Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Proces ispravljanja felne nije toliko brz, zato niko i nece da te ceka.. Vecina ce da ti kaze da ostavis felnu pa da dodjes za par sati ili sledeci dan.. cena ti nije nesto povoljna, znam da ovamo gde sam ja radio u vulkanizerskoj radnji cena za auto felnu se kretala 20+ E zavisi koliko je bilo osteceno, a dodas jos neki E preko te cifre i imas da kupis polovnu felnu koja nije kriva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Ispravljao sam na kolima skoro 15ce alu i bilo je dosta brzo i povoljno pa reko koliko moze da bude za ovo..Al oni nemaju gume za motore jedino negde da kupim pa da nosim sve..al ajd prvo da odem da vidim sta ce da kaze mozda je samo guma kriva posto je dosta stara..mozes na pp da mi ostavis ponudu ili tel.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: X9 500

Ima li itko termostat za x9 500 2002. ?

Ili netko zna di ima za kupiti.

Zvao sam di sam god našao neku trgovinu i nigdi ga nema.

Ako netko može pomoći?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: x9 250

od početka meseca kontrolisao sam potrošnju goriva, tako da sam izračunao da mi troši tačno 4 litre.

kakva su vaša iskustva sa potrošnjom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Yamaha Tmax XP

pozdrav kupio sam danas kais za moj x9 250 evo 2004god u Kompp-u i oni mi posalju remen Daico dimenzije 826x22! ja imam podatak da je dimenzija 820x 20,8 a kad sam se cuo sa njima rekli su mi da je originalni piaggio kais duzi za 1cm i sad mi nista nije jasno. Dali taj kais sto su poslali odgovara ili da ga vracam!

hvala

pozdrav kolega,

i ja sam u slicnom problemu :stabre:  pa me interesuje kako si prevazisao problem sa pogonskim remenom, da li je odgovarao remen koji si dobio iz kompp-a ili si problem resio sa drugim remenom ?

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Evo da i ja iznesem svoja iskustva sa Dayco kaišem...kupio sam ga bio za Bev 200 i taj kaiš je isto bio malo duži od orginala..

Motor je išao isto ali se dok se ne zagreje, čulo se kako lupka malo po prenosu...

I ako je taj kaiš počeo da puca na krajevima još prve godine mislim da se još uvek vozi na tom Beverlyju.

 

Posle tog neuspešnog pokušaja sa Daycom sam kupovao samo orginal kaiševe i sa njima nikad nisam imao problema.

Nisam hteo da me za malo više para mnogo boli glava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

 

pozdrav kupio sam danas kais za moj x9 250 evo 2004god u Kompp-u i oni mi posalju remen Daico dimenzije 826x22! ja imam podatak da je dimenzija 820x 20,8 a kad sam se cuo sa njima rekli su mi da je originalni piaggio kais duzi za 1cm i sad mi nista nije jasno. Dali taj kais sto su poslali odgovara ili da ga vracam!

hvala

pozdrav kolega,

i ja sam u slicnom problemu :stabre:  pa me interesuje kako si prevazisao problem sa pogonskim remenom, da li je odgovarao remen koji si dobio iz kompp-a ili si problem resio sa drugim remenom ?

hvala unapred

 

 

Drugari, pošto sam i ja bio u razmišljanju oko zamene remena, na ScooterCentru sam izguglao dve opcije za originalni Piaggio

 

- kraći  (vidim da se spominje X9 Evo 250):

http://www.scooter-center.com/en/product/9843963/V+Belt+PIAGGIO+835x215mm+Piaggio+250+300+cc+Quasar+short+casing?meta=?cat=A_MALAGUTI_MADISON250QUASAR&catmatch=CAT_ANTRIEB_KEILRIEMEN

 

- duži (navodno, paše na Beverly 250 ie euro 3)

http://www.scooter-center.com/en/product/7670150/V+Belt+PIAGGIO+954x215mm+Piaggio+250+300+cc+Quasar+long+casing?meta=?cat=A_PIAGGIO_BEVERLY250EURO3&catmatch=CAT_ANTRIEB_KEILRIEMEN

 

Sad ti budi pametan... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo da vam malo pomognem.......

 

Ako se stavi kraci kais, dobija se manja krajnja brzina ( ne moze "napuniti" variator ), krece na manjim obrtajima ( dublje je u kvacilu ).

Ako se stavi duzi kais, lupa na leru ( spoljna strana kaisa udara u deklo ), trese pri polasku, brze se haba

 

..... u svakom slucaju ne valja, dugotrjanost je dosta kraca, nije pozeljno nit preporucljivo.

 

Kais kod 200cc je nesto duzi od kaisa koji se ugradjuje na 250cc, 250cc moze nositi oba kaisa jer sve zavisi koji je prenos tj koliko je udaljena osovina radilice od osovine reduktora, 200cc nosi isti kais kao 300cc.

Ako hocete da ne razmisljate narednih 10-15-20K ( zavisi od stila voznje ) kupite originalni i nema da boli glava.

 

X9 250cc sa Hondinim agregatom je totalno druga prica.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

A koja je to druga prica ako nije problem. Kad sam zvao da kupim dali su mi 2 razlicite dimenzije, na netu sam nasao trecu, a skinuti kais sa kojim sam kupio motor je 935 23.2 30 sto je opet skroz druga prica. mislim da mi je ovaj trenutno montiran duzi, oce da lupeta i cimne ponekad kad pustim gas..pa bi ga menjao u dogledno vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Drugari juce kupljena guma.michelin pover pure 140/60-13.kupio je u loveniji.placena je 32 eura.kupljena guma u loveniji doneta ovamo i kad am malo bolje pogledao ono pie made in erbia.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Све Мишлен гуме за скутере су направљене у нашој фабрици, Тигар/Крушевац.

Морају да напусте земљу и поново да уђу(увезу)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Хвала колега на исправци :care: ,моја грешка  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 180

U petak drugar vozio motor i javlja mi da je izbila neka voda iz njega (kapljice na slici) 

Ima li neko ideju šta bi moglo da bude i da li smem da ga teram kod majstora ili sa ga šlepam ? 

gallery_6462_1392_32204.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Voda tj trebao bi biti antifriz, na desnos strani je expan. posuda, moze biti vise razloga ( cep posude, termostat, pumpa za vodu... )

Kakva je bila temp. motora kada se to desilo?

 

Digni plasticni poklopac sa desne strane, odvrni cep posude i doli na maximum, upali motor pa polako do majstora ( ponesi rezervne 2L vode, da se nadje )

Dobrooo obrati paznju na temp. motora, nikako ne dozvoli da se pregreje tj ode u crveno, ako treba, stani, gasi i cekaj da se ladne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ondak mi mirise na cep posude, bolje sve proveriti i mirna Backa.

Javi sta se zbilo na kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja