Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: Piaggio x9 evo 125cc

Pozdrav drugari.

Crkao je komp na x9 125cc evo,tj regler je crkao i davao preveliki napon i izgorelo je nesto u kompjuteru.

Da li to moze da se popravi kod elektronicara ili mora drugi?

Ne daje znake uopste kad se da kontakt,i migavci i km sat ne rade.

Da znam da ne gubim vreme sa elektronicarima ako mu nema pomoci.

Mada su i polovni skupi.

IMG_20240410_155007896_HDR.jpg

IMG_20240410_154958535_HDR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9041 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I da znas nisu svi isti, ima 3 različita tako da ne može bilo koji da se udene.

Ja bi sve X9-ke pod presu sabio, ende nema više.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: Piaggio x9 evo 125cc
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

I da znas nisu svi isti, ima 3 različita tako da ne može bilo koji da se udene.

Ja bi sve X9-ke pod presu sabio, ende nema više.

Ma bas da znas,ali sta ces kad nemam za bolje,novije.

Nego mi nije jasno sto su stavili migavce i km sat da ide preko kompjutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9041 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne zalazim drug koliko ko ima i sta vozi, svako se proteže koliko je dugačak, nije post napisan u tom smeru.

 

Zborim o resenjima koje ima X9 kao recimo to sto sad tebe muči, to sto ulazi voda u bord, to što ne možeš prići lako akumulatoru, to što ako hoćeš uraditi čišćenje usisa, proveru ventila moras izgubiti sate u rasklapanju i sklapanju plastika i dela rama, to što su retrovizori istureni tj idealni za lom kad ode na bok a novi paprika skupi, sijalice ako hoces pozadi zameniti opet se mora rasklopiti zadnjica....dosta toga nakaradnog ima.

 

PS

Migavce možeš rešiti tako što ćeš ugraditi vanjski automat uz prevezivanje instalacije.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: Piaggio x9 evo 125cc
pre 9 minuta, Satelis je napisao:

Ne zalazim drug koliko ko ima i sta vozi, svako se proteže koliko je dugačak, nije post napisan u tom smeru.

 

Zborim o resenjima koje ima X9 kao recimo to sto sad tebe muči, to sto ulazi voda u bord, to što ne možeš prići lako akumulatoru, to što ako hoćeš uraditi čišćenje usisa, proveru ventila moras izgubiti sate u rasklapanju i sklapanju plastika i dela rama, to što su retrovizori istureni tj idealni za lom kad ode na bok a novi paprika skupi, sijalice ako hoces pozadi zameniti opet se mora rasklopiti zadnjica....dosta toga nakaradnog ima.

 

PS

Migavce možeš rešiti tako što ćeš ugraditi vanjski automat uz prevezivanje instalacije.

Naravno,nisam ni ja tako mislio,samo sam napisao u tom smislu da bih voleo da imam za novo nesto i da koliko toliko ne razmisljam.bar u pocetku dok traje garancija 😂 

Ne znam kod koga da idem za tu ugradnju vanjskog automata,ja zivim blizu Pozarevca,da li to neko ovde radi pitanje je.

Ali ostaje problem km sata svakako,i predjene kilometraze zbog tehnickog pregleda.

Promenio član zzvizz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: Piaggio x9 evo 125cc

Da vam samo javim da je kompjuter spašen,popravio ga je jedan elektroničar ovde u Požarevcu.U sredu sam mu odneo danas sam ga uzeo.Radi sve kompletno.S obzirom koliko je izgoreo nisam se nadao da mu ima spasa.

4000 din je uzeo za delove i ruke.

Ako nekom treba ne daj Bože,neka se javi za broj.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: Piaggio x9 evo 125cc
Pre sat vremena, mihajlovic11 je napisao:

Dobro je znati da se i to može popraviti.


Ovaj je bio baš reš pečen emoji23.png
 

Bogami jeste 🙂

Evo majstor što je premostio i zamenio izgorele delove.

I slika kako radi.

IMG-9c90c237396a9ca7f7c7f96cf6300699-V.jpg

IMG-8c4356e9fa2c866aeeb9205e949e0061-V.jpg

IMG-6decf47131f493cc56a044c31dfa9159-V.jpg

Screenshot_20240413-001720~2.png

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: Piaggio x9 evo 125cc
pre 25 minuta, Satelis je napisao:

Bravo za majstora :takoje:

Svaka mu dala 🙂🙂🙂🙂

Ili svaki,sta znam... 😂

Ali i brzo je zavrsio,ocekivao sam da cekam dve nedelje 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Поздрав свима. Да ли је овај форум још увек активан? Прочитао сам све дискусије од почетка до краја(потрајало је), и било би ми од великог значаја да је и даље активан јер живим у Новој Вароши где сам једини који вози мотор преко 49 кубика а замислите како је тек наћи мајстора. Све радим сам. Тренутно имам пијађо x9 500 evolution, који правим већ скоро годину дана и још увек није све како треба. Купио сам га неисправног...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1604 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Isti agregat nosi aprilia atlantic 500,beverly 500,scarabeo 500... Prelistaj i te teme ,ima zanimljivih stvari kad ga budes sklapao jer je sve isto ili slicno. Obrati paznju na pisanja Satelisa,on sve detaljno napise i potkrepi sa slikama. Srecno u sklapanju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
Pre sat vremena, DaliborBP je napisao:

Isti agregat nosi aprilia atlantic 500,beverly 500,scarabeo 500... Prelistaj i te teme ,ima zanimljivih stvari kad ga budes sklapao jer je sve isto ili slicno. Obrati paznju na pisanja Satelisa,on sve detaljno napise i potkrepi sa slikama. Srecno u sklapanju. 

Мислим да ми је конкретно агрегат ок. Узео сам га зарибаног па сам све измењао (цилиндар, стублину, комплет главу итд). Доста тога је ново стављено али изгледа да нема краја, увек понешто ново. Одавно је он склопљен, возио сам га неко време. Тренутно имам проблем са пуцањем када се мотор угреје и тада приметим да му опадне и пуњење. Када је хладан пуни 13,5 а када се добро угреје падне на 12,2-3... неки ми кажу да је и то разлог што пуца. Узет нов реглег, нов акумулатор, прегледани осигурачи, е једино ме мало буне намотаји. Видим да их је неко мењао и да су скоро нови али на њима пише Кина 🤦‍♂️. Када је хладан намотаји дају око 15 пуњење а када се угреје око 13,8-9... немам идеју шта више да му радим...свака помоћ би ми добро дошла. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1604 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Javice se Dare do veceras. Preko dana radi,nema vremena za forum. Mada tu je i Nesa,kompetentan je isto. Malo strpljenja,javice se neko. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zdravo svima,pratim odavno grupu ali do sad do sad resavao us pomoc vasih savate dosta stvari na svom Piaggio 250cc.Ali sad mi je potreban savet.Pri montazi akumulatora pomesani su polovi,nema struje.Prespojio sam dorektno,tabla radi,displej radi,relej kod akumulatora je stradao,zamenjen i dalje nema znake zivota.Predni osiguraci nemaju napon ali su svi u ispravni,kao i zadnji,sem jednog poslednjeg ubredu od 7.5 koji nema napom.Trazio sam relej sa osiguracem od 20A ili 30A ali izgleda da ovaj model to nema.Ako je neko imao vec ovu situaciju,bio bih zahvalan da me navede na problem sta proveriti.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3640 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
On 6/5/2024 at 12:30 PM, Милован said:

Мислим да ми је конкретно агрегат ок. Узео сам га зарибаног па сам све измењао (цилиндар, стублину, комплет главу итд). Доста тога је ново стављено али изгледа да нема краја, увек понешто ново. Одавно је он склопљен, возио сам га неко време. Тренутно имам проблем са пуцањем када се мотор угреје и тада приметим да му опадне и пуњење. Када је хладан пуни 13,5 а када се добро угреје падне на 12,2-3... неки ми кажу да је и то разлог што пуца. Узет нов реглег, нов акумулатор, прегледани осигурачи, е једино ме мало буне намотаји. Видим да их је неко мењао и да су скоро нови али на њима пише Кина 🤦‍♂️. Када је хладан намотаји дају око 15 пуњење а када се угреје око 13,8-9... немам идеју шта више да му радим...свака помоћ би ми добро дошла. 

Desavalo mi se kad sam stavio kineski regler da je u nekom trenutku istopio dzek od reglera, jedna faza izgorela. (Kinez ima deblje zice nego fabrika). To sam prevezao i kasnije se desilo da je poceo da puca kad je zagrejan i opet brljavi punjenje. Ponovo kontrola i tad utvrdio da kontakt na + kablu sa reglera nije bio dobar. Posekao sve kablove i prevezao nanovo i evo vec 3-4000 km sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
On 8. 6. 2024. at 10:03, muljaz je napisao:

Desavalo mi se kad sam stavio kineski regler da je u nekom trenutku istopio dzek od reglera, jedna faza izgorela. (Kinez ima deblje zice nego fabrika). To sam prevezao i kasnije se desilo da je poceo da puca kad je zagrejan i opet brljavi punjenje. Ponovo kontrola i tad utvrdio da kontakt na + kablu sa reglera nije bio dobar. Posekao sve kablove i prevezao nanovo i evo vec 3-4000 km sve ok.

Разумем, али ме мало буни то пуњење пре реглера. Када се угреје падне испод 14 а требало би око 20. Имам два половна реглера и један нов, кинески, и на сваком ми исто показује. Да ли мењати намотаје или не? Све сам живо измењао осим њих. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6363 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne razumem kakvo je to punjenje PRE reglera? Ako misliš na struju koja dolazi iz namotaja, ona je...prvo, naizmenična (meri se drugim opsegom na multimetru), trebalo bi kao i otpor da ima identične vrednosti na svakoj od faza...i tih 20 (kako god da izmerio) mi deluje jako malo. Ne znam vrednosti napamet (naći radioničku knjigu), ali bez 30ak po fazi, Volti naizmenične struje...to je po mom mišljenju malo. Taman i da je na samo jednoj malo drugačija vrednost, nije dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
pre 58 minuta, pronto je napisao:

Ne razumem kakvo je to punjenje PRE reglera? Ako misliš na struju koja dolazi iz namotaja, ona je...prvo, naizmenična (meri se drugim opsegom na multimetru), trebalo bi kao i otpor da ima identične vrednosti na svakoj od faza...i tih 20 (kako god da izmerio) mi deluje jako malo. Ne znam vrednosti napamet (naći radioničku knjigu), ali bez 30ak po fazi, Volti naizmenične struje...to je po mom mišljenju malo. Taman i da je na samo jednoj malo drugačija vrednost, nije dobro.

Мерено је баш на такав начин, на свакој жици, када се угреје буде око 14 волти наизменичне струје, тако да ја велика вероватноћа да су намотаји у питању ма да нити су пробили нити игде поцрнели 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja