Jump to content

Moto Zajednica

honda nx 650 dominator.

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Hvala Grnca za opsezan odgovor... 

 

Heidenau K60Scout jako zanimljive gume, odgovarale bi mi samo ne mogu preko neta da nadjem ovde morao bih u louis-u da narucujem pretpostavljam? Koliko mogu izaci one?

 

Sto se tice obrtaja probacu opet prvom prilikom pa javljam... I uporedicu sa Banovim podacima...

 

Sto se tice kapice kontaktirao sam Stojanov iz NS...

 

Videcu za podmazivac da stavim, nema sta resavam problem dotezanja i jedna briga manje...

 

Ulje i filteri - poslusacu tvoj savet skroz... Ipak nije to preveliki izdatak a u sustiniji je najbitnijji...

 

Ne planiram da ga 'teram' tako ali cu svejedno uzeti kvalitetniju svecicu...

 

Hvala jos jednom na odogovoru... Probacu sve ovo... Pa javljam....

Gume porucujes od Baneta sa foruma . Na dominatoru sam imao K-60 Scout i presao oko 10000km sa njima i ima jos "mesa" , ali sam imao 100% asfalta, blato i travu su mozda sve ukupno 300 metara prosle. Prilicno sam ih skockao.  Firma se zove ALTES   http://altes.co.rs/sample-page/  

 

BaneBP ima tacnije podatke tj najpribliznije mojima ( mada nisam ja neka referentna tacka ) ali samo uporedjujemo

 

U sustini ti podmazivacem ne resavas zatezanje , nego konstantno "kap po kap" podmazivanje lanca koje za rezultat ima veci radni vek istog

 

Brate 2 litre ulja nije nikakav izdatak, neznam jel ima motor u klasi a da je jeftinije i jednostavnije odrzavanje.

 

Ako ne planiras da ga teras onda uzmi DENSO svecicu a veceras cu pogledati koja je oznaka . To je regularna svecica za normalno koriscenje sa " V-groove copper end" . Necu da tvrdim jer do sad nisam imao nikakvih losih iskustava sa NGK svecicama ali postoji prica da ima puno falsa na trzistu. DENSO mi nekako egzoticnije zvuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Belo-plavi dominator? mislim da sam te video juce kod gimnazije, ako si to bio ti i ako si uopste iz sapca :-)

 

Da da bila je nedelja... ;) Nije bas za voznjicu ali nisam mogao da odolim... ;)

 

 

Hvala Grnca za opsezan odgovor... 

 

Heidenau K60Scout jako zanimljive gume, odgovarale bi mi samo ne mogu preko neta da nadjem ovde morao bih u louis-u da narucujem pretpostavljam? Koliko mogu izaci one?

 

Sto se tice obrtaja probacu opet prvom prilikom pa javljam... I uporedicu sa Banovim podacima...

 

Sto se tice kapice kontaktirao sam Stojanov iz NS...

 

Videcu za podmazivac da stavim, nema sta resavam problem dotezanja i jedna briga manje...

 

Ulje i filteri - poslusacu tvoj savet skroz... Ipak nije to preveliki izdatak a u sustiniji je najbitnijji...

 

Ne planiram da ga 'teram' tako ali cu svejedno uzeti kvalitetniju svecicu...

 

Hvala jos jednom na odogovoru... Probacu sve ovo... Pa javljam....

Gume porucujes od Baneta sa foruma . Na dominatoru sam imao K-60 Scout i presao oko 10000km sa njima i ima jos "mesa" , ali sam imao 100% asfalta, blato i travu su mozda sve ukupno 300 metara prosle. Prilicno sam ih skockao.  Firma se zove ALTES   http://altes.co.rs/sample-page/  

 

BaneBP ima tacnije podatke tj najpribliznije mojima ( mada nisam ja neka referentna tacka ) ali samo uporedjujemo

 

U sustini ti podmazivacem ne resavas zatezanje , nego konstantno "kap po kap" podmazivanje lanca koje za rezultat ima veci radni vek istog

 

Brate 2 litre ulja nije nikakav izdatak, neznam jel ima motor u klasi a da je jeftinije i jednostavnije odrzavanje.

 

Ako ne planiras da ga teras onda uzmi DENSO svecicu a veceras cu pogledati koja je oznaka . To je regularna svecica za normalno koriscenje sa " V-groove copper end" . Necu da tvrdim jer do sad nisam imao nikakvih losih iskustava sa NGK svecicama ali postoji prica da ima puno falsa na trzistu. DENSO mi nekako egzoticnije zvuci.

 

 

Ok druze, hvala... Poslao sam mail altesu da vidim cene (ako znas tacan nick bana da kontaktiram i njega)... Cim stignem pogledacu resenja za podmazivanje lanca, a ti kad stignes pogledaj model svecice pa mi javni da uzmem i to za rezervu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Sto komplikujes stvari, sve imas u sapcu da kupis. Svecicu nema potrebe da menjas ako radi motor kako treba a i ako hoces imas u sapcu. Podmazivac batali, kupi sprej i redovno posle pranja prskaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Kad smo kod podmazivaca, ja danas kupio onu bocicu za ulje od Lade ali ne znam gde je najbolje da je montiram, ispod sedista nema mesta, ispod repa dodiruje auspuh a najvise bi voleo da mi je lako pristupna zbog pracenja i dolivanja ulja...

Ko je radio ovo na Dominatoru nek pomaga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Stajala mi je na istom nosacu gde je kantica za ulje zadnjih kocnica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Da se prijavim u klub - od pre neki dan sam postao vlasnik jednog Dominatora . Za početak mi deluje poprilično zabavan motor ( još uvek mi ne silazi osmeh sa lica ) !

 

  img1435-800x600.jpg

 

  img1436-800x600.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Sto komplikujes stvari, sve imas u sapcu da kupis. Svecicu nema potrebe da menjas ako radi motor kako treba a i ako hoces imas u sapcu. Podmazivac batali, kupi sprej i redovno posle pranja prskaj.

 

Ne kompikujem nista spremao sam se za TA i odjednom sam uzeo Dominu, pa se raspitujem sta i kako jer sam jako malo istrazivao za njega... Hocu da znam sta valja a kad budem hteo da nabavljam lako cu... A btw planiram dalji put pa hocu i da imam neke stvari u rezervi... I za sada sam odustao od podmazivaca, mackacu ga s'vremena na vreme...

 

Sta vele ljudi koji imaju Dominatore za neki skup kao sto to rade naprimer ovi iz TransAlp sekte ;) Voznjica, druzenje, razmenjivanje iskustva neka klopica itd itd... Koliko je uopste aktivno Domindzija na forumu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Sto se mene tice za okupljanje i druzenje sam uvek , nek vide da nas ima  :lol:

Ja poznajem 4-5 kolko tolko aktivnih forumasa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa to je sasvim ok za neko manje druzenje i voznjicu, za pocetak, pa mozemo videti sta ce od toga ispasti... Bilo bi dobro pozvati ih ovde da se jave (cisto da se vidi okvirna brojka) pa za koji mesec kad grane sunce da se organizuje nesto... Sta znam svaki predlog je dobro dosao... 

p.s. aktivnost na forumu je totalno nebitna, to sam pitao cisto radi uvidjaja koliko ce njih ovo procitati i eventualno se javiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Kod Dominatora je FUN faktor na visokom nivou ali dosadi kad krenes na put vec posle 50km , a posle 700km sta da ti pricam , svima je FUN oko tebe dok te gledaju kako peglas ledja , sake , ruke . . . . .

 

Jednom recju BOMB-PROOF motor , samo nivo ulja i deri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

isto je za sva godista, neces nigde naci 90+

A jel ste sigurni da necete naci za mladje ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa na ovima sto sam ja nalazio jasno pise 88-89 na pocetnoj... A nasao sam 90+ alida  se plati 5$ za download...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Opusteno, sve je isto i kod jednih i kod drugih, cak i oni California modeli, jedino ima male razlike kod modela sa kurblom, nista vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Koja je razlika ? Moj ima anlaser, ali sam razmišljao možda ako bih našao da mu ugradim i kurblu . Da li je to moguće izvesti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Jeste , samo pitanje koliko je isplativo.

Kupis drugu deklu ili neko precizno da izbusi postojecu i sav materijal koji ide unutra u masinu . I naravno kurblu.

Treba proveriti u Hondi koliko to kosta, ili jos bolje nabavi polovno ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ma ja sam razmišljao - kad bi se ceo sklop ( dekla, kurbla, osovina, zupčanici ) - našla polovna po nekoj pristojnoj ceni. Jedino imam dilemu oko dekompresora, jer kod modela sa kurblom je povezan sa kurblom, a kod modela sa anlaserom - valjda radi na struju. E sad, dal to može sve da se iskombinuje pa da sve bude upotrebljivo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Imati anlaser + kurblu je odlicno ali je pitanje kolko je to isplativo. Kurbla ti nikada nece otkazati dok sa anlaserom moze biti problema.

Ako se na varam modeli sa kurblom su pavljeni 88 i 89, vec od 90 samo anlaser pa je i patnje kolko je lako naci(polovno)

A dekompresor je mehanicki ,nije na struju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Modelu koji ima alnaser se moze ugraditi kurbla, obratno nije moguce. Za prvi slucaj , je potrebno zameniti desnu deklu sa kompletnim mehanizmom, koji je izuzetno komplikovan, ako nesto malo ne valja on pravi probleme! Moj savet, pravilno odrzavati alnaser i punjenje i nema problema. Ostalo je skupo i glavobolja. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

E danas malo lepsi dan i nisam mogao izdrzati morao sam preci jos tih 30km ne bi li bilo ukupno 100km da proverim potrosnju... I shvatam ja da sam ja njega testirao (citaj cepao) kao blesav, i 120km\h na otvorenom i max po gradu i non stop cepaj, ali mi ne ide da je posrkao 8l za 100km... Ne znam sledecih 100km cu pokusati da se suzdrzim pa da vidim kakvo je stanje...

Ovako je to izgledalo kod mene pre 5-6 godina kad je kupljen a tako izgleda i danas

            3 brzina - 4.000 obrtaja - ~60 kmh
            3 brzina - 5.000 obrtaja - ~75 kmh
            4 brzina - 4.000 obrtaja - ~75 kmh
            4 brzina - 5.000 obrtaja - ~93 kmh
            4 brzina - 6.000 obrtaja - ~113 kmh
            5 brzina - 4.000 obrtaja - ~92 kmh
            5 brzina - 5.000 obrtaja - ~117 kmh
            5 brzina - 6.000 obrtaja - ~140 kmh
              MAX BRZINA  -  ~150 kmh

 

odnos zuba 15 -47

Sad vidim da sam trebao da vidim i na 6.000 obrtaja ali testiracemo i to posle sledecih 100km... ;)

4 brzina - 4.000 obrtaja - 80km\h

4 brzina - 5.000 obrtaja - 100km\h

5 brzina - 4.000 obrtaja - 80km\h

5 brzina - 5.000 obrtaja - 123km\h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Videcete na glavi sa desne strane ima ostavljeno mesto za jedan sraf i jedno ulezistenje i ima jedna cepovana rupa. To je sve ostavljeno da se dogradi RUCNI dekompresor za koji se monrira jedna poluga (rucka) i dok "kurblas" povuces rucicu da olaksas.

Model sa anaserom ima automatski dekompresor koji je montiran na bregastoj i koliko sam upucen on funkcionise samo ISPOD 800-900 rpm , ako vam je nizak ler i cujete neko zveckanje ili kuckanje onda ustvari cujete kako taj dekompresor radi. KAd je ler visok , od centrifugalne sile ekscentar na dekompresoru savlada malu oprugu i legne u polozaj u kome je pasivan i ne funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

E danas malo lepsi dan i nisam mogao izdrzati morao sam preci jos tih 30km ne bi li bilo ukupno 100km da proverim potrosnju... I shvatam ja da sam ja njega testirao (citaj cepao) kao blesav, i 120km\h na otvorenom i max po gradu i non stop cepaj, ali mi ne ide da je posrkao 8l za 100km... Ne znam sledecih 100km cu pokusati da se suzdrzim pa da vidim kakvo je stanje...

Ovako je to izgledalo kod mene pre 5-6 godina kad je kupljen a tako izgleda i danas

            3 brzina - 4.000 obrtaja - ~60 kmh

            3 brzina - 5.000 obrtaja - ~75 kmh

            4 brzina - 4.000 obrtaja - ~75 kmh

            4 brzina - 5.000 obrtaja - ~93 kmh

            4 brzina - 6.000 obrtaja - ~113 kmh

            5 brzina - 4.000 obrtaja - ~92 kmh

            5 brzina - 5.000 obrtaja - ~117 kmh

            5 brzina - 6.000 obrtaja - ~140 kmh

              MAX BRZINA  -  ~150 kmh

 

odnos zuba 15 -47

Sad vidim da sam trebao da vidim i na 6.000 obrtaja ali testiracemo i to posle sledecih 100km... ;)

4 brzina - 4.000 obrtaja - 80km\h

4 brzina - 5.000 obrtaja - 100km\h

5 brzina - 4.000 obrtaja - 80km\h

5 brzina - 5.000 obrtaja - 123km\h

Prvi dan kad sam kupio motor , secam se oko 9-10l je bilo u njemu i to sam sprzio za 120km ali konstatnog cepanja :)

A ovako lagane voznje mi trosi negde ko 6 mozda i 7l  mada jos nisam zapravo merio , ali ipak mi je to veca potrosnja u odnosu na drugovog XT 2kf koji kao trosi 4l na 100  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Dok sam vozio Yamahu XT 600 pre par godina, desilo se da je pukla kurbla. To je bas retkost ali desilo se i to baš dole je osovina. Bez nje ne može jer nema anlaser a guranje je dosta teze. Nista kupim drugu polovnu za 50 evra, jeftinije nisam nasao. Posle toga na dekli iznad kurble primetim da curka ulje dok motor radi. Nazovem da pitam i covek kaze polovna 70 evra i to je dobro kaze on, bile su i do 90.Meni je to bilo mnogo tako da je nisam ni kupio.. Hoce dekla da naprsne ako je pukla sajla dekompresora a isto tako hoce ako svakom dajes motor, kao ja sto sam radio, pa kad se ugasi onda skace po kurbli ko manijak.

Hocu da kažem da delovi nisu bas jeftini ali moze da se nadje da neko prodaje povoljno sve u kompletu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Prvi dan kad sam kupio motor , secam se oko 9-10l je bilo u njemu i to sam sprzio za 120km ali konstatnog cepanja :)

Pa da ti kazem ocekivao sam POTROSNJU ali 8 nisam... Da sam ga cepao, jesam jer sam ga tek uzeo i hteo sam da vidim sta moze i sta mogu da ocekujem od njega... I ispao je da je taman ono sto meni treba... Iskreno se nadam se da ce se smanjiti bar na 6 normalnijom voznjom... A inace sam i ja imao (imam i dalje dok ne sredim i prodam) exceed 125ccm kojeg kad cepas koliko moze da ide trosi 4l max... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja