Jump to content

Moto Zajednica

Problemčići

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kupio sam u četvrtak nov skuter Sprint Max , i imam malih problema , 1. ponekad mi se gasi kad smanjim gas ali ne ako stisnem kočnicu 2. ne radi mi sirena 3. leva kočnica mi je vrlo slaba a desnom mi je teško da kočim jer mi je na gasu ruka 4. kad hocu da zakljucam volan nece da se izvadi ključ ,to bi od prilike bilo to , jeste da su mi oni u prodavnici rekli da posle 100km uradim servis i da ce mi ga oni srediti ali meni se ovo nesto ne svidja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Pretpostavljam da je ta leva, odnosno zadnja kočnica doboš, probaj da je našteluješ privijanjem matice na sajli (kod zadnjeg točka) da pre hvata, verovatno je to problem. Za ovo ostalo ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Kupio sam u četvrtak nov skuter Sprint Max , i imam malih problema , 1. ponekad mi se gasi kad smanjim gas ali ne ako stisnem kočnicu 2. ne radi mi sirena 3. leva kočnica mi je vrlo slaba a desnom mi je teško da kočim jer mi je na gasu ruka 4. kad hocu da zakljucam volan nece da se izvadi ključ ,to bi od prilike bilo to , jeste da su mi oni u prodavnici rekli da posle 100km uradim servis i da ce mi ga oni srediti ali meni se ovo nesto ne svidja

 

Brate izvini sto cu ovako da ti kazem ali mi se cini da su oni u fazonu "ovaj ce da izgine, pa necemo morati da radimo servis posle 100Km".  :o

 

Salu na stranu, nekako mi se ne uklapa da sad ti tu nesto cackas i popravljas kad si kupio nov skuter, pa makar i kineski. Ako procenis da ne moze bezbedno da se vozi, vrati ti to njima da ti srede, mislim da je to njihova obaveza. Po meni, dovoljno je samo i to sto ne radi sirena!

 

Leva kocnica ti je verovatno dobos zadnjeg tocka i normalno je da je znatno slabija od prednje. Sto se opet tice prednje, moraces da naucis itekako da je koristis, bez obzira sto je kod gasa. :)

 

U svakom slucaju - 100Km nije nista i brzo se napravi...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

:o Sa tobom smo pricali o kupovini motora/skutera .... Zar nisi mogao da se strpis i  da radis nesto , ustedis jos vise para i kupis nesto malo normalnije ... Ne znam sta si ocekivao od tog sprinta ...

 

a ovo "leva kocnica mi je vrlo slaba a desnom mi je tesko da kocim jer mi je na gasu ruka" .... druze ... polagao si PSP ako se secam ... znaci 60% prednjom 40% zadnjom po pravilu .... I ne moze da ti bude tesko da kocis prednjom ... Jedino ako imas tripove da nabijas gas i kocis ... onda svaka cast  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kao sto rekose,dotegni zadnju a za prednju se moras navici...:) e sad u vezi sirene i breve to bi trebalo da ti rese u servisu...motori nisu extra kvaliteta ali koliko para toliko i muzike,drugar svog vozi vec 6-7000km i jedino je menjao kais i prezadovoljan je,cale je takodje imao maxa i prasao je oko 5000km bez problema,za ler gas pokusaj malo da ga povecas,inace problem na njima su karburatori,cale je kupio nov sprint rally i posle 100 km ga je vozio na prvi servis i tamo su mu kao cistili karburator i nesto su zajebali,tako da nije hteo da pali tj tesko je palio i mnogo trosio,inace do tada je sve bilo perfektno,i na njegovo insistiranje su mu namontirali karburator sa drugog novog skutera i sada kao radi ok,inace tip koji radi u tom servisu je kao cistio karburatore na vecini skutera koji su tu i sve ih je pokvario,ostao je jedino netaknut taj koji je bio u magacinu...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

2. idi u servis, truba je jako vazna!

3. normalno je da je zadnja slabija, a posto kazu da je dobos kod tebe onda je to i izrazenije; moras da naucis da kocis prednjom, nema tu opravdanja lakse mi je.

4. mozda nisi volan okrenuo skroz u stranu pa ti zato blokira kljuc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja