Jump to content

Moto Zajednica

"Motor je nestabilan, dovoljan je kamenčić i padaš"

Recommended Posts

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Sledeći koji mi kaže da je motor nestabilan i da je dovoljno da naiđeš na kamenčić da padneš ima da dobije po nosu :)

Spuštam se od Topčiderske zvezde ka Miloševom konaku i u traci za levo naletim na kamenčinu od recimo 30x15x10 cm. Poleti motor, poletim i ja iz sedišta, zadržim se samo rukama kao da ću da napravim salto preko. Doskočimo kao da smo sa ivičnjaka sišli i normalno nastavim dalje. Posle 50-ak metara čujem da mi otpade nešto i stanem. Otpala mi tablica od doskoka :) Pokupim tablicu i čovek koji stoji pored puta mi kaže svaka ti čast kako si se izvukao, mogao si da se slomiš. On je udario kolima taj kamen i čeka pandure. Vidim da sam iskrivio felnu i odlučim da sačekam i ja. Car je inače udario u taj kamen i ostavio ga je na sred puta da bi uviđajci videli da je to tu bilo. Da ga je sklonio ja bih normalno prošao ali je čovek manjih intelektualnih sposobnosti i malo je cirke pa mu nisam zamerio. Naravno, sklonio sam kamen da se još neko ne sjebe i panduri dođoše za nekih pola sata. Napravili su uviđaj, sve uslikali, upisali da mi je oštećena prednja guma sa felnom i sad čekam da stigne zapisnik pa da naplatim štetu. Pet minuta pošto su oni otišli pojavljuje se kamionče beograd puta i lik sipa šut u rupčagu na sred raskrsnice iz koje je neko izbacio taj kamen. Njihovo "sređivanje" nema nikakve veze sa policijom i našim slučajem, slučajno su naišli baš u tom trenutku. Rupčaga je pre toga bila povelika i neobeležena.

Motor sam dovezao kući, malko se oseća da nije ravna felna, ali guma nije ispustila i ne vuče ni na jednu stranu pa se nadam da je samo felna kriva i da ništa drugo nije oštećeno.

Evo slike kamenčine, moje patike su dosta velike, nosim 46 :)

 

IMAG0319.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ako sam dobro razumeo a jesam ti si sredio felnu na kamen a ne na rupu. Nisam bas siguran kako ce to ici sa naplatom ali nadam se da ces uspeti nesto da izvuces. Za rupu bi znao koga da ganjas ali ovako sumnjivo. Sve u svemu super si prosao a to je najvaznije. Jebo felnu :takoje:

 

Btw, nisi smeo da fiksiras kamen pogledom vec neki alternativni pravac kojim bi ga zaobisao, doduse lako je pametovati iz sobe ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Opsta predrasuda "najmanji kamencic" je relativno smesna....mada zavisi od ugla pod kojim naletis i kolicine...ja sam ih prilicno izgazio....padao jesam ali ne iz tih razloga..... :BJB-Kawasaki:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Jeste na kamen ali je on potekao iz rupe koja je na sred raskrsnice i u kojoj je još bilo kamenja. Sve su uslikali panduri i zabeležili. Ne znam da li sam da popravljam odmah ili da čekam taj zapisnik ili da idem u servis na "procenu" pa da popravljam posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Sacekaj, nista te ne kosta. Uvek mozes da budes nezadovoljan procenom stete pa da imas neki dokaz :lol:

 

Btw, mozda je off ali mozda nekom bude korisno... Na parkingu ispred moje zgrade pravili su neki prilaz za invalide, i radnici su prosuli dosta sljunka po ulici, nemareci za bezbednost to je tako stajalo danima posle mog pada... To se sve nalazilo na coscku parkinga tako da nisam mogao da vidim iz pravca kog sam dolazio a naravno da nije bilo bilo kakvih oznaka da su neki radovi, nije ni gradiliste pored bilo nikako oznaceno ili obelezeno... Malo sam prikocio i poklizao se, levo, desno i padnem. Nista strasno, slomim retrovizor, i zmigavac izgrebem malo auspuh... Vide komsije i oni meni PAMETNO zovi policiju i tuzi onog ko je izvodio radove. Ja, kreten, uradim to, cekao sam ih 2 sata, u medjuvremenu pala noc, dosla dva "intelektualca" i pitaju me sto sam ih zvao ?!? Ja sve ispricam, napisem da sam vozio 20, oni preko qrca napisu neki zapisnik, naprave slike po mraku... Odlazim u DUNAV po zapisnik, u njemu pise da sam ja kriv, da nisam prilagodio brzinu uslovima puta i da me terete po ne znam kom clanu za ugrozavanje bezbednosti u saobracaju. Odem u Savsku da se zalim na zapisnik i pitam "najskolovaniji drzavni kadar" na osnovu cega su izveli svoj zakljucak, posto nije bilo nikakvih tragova kocenja, posto su ostecenja na motociklu minimalna a mesto na kome je sljunak bio na ulici neobelezen bilo kojim znakom? Policajac mi je rekao da ga nista ne interesuje, da nisam brzinu prilagodio uslovima puta i da bi isto bilo da sam vozio autoputem i naleteo na rupu na sred puta. Mislim da je bilo glupo da mu sa inzenjerske strane izvodim bilo kakve zakljucke i postavljam pitanja tipa ako ides brzinom 120km/h, sa koje daljine ces primetiti rupu od npr. 30cm duzine i 50 cm dubine koja se nalazi u nivou autoputa, i sta je u tom trenutku najbolje uraditi, izbegavati rupu ili upasti u nju... Zdrav razum je isplivao na povrsinu, zahvalio sam se i pozeleo mu da i njegova deca voze motor, nista vise (jbg, malo sujete je moralo da izadje iz mojih usta). Kod sudije za prekrsaje isao 2 puta, naravno zena je malo skolovanija pa joj je bilo jasno da su sve nelogicnosti u pitanju, nisam dobio nikakvu kaznu i bio sam presrecan a kad samo pomislim da sam krenuo od moje tuzbe i odstete...

 

Tako da, nadam se da ces proci ok, ali nemoj da se iznenadis ako od toga ne bude nista jer ne zivimo u Svedskoj :neznam:

Promenio član NESKROMAN

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ahm, da. Oni iz Beograd Puta su sasvim slučajno naišli baš tada da sipaju kamenje u tu rupu a ti si verovatno udario u asteroid koji je pao sa neba tako da oni nesumnjivo nemaju nikakve veze sa tim :zvizduk:

A po novom ZOBS-u da ne diskutujemo i tu si sigurno kriv jer nisi prilagodio brzinu i putanju uslovima puta jer da jesi mogao bi da se zaustaviš ili zaobiđeš stenu.

Kakvi su nam putevi i šta sam sve uspeo da izbegnem od rupa, šljunka i svačega, samo kažeš u sebi "ćuti dobro je".

Nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

Super si prosao, a taj kralj sto nije pomerio kamen treba da ode na ispitivanje... Inace drugar je zimus automobilom naleteo na poledicu i slupao auto, cekao uvidjaj a da li je naplatio nesto nisam ga pitao. Inace je ulica prvog prioriteta a nije bila ociscena niti zasipana rizlom ili solju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Charugin sin je pocepao gumu na rupu kod Altine pa nam on moze reci kako je zavrsena ta odiseja. Mada taj kamen me brine. Svako moze sjebati felu negde pa staviti kamen na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Videlo se očigledno da je tu bio, sitni kamenčići su bili oko njega od raznih udaraca, još ljudi je zakačilo pa ih je mrzelo da čekaju. U rupi još kamenja - potpuno je jasno odakle je došao. Plus nije obična stena, vidi se da je neka mešavina betona, asfalta i kamenčića.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

A kako misliš da naplatiš tu štetu odmah? Pretpostavljam jedini način je da tužiš beograd put ali to će da traje. Ne verujem da će ti obavezno osiguranje platiti ili se varam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Motor je stabilan i ponaša se po već ustanovljnim i predvidivim zakonima fizike, a čovek je nestabilan i on uglavnom učini da loša situacija bude još gora !!!

 

Čuo sam za situaciju kada je lik sa KTM ADV. pri punoj brzini (oko 140km/h) na Novosadskom autoputu naleteo na beli rebrasti radijator koji je ispao iz kamiona, malo je levitirao, i ništa :) Prednost je u tome što je pristupio problemu opušteno i bez naglih pokreta kočnicom i volanom. Ostatak posla je odradilo WP ogibljenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Odes po zapisnik u panduraciju, angazujes advokata koji se bavi ovakvim temama (ima ih), naplatis stetu...

 

Procedura traje dugo tako da ti ne gine popravka pa onda sa racunom odes u sud da refundiras to od Beograd Puta. Na stranu sto si mogao da se ostetis :) Tuzi ih i za to... Ili predji na neki enduro, njima je kamenje prirodna sredina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo današnjeg članka u novinama o sličnim slučajevima:

 

http://www.pressonli...skog+polja.html

 

Bitan detalj:

 

" Svega desetak tužbi godišnje

- Broj tužbi je minimalan jer vozači nisu dovoljno informisani o svojim pravima, a nekad je šteta takva da im se više isplati da je sami poprave nego da tuže. Godišnje bude desetak takvih tužbi, i to najčešće kad je šteta nekoliko hiljada evra. A procedura je sledeća: čim se desi nezgoda, vozač treba da zaustavi kola i odmah pozove policiju, koja pravi foto-dokumentaciju i zapisnik. Vozač kasnije može tu dokumentaciju da podigne i na osnovu nje tuži putarsko preduzeće nadležno za održavanje te deonice. Sporovi mogu da traju i dve godine, ali ako se utvrdi da vozač nije kriv, sve troškove snose putari - objašnjava Milan Božović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja. "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Pitam se da li u nekim razvijenim zemljama postoji neko ko kontroliše ispravnost puteva i piše penale odgovornoj firmi koja je u obavezi da to popravlja a bez da se prethodno desi da neko najpre ošteti vozilo, padne sa motora ili se desi ono najgore.

A sigurno je da postoji.

Objašnjenje kako putari nisu u mogućnosti da poprave rupe zbog lošeg asfalta ili jednostavno nema novca ne bi trebalo da interesuje nikoga već se radi o samo jednom: oni ne rade dobro svoj posao i tačka. Putevi su javno dobro a ne vlasništvo Beograd Puta ili neke druge firme. Kada oštetim svoje vozilo zbog kratera ugrozio sam svoju i tuđu bezbednost i neko za to treba da odgovara zakonski i materijalno jer je bio u obavezi da put održava u ispravnom stanju.

Tu postoji i ekonomski aspekt i on se odnosi na štetu u poslovanju koje su pretrpele firme zbog radova na gazeli jer je neko sebi dao za pravo da od marta mesecima ometa funkcionisanje saobraćaja. Šta mene boli patka što oni moraju da odrade posao kada su zatvorili silaznu rampu prema Sajmu i to traje mesecima. Posetioci nisu znali kuda da dodju i takvim postupkom je naneta direktna i kumulativna šteta koja se meri milionima evra.

Za takvu stvar bi na zapadu popili tužbu u milionskom iznosu jer nikoga ne zanima etički nego ekonomski aspekt nekoga ko svojim radom nanosi ogromnu štetu drugima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja