Jump to content

Moto Zajednica

Vespa GTS 300 Super Impressions

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Danas sam svratio do ''SkuterCentra'' kako bih pogledao neke kacige ali nisam uspeo da odolim i ne sednem na GTS 300.

vespa-gts-super.jpg

 

Kao da me priziva: ''Pridji i sedi''. Cuvena Vespa u retro stilu sa diskretnim sportskim notama cini je totalno unikatnom i da bukvalno, ni jedna masina nema nista zajednicko.

 

Ponajvise me je iznenadila velicina, mislim da slobodno mogu reci da spada u srednju klasu. Nesto izmedju obicnog skutera i maksija. Zavrsna obrada je fantasticna, nisam mogao da nadjem ni jedan los ili aljkavo uradjen detalj. Sve je cvrsto, nista ne skripi, ne uvija se, cela Vespica je prijatna na dodir kao poput neke curice sa mekom i glatkom kozom.

2009_Vespa_GTS_300_Super_IMG_8019.jpg

vespa-gts-300-sport.jpg

 

Jos jednom se potvrdjuje da je Vespa kraljica skutera. Postoji Vespa i ostali skuteri.

Jedino sto me odvraca od nje jeste cena od skoro 5000 eur. Da imam mogucnosti, rado bih je kupio i vozio dugo dugo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Podrzavam skroz.

Jedina Vespa po meni koja stvarno ide uz muskarca.

Sedeo sam takodje ali u grckoj na jednoj u crnoj mat boji.

Moja zena kaze da je podseca na jedan odevni predmet kod muskarca,skupi crni kisobran.

Kaze,daje posebnu notu vozacu praveci od njega gospodina i pravog sarmera-dzentlmena.

Ali cifra........ :'(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Moj drugar vozi GTS 250ie, dao je za nju 3000e prosle godine,polovna ali kao nova sa 8000km... Skuter je perfektan ali je i dalje samo skuter i to za 3000e! Prozivao sam ga par dana da nije normalan, i dalje to mislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ja sam zbog Vespe i poceo da razmatram skutere, a onda sam ih opasno zagotivio! :)

 

Najelegantniji dvotockas na svetu. Tako jednostavan i uvek moderan, od vozacice paravi pravu gradsku damu, a od vozaca gospodina s ukusom. :)

 

Jedino, cena... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ti italijani nisu normalni, napravili su tako jak brend, a onda zalemili cenu... Da Vespe nisu tako skupe, nijedan azijski proizvođač nikada ne bi uspeo da uđe na evropsko tržište. Nije mi jasna ta taktika :neznam:

 

Naravno, ova Vespica je prelepa, i ja bi je rado posedovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Da Vespe nisu tako skupe, nijedan azijski proizvođač nikada ne bi uspeo da uđe na evropsko tržište. Nije mi jasna ta taktika :neznam:

 

 

Vespa je kao Mini Moris,mnogo vise od gradskog malisana, ekskluziva. Ja za sve krivim londonske modove! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Ja sam se opasno dvoumio bas izmedju ovog modela i novog Bev-a, ovaj put je Beverly pobedio, ali nisam bas siguran da ce tako biti i sledeci put :moto3:

Samo ti mali tockovi :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cena jeste sibanje po usima, ali uzecu na primer U.S. Vespa se tamo smatra za cist luksuz i prefinjeni modni detalj. Cesto zauzme mesto u kaficu kao ''enterijer'', reklame i sl. E sad, meni je to manje bitno, ja bih to po gasu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Cena jeste sibanje po usima, ali uzecu na primer U.S. Vespa se tamo smatra za cist luksuz i prefinjeni modni detalj. Cesto zauzme mesto u kaficu kao ''enterijer'', reklame i sl. E sad, meni je to manje bitno, ja bih to po gasu :D

HAHA Ti si na dobrom putu da zamenis Kawu skuterom, vidim ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

GTS,GT,GTV... super,odrzavanje malo skuplje,udobna,dobra,pouzdana.

Ja sam sa mojom starom vespom PX 200 E 1988.napravio krug o kome sanjam vec tri godine. SRB-MNE-HR-BIH. Vozio iz Valjeva preko CG pa sve uz more do Italijanske granice.2680 km. Sinoc se vratio u 18.00. Iz Splita krenuo u 7.30 i u kuci bio u 18.00. Sve vreme puta nije se nakasljala.Uzivao kao nikad. Zato samo jedna je Vespa ma koliko bili dobri drugi skuteri.Svima kapa dole ali vespi pocasno mesto u svetu skutera.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Juce sam provozao jednu ovakvu vespu GTS 300 IE . Ide fantastično, dok sam trepnuo, km sat je vec bio na 80. Sve mi se svidja, i kako je uradjena, zavrsna obrada, ubrizgavanje goriva radi odlioočno. . . Gledaću ovih dana da napravim malo slika pa ću postaviti ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Mana im je pumpa za gorivo. Crkava brzo je r je kineska. Piaggio je dao svim serviserima da zamene pumpe na prodatim vespama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Piaggio je dao serviserima zamenske pumpe samo za 2010 pa na dalje,a loše kineske pumpe je ugrađivao i 2009-te.To zadovoljstvo zamene košta oko 200 evra.tako da ako kupujete polovnu vodite računa o tome.

p.s. mislim da se piaggio obrukao sa ovakvim postupkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Super sprava, probao istu, lepo ide, mana jeste ta pumpa, koj odlazi i to na vecini gosista, Toma je imao istu kupljenu 2009. na putu do Portugala mu je ista otisla.

A na putu do Beograda drugaru iz Pule je ista prestala sa radom, pa smo je zamenili u PGS servisu, doduse mislim da je oko 200e kostala zamena iste.

Tako da pre kupovine proverite da li je pump amenjana itd...

Inace isti problem je i na Beverly-ju 300 Vanji je pumpa prestala sa radom na putu do Kosmaja, sreca motor mu je u garanciji pa su mu istu odma zamenili bez naplate iste.

 

za sve ostalo samo reci hvale, sem cene naravno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

I meni je riknula pumpa na novom Beverliju 300, i sreca pa sam zamenio u garanciji,a i znam jos dvojicu takodje na Beverliju koji su morali da je menjaju, oni voze Tourera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Pa navodno u servisima kazu da ta pumpa (fabricka za prvu ugradnju) koje je losa prestane sa radom najkasnije posle predjenih 5.000km, ali znam ljude koji su sa fabrickom pumpom imali problem i posle predjenih vise od 5.000km.(npr Toma koji je krenuo Vespom u Portugal)

Sve u svemu znaci voditi samo racuna prilikom kupovine polovne Vespe ili Beverly-ja da li je fabricka pumpa zamenjena.

Za sada ovima koji su zamenili pumpu, nisam cuo da su imali problema sa njima, iako je opet u pitanju kineska pumpa ali poboljsan model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Zamenska pumpa nije kineska nego germanska.Ako neko kaže da je menjana ubrzo nakon kupovine onda je zamenjena istim kineskim s....em pa dok izdrži.Nova pumpa je nešto izmenjenog dizajna.Na slici je germanska ova levo.Pozz.

 

post-437-0-22186700-1345021013_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Jel to onda znaci da su i meni stavili ponovo kinesku?

Ja sam beverly kupio u februaru prosle godine, a mislim da sam vec u junu morao da menjam pumpu. Pa zadavicu ih ako mi i ova rikne.

Izvinjavam se za off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Nemoj da ih daviš nego pogledaj da li ima tri plave tačke odozgo.Ako ima onda je nova pumpa koja će raditi bez problema.Ako su ti stavili novu ali kinesku koja nema te tri plave tačke onda ih davi.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja