Jump to content

Moto Zajednica

Lep primer bajkerskog ponašanja u saobraćaju...

Recommended Posts

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Čuj, "bajkersko ponašanje".... To je ponašanje debila koji će da popiju po labrnji pre ili kasnije, a debila, hvala bogu imamo za izvoz. Stoji i da ne znamo pozadinu dogadjaja, ali ne bi me čudilo da pozadina i ne postoji, samo "neobuzdani bajkeri, kojima je sloboda i prkošenje konvencijama najbitnije u životu", čitaj moroni. To stoji. Ali sad da me neki "svetski čovek" uči kako je i šta po zakonu, te da me ubeđuje da treba da vozim motor kao automobil - to je smešno. S tim što mnogima nije smešno nego izaziva netrpeljivost. Pogotovo što ljudi koji postavljaju teme, tipa "davaoci organa" i ovo, veze nemaju sa motorima, niti ih voze, a i ako voze, to rade zanemarljivo dugo. Mnogi se bune na nedostatak demokratije na ovom forumu, a ja tvrdim da ljudima koji ne razumeju o čemu pričaju ne treba dozvoliti da pišu. Može, ako će da pričaju o svojoj struci ili vožnji quada ili čemu god, ali da se bulazni o nečemu na nivou teorije (kao i ono za kasko, od istog autora) i time samo da nerviraju auditorijum koji zaista vozi motore - nije u redu. Ili eventualno, ako se bas mora izraziti svoje misljenje o necemu sto ne znas, onda kazes "jbg tako ja mislim", ali ovi pesaci i vozaci automobila i kojekakvih masina izgleda bas znaju znanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ostaje nejasno da li je taj Pasat bio vec na pocetku , tj na nailasku na kolonu ili negde vec duboko u koloni, jer ako je vec bio duboko u koloni mislim da ne postoji sansa da je neki predhodni incident sa istim vozilom inicirao ovakvo ponasanje kolega , pa i devojke, jer naravno , Pasat nije mogao da pobegne Varaderu i ovom drugom da bi ga ovi tek u koloni stigli i savatali. A i da se tako nesto ozbiljnije desilo, mislim da bi bilo najnormalnije da se sidje sa motora, zakrci sve i suoci se sa vozacem Pasata na vec sebi odabran nacin. Neki bi mi postupci iz ove price bili razumljivi, ali naravno ne i opravdani (kao sto ne opravdavam ni mnoge svoje postupke)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

s pozicije suvozača na motoru mogu da se identifikujem s ovom situacijom. ja mrzim provlačenje. svaki put gledam kako su mi fuzasteri na milimetar od automobila sa svake strane i samo čekam trenutak kada će nekome izgrebati krilo ili vrata i kada će izbiti nemila scena u onoj već, do krajnjih granica, napetoj atmosferi.... posebno me iritira kada se turiranjem daje znak vozaču automobila da treba da se skloni .... to mi je vrhunac obesti! s kojim pravom se traži prvenstvo i povlastica!? to mi nije jasno. da sam ja za volanom uvek bih napravila prostora za motor ako ga vidim u retrovizoru i ako imam mesta da se sklonim, a ovima što mahnito turiraju ne bih se sklonila ni pod razno. podignem prozore, zaključam vrata, uključim klimu i mož' da ga duva. i nek vadi toljagu i nek razbija šta hoće, taman nek mi da materijal za krivičnu prijavu. fotoaparat je uvek pripravan da ovekoveči događaj 1hej.gif

 

manir da se provlači na silu i na turiranje je redovan uzrok razmirica u o'šonesi tandemu.

 

Ja im turiram da se pomere, i obicno se pomere... Mislim da tim gestom samo pokusavam da skrenem paznju na sebe, posto takvi NE GLEDAJU u retrovizore... Sustina je u tome da mnogi od njih to ne rade iz obesti, vec jednostavno ne razmisljaju o sad tu nekom motorashu koji tu prolazi... I kad im turiranjem lepo skrenem paznju na sebe, oni normalni se sklone, jer verujem da ni oni ne gledaju to kao obest, vec, kako bi rekao onaj starac Makijaveli, da cilj opravdava sredstvo...

Zato ne razumem tvoj animozitet prema vozacima motora koji ne pokusavaju da iskoriste svoje PRAVO, vec samo svoju PREDNOST... I da, kada bilmez namerno nece da se skloni, svakako mu treba izlomiti retrovizor (ali posto ja nisam ni fajter, niti imam pendrek, uzdam se u onog na VFR-u :D)...

A moja supruga je vec navikla, zato sto je shvatila PREDNOSTI motora...

I jos jedno, ima na moru, u Hrvatskoj, gde se inace svi motoristi javljaju jedni drugima, i gde te Svabe uglanom svi propustaju da prodjes, jedan put - ulica, koja vodi do mora i plaze, i preko dana je potpuno zakrcena ljudima (koji nemaju kako do plaze, ali ipak hodaju SAOBRACAJNICOM...). Automobili stoje zaglavljeni, jer gomila nece ni da mrdne da ih propusti - u fazonu - sta ce oni koji k na ulici... Moja draga me zabrinuto priupita, ,kako ces sad da se provuces?, E, kad sam zagrmeo, da vidis kako se otvorio spalir, prosli smo kao noz kroz puter otopljen na tea peci...

Pozz od jos jednog kangrbasa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ljudi, polako i bez nerviranja. Mislim da je ova tema uspela u svojoj svrsi postojanja - u ovom trenutku je 80 odgovora na temu i skoro 2000 citanja. Poenta je da prodiskutujemo o tom slucaju i da se svi zapitamo da li tako treba, najpre zbog buducnosti. Zasto buducnosti?

 

Sigurno je da ima slucajeva u kojima ce bukvalno svako od nas da se iznervira i da negoduje jer nas neko namerno blokira da prodjemo. Ali onda treba da razmislimo zasto to ljudi rade. Ima tih koji to rade svesno, ali je njih realno jako malo. Svi oni drugi koji nisu tako bezobrazni imace u buducnosti priliku da nas svesno propuste tako sto ce pomeriti auto u stranu koliko mogu, kako bi i trebalo. Ali, oni ce takodje imati i mogucnost da nas ne propuste, tj. da zbog toga sto misle o nama da smo bezobrazni, bahati, nasilni i slicno, nece hteti da se pomere tih par centimentra levo ili desno, da mi kulturno prodjemo. Ja zbog toga svaki put kada se provlacim izmedju kola kad je guzva uvek mahnem rukom ili glavom svakome ko mi namerno napravi mesta da prodjem - u znak zahvalnosti. Kad god sam u prilici propustim da se neko ukljuci u kolonu, bus ili auto. I gotovo uvek mi se desi da se taj neko pomeri u stranu da ja prodjem, jer obojica znamo da sam ga propustio iako nisam morao.

 

Dakle, hajde da se trudimo da kulturnim ponasanjem napravimo pozitivnu sliku o nama u glavi svih drugih normalnih vozaca u saobracaju. Njih je vise nego bezobraznika, siguran sam. Mi treba svojim primerom da pokazemo drugima kako treba, da bismo od tih drugih ocekivali promenu u ponasanju prema nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

manir da se provlači na silu i na turiranje je redovan uzrok razmirica u o'šonesi tandemu.

meni se čini da se prilično jasno i precizno izražavam. kao što je jasna razlika između blagog turiranja koje služi da skrene pažnju i besnog turiranja onih bogom danih koje isteruje iz pameti.... još stvarno, (ne daj bože!), da si se nešto zamislio u kolima dok čamiš čekajući u kakvoj koloni, pa ti ovaj zagrmi kraj uveta.... mož' samo da ugrizeš tapacirung iznad glave.... takav nije zavredio da mu se ukaže poštovanje i postupi po bon tonu....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

manir da se provlači na silu i na turiranje je redovan uzrok razmirica u o'šonesi tandemu.

 

meni se čini da se prilično jasno i precizno izražavam. kao što je jasna razlika između blagog turiranja koje služi da skrene pažnju i besnog turiranja onih bogom danih koje isteruje iz pameti.... još stvarno, (ne daj bože!), da si se nešto zamislio u kolima dok čamiš čekajući u kakvoj koloni, pa ti ovaj zagrmi kraj uveta.... mož' samo da ugrizeš tapacirung iznad glave.... takav nije zavredio da mu se ukaže poštovanje i postupi po bon tonu....

 

Ja sam razumeo da ti smeta turiranje uopsteno :D: posebno me iritira kada se turiranjem daje znak vozaču automobila da treba da se skloni .... to mi je vrhunac obesti! s kojim pravom se traži prvenstvo i povlastica!?

 

Kada nekom u takvoj situaciji zaturirucnem da se pomeri, svakako to ne radim do 8000 obrtaja vec do 2000, 3000, tek da skrene paznju sa sminkanja, tipkanja poruke, ili blejanja u pejzaz dok ceka u koloni (pod ovime ne mislim na tebe vec na ono sta mnogi vozaci i vozacice rade)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

sta znam, nekako treba malo manje svi u saobracaju (a i zivotu) da se ponasamo kao razmazena derista, a malo vise kao da smo izasli iz puberteta

 

ne vidim sta bi moglo da smeta blago da se jednom-dvaput da malo gasa, da nas covek cuje. znaci niko ne prica o tome da zavrces u crveno. Znam po sebi, sklonicu se uvek da prodje neko, ako ga vidim i ako imam gde da se pomerim.

 

Drugo, ajde da i mi ne izigravamo neke princeze. Sta sad i ako zaglavimo negde u koloni? Jbg nece ljudi da se pomere, ili je tolika guzva da nemaju gde... pa sta. Necemo da se otopimo ako sacekamo par minuta da kolona krene. Ne razumem ove fore, kao slomicu mu retrovizor ako me ne pusti...

 

Ok naidjes na idiote u saobracaju svaki dan, nekad ti padne mrak na oci, pa ne iskuliras... ali da si sad ti neki mangup da coveku iz cista mira lomis auto, zato sto se istog momenta nije sklonio sa puta kojim pazi molim te ti prolazis.

 

Evo ideja jedna. Hajde da probamo organizovano nekoliko meseci da budemo dzekovi na putu. da ustupimo prednost, stanemo na pesackom, mahnemo ako nam je neko ustupio prednost, smanjimo brzinu kad obilazimo bus u stanici, ne guzimo se kroz kolonu po svaku cenu, ne vozimo 100+ po gradu, itd.

 

Nesto mi se cini da bi vozaci automobila potpuno drugacije poceli da gledaju na nas. Mislim da bi mi svi bili iznenadjeni, kako bi ljudi poceli da ostavljaju prazan prostor izmedju dve trake i slobodno mesto na semaforu.

 

U ljudskoj prirodi je da lepim uzvrati na lep gest...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

sta znam, nekako treba malo manje svi u saobracaju (a i zivotu) da se ponasamo kao razmazena derista, a malo vise kao da smo izasli iz puberteta

 

ne vidim sta bi moglo da smeta blago da se jednom-dvaput da malo gasa, da nas covek cuje. znaci niko ne prica o tome da zavrces u crveno. Znam po sebi, sklonicu se uvek da prodje neko, ako ga vidim i ako imam gde da se pomerim.

 

Drugo, ajde da i mi ne izigravamo neke princeze. Sta sad i ako zaglavimo negde u koloni? Jbg nece ljudi da se pomere, ili je tolika guzva da nemaju gde... pa sta. Necemo da se otopimo ako sacekamo par minuta da kolona krene. Ne razumem ove fore, kao slomicu mu retrovizor ako me ne pusti...

 

Ok naidjes na idiote u saobracaju svaki dan, nekad ti padne mrak na oci, pa ne iskuliras... ali da si sad ti neki mangup da coveku iz cista mira lomis auto, zato sto se istog momenta nije sklonio sa puta kojim pazi molim te ti prolazis.

 

Evo ideja jedna. Hajde da probamo organizovano nekoliko meseci da budemo dzekovi na putu. da ustupimo prednost, stanemo na pesackom, mahnemo ako nam je neko ustupio prednost, smanjimo brzinu kad obilazimo bus u stanici, ne guzimo se kroz kolonu po svaku cenu, ne vozimo 100+ po gradu, itd.

 

Nesto mi se cini da bi vozaci automobila potpuno drugacije poceli da gledaju na nas. Mislim da bi mi svi bili iznenadjeni, kako bi ljudi poceli da ostavljaju prazan prostor izmedju dve trake i slobodno mesto na semaforu.

 

U ljudskoj prirodi je da lepim uzvrati na lep gest...

 

Ja tako (boldovano) vozim odavno, ne shvatam kako onda vi to vozite? Ako divljas sigurno ocekuj milo za drago i sa druge strane, tako ti je u zivotu.

 

Dobro cini i dobru se nadaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Ja tako (boldovano) vozim odavno, ne shvatam kako onda vi to vozite? Ako divljas sigurno ocekuj milo za drago i sa druge strane, tako ti je u zivotu.

 

Dobro cini i dobru se nadaj.

 

+1 :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

jedva čekam da budem u situaciji da probam ono popsyevo "ENDUROOOOOO!!!" 1oda.gif danas sam se tako drala u lajki i moram priznati da prija 1jee1.gif.... ne znam samo kako bi me na motoru čuli kroz kacigu 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Da se zapljunem :)

 

Iskreno kao vozaci dal motora ili automobila,skoro svaki dan pravimo razne saobracajne prekrsaje,neko vozi 200 kmh gde je dozvoljeno 60,a neko je presao preko pesackog sa 10kmh i nije propusto pesaka koji je upravo stupio na kolovoz...i jedno i druo je prekrsaj,stim da je ovaj prvi daleko vece ugrozavanje saobracaja...kazem ovo posto vidim da je provlacenje pod prekrsajem...pravimo da li sitne potpuno bezazlene prekrsaje sigurno svaki dan,ne moze niko reci da je bezgresan :)

 

Verovatno dokle god je vozaca motora i guzvi,uvek ce se neko provlaciti izmedju automobila u koloni,i sigurno smo to svi nekada radili,nije poenta da prolazis pun gas,nego normalno polako,jerbo to sa motorom mozes,fizicki da izvedes,garantujem da se to moze uraditi autom,da bi i vozaci zuta to radili,prolazili izmedju neke kolone kamiona npr...

 

Naravno da ne treba preterivati u tome,a opet ne treba ni stojati kao kreten i cekati ljude koji su ti zatvorili put ... :

eto sad si ti kao pametan na motoru pa bi da se provlacis,a ja sam glup u kolima...garantujem da velika vecina tako razmislja,mislim na ove koji namerno blokiraju...

 

Letos sam isao od sajma do ade,temperatura 40 c,ja i drugar na crnom motoru,prokuvali,kolona krenula kod autoputa pa sve do ade...prolazio sam celim putem izmedju auta,ukoliko je to bilo moguce,kada nije oglo stao sam i sacekao malo...nekoliko puta stanem u kolonu i cekam,a drugar pita?sta cekas?pa na motoru si,ti ne moras da cekas,obidji lepo sve i stani na semafor prvi...i u pravu je,ja licno smatram da ne pravim preksaj ako obidjem kolonu pri maloj brzini i bez guranja i nasilja...

 

Vratimo se u zrenjanin,ostavim njega kuci i isao nesto po gradu se vozao,krenem nazad,i na semaforu obidjem kolonu i stanem prvi u levu stranu trake,vidim crveno izbacim u neutral i na trenutak spustim glavu...cujem neko svira,podignem glavu ,vidim zeleno,ubacim u prvu,pustam kvacilo,a gospodin taxista koji je bio iza mene mi kulturno gazi desnu nogu!!!!!

ja se derum ispod kacige da mi gazi nogu,a on lepo predje preko moje noge i ode...

 

nisam ga jurio,posto je isao sporo,ali sam ga lepo pratio dok nije stao,sidjem sa motora i vidim preplasenog balavca koji mi govori kako sam ja cekao na semaforu 3 sec i nisam kretao,i to mu je eto dalo pravo da mi predje preko stopala,sreca sto sam se dugo vozio za njim pa sam se smirio da ga ne prelomim od batina...

 

Sumarum je pocepana patika i bolovi u desnom stopalu evo vec par nedelja...zasto ?ja sam napravio prekrasj sto sam obisao kolonu pri brzini od 15 kmh...a gdin nema vremena da saceka 3 sec jer njemu se zuri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja