Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

danas htedoh da zavrsim farbanje felni al mi nestade boje..tako da cekam do ponedeljka da dokupim...evo slika pre i posle :

slika0559.jpg

By yt3ktt at 2012-05-05

 

slika0563.jpg

By yt3ktt at 2012-05-05

na ovo idu nove gume naravno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Pancevo(okolina)
  • Motocikl: u potrazi

Alex--- Da nije mozda ulje iz motora? Vidi se da je malo gusce,od kocnica nije 100% predpostavljam zbog boje ,rashladna tecnost takodje sam siguran da nije....boja.. Mozda motorno ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Borisa izvini, ali moram da napisem ovo.

 

Svi vec znaju da sam od Borise pazario AA500, pisalo u oglasu nema nista od ulaganja.

Opste poznata stvar je da sta god polovno kupio, mehanicko, nesto moras da sredis, vise ili manje. Medjutim, ovo ipak nije bilo kako sam ocekivao, sto iz price sto iz samog oglasa.

 

Prvi dan u servisu je protekao u zameni obe gume, vidjeno stanje - lose gume, nema sta za prigovor, i ciscenje klapne gasa, dobro ajd'.

Nakon par dana, danas, sam otisao u Labos da sredim kocnice koje su vec pocele da skripe (dva majstora su rekla da su gotove), i kaze Pedja da je trebalo da se promeni jos iha-ha kad. Dobro, nista, otisao sam i kupio, kod Mileta u Biker House-u, plocice za sva tri diska, prednje su po 1850 (bolje) i 800 din za zadnji disk ("losije", bolje nije imao), vratio sam se u Labos.

Zadnje su mogle da se kotrljaju jos par stotina kilometara, a prednje...debljina nokta je previse za ono, sitne brazde su se ocrtale po diskovima koliko su nove plocice bile i koliko ih nije trebalo menjati..0ljut2.gif

Dolili smo antifriz za svaki slucaj posto smo otkrili da je semering pumpe za vodu poceo da slinavi (to cemo drugom prilikom), proverili ulje kog, da kazemo, ima za divno cudo.

 

Nego da ja ne tupim vise sa ovim, nagradno pitanje glasi: Da li neko zna sta je ovo sa slike? --> post-22692-0-19206200-1336227878_thumb.jpg

 

Sliku otvorite kao New Tab, zato sto je velika, a necu da je smanjujem da biste dobro videli detalje. :)

Samo Borisa zna sta je to..

 

Meni lici na ulje pomesano sa vodom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

nemoj me shvatiti pogresno ali ne vode svi racuna toliko o motorima kao ti ili tebi slicni,ljudi jednostavno voze dok ide,kad ide oni odu kod majstora ,popravi i nastavlja dalje.to nerade iz lose namere vec sto jednostavno misle da je to ispravno.plocice i gume si mogao videti prilikom kupovine a menjanje svih tecnosti i stanje utegnosti SVEGA ja preporucujem svima koji kupe polovni motor. ja sam to uvek radio i sa kolima i sa motorima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Pošto si počeo javno da prozivaš moram ovako.....VRATI MOTOR..... rekao sam ti sve kako jeste i apsolutno stojim iza svake reči koju sam napisao. Regler je ugrađen u martu( Aleksanto zna kad sam ugradio), nazovi Jošku pa proveri za garantni rok, datum kada je xenon ugrađen imaš zalepljeno na trafou i garancija važi godinu dana od dana ugradnje. Za akumulator sam ti dao pisanu garanciju prodavnice, mislim da je 18.mart. Servis koji ne veruješ da sam uradio je isto odrađen u martu (poslaću ti broj na PP servisera gde je rađeno pa proveri), promenjeno ulje u motoru i filter ulja, prekontrolisan nivo antifriza i kvalitet, svećica proverena (menjao sam je na predhodnom servisu). Nakon nedelju dana od tada sam kupio dve tube Motulovog ulja za menjače(to je ovo na slici, tuba ipo staje u Atlantica) i to je promenjeno dok sam ja stajao pored motora. Sve što je urađeno sam ti rekao, takođe sam rekao majstoru da proveri pločice( rekao je za njih vozi slobodno ovu sezonu tek su na pola) i da li ima lufta u volanu(po njegovim rečima nema).....ništa nisam skrivao niti uvijao. Tako da servis JESTE urađen, u mom mestu bolji nisam našao, kvalitet Motula za naše tržište je diskutabilan(u SM nema drugo) tako da po meni menjačko ulje može da se menja i na svakoj redovnoj zameni motornog ulja(a ne na 10000 kako kažu).....i registrovao sam ga na kraju krajeva. Kupio si polovan motor, sa kojim bih ja krenuo na svaku vožnju bez bojazni da će me negde ostaviti(pregledajte maxiscooter traveling temu slobodno) ja sam ga održavao što sam bolje znao, da sam hteo da uvaljujem ne bih oglasio uopšte na forumu, ne bih registrovao niti bilo šta od servisa radio normalno.....U životu nikog nisam zajebao za dinar a kamoli za nešto ovako....zajebancije nema više

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Covece sta se primas tako?!

Ja sam samo napisao sta sam radio na njemu, napisah lepo da se u polovno uvek ima ulagati nesto.

Nema potrebe za ovakvim nastupom s tvoje strane.

Deo oko papirologije nisam pominjao, i bolje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Rekao sam sta sam imao....iz zajbancije si presao u ironicno podbadanje javno preko foruma...ja ovu pricu zavrsavam i ne zelim da se ova tema pretvori u prepucavanje....mozda je bolje i da alexanto obrise ove postove....ako imas nesto da mi kazes telefon znas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pisao sam malopre preko telefona.

Dakle, Borisa, ja tebe ni jednom nisam prozvao, niti imam nameru da se preucavam sa tobom.

Besan sam na te priucene majstore, svejedno i da ga nisi prodao, covece poginuo bi negde!

 

Nista od svega onoga nije bilo upuceno direktno tebi, i ono sto sam napisao "Samo Borisa zna sta je to", nije bilo napisano u smislu da samo ti znas kakvo djubre si sipao, vec da samo ti znas jer sam ti pustio mms danas i samo ti znas sta je to, a da je pitanje upuceno ostalima.

Bezveze si se osetio ugrozenim, mozda jesam malo bzvz sklopio ceo post, ali i ti bi mozda da si na mom mestu, nije rec ni o kakvom podbadanju javnom, ja to ne radim, veruj mi.

 

I za papirologiju opet ni jednom nisam tebe okrivio, znao si na koga mislim svaki put.

Kad sredim sve doci cu kod tebe da cekiras. 0takoje.gif

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

posto ste se isprozivali, da i ja nesto kazem....

Zvanicno se uclanjujem u klub Atlantista...

prvi utisci...

iskreno, bilo mi je frka kad sam seo u laboratoriji na njega(znate vec zbog cega).....

malo trese do 30na h, posle ide ok-alexanto kaze da se to da lako srediti, malo zvoni- od kvacila.....

inace, odmah sam primetio da je udobniji, zadnja nova guma city grip, super drzi......

motor povlaci extra.....

sve u svemu, prvi utisci su pozitivni.....

u narednih 2 nedelje cu srediti svu mehaniku, a posle ide sredjivanje izgleda motora......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Aj sad Atlantista promeni i u profilu jadnog symu ... :lol:

 

Laboranti trljaju ruke, ali ćeš ti imati naj atlantik u selo, ima i dugonja da bude ljubomoran .... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Znam da je zajebancija oko papira podigla malo tenziju...potpuno bez veze i ikakve zle namere....desio se propust jbg i odma cirkus i meni je bilo muka od toga a mogu da zamislim tebi....vidim i ja da su ovi kucni majstori nekad nedovoljno kvalitetno resenje, odradi sta mislis da treba i uzivaj u gutacu kilometara.....zekane takodje i tebi zelim kao i svima u msc u...sto vise zajednickih voznji i sjajnih uspomena...manite se majstora i vidimo se na drumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Zekane, i meni je tresao isto pri polasku i do 30kmH. Mislio sam da tako mora posto su mi tako rekli. 0zbunjen.gif

To me je bas nerviralo posto ovih dana imam dosta obaveza po gradu pa je smao kreni stani varijanta. Odem danas do majstora, i rekao sam mu da skida sve i pogleda, rolnice, kajis, kvacilo.. I kad je skinuo, imao sam sta da vidim, kajis pri pucanju, kaze, sva sreca pa si dosao danas, rolnice tri ubijene.. 0tuzan.gif

Kvacilo je u odlocnom stanju, ima dosta mesa na paknovima ali je jenda opruga sjebanaa pa sam promenio sve tri i stavio tvrdje.

Zamenio sam i remen, stavio sam originalni Piaggio, i rolnice malossi od 28gr.

Mislio sam da ce se ponasati kao i pre, mozda ce malo manje tresti.. ali kad sam seo na AA i dao gas, kao da sam seo na drugi motor.

Vibracije su totalno nestale, krece kao metak, ubrzanje neuporedivo bolje, ne trese ni malo, ma odusevio sam se kako ide sad.. 1moto3.gif

 

Znaci zekane, spremi stotkicu, i nema vise treskanja. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Pošto si počeo javno da prozivaš moram ovako.....VRATI MOTOR..... rekao sam ti sve kako jeste i apsolutno stojim iza svake reči koju sam napisao. Regler je ugrađen u martu( Aleksanto zna kad sam ugradio), nazovi Jošku pa proveri za garantni rok, datum kada je xenon ugrađen imaš zalepljeno na trafou i garancija važi godinu dana od dana ugradnje. Za akumulator sam ti dao pisanu garanciju prodavnice, mislim da je 18.mart. Servis koji ne veruješ da sam uradio je isto odrađen u martu (poslaću ti broj na PP servisera gde je rađeno pa proveri), promenjeno ulje u motoru i filter ulja, prekontrolisan nivo antifriza i kvalitet, svećica proverena (menjao sam je na predhodnom servisu). Nakon nedelju dana od tada sam kupio dve tube Motulovog ulja za menjače(to je ovo na slici, tuba ipo staje u Atlantica) i to je promenjeno dok sam ja stajao pored motora. Sve što je urađeno sam ti rekao, takođe sam rekao majstoru da proveri pločice( rekao je za njih vozi slobodno ovu sezonu tek su na pola) i da li ima lufta u volanu(po njegovim rečima nema).....ništa nisam skrivao niti uvijao. Tako da servis JESTE urađen, u mom mestu bolji nisam našao, kvalitet Motula za naše tržište je diskutabilan(u SM nema drugo) tako da po meni menjačko ulje može da se menja i na svakoj redovnoj zameni motornog ulja(a ne na 10000 kako kažu).....i registrovao sam ga na kraju krajeva. Kupio si polovan motor, sa kojim bih ja krenuo na svaku vožnju bez bojazni da će me negde ostaviti(pregledajte maxiscooter traveling temu slobodno) ja sam ga održavao što sam bolje znao, da sam hteo da uvaljujem ne bih oglasio uopšte na forumu, ne bih registrovao niti bilo šta od servisa radio normalno.....U životu nikog nisam zajebao za dinar a kamoli za nešto ovako....zajebancije nema više

STA BRE DA TI VRATI??????taj se ne bih odvojio od atlantica za 3000e1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

U majku mu, nema me jedno popodne a vi se razbaškarili... A baš danas sa Burgman 75 - Zokijem pričam kako kod nas u MAXI garsonjeri nema tenzija. :zbunjen: vidim da ste već spustili loptu i bez mene i drago mi je da je tako. Trgovina polovnim motorima je zajebana rabota. Ono što je nekome ekstra, drugome je ubi Bože. Nismo svi jednako picani... Alex je svestan da je kupio odličan motor ali ga u podsvesti tišti što je svoj dao budzašta a sve je pod konac sredio. Jbg tako se potrefilo, nije bila jagma za Beverly-jem a hteo si pošto - poto Borišinu zver. Mislim da se dovoljno znamo da među nama nema i ne sme biti uvaljivanja a svako svoj motor neka sređuje kako misli da treba. I ja sam se par puta sa majstorima prepirao oko zamene nekih delova zbog njihove filozofije: "može to još da ide - ne diraj"... Pa može i prst u oko ali boli...

 

Sad sam se raspisao... Neću ništa brisati jer je kulturno razrešen nesporazum... MAXI pozdrav svima! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Aj sad Atlantista promeni i u profilu jadnog symu ... :lol:

 

Evo POP-e pomogao sam mu malo dok ne preboli SYM-u... Ja najbolje znam kako je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

 

 

Nego da ja ne tupim vise sa ovim, nagradno pitanje glasi: Da li neko zna sta je ovo sa slike? --> post-22692-0-19206200-1336227878_thumb.jpg

 

Sliku otvorite kao New Tab, zato sto je velika, a necu da je smanjujem da biste dobro videli detalje. :)

 

Meni liči na menjačko ulje, sasvim ok i čak i sveže. Staro mejačko ulje je prljavo i crno do zla boga. Ne vidim razlog za paniku i zamerku. Mehurići se javljaju usled isticanja i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5719 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

niko da pohvali moje felne :)

 

Evo ja ću: Branko lave, felne su do bola !!! :care: :care: :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja