto Ricambi. Ima prakticno sve sto je imao i belamoto.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja