Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

|Pozdrav svim ljubiteljima ove nase letece fotelje....

I ja konacno mogu sebe da podvedem pod ponosne vlasnike atlantika :)

U pitanju je atlantic 125 2003...

kupio sam ga pre par nedelja i sada zelim polako da ga sredim da mu vrj atim stari sjaj pa sa tim u vezi imam par pitanja pa ako neko moze da pomogne bilo bi vise nego korisno...

Da li neko zna ko u beogradu ili okolini radi presvlacenje sedista i koliko to kosta, ovo sediste koje je na njemu je ispucalo pa bih hteo da ga presvucem...

I jos jedno pitanje hteo bih necim da vratim sjaj onoj plastici koja ide preko otvora za rezervoar i ona prostora za rukavice tj ceo taj mat deo... prilicno je izbledela od sunca i ima par ogrebotina...

Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav! Sedišta u BG radi Boban, pogledaj u podforumu "iskustva sa serviserima". Za povraćaj sjaja na izbledelim plastikama - obratiće ti se koleZa Šipi, on upravo doktorira te stvari na svom Xcitingu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Braco po atlantiku treba mi vasa pomoc...

ne mogu da upalim motor, sinoc sam dosao do grada ugasio ga i kada je trebalo ponovo da ga upalim nista...

prakticno vergla ali samo zuji ne cuje se onaj zvuk kada pocne da se pali kao da trokira.. Probao sve da ga guram par metara pa onda da ga startujem nista, pa sam po savetu jednog druga da nisu mozda upitanju oni zupcanici sto se zube sa onim sto pokrece variator otvarao ceo agregat medjutim nije ni to, proveravao sam i akomulator nije ni to tako da sam ostao bez ideja a i znanja koje nije veliko kada je rec o atlanticu 125...

Da li neko zna u cemu moze da bude problem?

I da preporuci nekog majstora koji je blizu knez mihajlove da me ne oderu za slep jer bih da ga odguram do servisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Braco po atlantiku treba mi vasa pomoc...

ne mogu da upalim motor, sinoc sam dosao do grada ugasio ga i kada je trebalo ponovo da ga upalim nista...

prakticno vergla ali samo zuji ne cuje se onaj zvuk kada pocne da se pali kao da trokira.. Probao sve da ga guram par metara pa onda da ga startujem nista, pa sam po savetu jednog druga da nisu mozda upitanju oni zupcanici sto se zube sa onim sto pokrece variator otvarao ceo agregat medjutim nije ni to, proveravao sam i akomulator nije ni to tako da sam ostao bez ideja a i znanja koje nije veliko kada je rec o atlanticu 125...

Da li neko zna u cemu moze da bude problem?

I da preporuci nekog majstora koji je blizu knez mihajlove da me ne oderu za slep jer bih da ga odguram do servisa...

 

Ја свог Атлантика одржавам код Љубе Бугарског, то ти је доле на Дорћолу, код Шипке. Није ти далеко да га гураш а и скоро све је низбрдо. Љуба је добар мајстор, није баш јефтин али зна свој посао. Адреса Миће Поповића, ако знаш где је "дворац" Сандуловића, то је ту.

 

Поздрав.

 

Румба

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

proveri da ti nije spao kabl sa svecice, a ako nije proveri da li ima varnicu. Jos jedno glupo pitanje, a ima li goriva? Mozda je povukao neku prljavstinu i zapusio diznu? Najbolje ako imas nekog ko se razume i da pogleda te banalne zahebancije,a ako ne resis onda pomoc nekog strucnijeg. Ne verujem da je neki ozbiljan kvar jer si ga regularno parkirao i ugasio, vergla, treba proveriti dovod goriva (da li je svecica masna ili suva) i ispravnost same svecice (da li baca varnicu i kakav je kvalitet varnice)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

zvao sam ovaj servis na dorcolu medjutim kazu da imaju puno posla i da ne mogu sada da prime motor... jbga...

goriva ima skoro pun rezervoar tako da ne bi trebalo da je povukao neki sljam mada sa nasilm gorivom to se nikada ne zna...

a sto se tice svecice provericu mozda bude to...

Ako neko zna jos neki servis u blizini koji bi hteli da prime motor neka javi...

Hvala ljudi na brzom odgovoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja jesam.

Odrzavao sam tamo Beverlija od prvog dana, ni jednu zamerku nemam!

Kad kazu da ce biti gotovo tad i bude, nisu aljkavi, jedina "mana" je sto naplacuju po radnom satu, i ta cirfa ume malo da bode oci.

Poslednji servis kad sam radio, pre prodaje me je izasao 35.000, a samo 6.000 su bile ruke.

I ovu Apriliu koju sam kupio od Borise sam oterao tamo na zamenu guma, i na detaljan pregled.

Idi slobodno, neces se pokajati, ja sutra idem po motor oko 12h.

 

Naravno uvek ce biti ljudi koji vise vole privatnike, neko voli Ljubu (ja ne podnosim) Kosta kod Hrama super radi samo kod njega vreme ne postoji, kad zavrsi - zavrsio ti je motor.

To su moja skromna zapazanja jer sam kod njih dvojice najduze odlazio na servise, i onda sam ukapirao da ovlasceni servis ne postoji za dzabe. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Slažem se sa Aleksom za Ljubu i Kostu. Sa Ljubom imam jedno veoma neprijatno i nekorektno iskustvo, a Kosta je dobar momak i majstor ali organizacija vremena mu nije jača strana. Ima i Goran Motofan, dosta ljudi kažu da imaju dobra iskustava sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Hvala na svim preporukama i odgovorima...

Uspeo sam da oteram motor do ovog zvanicnog servisa u tosinom bunaru cisto i da provere sve ostalo sobzirom da sam uzeo motor skoro pa da znam sta vozim...

A sto se tice ovog konkretnog kvara malopre me je zvao majstor da mi javi da je u pitanju zamajac ali da tek od pon moze da radi zato sto ne zna da li ima deo ili treba da poruci a vec ima 3 motora koja mora da zavrsi..

E sada jedno pitanje da li neko ima pretstavu koliko kosta zamajac za atlantic 125 nov ili polovan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

bez ljutnje ali ovo je tema Atlantic 500....iznesi problem u novoj temi u okviru scooter caffe-a...sigurno ima ljudi koji mogu da ti pomognu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

evo ovako:mislim da je dobra ideja da mi vlasnici i ljubitelji atlantica 500,a i drugih kubikaza,imamo svoj kutak,vidim da ga imaju burgmandzije,a sta su oni bolji od nas :) dakle,lepo bi bilo da se na 1 mestu nadju pitanja i odgovori,iskustva,male tajne i specificnosti ovog motora,uopste,sve vezano za njega...ako tema zazivi nadam se da ce nam svima biti od koristi

Bez ljutnje branko koji je pokrenuo temu je naglasio da je tema namenjena "atlantic 500, a i drugih kubikaza"

Tako da bi bilo lepo procitati temu pre postovanja a sa druge strane nije potrebno upustati se u istu ako na postavljeno pitanje ne zelis da das odgovor...

forumi upravo sluze za to da ljudi podele svoja iskustva sa drugima koji dele isto interesovanje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Jesi video mozda neki plavi Atlantic tamo u servisu? :)

Video sam tvoj motor na dizalici kad sam otisao po moj danas. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Jesi video mozda neki plavi Atlantic tamo u servisu? :)

Video sam tvoj motor na dizalici kad sam otisao po moj danas. :)

Jesam, bio je na dizalici kada sam ja dogurao moj :)

Kaze mi ne znam da li cu stici da pogledam tvoj sutra moram da zavrsim ovaj plavi prvo :)

Eksta je plava fotelja kao nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Jeste kao nov, Borisa ga je dobro pazio. :)

Menjao sam gume i cistio klapnu gasa, sad radi kao sat.

Ostaju mi jos plocice, i pretres kvacila, i odoh na mesec. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Radio je jako nestabilno u leru, kad upalis radi na 1500rpm jedno minut i onda krene da opada ispod 1000 pa malo ispod 1500..i tako u krug, stanes na semafor ili naglo zakocis (jbg Beograd) a on se ugasi..

Sad radi kao nov. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

moj je kad sam ga kupio radio na nekih 1200-1300,odnedavno radi na 1500,ne znam zasto,mozda ima veze sto sam poceo da mu sipam ovaj euro bmb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Alexbgd: iste simptome sam i ja imao al otkad sam očistio klapnu i podesio ler radi kao singerica dok ja ne kažem kad je dosta.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Borisa izvini, ali moram da napisem ovo.

 

Svi vec znaju da sam od Borise pazario AA500, pisalo u oglasu nema nista od ulaganja.

Opste poznata stvar je da sta god polovno kupio, mehanicko, nesto moras da sredis, vise ili manje. Medjutim, ovo ipak nije bilo kako sam ocekivao, sto iz price sto iz samog oglasa.

 

Prvi dan u servisu je protekao u zameni obe gume, vidjeno stanje - lose gume, nema sta za prigovor, i ciscenje klapne gasa, dobro ajd'.

Nakon par dana, danas, sam otisao u Labos da sredim kocnice koje su vec pocele da skripe (dva majstora su rekla da su gotove), i kaze Pedja da je trebalo da se promeni jos iha-ha kad. Dobro, nista, otisao sam i kupio, kod Mileta u Biker House-u, plocice za sva tri diska, prednje su po 1850 (bolje) i 800 din za zadnji disk ("losije", bolje nije imao), vratio sam se u Labos.

Zadnje su mogle da se kotrljaju jos par stotina kilometara, a prednje...debljina nokta je previse za ono, sitne brazde su se ocrtale po diskovima koliko su nove plocice bile i koliko ih nije trebalo menjati..0ljut2.gif

Dolili smo antifriz za svaki slucaj posto smo otkrili da je semering pumpe za vodu poceo da slinavi (to cemo drugom prilikom), proverili ulje kog, da kazemo, ima za divno cudo.

 

Nego da ja ne tupim vise sa ovim, nagradno pitanje glasi: Da li neko zna sta je ovo sa slike? --> post-22692-0-19206200-1336227878_thumb.jpg

 

Sliku otvorite kao New Tab, zato sto je velika, a necu da je smanjujem da biste dobro videli detalje. :)

Samo Borisa zna sta je to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja