Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Hteo sam ja da skinem to žuto govno ali kad sam video da treba brusilica da radi pa da se onda silikoniše ili lepi - prošla me volja momentalno i više mi ni ne smeta toliko. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

bio sam na probnoj voznji,razlika je ogromna sa novim gumama,kao da imam 4 tocka:) plus sto se nekako mnogo lakse upravlja i obara..evo slika sa novim gumama i belim felnama

slika0588e.jpg

By yt3ktt at 2012-05-08

slika0582.jpg

By yt3ktt at 2012-05-08

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Na motoru baš dobro "čuče" ...Eto mene, kad u neko skorije vreme, budem išao do Glibovca, da ih vidim uživo i pomazim malo.... :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Kolegu sa posla, samo da registrujem ovog novog mezimca i malko servisiram i eto mene, nisam bio baš odavno a stalno me zove....Da ne offujemo previše, oće urednik da :gaa: na nas ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

branko, svaka cast na trudu, extra su ispale felne. ;)

 

 

Sad na bulevaru stojim na semaforu i kazaljka koja pokazuje temperaturu mi se samo spisti na polozaj koji pokazuje 6 sati, na lampicu za vodu, ali lampica mi nije zasvetlela 0stabre.gif

Stanem ja pored ugasim skuter, iskuliram minut, upalim i svetli mi lampica za dugo svetlo i vodu a kazaljka normalno pokazuje sad temperaturu. 0stabre.gif Spustim se do ortaka u Cvijicevoj i iz vodene pumpe vidim zuckast trag, Alexanto, ne znam da li se secas, bas smo pricali o tome sad kad je zeka pazario AA i kod tebe sam video isto takav trag.

Otvorim i vidim da nema antifriza uopste, a kad sam uzeo skut proveravao sam i bilo je nesto iznad MIN.

Dolio sam pola litre destilovane, upalim motor, temperatura normalna ali iz vodene pupe kad mu dam gas, curi voda kap po kap i bas se vidi kako izlazi iz one rupice.

 

Kaze ortak, sigurno riknula vodena pumpa, okrenem majstora i kaze mi da ne zna tacno cenu, javice mi sutra ali da je paprena i ispod 200E nije sigruno, 0staa2.gif0staa2.gif0staa2.gif

 

Da li moze da bude nesto drugo a da nije riknua vodena pumpa? 0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

pa možda ti ne treba nova pumpa nego set za reparaciju pumpe, a to ne može biti 200eur već pre par iljada din..

 

Branko: ala su ga otvorile bele felne, strava...Baš su mu čučnule lepo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

uf, dobro je.. taman sam hteo da se upucam.. :)

Da li odgovara set pumpe od bev 500 ?

 

Sad sam opet palio skuter i sve deluje normalno, zagrejao se, podigao temp i ne curi vise nista. ali kad mu zavrnem malo jaci gas vidi se da malo jos izlazi voda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

mali off

 

sedim tako i čitajući poslednjih meseci šta mi sve popravljamo i koliko nas sve to košta kontam da jedino u tome i uživamo, čast izuzecima koji imaju i para i vremena za putovanja. Kad ga sredimo i nema više šta (ako je to moguće s polovnim) onda ga prodajemo ispod cene :lol:

Ja otkad sam uzeo ovaj maxi (i one pre njega) sam stalno nešto lickao, menjao, "poboljšavao" plus redovne stvari i opet ima ponešto za zameniti... a od 3 sezone napravio s njim ukupno 10 hiljada (jednu sezonu bio ne registrovan). Možda i nisam za ovaj sport ili nemam vremena al mislim da bi me jeftinije izašlo da sam "napravio" još jedno dete :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ima i toga što kažeš (pišeš) ali ima razlike. I ja sam od onih što picane svoj maxi (uskoro ide detaljan prikaz) ali sa druge strane za protekle dve sezone sam "ubio" 27000 km sa njim a ove sezone skoro 3000 ... Hoću da me služi kako treba i da se osećam ugodno na njemu i da mi je puno srce kad ga vidim... Nemam drugih poroka (piće, cigare, švalerka :lol: ), imam dva zlatna derana, za treće(g) žena nije bila voljna tako da Atlantic živi svoju drugu mladost pod mojim krovom...

 

A da nismo normalni - to stoji. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

drago mi je da vam se dopadaju bele felne :moto3: primetio sam danas 1 problem koji pre skidanja diskova sa prednjeg tocka nisam imao.greje mi se u voznji levi disk(od desne,tj prednje kocnice),i utvrdio sam da koci neprekidno te se zato i greje.tocak se zbog toga tesko okrece kad probam rukom da ga zavrtim,a to se ranije nije desavalo...e sad logika kaze da nesto nije lepo sklopljeno,jer se to pre skidanja diskova sa tocka nije desavalo...ali sta nije u redu,to mi ne ide u glavu...takodje taj disk tj prednja kocnica sada nikako ne koce,ni 10 posto sile kocenja od pre.disk i plocice nisu masni,suvi su i cisti.kad otpustim malo srafove koji drze klesta na viljuski, i klesta podju malo prema tocku ,olabavi se tocak i moze da se normalno okrece rukom..kako pritegnem klesta pocinje da koci tocak...sam tocak stoji savrseno u centru,vidim po tome koliko daleko su srafovi od hall senzora kad okrecem tocak.u dlaku isto kao i pre.neka glupava sitnica je u pitanju,i to mi je ispred nosa,ali ja je ne vidim.jos da dodam da nisam zabelezio koji je disk bio levi a koji desni pre skidanja, bio sam ubedjen da je to svejedno posto su koliko vidim isti a i ravni pa valjda mogu da se okrecu ovako ili onako a i da levi ode na desni i obrnuto,bar se meni cini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Bio kod Radosa juce, zamenjen kais (ispucao), Malossi rolnice - vise nema ni T od treskanja pri startu, start je daleeeko bolji nego pre, zamenjene opruge kvacila, klizaci..

Ceka me jos reparacija vodene pumpe posto lepo curi 0ljut2.gif..sve u svemu ode juce jos 150 jevreja.

Bice to zmajcina kad sve sredim. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 591 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

Odlično! Ajd' slikaj kako čuče na motoru. :takoje:

 

ne rece kako ti izgledaju na motoru :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

dakle da rezimiram......

atlantik kupljen za 1600e

____________________________

osnovni servis:

-ulje i filteri

-ulje menjaca

-zadnje plocice

-kociona tecnost(oba stapa)

-zadnja guma(mishelin city grip)

-rashladna tecnost

-svecica

-namesten stender

____________________________

150e

 

elektrika:

-ksenon kratkog svetla

-fibrin aparat

-akumulator

-svetla na koferu

___________________

100e

 

godisnji servis:

-kais

-rolnice

-opruge na kvacilu

-lezaj na kvacilu

-zavarivanje onog cuda sto mi je zvonilo na kvacilu

________________________

135e

 

 

 

ukupno 1600+385=1985.......

 

sta da vam kazem, kako sam se nadao, super sam se udao......

 

 

 

od danas:

vise ne trese kad ubrzava

u miru lepo radi-sem klapne gasa-sredicu kad stignem....

ne cuje se zveketanje

medjuubrzanje sjajno....

 

malo je bucniji....kaze alex to je normalno.....

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Odlično! Ajd' slikaj kako čuče na motoru. :takoje:

 

ne rece kako ti izgledaju na motoru :zdravo:

 

Odlično! :takoje: Valjda ću ga nekad i uživo videti... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Mimoisli ste se, bukvalno, za 5 min. Kad sam video Zeku, mislio sam da si se ti vratio, jer si nesto zaboravio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja