Jump to content

Moto Zajednica

Papiri i kese ubice bikera

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Za malo da pre neki dan ponovim kresh test!

Vozim lagano 50km/h (opet moja kriticna brzina) po vracaru oko podne,guzva,lik ispred mene davi,cekam da prodju ovi sto idu u susret da ga obidjem,vetar nosi neko djubre po ulici.. i  onda sve postaje BELO,na sekund ostajem zbunjen WTF? onda ne verujem sta se desilo: papir A3 formata mi se zalepio tacno preko vizira,obavio oko kacige (mogao sam da procitam sta je bilo na njemu da nisam mislio o tome kako da ostanem citav)i ne spada! pustam gas,stiskam kvacilo,obe kocnice polako i lezem na sirenu jer nemam pojma gde idem.zaustavih se brzo i papir i dalje stoji iako ga vetar vise ne drzi,bacam na zemlju i pogledam okolo : svi stoje (videli da ne vidim gde idem) i gledaju neki zbunjeni a neki se kidaju od smeha u neverici kako sam to uspeo - dobro je sto sam svirao jer nisam znao da li da se vratim malo desno (ne znam da li se neko zavukao) ili ako pokusam da skinem papir pre nego sto ukocim mogao bih da predjem u drugu traku kojoj sam vec bio bas blizu,mozda je onaj ispred mene poceo da koci a ja ne znam...  dobro se zavrsilo

Pazite se papira ubica pogotovo onih A3 formata-a i kese su podjednako opasne - ako vec nalecete na njih hvatajte one providne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Tim opasnostima bih dodao i opusak cigarete i tresenje cigarete kroz prozor. Desavalo mi se da pikavac bacen iz auta ispred mene udari u kacigu ili u grudi a ko zna koliko puta sam smrkao pepeo...

E sad, problem je sto ne postoji nijedan saobracajni zakon koji bi to sankcionisao. Jer to nije samo pitanje kulture i cistoce vec je opasnost. A da ne pominjem pljuvanje kroz prozor, bacanje jogurta uz ostatke dorucka, limenki... Trebalo bi nadlezni da se pozabave time.

U kulturnim zemljama je dovoljno da odem u policiju i prijavim to i to vozilo za bilo koji prekrsaj. U Swici postoji kazna i za prst srednjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
U kulturnim zemljama je dovoljno da odem u policiju i prijavim to i to vozilo za bilo koji prekrsaj. U Swici postoji kazna i za prst srednjak.
...eee drugare, u istim tim kulturnim zemljama bi tebe i tvog Enterprajza na ulici, prijavili nacionalnoj gardi kao NVO (neidentifikovani vozeći objekat) aaa to bacanje kroz prozor i kazne, paaaa još smo predaleko od tog momenta! Mislim da to čak i postoji u zakonu, ali, naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

E druze, samo zbog tebe sam resio da BMWa krstim NX-01... Tako da vise nismo drugovi nego kumovi!

Bicemo daleko dokle god budemo pricali da smo daleko... Da sam neko m.do u zakonodavnom telu brzo bi se doslo do zakona al bi do prhmene prosao ceo jedan eon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

E druze, samo zbog tebe sam resio da BMWa krstim NX-01... Tako da vise nismo drugovi nego kumovi!

Bicemo daleko dokle god budemo pricali da smo daleko... Da sam neko m.do u zakonodavnom telu brzo bi se doslo do zakona al bi do prhmene prosao ceo jedan eon...

 

Mali off topic!

NX-01 je ok ali mislim da bi NCC-1701 bilo prikladije!  ;)

 

 

Inace i ja sam imao relativno slicno iskustvo juce na auto putu od NBG prema gradu!

Naime ispred mene je isao kamion koji je neposredno pre toga istovario neki sut (verovatno)!

I posto izigravam baju i vozim sa otvorenim vizirom samo su u usta i oci krenuli

kamencici! Srecom jedno oko je ostalo cisto i stigao sam da zatvorim vizir!

Ne usudjujem se da pomislim sta je moglo da bude!

Da stvar bude jos gora kamion je isao dosta brzo da sam ga jedva pretekao kasnije!  ;D

 

pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Pre par godina, automobilu koji je isao ispred mene sa krova je otpao dusek od kreveta(!)... Sva sreca pa sam drzao propisno rastojanje posto ne verujem da bi bilo prijatno da mi se "prilepio" na kacigu!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

@pedric

@milosbg

to sto ste rekli stoji,ali samo kad ispred tebe nema nikog a ne kad si u obilazenju ili se provlacis izmedju 2 sutomobila.

da sam bez kocenja pokusao da skinem papir moglo bi da mi se desi da prva stvar koju budem ugledao po samom skidanju bude stop svetlo auta ispred i to na 2cm od moje kacige pre nego sto bi mu usao kroz zadnju soferku.

Znaci ako ne vidim morao sam da predpostavim da onaj ispred mene koci, (zadnja nije dovoljna da se brzo zaustavim) a da sam kocio prednjom dok sam levom rukom skidao papir..  hmmm pa ko hoce neka pokusa da se zaleti stavi levu ruku iza ledja i neka koci (ali ne samo zadnjom) pa da nam javi kako je prosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja