Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Pozdrav drustvo,

x9 250evo 2004god.

juce na pumpi natocim gorivo do cepa i prelije mi na plovku. Morao sam da skidam plastike i plovak,i vadio sam sa nekom flasicom benzin iz rezervoara da bi spustio nivo. Izvadio sam oko litar goriva i posle toga nije bilo problema. Dal je jos neko imao taj problem i kako ga je resio?

Takodje hvala daretu zvao sam ga pa mi je objasnio sta i kako da odradim i zahvalio bi se decku koji se slucajno nasao na pumpi i video iz auta sta se desava pa je skocio u pomoc i bukvalno sam sve odradio,posto je motor kod mene nedelju dana ne znam nista na njemu ko ovan :) decko je inace iz bg aleksandar se zove i cini mi se da je rekao da vozi yamahu r5,ako ga neko zna da ga nadjem da ga vodim na picance il da pocastim decka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: K7 750-GSXf 750 - Paggio X9 < GSXR K3 600

Opa :stabre: pa apslolviracu X9-ku xeexxe 2003 je god mislis da je honda nekako bih vise voooleooo..ili gresim.. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

u x9 se ugradjivalo 5 motora 125, 182 (leader), 200 (leader), 250 (honda), 500 (piaggio master). Koliko znam, piaggiov quasar sa direktnim ubrizgavanjem nije ugradjivan u x9, vec u nesto novije modele. Ja imam ovaj sa 182 ccm i nosi oznaku amalfi. Pozz!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Opa :stabre: pa apslolviracu X9-ku xeexxe 2003 je god mislis da je honda nekako bih vise voooleooo..ili gresim.. :na_glavi:

2003. je honda, ali je quasar bolji agregat, startniji, brzi + injection. X9 je solidan radni konj, mane su mu osetljivost na slab akumulator i ona digitalna tabla koja ne voli vlagu i koja hoce nekad da baguje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Yamaha Tmax XP

Super,hvala na odgovoru :) citao sam nesto po forumu ovde pa vidim da se dosta njih zale na temperaturu pa reko da proverim samo. Valjda nece da ga opali jos vise kad bude 40 stepeni :)?? E i bio sam kod mate menjao zadnju gumu,po autoputu sam ga vozio oko 120 do tamo, a i gore po brdima sam mu fino davao gas i potrosnja 5.4 litre,dal to ok?? Kod steka sam napunio do cepa, do mate i nazad do steka okruglo 100km,dosuo 5.4 litre?? Malo mi to velika potrosnja il tako treba?

pozdrav kolega,

videvis tvoj post oko potrošnje, reko aj da ja iskontrolišem mašinu, i situacija sledeća:

natanakao ga do čepa, presao 122,50 km, od toga po mojoj proceni 100 km voznje na otvorenom putu, gde sam u proseku držao gas na 7000 obrtaja,znači 100-110 km/h, i 22,50 km gradske voznje sa drugarom iz sebe, i dosuo 4,32 l. iz toga proizilazi da prosečna potrošnja iznosi 3,52 l, sa napomenom da je đir odrađen po vojvodini, znači bez uspona i padova  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Ja ipak mislim da je velika razlika tih 10 na sat,po autoputu ga nisam spustao ispod 120 i plus posle do mladenovca brdo na tamo brdo nazad isto uglavnom pod punim gasom. Presao sam sa yamahe aerox na ovu ozbiljnu masinu al i dalje sam divljak,navikao da vozim pod punim gasom :) mada i dalje ne mogu da ga iskontrolie lepo oko potrosnje,curi mi gorivo kad ga natankam do kraja i ne znam sta da radim?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

ka mladenovcu brdo...nazad ka beogradu opet brdo...pa ti si upao u zonu sumraka...kao i ta tvoja portošnja od 5,4l...meni sa 500cc potrošnja u takvim uslovima bude oko 4...max 4,5l...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Sigurno da ima uticaja jer to nije samo deset nego i dvadeset kmh razlike. Malo je to previse za 250 ccm kao konstantna putna brzina. Meni je jesenas, kada smo imali voznju Indjija - Sid (Morovic) skuter trosio oko 3,3 l. Vozili smo malo regionalnim, vise lokalnim putevima, recimo oko 80 kmh u proseku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

ja sam svog mezimca testirao, tri-cetiri puta, naspem do cepa i vozim po gradu-beogradu, svaki put prosecna potrosnja goriva je bila oko 4 litre, od 3,8 litre do 4,2 litra, zavisi da li nekog vozim ili sam sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

na mezimcu X9, 250cc, iz 2000. te, pokušaću sam da promenim ulje i oba semeringa na štapovima-amortizerima vila.

Kupio sam ulje za amortizere i semering.

Kakva vi imate iskustva sa tim. Potrebni saveti i predlozi...

sto se tice promene semerigna na vilama, uspeo sam, sam sam sve odradio i to za nepuna dva sata, prvi put pa sporije, sada bih to bilo brze.

potreban alat: tri inbus kljuca, dva okasta ključa i malo veštine. (ako vas zanima pisaću opširnije). Najvažniji deo zamene je koju količinu ulja za amortizere sipati u svaki štap. Ja sam sipao tačno 110ml po štapu i dobio sam jako dobar ne previše tvrd amortizer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

 na x9, 250cc, hondin agregat  puca mi u auspuhu kada u vožnji smanjim naglo gas, šta b to moglo da bude?

još jedno pitanje, imam lufta u "volanu" kada predjem preko nerevnine lupa ispod table, kako da zategnem volan, da li je komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Код мена на Х9 500 у штапове стаје 270мл уља градације 7,5.То фабрика препоручује.Количина уља мора бити тачна ни мање ни више иначе `` ајмо Јово нанаово``

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ај мало и ја да напишем нешто о свом коњићу.

Прошле године ме је одвезао и вратио са преко 8000км без икаквих проблема,да би се та традиција наставила ред је нешто порадити на њему.

После зимског сна наравно редован сервис код нашег доброг Доктора.

Уље

Филтер уља

Филтер ваздуха

Свећица

Каиш

Контрола ЦВТ-а и осталих склопова

wp20150424194315pro.jpgОдлучих се за овај каиш,имао сам га на Јамахи,а и неке колеге имају добра искуства са истим.

wp20150424194429pro.jpg

 

Кад смо већ ту,ред је мало побољшати услове вожње,следи уградња ксенона у кратко светло и лед диода у позицију.

Ксенон је узет на препоруку 6000К Н7,лед диоде средњи ценовни ранг-раде посао као блесаве  :care:

 

wp20150424204128pro.jpg

 

Још је уграђен аларм,проверене плочице,уграђен прекидач за светло.

Сад сам миран неко време до следеће редовне посете Доктору

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Није ово све  :stabre:

Пре неки дан установим да ми не ради задњи десни показивач правца.

Ево упутства за све оне које возе ове наше Италијанске коњиће а нису до сад то радили

Ако имате фабрички кофер онда вас чека једно 16 шрафова за одвртање  >:(

Па да почнемо

wp20150604154722pro.jpg

 

Прва 4 шрафа вас чекају у самом коферу,

На носачу имате још 6 комада на пластици,2 са унутрашње стране,извињавам се немам фотку од тих шрафова.

Следећи су још 2 ком који држе штоп светло.

wp20150604155449pro.jpg

 

Скидамо пластику која носи штоп светло,и долазимо до акумулатора

 

wp20150604155710pro.jpg

 

Кад извадимо аку са леве и десне стране има по један шраф који држи задње светлосне групе,скинемо га и извадимо целу светлосну групу.

 

wp20150604160317pro.jpg

 

Сијалица замењена.И све ферцера како треба.

За неупућене као што сам био ја  :stabre: ,сијалица је беле боје а не жуте.Кућиште унутар светлосне групе је жуто.

Наћи жуте сијалице 12волти и 10 вати је велики проблем у БГД-у.

 

wp20150604160442pro.jpg

 

То би било то.

Макси поздрав  :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9

Zdravo drustvo.ne znam da li se pisalo o ovome, nisam mogao da listam, ali cu napisati za svaki slucaj.Pre neki dan, osetim ja da mi malo vise lupa nesto pozadi, al' pridodam to losem putu po gradu, i spustam se od Hrama ka Slaviji, i ulazim na kruzni tok, kad odjednom poce nesto da pisti.stanem sa strane,neka plastika uletela izmedju tocka i nosaca.gledam ja odakle je, kad ono, puklo kuciste akumulatora, i sreca, on nekako ostao unutra na klemama i nekoj plastici (ispao je cim sam ga pipnuo), tako da savetujem forumasima koji voze ovaj model, da prekontrolisu, a i pojacaju nekim flahom kuciste akumulatora, ciji se deo proteze skroz ispod sedista.pitanju je piaggio x9 500, mada cenim, da ovo vazi za sve modele x9-tki.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9

I ako moze savet/pomoc.koje bi bilo najbolje ulje, tj.koja marka, za ovaj agregat 500, i gde je najbolje da kupim ulje i filtere?i deluje mi da mi je potrosnja dosta jaca, preko 6l, cini mi se, bez nekog zavrtanja gasa.i jel neko zna kako da sredim kazaljku za gorivo.rasklopim sat, nastelujem je, i posle nekoliko dana, ona ponovo ode u minus, i tako nastavi da pokazuje.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9

I ako moze savet/pomoc.koje bi bilo najbolje ulje, tj.koja marka, za ovaj agregat 500, i gde je najbolje da kupim ulje i filtere?i deluje mi da mi je potrosnja dosta jaca, preko 6l, cini mi se, bez nekog zavrtanja gasa.i jel neko zna kako da sredim kazaljku za gorivo.rasklopim sat, nastelujem je, i posle nekoliko dana, ona ponovo ode u minus, i tako nastavi da pokazuje.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: X9 200 evo

Није ово све  :stabre:

Пре неки дан установим да ми не ради задњи десни показивач правца.

Ево упутства за све оне које возе ове наше Италијанске коњиће а нису до сад то радили

Ако имате фабрички кофер онда вас чека једно 16 шрафова за одвртање  >:(

Па да почнемо

wp20150604154722pro.jpg

 

Прва 4 шрафа вас чекају у самом коферу,

На носачу имате још 6 комада на пластици,2 са унутрашње стране,извињавам се немам фотку од тих шрафова.

Следећи су још 2 ком који држе штоп светло.

wp20150604155449pro.jpg

 

Скидамо пластику која носи штоп светло,и долазимо до акумулатора

 

wp20150604155710pro.jpg

 

Кад извадимо аку са леве и десне стране има по један шраф који држи задње светлосне групе,скинемо га и извадимо целу светлосну групу.

 

wp20150604160317pro.jpg

 

Сијалица замењена.И све ферцера како треба.

За неупућене као што сам био ја  :stabre: ,сијалица је беле боје а не жуте.Кућиште унутар светлосне групе је жуто.

Наћи жуте сијалице 12волти и 10 вати је велики проблем у БГД-у.

 

wp20150604160442pro.jpg

 

То би било то.

Макси поздрав  :zdravo:

Da ne bi drugi put ponovo sve skidao, skrati ušice na plastici stop svetla da možeš da skineš stop svetlo bez skidanja kofera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Cao ja sam Mile i vozim x9 dok nisu nastali problemi ,dok se ne ugreje ljepo pali  radi i vozi poslje 1-2 kilometra skuter stane nece da prima gas i moram da mu pojacavam gas da se ne ugasi bio je u Lava  Tolstoja u Pancevu na popravci mesec dana ali oni ne znaju sta mu je ako moze bilo kakva pomoc  bio bi zahvalan 0649708068

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd,cerak
  • Motocikl: Piaggio X9 250 evo 2004 god

Potrebna pomoc,

x9 250 evo 2004 godiste.

 

Danas sam pravio djir od ns ka zr pa dalje ka vrscu, i u putu provalio da mi je zvuk drugacuji. Na pumpu kad sam stao da natocim gorivo pogledam malo al nisam provalio o cemu se radi mislio sam da se auspuh negde razdvojio. Kasnije sam tek provalio da ima neka rupa i fali sraf. E sad navio sam neki obican sraf osmicu cisto da mi ne zveci vise. Dal neko zna sta tu u stvari ide,najbolje bi bilo ako ne znate makar da pogleda neko ko ima 250 evo sa fabrickim izduvom. Saljem slike dalje u prilogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja